Рамки за снимки - от къде да си сваля

  • 176 715
  • 321
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 46 567
Който разбира от Фотошоп, да помага  Praynig
Правя рамка за рождения ден на София и искам да ползвам един ефект, но не знам кой е  Confused
Самото място, където се поставят снимките е все едно лепнато от горе, краищата са леко размазани. Ето пример  Grinning

# 286
  • София
  • Мнения: 44 229
Който разбира от Фотошоп, да помага  Praynig
Правя рамка за рождения ден на София и искам да ползвам един ефект, но не знам кой е  Confused
Самото място, където се поставят снимките е все едно лепнато от горе, краищата са леко размазани. Ето пример  Grinning

 в смисъл снимката да е отгоре и да има хвърлена сянка ли?

# 287
# 288
  • София
  • Мнения: 44 229
2 слоя - 1 долен фона и 2 горен снимката, долу на палитрата със слоевете има едно F в кръгче, натискаш и избираш дроп шадоу, и от там....opacity ti e колко да ти е прозрачна сянката, angel посоката й, дистънс - на какво разстояние, spread - колко да е наситена, size е размерът й можеш да пробваш и др-те настройки....

# 289
  • Мнения: 46 567
Хиляди благодарности, започвам опитите  Blush Grinning

# 290
  • София
  • Мнения: 44 229
ако нещо не става питай....Wink

# 291
  • Мнения: 46 567
Стана! Още веднъж благодаря  Heart Eyes

# 292
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Аз пък снощи сътворих това. Нашето семейство.



 

# 293
  • Русе
  • Мнения: 611
моля ви помагайте вече се чувствам като малоумна защо като променям размера на снимката ми се местят всички цифри и когато след дълги мъки ги наглася да са ми еднакви на рамката и на снимката когато ги гледам изобщо не са еднакви и още един въпрос как да сложа снимката във втория слой когато кликна на нея тя ми се появява в първия слой надявам се че успях да обесня

# 294
  • София
  • Мнения: 44 229
моля ви помагайте вече се чувствам като малоумна защо като променям размера на снимката ми се местят всички цифри и когато след дълги мъки ги наглася да са ми еднакви на рамката и на снимката когато ги гледам изобщо не са еднакви и още един въпрос как да сложа снимката във втория слой когато кликна на нея тя ми се появява в първия слой надявам се че успях да обесня


малко ти е объркан поста и чесно мн не разбрах точно проблема, но на догатки ще карам....може да прибавиш и нагледен материал какво не става, че така не е мн ясно какви се тези цифри...поне на мен като не съм виждала за какво точно става въпрос ми ие малко тъмна индия ама ще се пробвам с идеи дано оцеля Wink

1. Как променяш точно размерът на снимката - с трансформ ли или от имидж сайз. ако е трансформ, то вероятно не цифрите ти се местят а снимката...ако са в различни слоеве, ако са в един и същи слой или слоевете на цифрите и снимката са ти заключени то тогава се смаляват/увеличават заедно и да има някакво изместване по посока на промяна на размера на снимката...общо взето е хубаво да си нагласиш първо снимката размери и т.н. и тогава да почваш с цифрите, ато бих ти препоръчала като начало всяка от тях да е в отделен слой накрая можеш да ги обединиш в един, но докато наместиш нещата най-удобно се работи с много слоеве....за още по лесно си ги кръщаваш, така ако имаш 50 слоя лесно можеш да разбереш какво има във всеки от тях.

2. За снимката в др слой, обикновенно ако прибавяш елемент към даден файл с дърпане с мишката от единия в др файл, то новия елемент идва на нов слой, ако ще го пействаш предварително казваш (от менюто на слоевете горе има една стрелкичка в кръгче) ню леар и така имаш нов празен слой, и като си в него тогава натискаш пейст. Ако имаш в един файл 2 неща, които ще делиш на слоеве, първо внимателно селектираш това което искаш да мине в нов слой и после пак от онази стрелкичка избираш виа леар кът или виа леар копи....което ти върши работа, първото отрязва обекта и го оставя само в новия слой, второто копира обекта като го оставя в стария, но и прави нов слой с него....дано ме разбра...и дано с нещо успях малко да ти помогна...ако пак не успяваш можеш да ми пратиш файла да го погледна и ще ти обясня по него кое как...  bouquet или поне плесни тук един скрин да стане ясно какво правиш и с какви слоеве работиш Wink

# 295
  • Пловдив
  • Мнения: 62
Как се получава тази рамка за снимка - това е урок от един руски сайт:
[img=http://img136.imageshack.us/img136/8504/urokbt9.th.jpg]

[img=http://img92.imageshack.us/img92/39/urok1gp0.th.jpg]

[img=http://img92.imageshack.us/img92/6104/urok2cj1.th.jpg]

# 296
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Благодаря на всички момичета, които така добре обясняват на нас тепърва прохождащи във Фотошопа  Hug
Днес успях да си направя сама рамка, като взех елемент от дадените сайтове. Не че е нещо особено - просто взех картинката с нещо като килимче, изрязах го и вмъкнах снимката. Макар, че да си призная не знам дали ще мога да го повторя, че по едно време не разбрах как го направих  Embarassed  Сега искам да я доукрася пак с такива елементи, които си свалих на компютъра.
Та въпроса ми е дали тези елементи трябва да ги сложа в четчиците или има начин директно да ги сложа върху рамката. Опитах се директно, но не мога да отключа слоя за да мога да работя върху него.  Sad

# 297
  • София
  • Мнения: 44 229
Благодаря на всички момичета, които така добре обясняват на нас тепърва прохождащи във Фотошопа  Hug
Днес успях да си направя сама рамка, като взех елемент от дадените сайтове. Не че е нещо особено - просто взех картинката с нещо като килимче, изрязах го и вмъкнах снимката. Макар, че да си призная не знам дали ще мога да го повторя, че по едно време не разбрах как го направих  Embarassed  Сега искам да я доукрася пак с такива елементи, които си свалих на компютъра.
Та въпроса ми е дали тези елементи трябва да ги сложа в четчиците или има начин директно да ги сложа върху рамката. Опитах се директно, но не мога да отключа слоя за да мога да работя върху него.  Sad

защо не можеш да го отключиш, какво пише на него, да не би и ти да имаш горния проблем и да е индекс слоя....ако елементите бяха четки, то нямаше да можеш да ги отвориш като картинка, четките са си с др разширениа и не се отварят като файл....та надали това да ги сложиш при четките ще ти реши проблема....какво разширение имат тези файлчета с елементите.

# 298
  • Мнения: 3 457
Искам от една снимка да отделя децата и да ги сложа на син и розов  фон-как да стане?

# 299
  • Мнения: 672
Искам от една снимка да отделя децата и да ги сложа на син и розов  фон-как да стане?
Погледни този урок:
http://www.photoshopbg.com/online%20education3/BG/index.htm
Надявам се да ти помогне.

Общи условия

Активация на акаунт