Мами в Италия 18

  • 12 737
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 804
Е при нас беше нощеска така и сега пак се е намръщило !
Дано да завали така мъж ми ще се прибере по-рано в 12  , а не към 2 часа .

# 226
  • Мнения: 3 388
Хубава вечер от мен  Hug

# 227
  • Мнения: 3 425
Добра вечер от мен Heart Eyes
При нас ни капка дъжд,а от 2-3 седмици все казват дъждове за Тоскана!Поне разхлади малко и от вчера пак горещо,но вече поне нощите са по-прохладни!
Лека вечер   bouquet

# 228
  • Мнения: 714
добро утро!
черпя с кафета, капучино и домашни курабии!

Последна редакция: чт, 10 авг 2006, 10:20 от donna al volante

# 229
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Добро утро на ранобудните!
      А рецептата на домашните курабийки защо не каза? Laughing
     Лек ден на всички!

# 230
  • Мнения: 1 049
добро утро и от мен   bouquet
мерси за пожеланията Hug  bouquet Крис беше рожденник  Hugа снимки в събота  ще пусна Peace мъжо замина днес за 3 дни  Whistling така въртележка от как сме се върнали още не мога да се обърна багаж на всякъде  #Crazy newsm78 ooooh! събота и мъжо има рожден ден  Peace
Гери, piccola е временно там можеби до сетември  bouquet
айде после да ми пишете каде да намеря програмата да намаля снимките от ваканцията  bouquet
лек ден   bouquet

# 231
  • Мнения: 714
Добро утро на ранобудните!
      А рецептата на домашните курабийки защо не каза? Laughing
     Лек ден на всички!

Краси, гепих я от готварския  Wink една мама я беше постнала ...а на мен ми се бяха приялиииии ... абе като на бременна булка  #Crazy

ето я точно както тази мама я беше написала:
Точно като тези от моето детство са. Любими са ми. Меки и ароматни.

Продукти:
125г. краве масло
200г. захар ( 1 ч.ч.)
3 яйца+а желтък за намазване
1/2 кофичка кисело мляко
1ч.л. сода бикарбонат
2 ванилии ( аз сложих 5)
Брашно колкото поеме ( около 500 гр)
захар за поръсване
Разбива се маслото със захарта до побеляване.
Прибавят се яйцата с киселото мляко, в което сте разбили содата предварително.
Прибавят се брашното и ванилиите.
Омесва се средно твърдо тесто.
Разточва се на около 1см. кора и с чаша се изрязват кръгчета.
Намазват се е желтъка и се поръсват обилно със захар.
Пече се или в/у хартия за печене без мазнина или в намаслена тава до порозовяване в умерена фурна.

# 232
  • Мнения: 708
А добро ви утро от мен,
от доста време не съм се вяскала,ама все не остава време да се докопам до компа покрай майка ми.Ох много ми е хубаво с нея,ама като се замисля,4е другата седмица си тръгва и ми се свива сърцето  Cry
Добре поне 4е ако вси4ко върви наред след 2 месеца отново 6те пристигне,пък и сега като си имам рита6то бебо4е в тумбата някак си си имам компанийка постоянно  Laughing
Мъжо утре му е последен работен ден и после 3 седмици отпуска_УРА УРА УРА.О6те се 4удим дали да идем на планина,дори хотела сме избрали,ама така да ни е страх да не стане не6то с бебката,та 6те видим дали 6те се престра6им,4е само ме пла6ат с разни Рискови на 6 месец  Twisted Evil
Абе аз да ви питам преведените и легализираните документи в БГ колко време са валидни,4е аз си подготвих документите за гражданство,ама не знам дали 6те успея да се замъкна до Милано и се 4удя да не ми изтекат документите,4е после пак трябва да занимавам на6ите да ми ги носят за легализация.
И о6те един въпрос......за 6офиорските книжки не може ли да ги занесем в някоя фирма за легализация или трябва непременно да се ходи в Милано в консулството  newsm78
А то изоб6то кога работи,кога са им приемните 4асове?
Ех аз ви затрупах с въпроси,ама от доста време не съм се занимавала с бурокрации,та съм им изпуснала дирята на документациите.

Много цунки на вси4ки и лек ден.
Абе Денис къде се загуби......да не е родило това моми4е
 newsm78
  bouquet  bouquet
Ех

# 233
  • Мнения: 714
А добро ви утро от мен,
от доста време не съм се вяскала,ама все не остава време да се докопам до компа покрай майка ми.Ох много ми е хубаво с нея,ама като се замисля,4е другата седмица си тръгва и ми се свива сърцето  Cry
Добре поне 4е ако вси4ко върви наред след 2 месеца отново 6те пристигне,пък и сега като си имам рита6то бебо4е в тумбата някак си си имам компанийка постоянно  Laughing
Мъжо утре му е последен работен ден и после 3 седмици отпуска_УРА УРА УРА.О6те се 4удим дали да идем на планина,дори хотела сме избрали,ама така да ни е страх да не стане не6то с бебката,та 6те видим дали 6те се престра6им,4е само ме пла6ат с разни Рискови на 6 месец  Twisted Evil
Абе аз да ви питам преведените и легализираните документи в БГ колко време са валидни,4е аз си подготвих документите за гражданство,ама не знам дали 6те успея да се замъкна до Милано и се 4удя да не ми изтекат документите,4е после пак трябва да занимавам на6ите да ми ги носят за легализация.
И о6те един въпрос......за 6офиорските книжки не може ли да ги занесем в някоя фирма за легализация или трябва непременно да се ходи в Милано в консулството  newsm78
А то изоб6то кога работи,кога са им приемните 4асове?
Ех аз ви затрупах с въпроси,ама от доста време не съм се занимавала с бурокрации,та съм им изпуснала дирята на документациите.

Много цунки на вси4ки и лек ден.
Абе Денис къде се загуби......да не е родило това моми4е
 newsm78
  bouquet  bouquet
Ех

Деси, на мен Джорджа ми каза че документите са валидни 6 месеца. Аз мислех да мина тънко с акта за раждане че го имам преведен от миналата година, ама  #Crazy вадих го наново ....

Също Джорджа ми каза за шофьорските книжки, че направо в Милано се ходи и там в консулството ти я превеждат, че в префеттурата друг превод на книжки не зачитали  #Crazy

И не се притеснявай за бебоче, иди си на почивка, нали нямаш противопоказания от личния лекар! Бъди сигурна, че много добре ще ти се отрази!  Hug

# 234
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ха добро ви утро като за последно преди ваканцията  newsm68

Валке,ако знаеШ как оби4ам курабийки  Blush Благодарско за закус4ицата   bouquet

Деси,потвърждавам казаното от Валя и Гери за валидността на документите _ 6 месеца е. Peace
Аз моята бг.Шоф. книжка в дале4ната 1999та година я бах дала за превод на една лелка,заклет превода4 тук в Милано и тя я направи а след това я занесох в една скуола гуида и оттам ми придвижиха цялата процедура а накрая аз ходих само да си я взема тук от Моторидзационето. Peace
Може сега неЩата да са се променили,но ниЩо не пре4и 4овек да питам в някоя Скуола гуида дали не извърШват такъв вид услуги. Thinking А на теб не ти ли е по_изгодно да дадеШ книжката на майка ти и да я преведат на италиански и легализират в Бг и после тя като дойде да ти я донесе или да ти я прати по_поЩата. Хем по_евтино излиза в Бг,хем няма да ходиШ да висиШ и да се разправяШ с Консуството. Thinking
Ако се 4увстваШ добре според мен можеШ спокойно да си идеШ на планина,стига да не сте на много високо. Peace
Денис4ето сигурно се радва на мама в момента и няма много време да пиШе тук. Thinking

# 235
  • Мнения: 2 804
Добро утро и от мен !
Бимба , ако нямаш противопоказания от лекар няма страшно , аз един ден преди да родя Самира ходих до
Азиаго , като имах пердите на околоплодна течност от 2 дни .
Много ми хареса тая рецепта за курабийки ще я пробвам като намеря време , че от тия животинки е малко сложно .

# 236
  • Мнения: 708
а зна4и идеално и без това майка сега си тръгва и след два месеца да ми я донесе легализирана.Само да ви питам коя от двете книжки да си легализирам.....понеже аз си имам тази обикновенната и освен това си бях извадила и международна?
И о6те едно въпрос4е понеже не знам как то4но става легализацията....пак като другите документи ли се легализира,тоест иска се да има апостил от вън6но министерство  или има не6то по _особенно 
bouquet

# 237
  • Italia
  • Мнения: 4 492
а зна4и идеално и без това майка сега си тръгва и след два месеца да ми я донесе легализирана.Само да ви питам коя от двете книжки да си легализирам.....понеже аз си имам тази обикновенната и освен това си бях извадила и международна?
И о6те едно въпрос4е понеже не знам как то4но става легализацията....пак като другите документи ли се легализира,тоест иска се да има апостил от вън6но министерство  или има не6то по _особенно 
bouquet

ПревеждаШ и легализираШ българската а не международната книжка. Най_лесно Ще стане ако май4ето ти занесе книжката в някое бЮро за преводи и легализации. Там я поемат и правят вси4ко и като е готова ти се обаждат да ходиШ да си я прибереШ. Grinning

# 238
  • Мнения: 191
ПревеждаШ и легализираШ българската а не международната книжка. Най_лесно Ще стане ако май4ето ти занесе книжката в някое бЮро за преводи и легализации. Там я поемат и правят вси4ко и като е готова ти се обаждат да ходиШ да си я прибереШ. Grinning

Преводът на книжката се прави само в Българското косулство... (не става ве4е да се прави в БГ)
Имаше една стара тема (Мами в Италия), в която е дискутирано това.
Като го намеря ще ви дам линк.

# 239
  • Мнения: 2 804
Хайде да ви дам и аз една идея за вкусен десерт !  chef
Та купувате кисело обикновено мляко по възможност да е по-гъстичко от сорта на овчето , слагате какао и захар и разбърквате хубаво изсипвате по купички и украсявате с плодове .
След което оставяте в хладилника за около 2 часа .
Да ви е вкусно !

Общи условия

Активация на акаунт