Много мина, мъничко остана, аз през АВГУСТ ще съм мама :-)

  • 20 192
  • 300
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 2 262
Здраейте момичета!
Не съм писала отдавна, имам си проблеми с малкото си момченце, но няма да ви товаря!
Лорекса стискай здраво докато можеш, жалко че толкова много напредват нещата, но то и не остана почти нали? За детето те разбирам прекрасно, и аз имам подобен проблем, може да ти пиша при нас какво се случва с Мишо, за да не товаря излишно тук темата!
Емеле исках да ти кажа разликата с обръщаща се дръжка и въртящ се кош! Когато е дръжката, прехвърляш само нея през количката и коша гледа наобратно вече, а ако е като нашата от Мишо, която ми е, трябва да разкачиш целия кош и да го закачиш наобратно, познай как съм правила тази маневра на улицата с бебе в коша! Това с дръжката е много по-удобно! Но понеже моята си има други екстри и мисля да я ползвам пак нея! Не ми се и купува нова сега!
8 месец го водят някакъв преходен, и сега докторите не могат да разберат защо понякога 7-чета се справят по-лесно от 8-чета, но искам да ти кажа Кристианна, че сега нещата са много по-развити и няма страшно, още повече че двете с теб ще раждаме в болницата с най-добрите неонатолози, така че не се плаши, всичко ще бъде наред!
Аз по-старому си стоя с огромните надути крака и чак не мога да вървя в жегата!
Не разбрах срещата само за момичетата от Младост ли е? Аз като знам колко е далеко това кино, честно казано не бих могла да дойда без кола и сама с Мишето! Така че май ще се срещате без мене   bouquet
МИЛА ВАЛЕ ЧЕСТИТ ТИ РОЖДЕН ДЕН! ДА СИ ВСЕ ТАКА СЛЪНЧЕВА И ЩАСТЛИВА! СТИСКАМ ПАЛЦИ  ВСИЧКО ДА Е НАРЕД ПРИ ТЕБ!   bouquet  bigdance2  Party Time Tada bdbaloni

# 181
  • София
  • Мнения: 1 397
Честито на рожденничките, макра и със закъснение. Желая ви много любов и светлина!

За срещата в Младост и аз съм съгласна, само да уточним час и ще гледам ца дойда. Само си мисля да е по-късен следобяд, че в тия жеги едва ли на някоя от нас ще й се излиза. Имам предвид предложението за сладкарница Неделя, но ако пък решите и в младостката Арена пак става, даже ми е по-близо.

Gvendolin, аз съм същото "идеотче" и химия гледам да не консумирам! Simple Smile Като зачета какви ли не неща изписват на бременните и ми става зле. На мен така сега както хемоглобина ми беше перфектен и в последно време спаднал, ама то как няма да спадне като откакто е лято не мога една хапка месо да преглътна и съм предимно на плод и зеленчук. Иначе и яйцата са в списъка на храните доставящи желязо.

Не сън много наясно, но понеже обсъждахте и въпроса за установяването на разкритие аз си мислех, че има и кървене, или поне когато тръгнах да раждам предишния път се появи кървене и ми казаха, че е от разкритието.. Не знам дали едното върви винаги с другото, но при мен беше така.

# 182
  • Мнения: 658
Момичета,
пак да уточня, че май става недоразумение...
Срещата е за ВСИЧКИ СОФИЯНКИ АВГУСТИНКИ. Първоначално я бяхме замислили като квартална за Младост, но тъй като и други августинки пожелаха да се включат, затова се събираме всички.
Денят и часът са неделя, 17:00 часа.
Предложих 2 варианта за място - сладкарница ATHENE или кино АРЕНА МЛАДОСТ, но ако вие предпочитате друго, ОК! ще се съобразим. За сега предпочитанията за тези две места са 50/50%. #Crazy

Момичета, за софийската среща имам две предложения за място:
Предложение #1: Гръцката сладкарница ATHENE на ъгъла на бул. Патриарх Евтимий с ул. Раковски. Там е много спокойно и със сигурност мога да запазя места.
Предложение #2: Кино АРЕНА Младост, пицария ВИКТОРИЯ. Там не съм много сигурна дали ще мога да запазя маса за 10 човека, но разбира се ще направя всичко възможно.
Ден и час: Неделя, 17:00 часа.
Очаквам вашите предпочитания до петък вечер.


Отговара на двама различни лекари от МД София - не се притеснявай, след 32 седм. няма страшно. Бебета, родени над 2,200 кг въобще не ги слагат в кувьоз, освен ако разбира се няма други усложнения, които налагат това.
абсолютно подкрепям мнението на Габи, макар че имам много лоши впечатления от лекарите в МД. Моя приятелка роди в 8ми месец, вярно! полежа 5 дена повече в Правителствена, но сега момченцето й е живо и здраво ... преди няколко дена му правихме годинка.

Lorexa, днес въобще не се включи. Дали е добре? Rolling Eyes Започва да ме притеснява

# 183
  • Мнения: 4 970
Здравейте,момичета! HugЕй- какви са тези приказки за раждане сега...........Никакви такива NaughtyБеб4етата ще си до4акат ако не термина,то поне 9-ия месец PeaceВярвам в това.Аз онзи ден се погледнах в огледалото и ми се стори 4е корема ми се смъкнал.И като запо4на едно шашкане....... #CrazyАма- в края на краищата- гледам да не мисля и да си търся допълнителни при4ини за притеснение.Достатъчно други реални неща имам за  които да мисля ooooh!Снощи таткото продължи с ремонта на спалнята с темпа,който ми е оптимален,тка 4е- май запо4вам да се поуспокоявам относо този прословут ремонт.Надявам се до 1 седмица да приклю4им напълно със спалнята и ве4е да подреждам там .Е- има си доста работа по едно основно 4истене,но...ще видим как ще ги измислим newsm78ЩЕ трябва да се перат и килимите,и прозорци да се мият..........- а не виждам второто как ще го направи мъжът ми CrazyКакто и да е - като му дойде времето- ще мисля.Все пак при нас варианта да дойде моята майка или свекървами и да ми помогнат в  голямото предварително 4истене ми се струва малко нелоги4ен- да се довлекат от 200 км..........ами - то по-добре да си извикам фирма за по4истване и да не ги разкарвам в жегите Simple Smile,4е ина4е ще излеза"златна" тази 4истка.
Ох....отплеснах се и замалко да пропусна да ви кажа голямата новина от в4ера.Ве4е си имаме легълце newsm44НЕ го бяхме предвидили толкова рано,но...така се стекоха обстоятелствата.Сега и то стои подпряно а една тена в коридора ooooh!АБе- вкъщи е голяма барикада- и крадец не може да влезе,защото от вратата още ще се спъне в нещо и ще се пребие Joy Joy
Хайде- спирам до тук.После пак ще пиша. Grinningчао за сега!Желая ви слън4ев и усмихнат ден! Hug

# 184
  • Мнения: 163
Добро утро на всички ви  Hug
Mama Igi  тъкмо днес преди да отворя форума си мислех ,че нещо си се позагубила напоследък и хоп имаме вест от теб.Съжалявам за проблемите ти.Дано бързо отминат а и на малкия да не се отразяват много.
Мъничко благородно ви завиждам на софийските мамчета че ще се събирате и ще си побъбрите сладки приказки на живо.Аз съм саминка от Зарата тук във форума (или поне аз така си мисля newsm78)
Искам да ви попитам нещо-последно като ходих на преглед доки ми изписа Зимуфлор-за зъбките и венците-някоя от вас пие ли го и смятате ли ,че ще върши някаква работа????

# 185
  • София
  • Мнения: 723
Привет от мен
Честито на патерици на всички рожденици и младоженци   bouquet  Много щастие и любов  Laughing

Аз още преживявам снощната емоция и бързам да споделя - бяхме на концерта на Депеш. Невероятно шоу, трудно да се опише. От всякъде си заслужаваше, въпреки, че повечето хора ми казваха, че съм луда в 8-ми месец да ходя на такова място - опасно било. Мисля, че въобще не е така. Ние бяхме във випа седящи, имаше други мами като мен, даже и по тревата се виждаха. Ама си беше супер шоу  Laughing. Невероятно.

За раждането в осмия месец - доколкото знам, вече спасяват бебета, проблема е, мисля е свързан с белите дробове и развитието им точно в този период. В общи линии не е страшно - медицината е напреднала достатъчно.

За покупките - смятам всичко да купя до средата на юли месец - само количката ще я купим към края, заради гаранцията - иначе сме я избрали, но нали тече гаранция от закупуването - та в последния възможен момент, може би. Вече имам дрешки, легълце и завивки, но трябва да почна с разни шишета ( смятам да кърмя, де) и тн.

Почнахте ли подготовка за кърмене - знам, че след 45 ден до раждането - се мажат гърдите с крем - аз смятам с Гермастан.

Хайде това е от мен. Слънчев ден и целувки  Heart Eyes.
За срещата в София, и аз най-вероятно ще се присъединя - нямам предпочитания за мястото.
  

# 186
  • Мнения: 113
vesi77, взех си Зумафлуор по настояване на зъболекара ми. Направих и консултац. с доки относно mg-1.
Друг е въпроса че ги пия през 2дни, или като се сетя.  Флуор има в някои мин.води, както и във водите за изплакване на уста.  Бях чела, че вреди ако се предозира. Иначе флуор се изписва и на кърмачета, деца...

# 187
  • Мнения: 260
Честито на рожденничките!  bouquet

Mama Igi, надявам се нещата с малкия да се оправят бързо и безболезнено...

Този път искам да се включа с няколко въпроса. Аз също съм с контракции, но с моята чувствителна матка коремът ми се втвърдява още от 4 месец, та вече не се впечатлявам много. Работата е, че напоследък като че ли са придружени с общо неразположение и нещо като "пронизване" дълбоко във влагалището. Знам, че не можете да ми дадете еднозначен отговор, но възможно ли е това да е свързано с получаване на разкритие? Нямам желание да ходя да ме проверяват "на ръка", а и съм решила ако всичко е наред да чакам до последно преди да тръгна за болницата. Единственото, което ме притеснява е, че май ще разчитаме на такси.

Аз лично още се колебая между Шейново и Света София, ще направя всичко възможно да получа епидурална упойка и двойна или единична ВИП, но няма да ангажирам доктор. Има ли и други, които са се престрашили да раждат без уговорка в София?

Другият въпрос е свързан  с получаването на майчинството. Вярно ли е, че имало нов закон, според който тези 160 лв на месец се получават директно от социалните, а не от работодателя?

Напоследък леееко ме хваща паниката като си представя, че остава още месец, въпреки че от друга страна нямам търпение да се оттърва от този огромен корем и да започна да спортувам.  newsm39

Поздрави на всички, май стигнахме успешно до финала, сега последните седмици трябва само да поохраним бебчетата още малко   preggo

# 188
  • София
  • Мнения: 12 554
Добро утро и от мен момичета! Grinning
honey - що се отнася до паниката - споко - май няма мама, която да не се е страхувала. И мен ме хваща отвреме навреме страха, но то е защото ме чака секцио, а при него нищо не зависи от мен...а аз мразя да не мога да направя нищо и нищо да не зависи от мен. При нормалното раждане поне знаеш, че ако не се лигавиш и слушаш какво ти се казва да правиш, има шанс нещата да приключат абсолютно благополучно. При секциото за съжаление нищо не зависи от мамата...Но това си е мое мнение. Както и да е - трябва да мислим позитивно! Лек и успешен ден на всички! Peace

# 189
  • Мнения: 4 970
Аз зимафлуор не пия.ПИла съм преди време,но...смисъл не видях.Моите кумове са зъболекари а аз все имам проблеми със зъбите,да доста проу4их сег аи се консултирах.Няма доказан ефект.Бебо няма как да страда.Това е за нас.ТОй си набавя каквото муе нужно от нашите запаси.
ПО въпроса с май4инството- не съм 4ула за такива новости newsm78
honey,a ти как то4но смяташ да си резервираш вип стая ThinkingИ то при условие 4е си без уговорка с лекар newsm78То ще е малко въпрос на късмет...
Pouh,вие каква коли4ка сте си избрали?
Относно подготовката за кърмене,и аз се каня скоро да запо4на с  някакв подготовка на гърдите.Но..без грубости Naughtyотносно крема- мисля да е лансинох.Гермастана май вършел по-добра разбота при ве4е разранени гърди.

# 190
  • Мнения: 575
Здравейте момичета,
как сте днес? Аз съм малко поспалива, но от сутринта слушам само за снощния концерт на Дъпеш и почвам да се разсънвам Simple Smile
Vesi77 мен докито ми предписа Зимафлор преди...2 -3 месеца. И аз го пия от дъжд на вятър, ама не смятам, че е вреден, пък и имам ужасно много проблеми със зъбите... не че Зимафлора ще помогне Simple Smile
Относно подготовката на гърдите.... какво трябва да им се подготвя...нещо не съм наясно с това, а и докито нищо не ми е казал?!?! #Crazy #Crazy #Crazy

Довечера съм на консултация, и съм малко притеснена. Не за бебка, тя си ритка и имам странното усещане, че е добре. Но смятам да се уговорим за раждането с доки. Т.е. надявам се да ми каже някаква сума , която да си приготвя, щото не искам изненади след това "дай 1000 лв." Чудех се аз ли трябва да го питам , той сам ли ще си каже.... newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 . Интересно ми е също , как се определя "тарифата" , от какво зависи.
Нека тези от вас, които вече са се уговорили с лекар споделят малко опит.

Лирично отклонение:
 #2gunfire Много ми е гнусно да говоря за бебе и пари... Дразня се, че могат да ми извиват ръцете , само защото искам всичко с бебка да е наред #2gunfire

Ааааа относно срещата. Аз съм много за, но се чудя нещо по централно няма ли да е добре... Щото Арена Младост е на края на света, че и малко след това  Hug Hug

# 191
  • Мнения: 1 602
newsm59 VAL_STEF ! мНОГО ЗДРАВЕ И ЛЮБОВ!

Здравейте !

Като гледам сте заформили дискусия за количките. Моя приятелка има mag england princess. Изгледа и второто дете с нея. Малко е тежичка, но иначе доста маневрена. И аз си бях харесала такава, но сега понеже ще вземем от кумувете/тяхната беше baby max/ няма да купувам.
velmar и аз имам този проблем с чистенето, но с тази разлика че свекървата са наблизо и те ще чистят. Даже не ми дават да измия прозорците или да се кача на по-високо. Малко се дразня че не зависи от мен да приключа по-бързо с чистенето. Но пък не мога да чистя лично аз с кислол или други подобни препарати, заради изпаренията и се съгласявам те да изчистят.
Докато щяхме да ремонтираме само стаята където ще е бебчето,сега стана целия апартамент. Не че е голям /гарсониера/ , но все пак.
mama Igi радвам се че се появи и дано проблемите с баткото да се оправят бързо.
А какво ли стана с мама Марго? newsm78 Доста време не е влизала в форума.
tedy84 радвам се че са те изписали от болницата. Сега си почивай и не се натоварвай.

Тези жеги не ми влияят много добре. Вчера нищо че не съм излизала през деня надвечер ми падна кръвното 90/60 и ми стана гадно и доста замаяно. Добре че си бяхме в къщи и си полегнах.

Така че внимавайте в жегитеи се пазете.
Лек ден и погалете тумбаците.








# 192
  • Мнения: 4 970
Обърквация,ти мисля 4е се беше насо4ила към Шейново не знам към кой лекар то4но,но....,за там 4увам слухове с някакви усреднеи тарифи.Т.е.- не си подбиват цените WinkНормално раждане към 500лв.секцие- м/у 800 и  1000. SickАз още не съм говорила с доки конкретно  за цената-просто се разбра 4е мога да раз4итам на него въпреки отпускарския сезон.А иан4е другата седмица мисля да го питам за тези неща,а и други посробности относно раждането.

# 193
  • София
  • Мнения: 723
За подготвката на гърдите знам от мои приятелки, ще питам и в училището за бременни дето ходя - целта е да не се разраняват  от кърменето, май, и затова трябва да се подготвят ( зърната). Започва се от рано- на мен ми казаха  почва се 45 дни преди раждане.

Velmar
ние се спряхме засега на Чико Трио ( има абсолютно всичко, кош, става лятна, столче за кола, чувалчета, каквото се сетиш влиза в цената, която е малко солена  #Crazy, но ако ги купуваш по отделно, си е по-скъпо, пък аз всичко смятам и за второто  Wink след време, лека, става на чадър и тн.), не смятам да купувам лятна след това въобще. Ние пътуваме много, живеем в къща и дори до магазин ходим с кола, че в нашия район освен къщи няма друго, ее, но имаме градина  Laughing, затова много държа на начина на предвиждане за бебо.  Любимият като я видя за първи път беше готов да я купи, ама този път го спрях аз. Решили сме, че за количка и столче за коле ще дадем пари, докато за другите неща може да ги спестим ( например комплект за изписване и разни други заменими неща) 
Гледахме и една на АВС дизайн - но е триколка ( с големи колела - като за при нас), ама там трябва да докупуваш повечето неща и цената става спак ъщата. Леле, че стана дълго......



 

# 194
  • Мнения: 575
Обърквация,ти мисля 4е се беше насо4ила към Шейново не знам към кой лекар то4но,но....,за там 4увам слухове с някакви усреднеи тарифи.Т.е.- не си подбиват цените WinkНормално раждане към 500лв.секцие- м/у 800 и  1000. SickАз още не съм говорила с доки конкретно  за цената-просто се разбра 4е мога да раз4итам на него въпреки отпускарския сезон.А иан4е другата седмица мисля да го питам за тези неща,а и други посробности относно раждането.

Насочих се към Шейново, защото там докито ми е завеждащ отделение.... Но сега пък се сетих друго...нали самата болница предлага услугата "избор на лекар" , която е някаква сума...Току що се обадих в шейново и най- нагло ги попитах какво включва въпросната услуга... Цената и е 100лв и се давала в касата на б-цата. И уж трябва да стане следното: отивам , давам 100 кинта , казвам името на доктора и той ме изражда.... "а дали е така, кой ще ми каже" се пееше в една песен....

Общи условия

Активация на акаунт