Лятото горещо е на прага, времето към ОКТОМВРИ се скъсява

  • 14 594
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 369
Здравейте,момичета!
 Нещо днешния ден направо ме скапа-много работа ли имах,явно,та сега съм се запътила да си лягам рано-рано. Сутринта посетихме с Яни и Евелина лекцията за пилатеса,толкова мерак ми беше да я чуя и вече си представях,как последните месеци,като спра да работя,ще имам време да ходя. Обаче,уви,много съм разочарована- след като направиха голяма реклама на това,колко е полезен пилатеса за бременните,някой попита жената,която изнасяше лекцията, къде се провежда и...тя каза: Ами в момента-никъде:( Евентуално ако започнели отново,първо щели да пуснат реклама в списание 9 месеца...да знаете,ако някоя от вас е имала желанието да посещава заниманията...
 А пък моя бебчо днес много ме зарадва-както си се трудех следобеда,и започна да ме подритва доста нависоко,чак малко над нивото на пъпа. До сега не беше стигал до там,а все риташе надолу. Расте си човека и хич не му пука какво се случва наоколо!
 Хайде от нас лека вечер и лека нощ!

# 46
  • Мнения: 793
здравейте аз имам лоша новина  Confused

Вчера бях на преглед и имам ниско прилежаща плацента  Tired със сигурност съм секцио и трябва да не вдигам тежко. Записала съм се и на друг доктор, аз хода на трима, да видим той какво ще каже  Peace Та този доктор беше много учуден, че лекарката която ми следи консултациите не го е видяла. От цялата работа, като се прибрах засипах моя девер с медицински термини и той ми каза давай на български нищо не разбрах и му обесних  /с е или я се пише тази дума newsm78/ на "български" и той каза че диагнозата ми била: сега ви разказах играта вкъщи  hahaha   Joy Party
Та това е от мен  Hug

# 47
  • Мнения: 11
Здравейте момичета!
Вчера бях много щастлива, защото от 8.00 до 12.00 бях из града, което отдавна не ми се беше случвало.Днес обаче съм нещастна, защото пак съм с контракции и леки болежки оттук-оттам.Сигурно това е благодарение на вчерашната разходка, така че отново ми предстоят няколко дена домашен затвор.
kala678, аз имам абсолютно същите проблеми.Венците ми не са подути, но кървят ужасно, особено ако ми се наложи да бутна с клечка за зъби.И сутрин ми става лошо, както в началото, но бързо ми минава.
А пък моята бебка не съм я усещала да ме рита чак в ребрата.Винаги я усещам ниско долу и отвреме навреме в областта на пъпа.
Nessa, дано всичко при теб да се развие по възможно най-добрият начин.И не се чувствай гузно за това, че се оплакваш.Тук всички го правим.Така на човек му олеква.Пък и какво по-хубаво от това да се оплачеш на хора, които напълно те разбират.
Ние с бебонка ви пожелаваме приятен ден и се оттегляме на хладно, за да почетем.Чао!

# 48
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 442
Здравейте и от мен!
Аз вчера след хиляди премеждия най-после си видях резултатите от контролните кръв и урина, хемоглобинът ми е 116 newsm44, с цели 16 единици повече и спирам гадното желязо. Докторът ми пак ме разочарова - беше ми казал, че след като ми излязат резултатите да отида с тях на конслултация. Е, вчера ми заяви - ами нали идва преди 2 седмици, помня аз ( а действително бях на 12.06 и вчера си става 1 месец  #Cussing out) и каза да сам отидела в края на другата седмица #Cussing out. Добре, че в петък имам час за частния доктор, та и аз да се отчета колко е пораснал бебчо Wink

kala678, мойте венци отдавана кървят, четох че това е нормално. Аз обаче съм си особен случай, защото и преди да бях бременна си ми кървяха по време на цикъл и зъболекар ми е казвал, че е на хормонална основа. А за гаденето - последните дни е почти постоянно (няколко пъти повръщах), че даже и лошо ми става, но питах доктора и той ми каза, че било от желязото. Ще видим сега като го спирам.
Евелина, честита диплома   bouquet
Веничка, и аз имам твоя късмет - на мен пък държавния изпит за магистратурата ми е октомври  Crazy и най-вероятно ще го отлагам, защото как се пътува с бебе послед зима чак до Търново. И на теб благодаря за гласуването!  bouquet
Неса, пази се и повече почивка, всичко ще се нареди!
Леля Зеля, направо ти съчувствам, с тези доктори оправия няма #Cussing out. И ти се пази, не се натоварвай никак.

Оставям ви вече, че стана много. Целувки на тумбаците!

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Здравейте и от нас bowuu
Аз сега ще отивам на доктор да се видя с бебчо, че вече ми е мъчно за него Blush а после тръгвам да се търкалям към ЛКК-то, че трябва да си продължавам болничния.
Утре ще пускам урина и кр.картина защото днес ще ми дават направленията и после ще се отчета.
Леля Зеля това, че ти е ниско прикрипена плацентата задължително ли значи секцио.... Rolling Eyes Най-добре отизди на друг доктор и чакам да се отчетеш.
Несса мила...направо ти съчувствам Sad Пази се повече и се глези.
AIR-че честито ти покачване на желязото Hug
Още щях да пиша ама забравих какво ooooh! за никъде не съм вечеееее....за никъдеееее Crazy

# 50
  • Мнения: 793
Леля Зеля това, че ти е ниско прикрипена плацентата задължително ли значи секцио.... Rolling Eyes Най-добре отизди на друг доктор и чакам да се отчетеш.

ами не, можела и да се качи ама може и да слезе още надолу, при мен поне каза че шанса да се качи нагоре е малък. Ама тя и моята плацента е плацента превия, не е само ниско прилежаща, по това което четох има разлика между двете, а прегледа ми е на 20 т.е. другия четвъртък   Simple Smile

# 51
  • Мнения: 5 178
Привет мамчета

Кала678, моята диагноза е Кандидоза, така каза доки,  причинителя мисля е гъбичка.. с тази екстра се обзаведох още в 4-5 месец..За сега доки не иска да ми дава по-силно лекарство думите и бяха "Ако не беше бременна щях за 3 дена да те оправя, но сега ще крепим положението"

Днес тук е адска жега.. докато ида до магазина в отсрещния блок и ми стана лошо и за това сега се опвам на диванчето и ще чакам прохладна лятна вечер..

Леля Зеля,  не се шашкай много изчакай мнението и на другия доктор.
КалиМа, ти защо беше в болница?

Я да ви питам мамчета как се обезкосмявате.. ми аз вече не съм особено подвижна и като взема да се епилирам правя едни сложни движения.. Вече не мога да се избръсна и отдолу, на кола не искам да ходя сега, че таман са кротясали и гъбите и контракциите ..

# 52
  • София
  • Мнения: 4 272
Момичета, извинявайте, че ви влизам в темичката Embarassed Искам само да ви кажа, че ви гледах снимките с тумбачетата и сте много сладки всички Wink Мечтая и аз за тумбак....
Лек ден ви желая и по-бързо и без оплаквания да минат оставащите до термините ви дни Hug

# 53
  • Мнения: 518
PC/коте/,триъгълника  съвсем го зарязах.от както изобщо се обезкосмявам, е само със кола -маска, а сега не искам да се бръсна,за да не ми станат по-дебели косъмчетата.подстригвам ги отвреме на време.за всичко останало вече сама си правя кола маска.пробвах да я затопля на водна баня ,но не става равномерно.затова тия дни ще си купя и специално устройство за затопляне.струва 60лв.явно добре се справям,защото вече повече от месец почти никакви косми не са се подали/или пък е от хормоните/.
като дойде момента за раждане,най-вероятно ще ме бръсне мъжът ми,още не съм решила със сигурност.

леа,много мили думи!пожелавам ти девет месеца с тумбак pregnant и после сладко ,здраво бебче baby!

лельо зеля,първо ,наистина поискай и второ мнение,но ако пак ти кажат същото,по-добре ограничи шофирането.беше писала,че много обичаш,но по тези наши пътища не си е работа.а и шофьорите едни.....колкото и да спазваш правилника,на този до теб ако не му пука ,няма полза от старанието.и в къщи да им разкажиш играта наистина hahaha!глези се на воля perko-нали си имаш официално разрешително от доки за това!

аир, браво за хемоглобина! Hands Clap

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 16:02 от oska

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Отчета от нас  bowuu
Преди малко се прибрахме от докторята...казвам докторя щото обиколех няколко. Значи чедето ми е добре..расте..вече е 1000гр. Heart Eyes и е точно за термина си. Обаче мама е вдингала кръвно /първо беше 90/140...после 90/130/ и сега ще пия хапчета и ще трябва да си меря кръвното два пъти дневно Sad Но важното е бебчо да е добре. А уж кафе не пия...газирано не пия...обаче със сладкото се олях последните дни може и от това да е.
Толкоз от мен.
РС/коте/ аз се обезкосмявам за сега с коло маска...понася ми и бебчо не реагира въобще. Така че се правя коло маска.
Лек и прохладен ден. Hug

# 55
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравейте малки сладки бебчета и още по-сладки мамчета!
Аз днес съм се поуправила, вече сме добре с бебока, не напълно, но сме по-добре!  newsm44
Черпя всички виртуално послучай полу-оздравяването ни!
 newsm38
Благодаря Ви много за подкрепата и съветите!  newsm51
При нас започна страшна буря с много силен дъжд   sport027 ще бягаме към вкъщи щом спре!
Леля Зеля милата, дано другият доктор каже нещо по- благоприятно! Очакваме положителни новини!
Хера дано кръвното ти бързо влезе в правилните граници ...  newsm51
chopi-6 дано временно само да си в домашен арест! пожелавам ти после да разхождаш бебка наволя и навсякъде, където ти се доходи!
Целувки и прегръдки!
До скоро!  txtloves

# 56
  • Мнения: 382
ZLATNA, мнооого мерси за почерпката, ама да не мислиш да ни залъгваш само с нея? Искаме и една при пълното оздравяване!
Хера, разказвай какво прави бебчо?
Леля Зеля, много е рано да кажат, че е твърдо секцио. Аз съм със същата "диагноза" плюс къса шийка на матката и като капак ингвинална херния. Самото плацента превиа, означава, ниско прилежаща - демек легнала е върху сервикса (на изхода) и бебето не може да излезе в никой случай (то сега не му и трябва да ходи никъде...). Риска - много по-лесно може да се разлепи, затова никакво носене на каси с бира Wink и никакво натоварване. Ще ти кажа моя доктор какво ми каза - че е много рано да се каже категорично за секцио, защото матката все още расте и може да издърпа плацентата достатъчно, за да освободи изхода. Категорично може да се види едва в момента на раждането, дотогава са само празни приказки и задушен вятър. Моя съвет е следващия път да накараш дофтор да ти покаже на ултразвука точно какво вижда и къде. И ти ще можеш да го различиш като ти обясни.
Та така, мили ми мами... ако някой има някаква грижа през бременността, да пита, като гледам сме се запътили да ги минем всички такива  Mr. Green. И кола маска не може да си правя, заради проклетите разширени вени и ходим с яко дебели чорапи, че да не ги развъдим още... Аве, много сме подлудяли!
Днес бях на хирург. И той потвърди диагнозата. Хубавата вест - може и по-лошо Wink. Сега съм почти на легло следващите 3 месеца, че да не направим беля и да се режем по-рано. После веднага след раждането ще ме оперират, че да ми се махне тая грижа от тъпата глава. Ама важното е, че за бебо не е опасно, а аз със болката ще се справя (добре, че ми е татето да си го хапя Wink). Сега остава само да не расте още (хернията) и ще може да си раждам нормално, ако плацентата не е там, където не й е мястото и не се появи още някоя глупост! newsm78

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Хера, разказвай какво прави бебчо?
Бебко е добре...на мама сладкото мишорче Heart Eyes Върти се ама пак стиска кълчоците...пол пак не видяха със сигурност....ама здраве да е. Важно е че е добре...ние сме готови с две имена пък мъжле или мома няма значение Flutter Днес докато бях на прегледа ми звъни една приятелка /тя живее в София/ и ме пита как съм...що съм...и накрая се изцепи...едно ли е бебето Mr. Green Казвам едно е...макар, че до четвъртия месец на всеки преглед питах докторката сигурна ли е че е едно Mr. Green Та такива работи при нас.
Лека и прохладна вечер мамчета Hug

# 58
  • Мнения: 518
несса,като гледам не си загубила доброто си настроение  Hands Clap и вярвам ,че ще се справиш!пък крачетата с дебелите чорапи хич не ги мисли-някакви си 3месеца-да ти е жива и здрава сладката награда,после цял живат ще се "правиш" на хубавица 4470.

чопи-6,то и аз доста миткам по града smile3539,а като се върна му удрям един спанак и време за работа не остава.но,си права ,че трябва да се внимава.добре,че живеем не далеч от центъра и ако не се чувствам добре ,мога бързичко да се прибера.
дано ти разминат бързо контракциите и после пак на разходчици,но с мярка!

калима,и аз не разбрах защо си била в болница,но се радвам ,че вече си добре!

вчера срещнах мой познат,който /въпреки ,че му махах още от 20метра/почти ме подмина.за да не се почувства неудобно му се представих.не можа да ме познае.вярно,че сме се виждали последно преди 2-3години,но не е и чак толкова отдавна.каза ми ,че много съм се променила и затова,а всъщност имаше предвид 21кг.,които съм метнала отгоре Animal Pig.чак взех да се оправдавам,че съм бременна,което е наполовина вярно,защото бях качила 10кг.предварително.та така,не че се оплаквам ама чак е смешно Joy.сигурно и аз не бих познала някой с толкова кила отгоре.

а иначе сме си добре.само малко съм му сърдита на моя мушморок smile3516,че нещо не е много активен днес-да притеснява той майка си-амма,че калпазанин.отивам да легна на дясно,да го видим какще му се хареса!!!

# 59
  • Мнения: 67
Здравейте мами,как си я карате.
Сьжелявам за пове4ето от вас и проблемите ви ,пожелавам ви скорошно оздравяване.
Да ви се похваля днес си замазах тавана в спалнята,а утре или в другиден ще си залепя тапетите-собственорь4но,не давам на друг да ми пипа  Naughty Crossing Arms,вси4ко си правя сама,добре 4е беб4о ми позволява де Laughing Mr. Green.За сега няма друго с какво да ви се похваля,освен 4е моита приятелка е родила днес едно голямо хубаво беб4е 4.050кг,и 53см. пожелавам на всяка една от вас такова голямо и хубаво бебе

Общи условия

Активация на акаунт