Паническо разстройство - 38

  • 27 470
  • 738
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 30
Здравей Ивка, кога се изследва в12, сутрин на глдно ли или как. Чета, че пише че се използва и за анемия, но моят хемоглобин е на макс 159,дали няма да е противопоказно

# 31
  • Варна
  • Мнения: 35
Да,сутрин на гладно се изследва В12.При дефицит се води пак анемия,но не желязодефицитна,а мегалобластна .Мисля,че високият хемоглобин не е гаранция,че няма дефицит на В12,но е хубаво да питате хематолог.При мен и желязото ми беше под долната граница,което още повече усложни нещата.Ако имате дефицит на В12,хубаво е да приемате и фолиева киселина/фолат/.

# 32
  • Мнения: 30
Да,сутрин на гладно се изследва В12.При дефицит се води пак анемия,но не желязодефицитна,а мегалобластна .Мисля,че високият хемоглобин не е гаранция,че няма дефицит на В12,но е хубаво да питате хематолог.При мен и желязото ми беше под долната граница,което още повече усложни нещата.Ако имате дефицит на В12,хубаво е да приемате и фолиева киселина/фолат/.
Благодаря ти за ичерпателния отговор. Края на мин. година ми бяха изписали релаксофитол и фолиат. Пих ги 3мес без никакви АД и успокоителни, но явно ми беше нужна и химия. И така от януари ми изписаха бринтеликс - АД, но до момента не се почувствах по добре. Днес събрах сили и пак отидах при старата ми пси. От утре започвам нов, пореден АД. Дано ми помогне този път да се почувствам по добре. Пробвах какво ли не, дори 3-4месеца ходих на транскраниална електро стимулация, но без никакъв ефект. До сега никой не ми е казвал да изследвам В12 и Д.

# 33
  • Мнения: 1 782
Кике, тук  в темата винаги това препоръчваме - щитовидни + Б12 и Д.
Щитовидни обикновено пускат лекарите, но Б12 и Д много ги неглижират (за съжаление не са по здравна), а доста си ни влияят.

# 34
  • Мнения: 781

Аз бях по същия начин и веднага го спрях. Има толкова нови ад с по леки странични действия, незнам защо все още го изписват.
Защото действа!!!!

# 35
  • Мнения: 504
Явно алкохола изобщо не може да се съвмести с тревожното разстройство. Лошото е, че аз имам много активен социален живот - непрестанно съм на сватби, рожденни дни, кръщенета на приятели, доста пътувам и в чужбина ... и все някъде нещата опират до това да мога да си пийна поне една чаша вино ... за наздраве .. и то не толкова защото зверски ми се пие или не мога без нея, а защото вече ми е писнало да отговарям искрено на въпроса - “ Защо не пиеш”... Задава го всеки втори човек и аз започвам да обяснявам, за тревожното разстройство .. просто ги мразя това. За туй обичайно се маскирам с една чаша вино и се правя, че пия и казвам наздраве. Честно казано, до сега от една чаша вино не ми е стана вали лошо на другия ден, но станат ли две - край ... на другия ден умиран от тревожност.
Между другото, има един сайт, на който едно момче с много тежка тревожност е обобщил всичко най - важно за тези състояния - лекарства - видове, лечение, помощни средства, добавки, както и всякакви други неща свързани с нашите проблеми. Горещо го препоръчвам, списан е изключително добре. За сега няма нещо, което съм се питала и да не съм намерила отговора там. Ето линк : https://strahbg.com/

Magdata, имах голям проблем при смяна от Ривотрил на Ксанакс. Все едно не пиех бирнзодиазепин. Но между Ксанакс и Лексотан съм нямала, а и едно друго, но го забравих.

Ливрена, ако излизам само нямам, но пийна ли алкохол е ужас на следващия ден. Явно никакви АД и успокоителни са ми противопоказни с алкохол.
Нещо и аз трябва да направя със сърцето и тревожността, че нещо не са добре напоследък.

# 36
  • Мнения: 1 782
Алкохол не пия от може би 10тина години. Нямам конкретна причина, просто не ми харесва. А пък да се обяснявам на някой защо не пия - абсурд. Grinning

# 37
  • Мнения: 5 459
Аз пък още съм на почивка и не съм спирала да пия. Преди имах много тежки махмурлуци.....Сега нямам проблеми.....Проблемът е, че алкохолът доста ме успокоява и не мога да разбера дали АД ми действа, или успокоението иде от питиетата....

# 38
  • Мнения: 148
Здравейте, имам въпрос към хората, които са имали повишено кръвно или по - скоро вариращо - как се проявяваше при вас и кога? Аз случайно го видях и ходих на лекар - изписа ми лекарство, което да взимам когато е повишено и чакахме изследвания. Изследванията излезнаха нормални. Последните седмици всяка сутрин го меря и първото мерене е високо м/у 130/150 на 80/95. След това пада след като го премеря след няколко минути. Малко психясвам с този апарат и го меря често - почти винаги нормално. Побърква ме тази висока стойност сутрин - по принцип съм с доста ниско. Бях си решила, ако е високо пия хапче, но сега с тези варирания ме е страх. Случвало ли ви се е? Побърква ме мисълта дали не го вдигам през нощта, но пък нямам обяснение как след първото високо мерене след няколко минути си е ниско.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 35
Elita85,според мен изобщо нямаш повод за притеснение относно кръвното.Нормално е сутрин стойностите да са малко по-високи,и при мен е така.Аз меря кръвното винаги по три пъти,първият е най-високо.По новите стандарти за нормални се вземат стойности 130 на 90.Един съвет от мен-не го мери много често,самата мисъл,че може да е високо ти създава тревожност и кръвното наистина се повишава.
кике,успех с новия АД,какво ще пиеш сега?Дано тоя път е правилното хапче и да се почувстваш по-добре.
Аз днес не съм добре,събудих се напрегната,нервна...Отчайвам се вече,месец стана вече от приема на АД,ефекта е променлив-ден добре,два зле..Мъчно ми е,тъжно ми е,викам по децата,после се чувствам виновна,съжалявам...Явно няма да има оправия...

# 40
  • София
  • Мнения: 11 532
А правилно ли мерите сутрин? Кръвно се мери веднага след като се събудите, преди да станете от леглото.

# 41
  • Мнения: X
Е този b12 колко трябва да е точно и какво се случва иначе. Щото мен уж ми е в норма, па някои викат нисък, от него ли вдигам кръвното ???

# 42
  • Мнения: 1 373
Elita85, аз имах проблем с високото кръвно доста дълго време. Кръвно налягане не се мери веднага след ставане. Самото събуждане и ставане от леглото е стрес за организма. След спокойствието на съня тялото ни, сърцето ни се мобилизира за новия ден. Изведнъж всички органи и системи заработват на по-бързи обороти, особено ако станем рязко, ако нямаме време и бързаме за работа. Тогава и кръвното се покачва рязко. Трябва първо да се раздвижим, да отидем до тоалетна за да се освободим от излишните течности, хубаво да се разсъним, ( не с кафе, и то повишава кръвното) и чак тогава да мерим, да са минали поне 15-тина минутки от ставането, даже повече е по-добре. Така че в този ред на мисли сутрин е нормално да е по-високо. Така че мисля че всичко ти е наред с кръвното. Ако имаш време преди работа да направиш лека гимнастика още по-хубаво. Високото кръвно изисква движение.

# 43
  • Мнения: 30
Elita85,според мен изобщо нямаш повод за притеснение относно кръвното.Нормално е сутрин стойностите да са малко по-високи,и при мен е така.Аз меря кръвното винаги по три пъти,първият е най-високо.По новите стандарти за нормални се вземат стойности 130 на 90.Един съвет от мен-не го мери много често,самата мисъл,че може да е високо ти създава тревожност и кръвното наистина се повишава.
кике,успех с новия АД,какво ще пиеш сега?Дано тоя път е правилното хапче и да се почувстваш по-добре.
Аз днес не съм добре,събудих се напрегната,нервна...Отчайвам се вече,месец стана вече от приема на АД,ефекта е променлив-ден добре,два зле..Мъчно ми е,тъжно ми е,викам по децата,после се чувствам виновна,съжалявам...Явно няма да има оправия...
От днес пия Елифай, от рода на венлафаксина. Преди 4 години съм пила лароксин и ми беше горе долу добре, но тогава ходех на работа и съзнанието ми беше заето с работа. Спрях го защото качих много кг и се почна отново смяна на какви ли не АД. Дано това да ми подейства добре, но докато се натрупа в организма минава много време. Останах без зъби от стискане, дано да ми е добре. Вчера без АД само с 3хполовинка клонарекс ми беше ок, но днес не съвсем. Този измислен страх ме убива, всеки казва, че сама трябва да се справя, но не мога. Нищо не ме влече, нямам хоби за което да се захвана. Направо ужас. Ти какво пиеш, дано ти действа добре

# 44
  • Мнения: 4 406
Веднъж през живота съм си мерила пулс. Няколко пъти кръвно. Понеже е имало профилактични прегледи.
Не се вманиячавайте толкова.
Има една реклама на един филм: Колелата на автобуса се въртят, въртят, въртят.....

Да се оплача. От сутринта повръщам кръв.  Сега ли да тичам или утре да видя какъв гастроентеролог има в този град.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт