Помогнал ли ви е Дуфастон при забременяване?

  • 9 782
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 78
а като се пие Дуфостон и след това секс имали въможност за забременяване
Моля прочетете листовката на Дуфастона. Въпросът ви е меко казано странен. Принципно, винаги има възможност за забременяване. Изписан ви е дуфастон в периода на овулация и след това, та ако забременееш да можеш да осигуриш достатъчно прогестерон, който да прави лигавицата на матката най- благоприятната среда.


да знам че е малко странен мъпроса ми понеже се притеснявам да не навреди нещо понеже АГ ми откри и дребни кистички не опасни и за това питам дали по време на пиене може да зачена и  за колко време понеже аз искам

# 16
  • Мнения: 18
Здравейте ,

И аз да се включа с моята история и молбичка за мнения . Правим опити за бебе и този месец след 3 дневно закъснение и 2 теста с втора бледа черта на 4-тия ден се появи кървене . Отидох на лекар и след преглед и изследване за бета ЧХГ  неговото мнение беше че е било биохимична бременност . Препоръча ми Дуфастон 2x1 от 19-25 ден от МЦ за да е по-сигурно че ще се изчисти маточната кухина напълно при следващия МЦ .Тъй като ми каза че само ми го препоръчва, но аз да си реша дали искам да го пия моите притеснения са това дали по някакъв начин би попречило за евентуално забременяване този месец и изобщо има ли смисъл да се тъпча с хормони при положение че не съм пускала изследвания за тях и не се знае какви са им стойностите . Цикъла ми принципно е изключително редовен на 27 дни , много рядко имам отклонения от по 1 ден и ОВУ-то ми е около 14-ти ден .Ще съм благодарна за мнения по въпроса защото много се чудя какво да правя .

# 17
  • Мнения: 2 515
Suzi91, колко е ЧХг-то?
На такова закъснение (4-5 дни), много бързо лекарят е направил заключение.
Обилно ли е кървенето?

# 18
  • Мнения: 18
Здравей BornToBeHappy ,

ЧХГ-то показва отрицателен резултат (0.7) а кървенето вчера не беше много обилно, но днес си стана все едно си ми е дошло, така че не мисля че е сбъркал . Другото което забелязах на първия тест който правих чертата беше бледа но все пак напълно забележима а на втория беше доста по-бледа сравнение с първия. Реших че може да е защото втория го бях купувала предния месец, въпреки че го бях съхранявала добре и мислех да си взема нов на следващия ден, но така и не стигнахме до там . Изчетох доста неща и за биохимичната бременност и за лекарството и съм 50/50 дали да го пия. На доста места се спомена че ако го пиеш след ОВУ помага да се захване оплодената яйцеклетка както и че помага точно след случаи на биохимична бременност, но също така видях че може и да се получи кървене и преждевременно да ти дойде МЦ за това питам за мнение тъй като има хора с опит с лекарството а на мен не ми се е налагало до сега да пия подобно нещо и наистина не съм сигурна какво да очаквам ако почна да го пия.

# 19
  • Мнения: 2 515
В такъв случай и аз не бих го пила. Щом и лекарят те е оставил ти да прецениш.
Аз не съм много „За” медикаментите. На теб цикълът си ти е дошъл. Много жени не разбират, че са имали БХБ и не са пили нищо. Също и при спонтанни аборти в 6,7,8 г.с. са се изчиствали напълно.
Надявам се мнението ми да не те подведе и да се включи някое момиче с противоположно на моето мнение, да обясни за ползите, ако има такива.
Но все пак, щом ти е казал ти да прецениш дали да ги пиеш, значи не е страшно, ако не го направиш.
Съжалявам за случилото се и дано още другият месец да си с успешна бременност. Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 7 645
По-скоро, 7 дни след следващата овулация изследвай прогестерона, той трябва да е около горната граница на референтните стойности. Ако е ок, то не прогестерона е нил причината за случилото се.

# 21
  • Мнения: 18
Здравейте BornToBeHappy и Brayda ,

Напълно съм съгласна и с двете мнения . Това точно ме дърпа назад и факта че той не ми го изписа за нисък прогестерон, а просто за да е сигурен че ще се изчистя напълно . Единствените плюсове които видях и заради които се чудя са това че се изписвало за да помогне задържането и след случаи на БХБ, за това и съм в такава дилема. Като всяка жена тук всеки месец се надявам да се е случило и като прочетох че може да помогне особенно след този случай нещо вътрешно ме човърка и не мога да се реша .

Благодаря ти BornToBeHappy и аз се надявам другия месец да имаме повече късмет .

# 22
  • София
  • Мнения: 7 645
Не съм чувала че дуфастона в цикъла след Бх помага за изчистването. Би трябвало всичко да се е изчистило с цикъла, а следващия цикъл си е нещо различно.
Ако се налага да го пиеш само в 1 цикъл, пий го, но след овулацията, иначе може да не овулираш, а фоликула да се задържи.

# 23
  • Мнения: 1
Възможна ли е бременност по време на прием на Дуфастон?Последния ми цикъл беше януари месец и ми изписаха Дуфастон,за да предизвика такъв,но не се пазим с партньора ми... Желаем да имаме бебче от няколко месеца,но уви,нищо...Ще се радвам да сподели някоя дама,ако е имала подобен случай!

Общи условия

Активация на акаунт