Да обсъдим хомеопатите

  • 117 338
  • 319
  •   1
Отговори
# 90
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
За втори път откриват стафилококи в носа на детето, преди давах антибиотик Аугментин, сега мажа Бактробан в носа...

Здравейте,
 - Явно не сте чели нищо което съм писал досега, иначе щяхте да знаете че хомеопатията и хомеопатите не ги "друса" Хипохондрията Laughing, и поради това не воюват с бактерии и вируси, вкл. и стафилококи., защото в повечето случаи е и Без-по-лез-но.
 - И наистина, ако човек се осведоми ще знае че не само в носа, но и в белите дробове, бъка от стафилококи, стрептококи че и Пневмококи!
 - И какво от това?! - когато човек е с нормална имунна система - всички тези "ужасни" коки са НЕ-патогенни, изобщо не ни закачат!
 - Останалото са гадни телевизионни реклами - червеи, микроби и... печалби за някой...
 - Така че, Хомеопатията се стреми да направи човек, неподатлив на пагогенни причинители, а не да воюва с тях, което е много по-добрата философия на лечение и профилактика, особено имайки в предвид, че микробите и вирусите перманентно Мутират!
и антибиотик, който днес унищожава бактериите, утре те се ....... хранят с него LaughingPeace

Последна редакция: пт, 29 сеп 2006, 18:43 от Aleksander

# 91
  • Мнения: 3 405
- Така че, Хомеопатията се стреми да направи човек, неподатлив на пагогенни причинители, а не да воюва с тях, което е много по-добрата философия на лечение и профилактика. Peace

Хубаво, де, аз търся информация, не назидателен тон. Не съм казала, че искам хомеопатията да излекува коките, а от рекламите не се впрягам, понеже аз създавам реклами и знам за какво става въпрос.
Като хомеопат можеш ли да ми кажеш какво да направим, за да станем неподатливи на на патогенни причинители или ще ме назидаваш?!
Ще потърся инфо сама, ти не желаеш да споделиш философията на лечение и профилактика. Peace

# 92
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Съжалявам ако така съм ви прозвучал Laughing
 ...но за тези реклами, особено ми кажете тази с огромните червеи от "Клоаките" как ви се струва? Shocked

# 93
  • Мнения: 3 405
Така ми прозвуча, а аз доста бурно реагирам понякога Grinning Не ти се сърдя. Искам само децата ми да са здрави.

А червеите от "Великата фаянсова стена" просто продават продукта, колкото по-гадни и противни са, толкова повече хора ще си купят Доместос, за да ги "унищожат".
За съжаление всичко е станало прекалено комерсиално.

# 94
  • Торонто
  • Мнения: 837
Здравейте Александър,
  Имам същото питане като Анджелина с тази разлика че бебето ми е жече родено. 6-годишния ми син има Staphilococcus Aureus - масово - в носа и гърлото. Имам и антибиограма от какво се повлияват, но не ми се иска да давам антибиотик, тъй като освен сополите в носа детето се чувства добре и никак не изглежда болно.
  Приятелка ми каза, че лекува детето си с хомеопатичното лекарство Стафилококцинум. Според Вас има ли полза от вземането на това лекарство и защо казвате, че не са патогенни. От лабораторията ми казаха точно обратното ...
  Аптекарката ми каза първо с антибиотици и после да поддържам състоянието на детето със Стафилококцинум - той бил нещо като ваксина.
  Не познавам добър хомеопат в Пловдив и затова се принудих да търся помощ в този форум. Ще съм Ви благодарна за някаква информация.

# 95
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
защо казвате, че не са патогенни. От лабораторията ми казаха точно обратното

 - Патогенни са, ако човек има проблеми с Имунната си система, ако няма - не са патогенни.
 - Питайте ги, Пневмококите патогенни ли са? и ако - да, защо не сме перманентно с Пневмония Laughing Peace

 - Хомеопатичния Стафилококцинум, може да даде нужната информация на Имунната с-ма, как да се спраяв със Стафилококите.

Момичета благодаря за въпросите, сега заминавам в чужбина и се надявам да се чуеме на 10 Октомври Hug

# 96
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 - Както обещах - на 10-ти съм на линия Hug

- Попитайте ги, Пневмококите патогенни ли са? и ако - да, защо не сме перманентно с Пневмония?...

# 97
  • Мнения: 1 341
Аз имам едно питане...
Моятадъщеряена2ги5м. Цялолятоне еболедувала, разболява се щом я съберасдеца. Септември имашегрип със сополки, болкивгърлото итолкоз. Оправисе сесенция набах(ябълка)  и на моя глава Нукс Вомика  (това е нейнотолекарство)
Та какво ми е питането. Всеки път като се разболее, излекувасе,ама не точно. Сега си влачи едносополче, което не бих казала, чее на болно дете, но не е нормално и здраво дете да гоима. Много е малко секретчето и се  проявява предимно вечер или като се разплаче. хомеопатката миналата зима като бяхме в това състояние цялата зима ми казваше да не се втилясвам.
А Вие какво ще кажете?да севтилясвам ли?

Иначе пие цитросепт на капки. Много й помага.  щом се  засили сополчето  давам 5 капкии е ОК

# 98
  • Мнения: 381
Аз ли нещо не разбрах newsm78Значи моят хомеопат не екласически защото дава Туберкулинум през 15 дни три пъти поред newsm78

# 99
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
. Сега си влачи едносополче, което не бих казала, чее на болно дете, но не е нормално и здраво дете да гоима. Много е малко секретчето и се  проявява предимно вечер или като се разплаче. хомеопатката миналата зима като бяхме в това състояние цялата зима ми казваше да не се втилясвам.
А Вие какво ще кажете?да севтилясвам ли?
- НЕ!
 
 - купи си едно пакетче хартиени носни кърпички и периодично му чисти сополчето, но още по-добре е да го научиш и сам да си го чисти - все някога ще се научи  smile3501

# 100
като започнахме с "втилясването" да попитам и аз. Дъщеря ми е в първи клас. От 3 дни се оплаква от болки в коремчето. По мои наблюдения когато хапне нещо. Общото и състояние е добро има тонус, ходи с желание на училище. Но вчера в междучасието преди ядене според гопожата и се повдигало  и я заболял корема. Аз разглеждам 3 възможности: 1. гастрит на нервна почва(детето е силно емоционално, стеснително с деца на нейната възраст, доста отговорно, не особено амбициозно но чувствително и има склонност да плаче често); 2. стомашно чревен вирус/инфекция но няма другите съпътстващи признаци; 3. проблема да е свързан с факта че детето отказва да ходи в училищната тоалетна и това разстройва нормалната обмяна на веществата.
Преди около седмица съм и дала един път фосфор 15СН защото започна една буботеща кашлица и това и подейства веднага (след ден-два кашлицата изчезна съвсем)а доктора хомеопат, който лекува сина ми ми каза за нея че най-вероятно е тип Phos(не сме правили интервю, просто по стечение на обстоятелствата тя присъства винаги на неговите проследявания). Аз имам подозрения и за Puls понеже той не знае за склонността и към неоснователен плач и факта че на около 3 месеца съм тръгнала на работа и я гледаше баба и, а на 5м я взе в провинцията за четири месеца и така всяка година 8-9 месеца в София, 3-4 далеч от София. И въпреки че външно не го изразяваше като по малка по късно откривам някакви признаци на страдание от раздялата.
Въпрос: да и дам ли пак Phos или Puls или да я оставя на препечен хляб, серене и чай от шипки три дни и тогава да решавам?

# 101
  • Мнения: 1 341
Цитат
. Сега си влачи едносополче, което не бих казала, чее на болно дете, но не е нормално и здраво дете да гоима. Много е малко секретчето и се  проявява предимно вечер или като се разплаче. хомеопатката миналата зима като бяхме в това състояние цялата зима ми казваше да не се втилясвам.
А Вие какво ще кажете?да севтилясвам ли?
- НЕ!
 
 - купи си едно пакетче хартиени носни кърпички и периодично му чисти сополчето, но още по-добре е да го научиш и сам да си го чисти - все някога ще се научи  smile3501[/size]
Благодаря. Спирам с втилясването  Simple Smile
Иначе и секретчето сме изследвали - няма нищо. Забравих да спомена, че тя е така от съвсем малко бебенце (от 4 месечно). Иначе какво е вашето мнение за цитросепт-а. Хомеопатката ми му е фен и разрешава да годавам.

# 102
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Въпрос: да и дам ли пак Phos или Puls или да я оставя на препечен хляб, серене и чай от шипки три дни и тогава да решавам?

 - Останете на Phos, защото той вече се е доказал и то във важен момент!
 - И Фосфорчето може да се разболее ако остане само, но при него е важно да е обградено с приятели, докато Пулсатилата е привързана главно към майката.
 - Когато я боли корем - заема ли някаква поза, при която чувства някакво облекчение?
 - Ако не е карала още летния грип - с гадене, повръщане и разстройство - може да е и това.
 - Има ли отпадналост, трудна концентрация, трудно учене?

Цитат
Иначе какво е вашето мнение за цитросепт-а.
- Много положително, само цената му е малко смущаваща - аз бих предпочел да си купя 40 кг Грейпфрути на тази цена  Peace

# 103
благодаря,
за позата - иска да лежи, свита на кълбо и като полежи така и отминава. в клас докато седи не я боли, като се изправи и размърда през междучасието пак започва. но от вчера е на 'диета' - препечен хляб сирене и чай и от 17.00 нататък не съм чула да се оплаква.  Аз всъщност доста съм я тренирала с тази диета и тя вярва че й помага.
за летния грип не сме го карали, но както казах в началото няма ги останалите признаци - отпуснатост, повръщане
Концентрира се добре (в смисъл доколкото няма разлика от обичайното й състояние), пише си бързо домашните и проявява интерес към училището.
Ще се придържам към фосфора ако се наложи.

# 104
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
А на коя страна лежи свита на кълбо - на Лявата или на Дясната? и ръцете къде са и - на болното място или не?
 - а не седи ли и сгъната "надве" напред?

 - Не се майтапя, това са  важни неща при Хомеопатията! Peace

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 16:16 от Aleksander

Общи условия

Активация на акаунт