Много мина, мъничко остана, аз през АВГУСТ ще съм мама :-)

  • 20 195
  • 300
  •   1
Отговори
# 195
 nbirthday newsm67 на Val_Stef, макар и с малко закъснение! Бъди здрава и усмихната! Леко  раждане и едно здраво и красиво бебче!
Как е при вас в Русе? Много ли е горещо? А комарите? Ние за последно бяхме там 19-20 май и щяхме да умрем - дори мъжът ми, който е от Русе - беше ужасно задушно, а белезите от комарите още си ги нося  Laughing.

(и един вероятно глупав въпрос - как разбирате кой кога има РД? Embarassed)

Vesi77, на мен Зимафлуора ми го препоръчаха зъболекарите - това е вид профилактика за зъбките на бебчето - да му пораснат здрави и хубави зъбки. След раждането трябва да започнем да им даваме Зимафлуор на капки. Питах гинеколозите - повечето нямат отношение по въпроса и казват, че това е по преценка на стоматолога, но те нямали нищо против.

Velmar,
радвам се за вас, че сте започнали ремонта - така ще го свършите по-навреме и ти ще си по-спокойна и  Grinning.

На всички останали - повече спокойствие и добро настроение!

# 196
  • София
  • Мнения: 723
и пак за Депеш - за тези, които се интересуват ето снимки

http://netinfo.bg/index.phtml?tid=20&oid=4750&mgdi=6263

# 197
  • Мнения: 2 035
Привет от мен   bouquet
Много, ама ужасно много ви благодаря за прекрасните пожелания, нека ви се връща всичко и на вас!  Hug

Празника ми мина добре, не е точно както преди, че сега съм много тежкотоварна, но за сметка на това пък бях и все още съм много щастлива. Бебата се дупеше от време на време, явно искаше да ме поздрави и тя  Party А колегите ми ме изненадаха, като дойдоха вкъщи с огромен букет цветя и ми показаха, че не са ме забравили  Blush Абе все приятни неща. Вечерта прекарахме вкъщи с милото. Всичко беше чудесно  Heart Eyes

Мама Леоне, значи си си взела русенски мъж, добър избор  Wink. Когато имате идване на сам се обаждай, може да се виждаме. Питаш за времето тук, направо е страхотна жега, чак не може да си поемеш въздух, супер е тежко  sweating не подухва и никакъв ветрец. Аз от два дни не си бях показвала носа на вън, но вчера послучай празника се реших да изляза, но направо едвам издържах, не е за такива като нас.


Mama Igi, какво има мила, какви са проблемите покрай малкото сладурче? Сподели си нали за това сме тук, да си помагаме  Hug


honey, моето мнение е да питаш за това с лекаря си, защото той ще ти даде най-добрият отговор. Ако иска и да те прегледа по-добре го направи, за да ти е спокойно. Прегледите наистина са неприятни, но от сега нататък май само това ни чака, няма как  Rolling Eyes

Ух, а това че 8 – ми месец бил рисков за бебчето и аз го бях чула от някъде  Confused, но се успокоявам, че медицината напредва и нещата вече не са както едно време.
Ей- какви са тези приказки за раждане сега...........Никакви такива NaughtyБеб4етата ще си до4акат ако не термина,то поне 9-ия месец PeaceВярвам в това.
И аз вярвам в това, бебчетата ни са умнички и ще си стоят на топло до последно  Peace

Това е за сега! Цунки  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 11:31 от val_stef

# 198
  • В ЛЮтеницата
  • Мнения: 328
Честит рожден ден (със закъснение  Embarassed) на  всички рожденнички!   bouquet
Много здраве, щастие и сладки, здрави и послушни бебчета през август!
Бебка вече си има креватче - купихме розовата кошарка за спане и игра на Чиполино. Доста се чудих дали е по-добре от легло, но ако се наложи после ще вземем и легло, а кошарката ще ползваме в другата стая или като пътуваме.
Но за количките - голям проблем! Струват ми се ужасно тежки и груби, а ако поне малко ми харесат - мноооого скъпи! Мъжа ми се шегува, че ще е по-добре да "резне" колата ми на кабриолет и да си разхождам бебка в нея  Mr. Green!!!
Бебката е много активна, но засега ме оставя да спя на спокойствие. Лошото е, че пак съм болна - кашлям ужасно и я друсам непрекъснато, а не смея да пия нищо...

Blueeye добре дошла при госпожите! Дълъг и щастлив семеен живот и голяма сладурана през август! Но, по мойте скромни наблюдения - от 5 дни си омъжена, а вече си толкова ангажирана, че даже не се появяваш във форума Simple Smile ! Не го учи мъжа ти така Laughing!

Lorexa, надявам се, че си добре! А и скоро ще имаме нужда от ново заглавие на темичка  Wink!

# 199
  • Мнения: 260
Velmar, аз писах, че ще направя всичко възможно да си осигуря упойка и вип, тоест каквото зависи от мен Wink. Знам, че и двете са под въпрос, особено когато си без уговорка. Випът не ми е толкова важен, особено ако става въпрос за 3 дни само.  Колкото до кремчето Лансинох и аз ще заложа на него  Simple Smile

За уговорката, смятам, че в общия случай е порочна практика, макар да има и немалко случаи, в които е оправдана. Говорих с доктора, при когото ходих на ехограф няколко пъти, и той ми предложи да ме изроди за 600 лв плюс епидурална упойка 200 лв, което е 800 лв за нормално раждане, ако се наложи секцио не се променя цената. Това е за Втора Градска.

За сравнение услугата избор на доктор в Св София е 500 лв според сайта им, епидуралната упойка там се води безплатна (друг е въпросът, че трябва да настояваш за нея и да не им позволяваш да си правят оглушки). В Шейново, както са казали по телефона на Обърквация, да посочиш лекар е 100 лв, упойката мисля също струва някъде толкова. Друг е въпросът, че самия доктор сигурно ще си поиска допълнително пет пъти по толкова Sick

Прочетох доста теми, говорих с приятелки и стигнах до извода, че уговорката с лекар въобще не гарантира по-леко раждане или по-добро отношение. Така че въпреки протестите на мъжа ми реших да се доверя на дежурните лекари  пък каквото е писано. Peace

А я кажете, някоя от вас започнала ли е да се интересува от техниките за дишане при раждане? Аз попрочетох някои статии, малко абстрактни ми се струват нещата, но има време да ми се изяснят. Май най-важното е да не се спира да се диша по време на контракциите newsm78

# 200
  • Мнения: 554
Здравейте и от мен!  Laughing
Сега се върнах от консултация! В тези жеги не е нормално просто да ме карат да ходя до болницата в 12.00 часа.  Rolling Eyes Но както и да е. Бебето е добре. Гледахе ме и на магарето - нямам разкритие и шийката не се скъсила повече. От утре и аз се включвам към групата на пиещите магнерот заради болезнените контракции. А за краката ми изписа едни билкови таблетки, защото освен леките отоци имам и съвсем ситен обрив само на ходилата. Каза че е нещо от вените. Утре сутринта ще ходя да си взема болничния от днес до края на месеца, че днес официално трябва да съм на работа. 9 дни но няма как, щом трябва ще ходя. Иначе ме викат на 3.07. да ми дадат вече 45 дни преди раждане.  Laughing
Мama Igi радвам се че най-после успя да се включиш. Дано проблемите с малкия отминат скоро. Благодаря ти и за разяснението относно количките. Само че пак да питам - на този модел с въртящите се дръжки пише че се въртят на 360 градуса, което според моите скромни знания по матетматика е един пълен оборот. А аз все си представях че дръжките трябва да се въртят на 180 градуса. Аз ли нещо не мога да схвана или тези не правят разлика между 360 и 180 градуса?  newsm78
И AndyB нещо не е на линия напоследък.
Хей губещите се мами - дано всико е наред с вас и се включете поне с две три думи че да ни олекне малко!  Peace
honey аз също ще раздам без избор на лекар. Даже малко се притеснявам доктора ако ми предложи как да се измъкна от ситуацията. Но разчитам на една акушерка. По скоро имам морално задължение към нея, защото много ми помага. Но съм напълно съгласна с теб, че уговорката с лекар не гарантира по-леко раждане. А за епидуралната в Св. София скоро четох че на една мама с избор на лекар пак са и отказали. То вярно че трябва да има определени условия за нея - разкритие и т.н.  Rolling Eyes
Лек ден на всички!  Heart Eyes

# 201
  • у нас
  • Мнения: 660
HAPPY BITHDAY VAL_STEFМиличка,пожелавам ти много здраве,любов,разбирателство,най най най-прекрасното бебче,а ти да си най най най-щастливата мама.

РАДВАМ СЕ,ЧЕ ТЕ ПОЗНАВАМ МИЛА МИ ВИРТУАЛНА ПРИЯТЕЛКО

Извинявам се,че толкова късно се включвам,но след бурята от онзи ден нямах нет.Днес техниците дойдоха и го оправиха.Вче съм на линия.
От 2-3 дена съм с много сериозни контракции момичета,така че ако изчезна за по-дълго,ни очаквайте да се включим заедно с бебата вече Peace.Имам телефоните на пловдивските мамчета,така че ще им се обадя,ако има нещо.

# 202
  • София
  • Мнения: 5 766
Привет и от мен!   bouquet
Колко много сте изписали  ooooh!
Аз вчера цял ден мотках по жегите и геройски издържах  Mr. Green Малко се ядосах на тези, дето ходя на консултация по здравната каса - падаше се да ме преглеждат и т.н., но казаха като ида на 26ти да си взема бобничния (който беше написан, но не можело да ми го дадат по-рано  #2gunfire) И само ми слушаха с една дървена слушалка корема  hahaha и акушерката ми опипа корема, заявявайки - "има глава"  #Crazy Нямам думи просто!
Lorexa , стискай още малко! Може пък бебета да реши да поседи още вътре!  Praynig
Мama Igi , и аз се чудех къде се загуби! Пиши, ако искаш за баткото, нали затова сме тук!  Hug Дано всичко е наред вече!
emelle и на мен това за 360 градуса много ме разсмива - като някой каже - "живота ми се преобърна на 360 градуса"  hahaha Ама малко хора се замислят за елементарна геометрия! И аз се чудех къде е АндиВ, дано всичко да е наред!
Обърквация, аз съм чувала за едно разрешение на въпроса с таксата от 100лв за избор на д-р - как да не се плаща. Но то става за секцио само май - просто уговаряш дата на която въпросния д-р е дежурен и не се налага да се плащат тези 100 лв, дето се чудя какъв е смисъла и какво я боли Здр.каса кой си избираш?  newsm78 има ли някой предства да ми обясни, моля!
За концерта на Депеш - завиждам на осмелилите се мами!  Hug
За софийска среща и аз съм по-навита да е към центъра, Младост ми е доста далечко.
Може да изпускам нещо, дето съм мислила да пиша, но после пак  Mr. Green

# 203
  • Мнения: 2 035
Lorexa, благодаря ти миличка, трогната съм  Hug

# 204
val_stef, честит рожден ден мила(с малко закъснение)-бъди здрава и много щастлива с наи-хубавото беб4е през август!!!!!!!!

мдааам виждам че повечето вече усилено пазарувате ,а аз още нищичко не съм купила,но покрай тоя ремонт е такава лудница че не ми остава време-нали съм главен наблюдател ,а и мъжа ми не може да си вземе отпуск ,на всичкото отгоре майсторите ни зарязаха по средата на ремонта и 4 дена никакви ги нямаше абе #2gunfire #2gunfire #2gunfire и изоставаме с графика.хубавото на тоя ремонт е че покрай него не ми остава време да мисля за глупости и да се плаша излишно(а аз съм си склонна да го правя Simple Smile)
сега за отчета-най накрая ме претеглиха +11кг от началото,вече съм майчинство и сега на 10 дни ще слушаме тоновете на бебка,дадоха ми списък за родилното(какво искат да се купи),бебката рита доста и смешно ми мести корема много се забавляваме като го гледаме
 ooooh!стана пак много дълго.целувки на всички   bouquet

# 205
  • Мнения: 260
tedi79 , значи са разсеяли съмненията ти относно това дали бебо има глава Laughing Леле, голям смях са тези консултации. Може би акушерката е имала предвид, че главичката е долу в таза;) Колкото до това да уцелиш добър доктор на смяна, две мои приятелки така са направили без да го плануват, просто са попаднали на доктори, които за да уговориш, трябва да се изръсиш с 500 лв. Което не е кой знае какво постижение, тъй като в Шейново, Майчин дом и Света София почти всички специалисти са супер и в един или друг момент са били ангажирани от някой.

Интересува ме някой купил ли си е това кремче Лансинох и по-важното откъде Grinning.

Аз упорито го търся в местните аптеки, но все се повтаря една и съща сцена. Аптекарката ме поглежда с едни такива очи  Shocked, моли ме да повторя отново името и казва, че го нямат. А когато попитах един аптекар за ланолин, той каза, че има, но пък за какво ми е - хич не знаел, че може да се ползва за гърдите.  Crazy
Та накрая ще взема един гермастан и толкова  Crossing Arms

Целувки, пазете се

# 206
  • София
  • Мнения: 5 766
honey , предполгам това е искала да каже, но ми стана смешно  Mr. Green
А  мазилото някъде във форума го бях срещала като Лансинокс, да не би заради това да реагират така?  newsm78 Иначе аз не знам нищо за тези подготовки- каква е целта? Нали по разните кърмачески теми пише, че гърдите сами произвеждат всичко, което им е необходимо за собствената им защита? Ама това може да го каже само някоя мама с опит!  Peace А гермастан какво е?

# 207
  • Мнения: 330
Здравейте мамчета!
Mama Igi дано всичко при вас се оправи,че доста притеснения си имате напоследък с баткото Praynig Peace
Lorexa Недей така Naughty,още малко остана и вярвам,че ще постискате още.
Мами,като чета доста напредвате с покупките.Дайте малко снимчици да гледаме,че да се поразсеем с приятни неща.Иначе и аз започвам да се плаша,колкото повече наближава.Чак си мисля ,че като дойде момента ще се стресирам  #Crazyи няма да знам какво да правя,особено и ако нашият тати е на работа.Ох,Дано всичко мине добре и после само да разказваме с усмивки Wink
Чао за сега и целувки на тумбаците Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 208
  • Канада
  • Мнения: 264
Здравейте бъдещи и настоящи мами,
първо веднага да се включа в темата за раждането на осмачета.Изобщо, ама изобщо не може да е вярно това  ooooh!
Докторите се стремят да задържат бебетата колкото се може по-дълго в корема на мама.Дори питах мойта докторка и тя опули едни очи и каза, че няма такова нещо, дори каза  някои бебета 33-34 седмица били достатъчно развити като за 37-38.
 Така че по този въпрос  Naughty
Иначе при мен има малко проблеми, бебе А на някакъв Доплер тест за кръвния поток даде малко извън норма резултати, не е страшно за сега, но тъй като и без това бебетата не наддават достатъчно на килограми, може би ще се наложи другата седмица да ги вадят.Тоест някак си само на размери са пораснали, единия за две седмици само 300 гр,а другия само 100 .
Биха ми инжекцията за белите им дробчета и утре съм пак на тест да видим как е положението.
На Лорекса желая късмет и да устиска, ако може още малко.НО иначе вярвам, че няма да има проблем с беба.
Това е от мен.
На мамите с проблеми, желая скорошни добри новини.

На Блуай забравих да честитя Simple Smile, много щастие, любов и здраво бебенце.
Прегръщам ви и целувам бебешорите

 Hug  bouquet
 baby_neutral baby_neutral

# 209
  • София
  • Мнения: 545
Здравейте,

ЧРД на патерица на VAL_STEF.

Pouh, и аз бях на концерта. На терена, защото много късно се сетихме за билети и за седящи вече нямаше, но всичко беше ОК.Беше страхотно. Проблем има: краката ми са като понички, но... пък цяла вечер бях  newsm44

Предлагам Blueeye ,ако има желание разбира се, да направи телефонно тефтерче и там който иска да си остави телефонния номер, за да не се тревожим .
tedi79 , значи са разсеяли съмненията ти относно това дали бебо има глава Laughing Леле, голям смях са тези консултации. .[/size]
smile3521 последния път поисках направление за HIV и хепатит и те ме питаха дали имам някакви притеснения. #Crazy.Доколкото съм запозната за хепатит е задължително, а за HIV само ако жената се съгласи, но те са длъжни да те уведомят.След мое настояване ми дадоха , но наистина са голям смях.

Lorexa, надявам се да издържиш още малко newsm10.

P.S Сложете някакви снимки на покупките за  smile3504, аз още нищо не съм купувала.Другия месец мисля да започна с обиколките и покупките.

Чао и леко на всички, доколкото е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт