Фиброаденом - да се оперираме ли ? 5-та тема

  • 103 387
  • 1 085
  •   2
Отговори
# 1 065
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Мадам тиква, според него трябва да ги махна ако не забременея по най-бързия начин и ако ми излезне отново 🤨 до преди 12 години мнението ми за него беше, че изобщо не е от лекарите, които приемат парични благодарности след направена интервенция, защото майка ми искаше да му благодари (по стара бългатска традиция, след като ни изпишат обичаме да даваме благодарности на докторите), но той категорично и отказа, но уви тогава беше Доктор, а сега е Професор 🙄

И? Аз забременях преди повече от 20 години, родих, и? Сега имам 12-13 фиброаденома, които с нищо не ми пречат. Мислете малко критично и Вие. Още по-учудващо е, че сте махнала два с по 2см размер, спирам дотук, защото това са пълни нелепици, които пишете! 
Животът си е лично Ваш!

# 1 066
  • Мнения: 6
Мадам тиква, според него трябва да ги махна ако не забременея по най-бързия начин и ако ми излезне отново 🤨 до преди 12 години мнението ми за него беше, че изобщо не е от лекарите, които приемат парични благодарности след направена интервенция, защото майка ми искаше да му благодари (по стара бългатска традиция, след като ни изпишат обичаме да даваме благодарности на докторите), но той категорично и отказа, но уви тогава беше Доктор, а сега е Професор 🙄

И? Аз забременях преди повече от 20 години, родих, и? Сега имам 12-13 фиброаденома, които с нищо не ми пречат. Мислете малко критично и Вие. Още по-учудващо е, че сте махнала два с по 2см размер, спирам дотук, защото това са пълни нелепици, които пишете! 
Животът си е лично Ваш!


Liorena, отностно дали да се оперира някой или не, мисля че лекарят и пациента го преценят. Не бих си позволила да давам мнение (все пак не съм лекар и дори нямам медицинско образование), само споделих моята история 😊

# 1 067
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 555
Момичета , довечера пътувам извън страната.  Боли ме цицката там където е липогрануломът и съм с температура от снощи . Да се гръмна направо . Взимам една торба хапове и тръгвам , пък ако видя зора се връщам  . Дано е гадно съвпадение и имам вирус има нито хрема нито гърло ме боли. Само гърдата там на нещото ....


Мише , не ти ли прави впечатление, че на нито една не са и махали гърдите заради фиброаденоми ?
Да избора е твой , успех .

# 1 068
  • Мнения: 4 961
За първи път чувам препоръки за отстраняване, заради доброкачествени изменения.
Още повече, че при теб не са рецидивиращи често.

# 1 069
  • Anywhere
  • Мнения: 1 099
А според мен е време да си смените лекаря с някой, които е в течение с новите тенденции! Лошото е, че с титлите лекарите спират да четат и остават да лежат на стари лаври. Вече никой не маха всеки ФА, камоли целите гърди. Можете да си поискате ЯМР или скенер, ако нещо ви притеснява! Вече има толкова много възможности...
Успех!

# 1 070
  • Мнения: 2
Здравейте момичета много отдавна искам да ви питам за мнения ако някои може да ми помогне моля ви  преди една година започна моята история напипах си бучка в дясната гърда  и се започна с ходенето  по лекари и накрая биопсия  която показа хронична мастопатия но проблема не е това  един месец след операцията започна да ми изтича кръв от зърното на гърдата  и незнам какво да правя

# 1 071
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 555
А какво казаха докторите за това ?

# 1 072
  • Мнения: 1 346
Здравейте момичета много отдавна искам да ви питам за мнения ако някои може да ми помогне моля ви  преди една година започна моята история напипах си бучка в дясната гърда  и се започна с ходенето  по лекари и накрая биопсия  която показа хронична мастопатия но проблема не е това  един месец след операцията започна да ми изтича кръв от зърното на гърдата  и незнам какво да правя
Биопсията не е показателна. Трябваше да се махне самата бучка и да се даде на биопсия. Тук си говоря с една жена, която на всеки 6 месеци прави биопсия на бучката, а накрая излезе съвсем друго. Направи си сцинтимамография, щом имаш секрет от зърното.

# 1 073
  • Мнения: 42
Здравейте,

На 31г съм и от четири години следя няколко ФА. Имам два в лявата, но те са по 0.5мм и за момента не са под въпрос, и два в дясната, които все още нямат 2см. На последният ми преглед на ехограф при Д-р. Перчева бях насочена към хирург, който потвърди, че са за махане. Малки са, но единият от тях е натрупал калцификати и то доста бързо, твърд е и по-трудно подвижен, дори хирурга се съмнява за цистосарком...

Операцията ще бъде и на двата едновременно, може ли някой да сподели ако има опит с премахването на повече от един ФА наведнъж? Колко време е продължило, трудно ли се излиза от пълната упойка?

Благодаря Ви Simple Smile

# 1 074
  • Мнения: 8
Здравейте на 35години съм и 21.03 ме оперираха от фиброаденом и на двете гърди,до тук добре,но хистологията не я разбирам и ще се радвам ако някой може да ми обясни какво означава.
1.Фиброаденом на млечна жлеза.В останалия паренхим-огнища на аденоза и разпръснати микрокалцификати.
2.Фиброаденом на млечна жлеза.В останалия паренхим-огнища на аденоза и апокринна метаплазия.Ще се радвам някой да ми разясни имали повод за притеснение.

# 1 075
  • Anywhere
  • Мнения: 1 099
Shaylo аз оперирах 4 наведнъж, 3 в дясната и 1 в лявата гърда.Операцията беше за около 40-50мин, лесно излязох от упойка след още 15-20 се събудих в стаята си. Леко ми се гадеше вечерта и това е. Имах дренажи, защото ФА -те бяха дълбоко, махнаха ги след 5 дни, след още 5 и конците.
Около месец леко ме наболяваше и това е . Нищо страшно не е операцията . Особено при плитко разположени ФА съвсем лека.

# 1 076
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 555
Когато хистологията не е "хубава " няма за чудене  . Така ще отговоря за въпросите " какво значи " . Всичко останало си е хормони и повод за щастие.

# 1 077
  • Мнения: 8
Когато хистологията не е "хубава " няма за чудене  . Така ще отговоря за въпросите " какво значи " . Всичко останало си е хормони и повод за щастие.
Според вас хистолагията не е хубава така ли да разбирам,просто незнам какво да мисля и доктора не дава никаква яснота по този въпрос,само каза,че е доброкачествено и да не го мисля,но това което е останало в паренхима ме тревожи,особено тези микрокалцификати.

# 1 078
  • Мнения: 195
Когато хистологията не е "хубава " няма за чудене  . Така ще отговоря за въпросите " какво значи " . Всичко останало си е хормони и повод за щастие.
Според вас хистолагията не е хубава така ли да разбирам,просто незнам какво да мисля и доктора не дава никаква яснота по този въпрос,само каза,че е доброкачествено и да не го мисля,но това което е останало в паренхима ме тревожи,особено тези микрокалцификати.
Ами като този доктор не дава яснота, отидете при друг, най добре онколог.
Не е ясно тези микрокалцификати дали са добро качествени или не.
Ако пък съвсем искате да сте спокойна, най добре ямр на гърди.
Успех и не мислете лоши неща.

# 1 079
  • Мнения: 1 350
Когато хистологията не е "хубава " няма за чудене  . Така ще отговоря за въпросите " какво значи " . Всичко останало си е хормони и повод за щастие.
Според вас хистолагията не е хубава така ли да разбирам,просто незнам какво да мисля и доктора не дава никаква яснота по този въпрос,само каза,че е доброкачествено и да не го мисля,но това което е останало в паренхима ме тревожи,особено тези микрокалцификати.
Не ви е лоша хистологията! Хубаво е обаче,все пак да си я обсъдите с лекар.
 Микрокалцификатите по-принцип не е ок да ги има,но има и доброкачествени такива .Според мен задължително второ мнение ,за да сте спокойна и да обсъдите ,има ли нужда от второ мнение на хистологията ,още изследвания и каквото прецени .

Общи условия

Активация на акаунт