Проблеми с котката при разгонване

  • 577
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Имам женско коте на годинка и няколко месеца. Забелязвам, че от известно време когато се разгони пишка навсякъде. Целият апартамент мирише на котешка урина. С какво мога да премахна миризмата и да отуча животното да го прави? С обикновени препарати не става...

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 11:56 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 46 572
Начинът е кастрация.
Иначе измъчвате и животното, и себе си.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Кастрирайте котката възможно най-скоро. Каква е причината да не сте го направили досега? С всяко разгонване рискът от тумори на млечната жлеза нараства главоломно. За риска от пиометра да не споменавам...

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 446
С кастриране на котето се решават тези проблеми.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 369
Няма да повтарям дамите преди мен- ясно е, че това е решението.

Освен всичко останало, ако навикът за пишкане остане и след кастрацията (като при нашия келеш), което все пак се случва рядко, то урината спира да мирише на типично котешко.

# 5
  • Мнения: 2
А след кастрация колко време е възстановяването и какви специални грижи трябва да се полагат?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Индивидуално е, но възстановяването е бързо като цяло. Някои са пушки още на следващия ден, други след 2-3 дни. Никакви специални грижи не препоръчват нашите ветеринари, нито яки сме слагали, нито по друг начин сме предпазвали шевовете, всичко си е било перфектно и без усложнения. Котките не са глупави, много добре си преценяват възможностите и се пазят самѝ, докато раните зараснат.

# 7
  • Мнения: 46 572
При котето на майка ми мина много бързо възстановяването. Само първия ден беше малко сънливо, иначе не показа никакви неразположения.
Няма специални грижи.

# 8
  • INFJ
  • Мнения: 9 446
Добре е да се остави на спокойствие първите 2-3 дни, но то си зависи и от самото животно. Моята още същата вечер скачаше да отваря вратите.

Общи условия

Активация на акаунт