Плевен 4

  • 12 828
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 070
момичета, пращам ви проекто-текст на обявата!не я рязпечатвайте още, за да добавя координати за връзка и оформлението

                           ДО ВСИЧКИ ПЛЕВЕНСКИ МАЙКИ И ЦЯЛАТА ПЛЕВЕНСКА ОБЩЕСТВЕНОСТ
                         
                           ДО ВСИЧКИ МЕСТНИ И НАЦИОНАЛНИ МЕДИИ

                           ДО ВСИЧКИ ДЪРЖАВНИ И ЧАСТНИ БЪЛГАРСКИ ИНСТИТУЦИИ И ФИРМИ

    ПРОТЕСТ НА НАСТОЯЩИТЕ И БЪДЕЩИ МАЙКИ

Ние, плевенските майки, сме солидарни с исканията на българските майки /изразени на протестите в София и Пловдив на 1ви юни 2006г./ за увеличение на “майчинството” и “детските надбавки”. Считаме и че общинското ръководство трябва да съдейства повече за подобрявяне средата на живот на децата в нашия град. Ще изразим желанията си на организирано шествие-протест, ще се обърнем с конкретни предложения към кмета на града – г-н Зеленогорски. Каним да ни подкрепят всички съграждани!

къде и кога:    1- ви юли 2006г. събота 10h –  пред театър “Иван Радоев”
                                                        Шествието ще мине по главната улица и ще спрем пред      Общината. Елате възможно най- 
                                             шарени и с идеи – нека най-после ни забележат! Доведете и децата!Порастналите деца
                                             нека доведат майките си!

повече за националния протест: ........
подписката можете да подкрепите на ел.адрес    ......                              ,или по време на протеста!
информация и идеи за плевенския протест,
идеи за подобряване живота и средата на плевенските деца:       ....
 
абе не излиза тук както съм я оформила, но сега нямам време,дайте си e-mail - и да Ви я разпратя, пуснете ми и такива на вашите познати майки - нека всеки разпечата по няколко бройки и раздайте и залепете по кварталите, аз хващяам центъра, че съм най-близо /зад La Piazza/=== Чакам e-mail - и !!!

# 31
  • Мнения: 1 006
Еминка,много ти благодаря за инфото.
Дикси,много хубави снимки.Радвам се,че сте си изкарали добре.
Деси,аз нямам принтер,но ще ти пратя е-mail и после ще отида до интернет клуба до нас да го разпечатам и и ще разлепя из Сторгозия.
6nolka,аз като влязох в деветия месец всеки,който ме видеше все ме питаше,няма ли да раждам,а майка ми звънеше по няколко пъти на ден и ако не съм си в къщи ми звънеше на мобилния да ме пита да не съм заминала към болницата.Не обръщай внимание на хората и мисли само за хубави неща.

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 21:06 от elica s

# 32
  • Мнения: 2 070
Момичета информирам Ви как стоят нещата с протеста засега:
Това са линковете към  обявата и молбата до кмета, мисля утре да я подам и да ми кажете, ако нещо не е наред според вас.
Ето вижте ги:

http://farushko.hit.bg/protest.doc - за кмета

http://farushko.hit.bg/obqva.doc - обявата

Някакви идеи и критики?

МОЛЯ ЗАСЕГА НЕ РАЗПЕЧАТВАЙТЕ И НЕ РАЗЛЕПВАЙТЕ ИЛИ ПУБЛИКУВАЙТЕ ОБЯВАТА, тъй като процедурата изисква да ни разрешат провеждане на протест и тогава да информираме хората и медиите! Може само да пускате клюката, а знам, че това всички го можем.

Имам координатите на плевенските медии, а майките в София обещаха да ни споменават при всяка тяхна изява по националните медии, тъй като и без това повечето хора следят тях, а не местните. В петък или понеделник очакваме разрешението и веднага ще почнем да разлепяме. Тоест ще имаме 2 седмици да вдигаме шум. После ще ви пиша и за плана за действие, за да не досаждам от сега. Най-важното, което ние от форума трябва да направим като най-информирани, е да се сетим за 5-10 майки от най-близкото ни обкръжение и подробно до им обясним за какво става дума, след което да ги помолим и те да направят същото. Засега е това. Пишете, ако имате критики, защото утре отивам да внеса молбата в общината. Joy

# 33
  • Мнения: 922
Деси, БРАВО Grinning
Имам само едно малко, мъничко, уточнение
Цитат
Освен това сме на мнение, че детските площадки и зелените площи /подходящи за отдих на млади майки с малки деца/
Не е ли по-добре да пише само майки с малки деца, а не МЛАДИ майки с малки деца newsm78
Щото моята майка съвсем не беше млада, когато брат ми беше малко дете (не че сега е много голям, де) Joy. Ако това въобще има значение, разбира се Wink
И още нещо, чисто "козметично" - в началото на първи абзац (от обръщението) има едно точка (пред Ние)
Цитат
.Ние, настоящите и бъдещи
Поздрави Hug

# 34
  • Мнения: 2 070
Деска, козметичните промени са нанесени...Ще я пратя сега молбата на една филиложка да я редактира за грешки и след час-два се отправям към общината. После ще напиша и плана за действие..А вие пускате ли клюката вече? Да не отидем там десетина женки от форума за срам и позор!

# 35
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 843
Здравейте, Вики става все по активна - изправя се до седнало положение, а вече има и любимо място където се изправя права, но не винаги. Иначе с проходилката вече се гоним, научихме чао (прави го избирателно Joy)и вади мидички от кутия.
Малко закъснях с "пролтното почистване" и тази седмица ми е под знака на  newsm75 newsm79 newsm28 wash hang 1ironing, чистене на прозорци, подреждане на гардероби, и ако е слънчево   Nature Sunny(за което се моля) - пране на пътеки и килими.
Трябва да свърша с всичко до края на седмицата защото заминаваме  car003 на море. Дано и времето е подходящо защото искам да се топна  grinning039. Ще се опитаме да посетим и Балчик защото вече се нагледах на красоти от двореца и ботаническата градина.

# 36
  • Мнения: 801
блазе ви за моренцето.........
абе мами от де ги взимате тези смешните картинки?

# 37
  • Мнения: 922
Здравейте, момичета
най-накрая слънце

Деси, като пуснеш молбата кажи, за да разпространяваме и Обявата
Miriel, весело да си изкарате и да улучите топло време Grinning
furor, под имотиконките в ляво от екрана за писане, има един надпис - още - натисни там и ще ти се отвори допълнителен прозорец с много смешни картинки
Утре е четвърът - ден за следобедна среща - желаещи има ли за 17,30 или за друг час
Аз отивам да си направя едно кафе, че 10 дена вече не съм спала, още не съм свикнала и едвам издържам

# 38
  • Мнения: 1 951
Аз утре съм свободна цяяял следобед,така че за срещата съм там  Peace Днес от 17.30 съм на зъболекар  smile3511 Много мразя,то едва ли някой обича,но после като се усмихнаааа newsm47
Щях да пропусна - ето една почерпка,че този месец пак имаме рожден ден  Joy  Joy  Joy

     

# 39
  • Мнения: 2 070
Момичета информирам Ви как стоят нещата с протеста засега:
Това са линковете към  обявата и молбата до кмета, мисля утре да я подам и да ми кажете, ако нещо не е наред според вас.
Ето вижте ги:

http://farushko.hit.bg/protest.doc - за кмета

http://farushko.hit.bg/obqva.doc - обявата

Някакви идеи и критики?

МОЛЯ ЗАСЕГА НЕ РАЗПЕЧАТВАЙТЕ И НЕ РАЗЛЕПВАЙТЕ ИЛИ ПУБЛИКУВАЙТЕ ОБЯВАТА, тъй като процедурата изисква да ни разрешат провеждане на протест и тогава да информираме хората и медиите! Може само да пускате клюката, а знам, че това всички го можем.

Имам координатите на плевенските медии, а майките в София обещаха да ни споменават при всяка тяхна изява по националните медии, тъй като и без това повечето хора следят тях, а не местните. В петък или понеделник очакваме разрешението и веднага ще почнем да разлепяме. Тоест ще имаме 2 седмици да вдигаме шум. После ще ви пиша и за плана за действие, за да не досаждам от сега. Най-важното, което ние от форума трябва да направим като най-информирани, е да се сетим за 5-10 майки от най-близкото ни обкръжение и подробно до им обясним за какво става дума, след което да ги помолим и те да направят същото. Засега е това. Пишете, ако имате критики, защото утре отивам да внеса молбата в общината.

МОЛЯ не публикувайте и не разлепяйте нищо - още нямаме разрешение, незаконно е, а и мацките в Сф ще ни убият! Освен това още промени ще има по обявата!  

# 40
  • Мнения: 57
Аз мога да раздам брошурки на няколко педиатри и на акушер-гинеколозите. Когато е готов пълния текст, ще принтирам и ще раздавам Laughing.
Miriel да ти е честита по-палавата Вики Wink и да не те ядосва!
И аз съм много навита за срещата утре ама като го гледам тва време #Cussing out. Дано да е слънчево. Пак ли за фонтана в  началото на градската?

# 41
  • Мнения: 2 070
Молбата до кмета е пусната, в петък ще разбера дали ни разрешават протест.

Пак Ви моля засега не разпространявайте обявата, а само клюката! За да се информирате повече за исканията, особено пък и ако има по-заинтересувани - http://www.zdrasti.net/bgmamma/ - адреса на подписката и писмото с искания. Ще направя и едно за нашия кмет, което ще обсъдим заедно с Вас, после ще се разпределим по квартали!

Довечера по BBT ще говорят две мацки от Софииските активистки - 20:40 май беше часа...

Ще действам по въпроса да ни спонсорира някой с около 100 лева, защото толкова ще ни излезе, ако направим по-ефектни и забележими обяви и плакати или най-добре флайери. Някой да има връзки по фирми и т.н или пък в "Плевенчани за Плевен"? Помислете. Иначе ще сме на черно-бели ксерокопия...

Да кажа и защо забавяме нещата - според майките организаторки в Сф ако от сега се зашуми до 1ви хората ще забравят, на принципа "всяко чудо за три дни"...Затова най-активни ще сме около седмица преди протеста.. Това е засега.

# 42
  • Мнения: 2 070
Забравих - който може нека дойде утре на срещата да се запознаем! Нека се поизчакаме между 17:30 - 18, а ако завали ще се скрием в Центъра за  работа с деца да изчакаме да спре и ще излезем

# 43
  • София
  • Мнения: 9 863
Само да не вали-утре сме там с моите госпожици.Че днес такъв дъжд ни валя... Wink

# 44
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 843
Голям майтап при мен. Точно си измих прозорците и то взе че заваля Whistling
По въпроса - утре съм на линия, но 17,30-18 ч. не е ли малко късно? ooooh! Например около 17 Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт