Малък плод 34г.с

  • 2 049
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 813
Здравейте, в 34г.с съм, оказа се че бебчо върви по-малък и тежи 2кг до момента. Малко се наплаших, не знаем каква е причината, док каза, че трябва бебчо да качи 500г за две,три седмици. Има ли някой с подобен случай, и какво се препоръчва като хранене?

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Първо, ехографите дават отклонения с по 500гр., в някой случай и повече.
Второ, два килограма въобще не ми се вижда малко, но въпреки това аз бих отишла веднага при друг лекар, за мое успокоение.
И трето, когато на мен ми обясняваха колко малко върви бебето (грубо 1.9кг го изкарваха в същите седмици), родих близо 4 килограмово бебе на термин.
Важно е да сте спокойни и да знаете, че последните 4 седмици, бебето наддава най-много и най-бързо.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Ако наистина има изоставане не мисля, че храненето ще помогне. Възможно е да е грешно измерване, възможно е просто бебето да е по-дребно, а може и наистина да има проблем. Кръвотока проследен ли е, какви препоръки ти дадоха? Просто да ядеш повече ли?

# 3
  • София
  • Мнения: 13 372
Имаш още месец и половина до раждането и 2 кг. си е съвсем в нормата. Освен това, ехографът дава отклонения, а бебетата не са по калъп и всяко е различно, както и хората сме с различни килограми и структура. За 1 месец теглото му ще се увеличи.
Твоето хранене ще увеличи само твоите килограми и ще затрудни подвижността ти, но няма да увеличи теглото на бебето. Сега се успокой и се опитай да не си създаваш притеснения, за да можеш да доносиш бебето максимално близко до термин.

# 4
  • Мнения: 813
Каза че бебчето върви по малко, препоръча ми да се храня с по-богати храни, защотоо наистина не се храня съвсем правилно, също така да огранича разходките. Всичко било наред, вървял по мъничък и трябва да качи. Може да се дължи и на хемоглобина ако е паднал, днес пуснах изследвания.

# 5
  • Мнения: 4 418
С хранене бебето ти няма да наддаде. Трябва да се проследи кръвопотока и зрелостта на плацентата. Не се тъпчи излишно, защото ако всичко е наред, може просто да имаш по-дребно бебе. Вие високи ли сте?
А разходките защо да ограничаваш? Имаш ли други проблеми? Ако всичко е наред не виждам причина да се залежаваш и то точно през последния месец.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 722
Как се храниш?
Защо да не се движиш?
И както е казано имаш месец и половина още.Иди и на второ мнение ако имаш възможност.

# 7
  • Мнения: 813
Аз съм 160 и татокото също е нисък. Имам контракции и ми препоръчаха почивка и лежане. Аз се движех много и док ми каза, че храната която изяждам не е достатъчно хранителна. Почти не ям месни продукти.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 722
Наблягай на млечни,коприва,спанак.
Това,че си 160 няма значение,и 5кг.бебе може да родиш.Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 172
Не се притеснявай. Ако искаш за успокоение просто отиди на второ мнение. Имам две познати , които ги шашардисаха , а всичко си им беше наред. На едната и казаха , че бебето е толкова голямо, че едва ли не няма да може да го роди и накрая се оказа , че е 2500 на след термин. Другата пък я наплашиха , че в девети месец бебчето е под две кила , а детенцето си се роди към 3 и малко , само две седмици по-късно.

# 10
  • Мнения: 4 418
Ако имаш контракции е желателно да си почиваш повече. Въпреки, че в 34 г.с. е нормално да имаш вече подготвителни контракции. Трябва да се види твоите какви са. Храната няма кой знае каква връзка с бебето. То си взема каквото му е нужно. Просто ако ти не го набавяш, то ще взема от теб и пак ще наддаде, освен ако няма друг проблем, който трябва да се проследи.
Аз също не ядях месо. Цяла бременност изкарах на зелена салата и кисело мляко. ММ даже се шегуваше, че ще раждам теленце.

# 11
  • Мнения: 16 874
Иди на второ мнение и за твое успокоение да ти направят доплер.
Бебето може да е дребничко, защото генетично му е заложено или защото кръвотока не е добър. При второто трябва да се вземат мерки.

# 12
  • София
  • Мнения: 476
Според мен са ти казали да почиваш, за да не родиш по-рано, щом си с контрации. (да може бебчето да порасне още малко).Спокойно, както са ти казали и другите ехографа не е възможно да измери абсолютно точно. Иди на второ мнение и по важно е дали другите ме размери са ОК. Най- вече главата да не му изостава.

# 13
  • Мнения: 813
Много благодаря за съветите. Поуспокоих се, ще видим днес какво ще каже след изследванията. Каза че бебчо е добре няма проблем с органите или нещо подобно, каза че просто че ще е по дребно бебче.

# 14
  • Мнения: 13 841
То и моят син вървеше малък, бедрото му било малко ала бала, накрая се роди гигант 4 кг с глава два см над нормата - слаб но дълъг и затова тежък, макар и със слабо бедро. По време на раждането след епизотомията  лекаря ми вика - Ама той бил голям бе, сякаш аз мога да знам. За сведение също рядко консумирам месо. От дете съм така. Та тези техните методи на измерване са изключително неточни.

# 15
  • Мнения: 16 874
Това с измерването зависи и от техниката,  с която работи лекарят. Моят доктор ми каза, че ще се роди около 4 кг. Родих 3960 гр.

# 16
  • Мнения: 1 174
Като знаете, че не приемате качествена храна, защо не се коригирате? В този случай ви трябва много протеин. Може да се приема и допълнително, като добавка - млечен протеин,  на Биогейм съм ползвала и не е лош. Разбира се това съвсем не отменя задължението ви да се храните правилно и стойностно.

# 17
  • Мнения: 39 442
Томно така- от протеина бебето расте

# 18
  • Мнения: 813
Промених храненето си, днес ще реши дали да ми испише нещо допълнително, което да пия.

# 19
  • Мнения: X
Аз родих в 34 седмица. Сина ми тежеше 2100,а предния ден го измериха по ехограф 2200. Не се притеснявай, даже и да не наддаде много не е страшно. Сега сина ми е на 6 месеца малко над 7 кг. жив и здрав е, макар роден с по-ниско тегло, твоето бебче има време да си наддаде

# 20
  • Мнения: 813
Привет, в болницата съм заради контракции хем малък пък бърза да излиза. Дано удържим фронта поне още две три седмици.

# 21
  • Мнения: X
Дано да овладеете положението. Аз през цялата бременност влизах в болница заради тея пусти контракции, но накрая бях вече с разкритие 5 см и нямаше как да се спре раждането. Желая ти всичко да е ок с вас

Общи условия

Активация на акаунт