Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 139 602
  • 1 684
  •   2
Отговори
# 1 635
  • Мнения: 2
Здравейте,  професор Бранков!  Имам момче на 3 год. и 5 месеца. Не е оголван пениса. По време на баня докъдето позволява,сме дърпали кожичката. Декември месец получи възпаление, болки, подуване, зачервяване. По спешност отидохме вечерта в болница.  В Пловдив в детската хирургия дежурният лекар забели пениса. Изтече гной. Правихме компреси с реванол, смрадлика, мазане с гентамицин и проблема отшумя. Сега пак  е зачервено и леко подуто. Водихме го на детски хирург в Пловдив. Той каза, че решението е хирургично забелване. Сега правим промивки с реванол и смрадлика. Положението се поуспокои. Утре разбира се ще продължа. Вашето мнение какво е ? Благодаря Ви!

# 1 636
  • Мнения: 8
Здравейте.
Синът ми е на 6 год., но все още не е забелен напълно, а само от едната страна. До момента не е имало проблеми или инфекции. Дърпа си пениса вече сам при всяка баня, но дори и с повечко сила, не се забелва до край. Нормално ли е и дали в този случай е необходима консултация?

# 1 637
  • София
  • Мнения: 3 193
Здравейте,  професор Бранков!  Имам момче на 3 год. и 5 месеца. Не е оголван пениса. По време на баня докъдето позволява,сме дърпали кожичката. Декември месец получи възпаление, болки, подуване, зачервяване. По спешност отидохме вечерта в болница.  В Пловдив в детската хирургия дежурният лекар забели пениса. Изтече гной. Правихме компреси с реванол, смрадлика, мазане с гентамицин и проблема отшумя. Сега пак  е зачервено и леко подуто. Водихме го на детски хирург в Пловдив. Той каза, че решението е хирургично забелване. Сега правим промивки с реванол и смрадлика. Положението се поуспокои. Утре разбира се ще продължа. Вашето мнение какво е ? Благодаря Ви!

Дотук добре. Следвайте указанията на лекуващия лекар.

# 1 638
  • София
  • Мнения: 3 193
Здравейте.
Синът ми е на 6 год., но все още не е забелен напълно, а само от едната страна. До момента не е имало проблеми или инфекции. Дърпа си пениса вече сам при всяка баня, но дори и с повечко сила, не се забелва до край. Нормално ли е и дали в този случай е необходима консултация?

Това, че не се забелва докрай, не е проблем. Постепенно ще стане.

# 1 639
  • Мнения: 8
Благодаря Ви!
Здравейте.
Синът ми е на 6 год., но все още не е забелен напълно, а само от едната страна. До момента не е имало проблеми или инфекции. Дърпа си пениса вече сам при всяка баня, но дори и с повечко сила, не се забелва до край. Нормално ли е и дали в този случай е необходима консултация?

Това, че не се забелва докрай, не е проблем. Постепенно ще стане.

# 1 640
  • Мнения: 2
Здравейте,  професор Бранков!  Имам момче на 3 год. и 5 месеца. Не е оголван пениса. По време на баня докъдето позволява,сме дърпали кожичката. Декември месец получи възпаление, болки, подуване, зачервяване. По спешност отидохме вечерта в болница.  В Пловдив в детската хирургия дежурният лекар забели пениса. Изтече гной. Правихме компреси с реванол, смрадлика, мазане с гентамицин и проблема отшумя. Сега пак  е зачервено и леко подуто. Водихме го на детски хирург в Пловдив. Той каза, че решението е хирургично забелване. Сега правим промивки с реванол и смрадлика. Положението се поуспокои. Утре разбира се ще продължа. Вашето мнение какво е ? Благодаря Ви!

Дотук добре. Следвайте указанията на лекуващия лекар.
Благодаря Ви!

# 1 641
  • Мнения: 5 382
Здравейте, д-р Бранков.
Искам да попитам нещо,тъй като навсякъде чувам противоречиви мнения.
Имам дъщеря,сега очаквам близнаци момче и момиче. Не знам как се гледа момче. Трябва ли да се забелва изобщо? Или се дърпа докъдето може, за да се измие само?
Кога има индикации за проблем (инфекции и тн)? Как да разбера дали всичко правим правилно?
Благодаря много и съжалявам за глупавите въпроси.

# 1 642
  • Мнения: 15
Здравейте, проф. Бранков!
Синът ми е на година и шест месеца. Преди няколко месеца, съвсем случайно, напипах подутина между ребрата му. Според педиатъра ни е мечовидният израстък и няма повод за притеснение. Преди около седмица го опипвах отново и се оказа, че са две подутини, а не една. Понякога се забелязват, когато е легнал по гръб и плаче. Имаме записан час при вас след около 10 дни, но много се притеснявам и искам да попитам дали е възможно да е с двоен мечовиден израстък?
Предварително благодаря!

# 1 643
  • Мнения: 8
Здравейте проф. Бранков! Моля за мнението ви за сина ми на 6г. Преди месец бе болен на два антибиотика -първо панцеф след това клацид. На 3тия ден клацид получи диария за ден и забелязах че има подутини на ануса като вени синкави-едната колкото дребно лещено зърно а другата като вена изпъкнало. Детето нищо не усеща не го боли не кървят мисля че са хемороиди. Появяват се след тоалетна по голяма нужда. Той ходи всеки ден няма запек или диария но скед всяко ходене ги забелязвам. Опасни ли са? И какво трябва да предприема?

# 1 644
  • София
  • Мнения: 3 193
Здравейте, д-р Бранков.
Искам да попитам нещо,тъй като навсякъде чувам противоречиви мнения.
Имам дъщеря,сега очаквам близнаци момче и момиче. Не знам как се гледа момче. Трябва ли да се забелва изобщо? Или се дърпа докъдето може, за да се измие само?
Кога има индикации за проблем (инфекции и тн)? Как да разбера дали всичко правим правилно?
Благодаря много и съжалявам за глупавите въпроси.

Указанията са да не се пипат пишките на бебетата. Нормалната ежедневна хигиена е напълно достатъчна. Не позволявайте насилствено забелване. И по принцип нещата се оставят на естественото развитие, като все пак е добре да се следи периодично от специалист детски хирург или детски уролог.

# 1 645
  • София
  • Мнения: 3 193
Здравейте проф. Бранков! Моля за мнението ви за сина ми на 6г. Преди месец бе болен на два антибиотика -първо панцеф след това клацид. На 3тия ден клацид получи диария за ден и забелязах че има подутини на ануса като вени синкави-едната колкото дребно лещено зърно а другата като вена изпъкнало. Детето нищо не усеща не го боли не кървят мисля че са хемороиди. Появяват се след тоалетна по голяма нужда. Той ходи всеки ден няма запек или диария но скед всяко ходене ги забелязвам. Опасни ли са? И какво трябва да предприема?

Децата нямат хемороиди. Това което виждате са нормални вени, които опасват ануса като корона. Те се издуват при напъване или продължително стоене в клозета, а също така и при запек.

# 1 646
  • Мнения: 8
Благодаря Ви. А изисква ли се лечение или нещо по специфично

# 1 647
  • София
  • Мнения: 3 193
Благодаря Ви. А изисква ли се лечение или нещо по специфично

По принцип не. Изисква се редовно изхождане. Но трябва да видя детето.

# 1 648
  • Мнения: 16
Здравейте, професор Бранков! Бебчо е на 5 месеца, досега не съм правила никакви опити за забелване, а лекарката му като на консултацията го види, започва да пуфти, че няма никакъв напредък...Искам да го заведа при детски хирург, който да го погледне дали всичко е ок, просто профилактично. Можете ли да ми препоръчате някой от гр Пловдив, който подкрепя естественото забелване и няма да настоява за извършване на някакви процедури?

# 1 649
  • София
  • Мнения: 3 193
Пак казвам - не пипайте пишлетата на бебетата. Мисля, че в Пловдив, на същото мнение е и проф.Пенка Стефанова от детската хирургия на Пещерско шосе.

Общи условия

Активация на акаунт