Черти по ноктите - инфекциозен ендокардит? о

  • 799
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте!
По принцип почти не забелязвам състоянието на ноктите си, защото вечно ходя лакирана. Но от две седмици съм само с безцветен лак и забелязах черни линийки подобни на тресчици на средния пръст на дясната ръка, както и на кутрето и средния пръст на лявата ръка.
Проверих в Интернет и срещу тези симптоми излиза, че с присъщи за инфекциозен ендокардит.
Моля Ви да приемете проблема и притесненията ми сериозно.
Някой има ли опит? Наистина ще съм благодарна да споделите.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 570
А за хипохондрия чувала ли си?
Вероятно си си ударила ръката някъде, забравила си и сега ги виждаш тези леки кръвоизливи под ноктите от удара.
Друга вероятност - ако си била с гел лак, ноктите се нараняват от обработката по поставянето и свалянето.

# 2
  • Мнения: X
Странното е, че е на двете ръце. Не, никога не съм слагала гел лак.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Най- вероятно ноктите са увредени от постоянното носене на лак.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 933
Симптомите на инфекциозният ендокардит са други и много по страшни.Не се тревожи,не е това.По-скоро е наранена нокътна плочка или ложе.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Ако имаше инфвкциозен ендокардит, щеше да разбереш преди да си свалиш лака.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 933
Ако имаше инфвкциозен ендокардит, щеше да разбереш преди да си свалиш лака.
И да се рови в интернет, и да пише тема.

# 7
  • Мнения: X
Симптомите на инфекциозният ендокардит са други и много по страшни.Не се тревожи,не е това.По-скоро е наранена нокътна плочка или ложе.
Винаги си казвам, че не трябва да чета нищо, а все пак го правя. Благодаря за мнението Ви!

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 933
Ако за всяко едно нещо изпадаш в паника и започваш да ровиш в нета,и си поставяш диагнози,коя от коя по-страшни,то вземи мерки за тази хипохондрия.Казвам го с най-добри чувства.Това само вреди.

# 9
  • Мнения: 2 419
Най-вероятно са гъбички!

Общи условия

Активация на акаунт