Грижата за интимното женско здраве започва с подходящите пробиотици!

  • 10 215
  • 130
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Вагиналните гъбички и бактериалната вагиноза са най-разпространените заболявания на женската полова система. Що се отнася до уроинфекциите пък, първенството държи циститът, който става хроничен в над 80% от случаите.

Все повече жени споделят, че след прилагане на конвенционалните противогъбични и антибактериални препарати симптомите им се отключват отново в рамките на няколко месеца. Това означава, че нещо много важно в схемата на лечение системно се пропуска.
 
Лактобацилите – липсващата брънка, от която зависи справянето с бактериалните и гъбични интимни инфекции!
Лактобацилите са полезни бактерии, естествени обитатели на вагиналната екосистема. Те разграждат гликогена и някои други въглехидрати до млечна киселина, понижават pH на средата и възпрепятстват населяването на влагалищната лигавица с болестотворни микроорганизми. Лактобацилите произвеждат водороден пероксид, който потиска размножаването на анаеробни бактерии и също така подобряват вагиналния имунитет. Нарушеният баланс между лактобацили и патогени, при който болестотворните микроорганизми вземат превес над „приятелските“ бактерии, е причина №1 за развитието на бактериални и гъбични интимни инфекции.

Ето защо канадската компания Natural Factors създаде специалния продукт Мултипробиотик за жени, отличен източник на активни лактобацили! Мултипробиотик за жени представлява усъвършенствана 2 в 1 формула за поддържане на вагиналното и уринарно женско здраве. Комбинира пробиотици за поддържане на нормалното състояние на вагиналната микрофлора и концентрат от червена боровинка, проявяващ мощно антиадхезивно действие срещу Escherichia coli и други болестотворни микроорганизми, засягащи уринарния тракт. Само 1 капсула от Мултипробиотик за жени е гарантиран източник на 12 млрд. активни пробиотици до изтичане на срока на годност на продукта (към момента на производство броят им е 18 млрд.), плюс 300 mg патентован концентрат от червена боровинка CranRich® в съотношение 36:1.

От особено важно значение е, че Мултипробиотик за жени съдържа пробиотични видове, за които е клинично доказано, че възстановяват здравето на вагиналната флора, като например Lactobacillus fermentum и Streptococcus thermophilus.
Високите количества активни пробиотици и специално подбраните пробиотични видове не са единствените предимства на Мултипробиотик за жени. Голямо внимание заслужава и фактът, че Мултипробиотик за жени съчетава специално подбрани щамове от растителен, млечен и човешки произход. Тази комбинация покрива най-цялостно полезните видове, чийто метаболизъм е най-благоприятен за поддържане на хомеостазата и недопускане на инфекция. Тя отразява по-пълно реалния състав на урогениталната флора, спомага синтезирането на витамини, натрупването на минерали и укрепва лигавичния имунитет.

Защо пробиотици от човешка интестинална микрофлора?
Пробиотичните култури, произлизащи от човешка интестинална микрофлора или т. нар. HDS пробиотици (Human Digestive Strains) имат бърза и ефективна колонизация в лигавиците, действието им в сравнение с други видове пробиотични култури се проявява значително по-бързо, а резултатите, които постигат са наистина изключителни.
Концентратът от червена боровинка в Мултипробиотик за жени е специално добавен, за да предостави  защита срещу уроинфекциите. Той осигурява оптимални нива на проантоцианидини – активните антиоксиданти в боровинката, на които се дължат нейните противовъзпалителни и антиадхезивни свойства.

Ползи от Мултипробиотик за жени:
- възпрепятства свръхрастежа на патогени като Candida albicans и Gardnerella vaginalis;
- спомага за възстановяване баланса на влагалищната микрофлора и поддържане на нормална влагалищна миризма;
- противодейства на адхезията на E.coli към епитела на урогениталната лигавица;
- благодарение на включените бифидобактерии поддържа нормалната функция на стомашно-чревния тракт.

Експертно мнение: "Възстановяването на нормалната вагинална флора след инфекции е изключително важно. Затова е необходима употребата на специализирани пробиотици след приключване на терапията.
 Мултипробиотик за жени съдържа необходимите пробиотични щамове за вагиналната флора. Допълнително добавеният екстракт от червена боровинка е много добра профилактика на цистите, които са чести при жените.
 Мултипробиотик за жени е под формата на капсули и се приема през устата, което го прави удобен за употреба, за разлика от вагиналните глобули. Препоръчвам го на всички жени, които искат да поддържат добро вагинално и уринарно здраве!"

д-р Маргарита Маламова
акушер-гинеколог


Дозова форма: 60 V-капсули. Приемайте по 1 капсула 1 – 2 пъти дневно с храна. При прием на антибиотици приемайте Мултипробиотик за жени 2 – 3 часа преди или след тях. Производител: Natural Factors, Canada. Официален вносител за България: Гео Нутришън ЕООД.


Включете се в играта на BG-Mamma и Natural Factors:
Споделете в настоящата тема до 06.12.2018 г. сблъсквали ли сте се с проблеми, свързани с нарушената естествена флора на организма. Трима от участниците в темата ще спечелят по една опаковка Мултипробиотик за жени.



Моля, запознайте се с общите условия на нашата активация ТУК.

Последна редакция: пт, 30 ное 2018, 11:35 от Адри́

# 1
  • Мнения: 3 021
Имала съм проблеми да, случвало се е като ми падне имунитета или прекаля със сладкото и бам гъбички. Добре, че скоро не съм имала такива проблеми, предполагам е защото приемам Клеева тинктура за укрепване на имунната система и големи количества витамин C също.

# 2
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
Смятам,че всички жени по една или друга причина сме се сблъсквали с проблема гъбички... Аз от друга страна съм имала проблем с баланса на влагалищна микрофлора, поради прекомерно измиване -всеки ден и сутрин и вечер, явно с неподходящ продукт.
За съжаление жените явно сме доста податливи на подобни проблеми Sad

# 3
  • Мнения: 1 130
О, да, и още как! Редовен цистит, а след раждането - ужасен сърбеж, който ме мъчи над 40 дни и който дано не ме повтаря!

# 4
  • Елхово
  • Мнения: 1 410
Да, когато измръзна редовно ме хваща цистит - ужасно е!

# 5
  • София
  • Мнения: 12 505
При първата ми бременност имах много гъбички и от тогава мине-не мине време и пак се появяват. Най-вече когато пия лекарства. Тогава задължително ми се появяват. Имала съм цистит и беше ужасно.

# 6
  • Мнения: 20 193
Мисля, че няма жена, която през годините, да не се е сблъсквала с проблем от такова естество.
В момента, точно с това се боря, след посещението на басейн, случвало ми се е, и след прием на антибиотици.
Изобщо, мисля, че би ми се отразило много добре на организма, възможността да пробвам Мултипробиотик за жени!

# 7
  • София-Младост
  • Мнения: 23 376
Едва ли има жена, която да не се е сблъсквала поне веднъж. Аз също не правя изключение.
За съжаление този процес може да е доста упорит и неприятен.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
Предполагам, че няма жена, която да не се е сблъсквала с подобни проблеми. След раждането минах през няколко фази.🙈 И с цистит съм се сблъсквала...абе женска работа.😅

# 9
  • Мнения: 922
Случвало ми се е след прием на антибиотик или при срив в имунната система да получа вагинален дискомфорт или гъбички.

# 10
  • Мнения: 3 551
Едва ли има жена в зряла възраст, на която да не се е случвало. Този проблем не произхожда от липса на сексуална и физическа хигиена, а може да е от прием на антибиотици или друго заболяване.

# 11
  • Мнения: 1 776
Едва ли има жена, която да не е преживявала подобен дискомфорт, аз имах гъбички, които според доктора се бяха появили след неправилно хранене и прием на антибиотик. От време на време пак се появяват, но се старая да взема незабавни мерки.

# 12
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 797
Случвало ми се е не веднъж да се сблъсквам с подобни неразположения.

# 13
  • Мнения: 4 213
Миналата година на връщане от една командировка в чужбина такъв цистит ме хвана, че пишках кръв два дена.

# 14
  • При децата ми
  • Мнения: 6 116
Случвало ми се е, да. След прием на антибиотик, отслабена имунна система и, или неправилно хранене.

Общи условия

Активация на акаунт