Полипи в носа

  • 1 315
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Здравейте! Преди няколко години след една настинка бях привикнала към ксилометазолиновите капки и получих полипи в носа ходих на УНГ и ми изписа някакви капки които ми помогнаха страшно много. И сега имам пак същия проблем но не си спомням името на капките а и сега не е много за посещаване на лекар. Има ли някой който е имал същия проблем и се е излекувал с нещо?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 173
На мен последно ми предписаха Калменте за впръскване.
За съжаление всичко, което съм пробвала, вкл. и оперативно отстраняване, е с временен ефект.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 249
Здрасти!

Преди четири години лекар УНГ ми откри полипи в носа. Казаха ми, че изходът е операция, за да се премахнат. Това било най-добрият вариант. Малко ме ужаси този факт, но аз наистина не можех да дишам през носа, изпитвах постоянни затруднения. Тогава реално и за първи път чух за полипи в носа.

Съответно проучвах за добри лекари и попаднах на доктор Бегов, завеждащ отделение в 5-та градска. Записах си час за преглед, поговорихме, той потвърди и запазихме и час за операция.
Отношението на сестрите беше много мило към мен, но самата идея ме ужасяваше. Моята операция или по-скоро интервенция беше с местна упойка - голяяяяма грешка.

Сложиха ми доста, доста силна упойка, която не ме хвана и съответно усещах абсолютно всичко - издърпаха ми полипите (явно при мен е било неотложно), но нямаше така болка. Цялото това нещо продължи около 30-тина минути, на мен ми се стуваше цяла вечност.
По спомени операцията мина по здравна каса. Сега знам, че подобен вид интервенции ги правят с пълна упойка, за да не оставят спомени.

Сега се чувствам много по-добре, мога да дишам спокойно през носа и ми се запушва по-рядко. Преди това с годините бях свикнала да дишам през устата.. като цяло от дете съм си имала близки срещи  с УНГ (трета сливица, гнойни ангини и прочие).

Казват, че след години се появяват отново, което никак не е хубаво, но за в момента се чувствам добре.

Пожелавам ти късмет! Надявам се поне малко да съм била полезна с опита си.

Общи условия

Активация на акаунт