Португалия - 3

  • 33 345
  • 510
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 19 023
Да, върви се, но има транспорт.

# 496
  • София
  • Мнения: 307
Моето мнение е, че освен частта край реката където е равно, в Лисабон или се катериш или слизаш Simple Smile. Освен градски транспорт Uber е много добра опция.
Да препоръчам един ресторант https://www.lata.com.pt/ - миналата неделя ходихме и много ми хареса.

# 497
  • Мнения: 19 023
Така е , и са разхвърляни забележителностите в различни части на града.

# 498
  • Мнения: 222
Здравейте!

Въпросът ми е към тези, които са посещавали Лисабон - има ли много вървене из града, уморително ли е или е възможно да се намали извървяното разстояние чрез градски транспорт. По принцип нямам проблем с вървенето, но преди 4 дни претърпях коремна операция, а билета ми за лисабон е за след 2 седмици. Никак не ми се отказва от екакурзията, а не знам дали ще съм в състояние 🙄

Ами доста ходене си е, а и града е на хълмове. Но имат уникален градски транспорт и можете да използвате трамвай, фуниколяри и хоп он хоп го автобусите, както и тук-тук. По лежерничко го давайте, но си заслужава.

# 499
  • Мнения: 2 277
Метрото също е много добре уредено и много лесно за ориентиране.

# 500
  • Мнения: 517
Ние също имаме проблеми с ходенето, затова си планирах внимателно програмата и маршрутите.Както са ви казали,транспорта е много добре уреден. Аз вземах транспорт до най високата част и винаги вървяхме надолу.Винаги имах план за преход с някакъв транспорт ,ако се изморим. Дневните карти са много удобни.

# 501
  • Мнения: 561
Тук-тук е вариант - може точно тежките маршрути с големи денивелации да си букирате. Само предварително си проучете, че и там режат през кръста, ако могат Simple Smile

# 502
  • София
  • Мнения: 2 864
Както се шегуваме в Лисабон посоките не са на ляво и на дясно, а са нагоре и надолу. Но пък тук тук е едно супер забавно превозно средство. Не бих си пропуснала почивка, заради проблем с ходене. Тва е град, не е изкачване на връх. Както са ти писали има добре уреден транспорт. Така, че смело давай и приятно изкарване Simple Smile))

# 503
  • Мнения: 10
Здравейте,
някой знае ли как се случва плащането на таксите за магистралите в Португалия.
Влязохме с кола от Испания, но никъде не са ни потърсили плащане.
Има табели, че става по електронен път, но не можем да разберем как точно.

# 504
  • Мнения: 4 381
По номера май. Потърсете в Гугъл как се плащат магистралите. Ако е кола под наем, дължимата сума ще стигне до фирмата и тя ще ви ги вземе от кредитната карта или ще ви каже как да ги платите, но е добре да платите преди това, че може да има допълнителна такса.

# 505
  • Мнения: 1
Моля за съвет коя автобусна компания да ползваме за пътуване Порто - Лисабон и Лисабон - Портимао? Благодаря.

# 506
  • Мнения: 12
Здравейте, пиша с молба и се надявам някой да може да откликне. Simple Smile
В началото на февруари се върнахме от едно прекрасно пътуване до Лисабон и Порто. На едно малко пазарче със сувенири до реката, от страната на Рибейра, в Порто, майка ми си хареса едно калъфче за очила от корк. Не го взехме, защото бързахме за тур с корабче и после така и не се върнахме да го купим. От тогава не спира да го споменава и ми се иска да я изненадам. Опитах се да го намеря онлайн, но го има само в някакъв сайт за продажби на едро. Реших да си пробвам късмета тук, дали се намира някой, който ще пътува скоро до Порто и би ми съдействал със закупуването? Пазарчето е на мн централно туристическо място, покрай което повечето туристи минават. Ако някой може да се отзове на молбата може да ми пишете да се разберем Simple Smile.

# 507
  • София
  • Мнения: 5 241
Моля за съвет коя автобусна компания да ползваме за пътуване Порто - Лисабон и Лисабон - Портимао? Благодаря.
Снощи резервирах Лисабон - Порто за 5.45, компанията е Rede. Отварят курсовете за резервация около 35-36 дни предварително и имат скандално ниски цени.

# 508
  • Мнения: 561
Ние пътувахме с Фликсбус миналата пролет. Цените също бяха доста ниски, но купихме билетите повече от 2 месеца преди пътуването.

# 509
  • Мнения: 332
Да ъпдейтна инфото за транспорта в Лисабон-машините вече пускат NAVIGANTE, а не  Viva Viagem карта. Ние заредихме със запинг-тоест сума пари3,5, 10 и т.н. евро и като маркираш то си тегли сумата. Рейс и метро в момента са 1,61 евро на пътуване с тази система /ако изберете да купите единични билети, те ще струват 1,80/. На трамвай така и не се качихме, та не мога със сигурност да кажа дали е същата цена и там. Ако се возите на фоникуряр е малко под 3 евро, а Санта жуста е още по-скъп, не помня точно цената. Но с тази карта и запинг със сигурност се ходи и с влак до Синтра и билета с тази конфигурация струва 2 евро. Тоест няма нужда да купувате отделен билет на гарата от гише или от машина-то пак ще трябва да купите втора карта.....Но понеже има опашки на гишетата и то не малки, може да си ги спестите по този начин. ПРОВЕРЕНО и изпробвано.Само се уверете, че имате повече от 4 евро в картата за отиване и връщане.
Споделям, защото поне на мен най-много време ми отнема да изуча градския транспорт и поцедури и винаги има някакви тънки или сиви моменти....Дори на информация в метрото не можаха да ни кажат колко е билета до Синтра, защото бил с влак, но препоръчаха да имаме по 3 евро на пътуване, а билета беше по 2 евро. И хем бях го прочела в сайта на Карис или метрополитен, хем малко ме беше страх, защото там споменаваха изрично Кашкайш, но не и Синтра изписано с цялото име....Та, ако някой се съмнява като мен-до няколко месеца със сигурност може да ползва тази инфо-за цената на билетите.

Общи условия

Активация на акаунт