Февруарски бебета 2020

  • 5 217
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 961
Никакви други симптоми няма. Търка си и двете очи само като и се спи иначе изобщо не я дразни. И аз се учудих като изписа капките още като бяхме на 2 месеца, но после като се зачетох масово се изписват при такива случаи. Иначе е сигурна, че става въпрос за запушен слъзен канал ..

# 31
  • Мнения: 10
При нас тобрекс изписаха още на 7 дена 🙄... Но секретът си беше жълто-зелен. Повлия се добре и се оправи след около десетина дни. После след около две седмици пак започна. Но е запушено каналчето, защото сълзи очето, а нослето стои сухо отвътре. От другата страна не е така. Педито ми каза да започна да капя Оксибио - едни капки с хиалуронова киселина (овлажняващи), за да намали честотата на използване на Тобрекс докато се отпуши каналчето. Ама като стана пак гноевиден секретът и пак започнах с Тобрекс. Иначе гледах хиляда клипа как се прави масаж, ми не става. Една колежка каза, че и тя постоянно правила, но не ставало, но накрая мъжът ѝ го направил няколко пъти (явно с по-силен натиск) и се оправило...

# 32
  • Мнения: 961
И при нас е същата работа. Когато почне много да сълзи секрета е жълто-зелен. Мъча се с масажите, но хич не и харесва и много си върти главата. Пък и така и не разбрах дали трябва да е въртеливо движение по посока на часовниковата стрелка или от носа към окото да се натиска .. Някъде по темите бях чела да се запушва противоположната ноздра докато плаче детето, имало някаква връзка с налягането в каналчето..Не съм го пробвала.

# 33
  • Мнения: 5 726
При нас започна да се залепя окото от жълт секрет още в родилното. Педиатъра в болницата ми каза да почиствам нежно очичките с едни стерилни кърпички,а после да накапвам физиологичен разтвор. Оправиха се за два дена. После пак се случи и повторих. Не сме имали до сега повече проблеми. Може би не са нужни толкова силни капки за толкова малко дете?!!!!

# 34
  • Мнения: 27
Здравейте, мамчета😁 да се запиша и аз в темата. След спешно секцио на 08.02 се роди нашата дъщеричка. За радост нямаше проблеми нито с нея, нито с мен и след няколко дни си бяхме вкъщи. За сега само коликите я мъчеха доста, но с Колийф овладяхме положението. Минаха първите две ваксинации, като втората беше вчера и тя вечерта вдигна леко температура 37,4 и педиатърката каза половин свещичка нурофен. Вие давате ли нещо хомеопатично преди имунизация или правите ли нещо по-специално, за да избегнете дискомфорта за бебчетата?

# 35
  • Мнения: 70
Аз не , не го къпя в деня на имунизация и слагам охлаждащи лепенки Simple Smile подадохте ли документи за отпуск към работодателите си, само към тях ли се подават документи знаете ли нещо

# 36
  • Мнения: 758
Здравейте Simple Smile

Да питам за кърмените февруарчета, колко често кърмите?
Кърмите ли през нощта?

Моето дете беше свикнало да я кърмя само веднъж към 4 сутринта и правеше общо 10 30-11 часа сън само с едно хранене. Но от няколко дни я храня по три пъти, защото се събужда и само с люлеене не заспива. Има ли други с такава регресия в нощния сън?

# 37
  • Мнения: 7 039
Здравейте Simple Smile

Да питам за кърмените февруарчета, колко често кърмите?
Кърмите ли през нощта?

Моето дете беше свикнало да я кърмя само веднъж към 4 сутринта и правеше общо 10 30-11 часа сън само с едно хранене. Но от няколко дни я храня по три пъти, защото се събужда и само с люлеене не заспива. Има ли други с такава регресия в нощния сън?
Аз пък тази седмица насила я събуждам,че много ме болят гърдите с тази голяма нощна пауза (23.00-6.00)...после пада едно дълго приспиване...пък и колко яде в полузаспало състояние...чудя се как да процедирам... Sad

# 38
  • Мнения: 5 726
Мими,защо не пробваш да се цедиш,а изцедената кърма я замрази за пюретата по-късно. Остави детето да се наспи,а и ти няма да се мъчиш толкова

# 39
  • Мнения: 758
Мими, определено изцеждай. Не буди детето, може да се откаже от нощното хранене, което е идеално за цялото семейство.

Иначе и аз бях така, когато детето спеше от 21 до 4 без ядене. Цедих по малко, колкото да отпусне. Четох, че ако се изцежда много се стимулира тялото да произвежда още повече. То има логика де...

# 40
  • Мнения: 7 039
Да най добре Simple Smile)) мерси момичета Simple Smile) нашата докторка ни даде зелена светлина каза след две седмици може да се захранваме (почти на 5м.без една седмица ще е)

# 41
  • Мнения: 70
Супер значи от 5 месеца горе долу може да почваме Simple Smile))

# 42
  • Мнения: 142
Знравейте, мамчета!
На Ивко му сложиха и трите ваксини на веднъж и вечерта вдигна 38.5, после два дена имаше 37.2 и беше крив.
Още от 2 месец мина на АМ, защото аз се разболях и трябваше да спрем кърменето. Има 6 хранения като вечер заспива към 20 и се буди към 4-5.
За захранването ще започна като навърши 5 месеца. Мисля с картоф( с това захраних и баткото).
През деня много не спи- 20/ 30 мин. му е съня, но е спокоен и важното е, че вечер спи. Не обича да стои много по корем и до сега сам се е обръщал 2-3 пъти. Вече е на 4 месеца. ЛЛ ми  каза упражнение да го държа и да скача като на бънджи, но въобще не иска 😁 Не бърза миличкият ми.
Следващата ни ваксина, ако всичко е наред ще е на 16.06.

# 43
  • Мнения: 180
Ние в петък бяхме на консултация.Сложиха му и последните две ваксини и следващата ще е чак на годинката.Слава Богу,до сега не е имал температура.5800гр. и 63 см. дребчо ми е.Каката беше с тези габарити на два месеца!Следващата консултация-чак август.Тук не се ходи всеки месец като в БГ.Момичета,мисля да захраня след навършен 5-ти месец,но е роден един месец преди термин и не знам кога да го смятам този 5-ти месец.Дали когато реално ще е на 5 месеца,т.е. края на месеца или когато щеше да навърши 5 месеца,ако си беше роден на термин.Вие как мислите?

# 44
  • Мнения: 5 726
mama Gold,мисля,че е добре да се следят признаците за готовност на детето и разбира се консултация с педиатъра. Аз мислех да започна захранване на 4 месеца,но си промених решението и ще чакам. Май аз не съм готова за сега 🤣
Снощи за първи път категорично отказа да суче и съм крайно разочарована от себе си ( а имах големи планове за дълго кърмене). Въпрос на време беше с това смесено хранене,но не съм готова да го приема . Разби ми сърцето на хиляди парчета.
Започна вече да пищи за всичко- и когато се радва ,и когато нещо иска. Дори привързаност изразява така.

Общи условия

Активация на акаунт