Мами в Италия 18

  • 12 727
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 388
Привет отново и от мен  Sunglasses
Тук пече, вали, щура работа, но истината е, че ми е студено, с чорапи съм и пак ми е хладно, а до вчера  полу-гола си се разхождах у дома  Laughing
За детските ясли и градини не вземам никакво отношение-предства си нямам как стоят нещата.
Клеми, по мои наблюдения по намаления нещата / марковите преди всичко/ са по-евтини, отколкото в Бг, аз имам куп дрехи на Бенеттон, Сисли и какви ли още не, закупени на смешни цени, а в Бг трябва да похарчиш за тях едва ли не половин заплата.
Джорджетта, успех с колегите на мъжо, утре закаме любопитни разказчета  Wink

# 31
  • Мнения: 3 425
Лелее,ама колко пишете!
Гери,мерси...аз малко се позагубих в тоя саит,но нищо де...влезе ми във фаворити-те;)Весело изкарване:)
Клеми,аз оттук не съм купувала бременски дрехи!В Малта си бях купила един бременски панталон и после от София още един и това е...иначе аз съм септемврийска мама и общо взето лятото бях с нормални рокли!Дънки си бях харесала на Алабин(45лв),но не ги купих щот лятото хи4 не се виждах с дънки!Аз не съм много по марковите дрехи и по разпродажби не съм ходила да пазарувам...все се надяввам,че ще си вляза в старите дрехи  Whistling
Дани,относно дебелината ти...я не се шашкай толкоз,то пък да не сме всички под калъп,а и за целия ти бански и плажа....на мен не ми пука вече...аре у левооооооо всички фиби  Twisted Evil
Лека вечер   bouquet

ПП Абби,ми аз работа засега не съм търсила,но при усилено търсене и съдействие от твоя приятел сигурно ще намери6!Кофтито е,че дори и да имаш пермессо без брак или да си майка,то не ти дава право да работиш,което усложнява и самия работодател!Тоз работодател трябва да отговаря на определени условия,за да наеме  чужденка - на 8-9 италианци 1 може да е чужденец(ИЛИ БЪРКА),не трябва да има подходящ италианец за длъжността(Някой да ме поправи ако бъркам!)!!!

# 32
  • Мнения: 3 425
Клеми,от няколко дни все да те питам и забравям...какво е това около врта на дъщеря ти на снимката?Много кокетна поза е заела Heart Eyes
Сонита,напълно съм съгласна за марковите дрехи!А пък на теб ти гледам ленти4ката и се чудя кога мина таз година?!Само 1 месец и половина остава и мечето става на 1 годинка Mr. Green Хубав беше септенври миналата година...и Гери и тя е тогава се е бракувалаWink

Последна редакция: чт, 03 авг 2006, 19:33 от Kaлa(Bella13)

# 33
  • Мнения: 2 804
Малеее , това зверче още не се е на цокало все се носи ме до леглото да спи и все не е заспала щото е гладна след малко ще ме настигне на мама дебеланката .Самира заспа сега та пак ще играе после до посред нощите .
Кала в ресторанта където работи мъж ми са 3-ма араби , 1 албанец и 1 сенегалезец , а колко италианци са не зная !
Иначе ресторанта им е един от най реномираните в района сервират предимно ястия на рибна основа .

# 34
  • Мнения: 3 388
Сонита,напълно съм съгласна за марковите дрехи!А пък на теб ти гледам ленти4ката и се чудя кога мина таз година?!Само 1 месец и половина остава и мечето става на 1 годинка Mr. Green Хубав беше септенври миналата година...и Гери и тя е тогава се е бракувала;)

И аз така се чудя да ти кажа, Кала ... сякаш вчера беше .... казвам, ето на вчера се оженихме ....... а то, гледай една година изминала ...... така си минава и живота ... много бързо и докато се усетиш се обръщаш и виждаш, че голяма част от него е заминал ...... айде да не се отплесвам, че четох една   книжка досега и май ми е рефлектирала, така като се гледам какви ги пиша  Laughing

Така е, с Гери, сме септемврийски булки  Wink Скоро ще празнуваме  1 год. брак с нашите си половинки Peace  Мислех си ... дано всички тук имаме щастливи бракове и реализация, тъй като сте ми много милички всички и го заслужавате ...


Аз се бях отказала от готвенето .... почти, де ..... но сега нали захладня, та викам я да спретна едни пилешки пържолки с броколи и сметана  Grinning Та     броколите ги сварих, пилето е в марината, ей сега мятам всичко в тигана  Grinning
Поздрави и целувки на всички  Hug

# 35
  • Мнения: 3 425
Целия чужбински форум доста опустя  Rolling Eyes
Сонита,коя е книжката ако не е тайна?
Дани,значи бъркам,но що нещо такова ми се върти в главата и то не само за Италия,а и за други държави  newsm78 
Моя принц ей ся заспа...отивам да се чипкам и аз и да лягам!Апропозито за чипкането...какво е АМИДО
Пише екстракт от череали,а на Бг има ли го въобще?!
Аз къпя с него,щот мишлето е с пъпчици 'де от слънце,'де от жега и много добре се чувства!Та се чудя newsm78
А и още нещо...в един от сайтовете за детските срещнах ДИСОКУПАТО и НОНОКУПАТО каква е разликата?
Лека нощ от менWink


Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 00:36 от Kaлa(Bella13)

# 36
  • Мнения: 3 388
добро утро и мноооого хубав ден от мен  Heart Eyes

# 37
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
      Добро утро,банда! Simple SmileДа ви е лек деня и......мнооого усмивки! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 38
  • Мнения: 3 388
Кала   книжките, които чета в момента са "L'arte della felicità sul lavoro" на  Dalai Lama con Howard C. Cutler и Manuale di PNL Joseph O'Conner. Аз обикновено чета 2 или 3 неща едновременно. Често пъти, някакъв роман и една -две други книжки, мануали, компютърни истории, езици и така ...  Grinning

# 39
  • Мнения: 5 475
Здравейте и от мен!  Hug
Сервирам кафенце


какво да ви разкажа за снощи- нищо особено...ама много са скучни тия италианци...бяхме 11 души,от които само 3 жени...средна възраст над 45..ние с Масимо бяхме най-младите  Embarassed..  Rolling Eyes разговори за политика,работа...общи приказки,но нищо конкретно..ресторанта беше пълна скръб  Sick ...не стига,че на другия край на Милано(близо до Павия)..ами хем скъп,хем нищо особено като храна...а да не говорим за обслужването...по 3-4 пъти трябваше да привикваме сервитьора.. #Cussing out
  Едва що не заспах на масата... Sunglasses

  newsm78 Кала ,мисля,че разликата е ,че ДИСОКУПАТО е безработен (т.е. останал без работа,но работил преди ) и НОНОКУПАТО (не работещ,т.е. все едно по собствено желание).
   Rolling Eyes Да речем аз ходих и до трудовата борса,но ми казаха,че не мога да се запиша там,понеже не съм работила преди тук.
  А за постановката на определен брой италианци ,определен брой чужденци,мисля,че преди го имаше...сега не знам дали е отпаднало...факт е обаче,че ако има италианец и чужденец,кандидатстват за определена работа,естествено ще изберат италианеца...
  В случая на Дани,ако ресторанта е собственост на чужденци,естествено никой не може да ги задължи да работят италианци там.Това правило по скоро е валидно за държавни институции и големи фирми.
 Примерно на мен на едно от интервютата ме питаха дали не съм от категорие протетте...понеже по големите фирми са длъжни на всеки 20 души да наемат един такъв!  Wink

  Лек ден от мен!  Hug
  тук пак слънце пече  Twisted Evil ...добре,че е още хладничко.


 

# 40
  • София
  • Мнения: 6 799
Добро утро!
Кала, това и е горнището на банския, което се опитва да си свали, та си го е качила на врата!  hahaha Joy
sonita, и аз имам такива наблюдения, че в чужбина марковите дрехи са по-евтини, отколкото в БГ. Имам една приятелка, от 5 години живее в Лондон, беше на гости преди 2 дни в София, та каза, че тука цените са ни надути. Да не говорим, че не може да става съпоставка между заплатите, но и цените надути...Гледала едно мече в Motherhood , малко, около 20см високо най-много, било 50лв. Каза, че в лондон цената му е най-много 10 паунда, което е 30лв...как ви се струва разликата??? Shocked Гледахме обувки на Diesel, същата работа, тука с 10тина лв по-скъпи, сравнено с там...абе, шантава работа. За това реших да питам за цените на бременните дрехи при вас. Иначе аз реших, че 50-60лв за смотан чувал няма да дам, ако трябва ще си купя само едни дънки и с тях ще карам, ама няма да купя болук.  #Cussing out На какво отогре тази цена, като се шие в БГ, представлява точно чувал и на нищо не прилича? като сме бременни , та са решили да ни съдерат кожите.  Crossing Arms
При вас вече захлади, а? Тука още е голяма жега, ад е.

Аааа, все ще питам и забравям. Има ли всеки вид паста най-обичаен вид на приготвяне? Примерно фарфаете да се готвят обикновенно с болонезе, а пък талиатеите да речем с бял сос...нещо такова??? newsm78

# 41
  • Мнения: 5 475
Клеми,права си...в Бг цените са по-скъпи,а да не говорим,че тук поне правят салди...в Бг - нищо.Друго нещо ,което се практикуваше преди години (сега не знам дали е така,че нямам поглед върху нещата) по фирмените магазини продаваха стоки,които са от вече минал сезон  Shocked ,т.е. търговеца яко печелеше от това!

   newsm78 А за пастата,не съм много голям специалист по тези работи,мисля,че дългата (спагети ,талятели) се ползва за песто,олио,алио и пиперночино,кон вонголе.А късата за по-тежките сосове- с месо,с рагу,като болониезе и подобни.
 

# 42
  • Мнения: 2 804
Добро утро !
Ами на съпруга ми шефа е италианец , една от много популярните фамилии в града-страхотни хора .
Съпруга ми работи вече четвърта година там и е много доволен от условията  на работа  и от работодател си  .
По въпроса за спагетите  наистина и аз съм забелязала че тях ги правят с по леки сосове от по късите пасти .
А на въпроса на Кала , и аз си превеждам по същият начин като Джорджа , думичките за които ни питаш .
По между другото вече почнах да спя по повечко 6-7 часа тъй че не е да не се наспивам .

# 43
  • София
  • Мнения: 6 799
Мерси!
Значи имало някаква зависимост , все пак. Аз тука купих едни много дълги, на Барилла, но двойно по-дълги от обикновенните, много ни харесаха. А вчера купих пак на барилла едни, които са като спагет, но сплесан, абе между талиателе и спагети...как да го обясня?  newsm78 Сигурно се сещате де.

# 44
  • Мнения: 2 804
Аз обичам от най-тънките спагети направени със сос от домати , босилек и чесън .Стават по-леки от тия с кайма гъби тем подобните .

Общи условия

Активация на акаунт