Силен световъртеж след раждане

  • 2 795
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте мамита. Бебето ми е почти на 6 месеца и от преди 1/2 месеца имам много силен световъртеж, изпотяване на дланите, загуба на равновесие и ме е страх вече да излизам сама даже до магазина или да карам кола. В началото симптомите бяха по-леки, направих си кръвни изследвания и всичко е в нормите. С течение на времето симптомите зачестиха и ми се проявяват почти всеки ден, страх ме е да излезна сама с бебче, просто преживявам нещо ужасно. Моля ви, на някой от вас, ако му се е случвало да сподели опит дали трябва да се предприемат мерки, да отида на невролог или е просто е нещо моментно от наместването на хормоните след раждането и ще отмине... Disappointed

# 1
  • Мнения: 785
Моят съвет е да идеш на невролог.Сещам се за няколко заболявания с такива симптоми,но няма смисъл да ги пиша и да те стряскам.Отиди да те прегледа невролог,ако не е в неговата област,ще те насочи към съответния специалист.А междувременно си отговори на следните въпроси:
Имаш ли възможност да се наспиваш,да си отпочиваш с грижите за бебе и домакинство?Имаш ли други субективни оплаквания и какви са те,ако ги има?Кърмиш ли,храниш ли се редовно и пълноценно?Имаш ли изявен апетит към точно определена храна?
Дано бързо се оправи всичко при теб,за да може да се наслаждаваш пълноценно на майчинството!

# 2
  • Мнения: 8 939
Пусни си изследвания. Б12 и вит Д3. Виж темата за б12 и д3.

# 3
  • Мнения: 11 344
Как е кръвното? Мери го поне 3 дни по 3 пъти на ден. Да не събираш граници?
Кога последно пи магнезии и би ли пробвала малко да приемаш.

А как са ушите ти? Да те понаболяват - я ги понатисни, поиздърпай - да нямаш възпаление?

# 4
  • Мнения: X
Провери си желязото...

# 5
  • Мнения: X
Момичета, нямах възможност да ви отговоря. Малко по-добре се чувствам тези дни и мъжът ми иска другия ден да отидем на море, но мен ме е страх да тръгна. В момента съм при личния лекар и ще му кажа да ми даде направление за невролог и ако не е оттам проблема, съответно да ме насочи към друг специалист. Иначе не съм си мерила кръвното, магнезий приемах преди 6 месеца последно

# 6
  • Мнения: 8 939
Пусни си изследвания. Б12 и вит Д3. Виж темата за б12 и д3.

Задължително си пусни тези изследвания, ако имаш недостиг на някои от тези витамини, то симтомити са точно неврологични.

# 7
  • Мнения: X
Момичета, личната лекарка каза, че са паник атаки и ме насочи към психиатър. Днес сутринта тръгнахме за морето и ме обзе голям страх, цялата се сковах и губех равновесие в колата... абе страшно е... и така обърнахме колата и се прибрахме. Сега ще ходя на психиатър да видим какво ще каже, стискайте палци да мине бързо и моля ви, ако някой се е сблъсквал с този проблем и го е преодолял да сподели опит

# 8
  • Мнения: 11 344
Ох, от къде започва това? Не е просто раждането, да се чувстваш така има и още нещо.

Като начало сериозно започни с добавки - витамин Д, витамин Б12, магнезии.
Как и колко спиш?
До посещението на психиатър може да пиеш Алора или Симпатил /особено преди сън/

Всеки ден Седатиф /хомеопатиен препарат/
Капки на Бах

Започни да правиш поне по 15 мин. на ден йога.
10 мин. дихателни упражнения.
Ходи на масажи!

# 9
  • Мнения: X
Изписа ми ксанакс 0,25мг, неолексан и седатиф

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Момичета, личната лекарка каза, че са паник атаки и ме насочи към психиатър.

изследвай си щитовидната жлеза (TSH, FT3,FT4, TAT, MAT), след раждане доста се разбъркват хормоните. Peace
плюс препоръчаните витамини - В12 и D.

и мен редовно ме пращат на психолог, ама като си променя дозата на хормона на ЩЖ и се оправям  Whistling

потърси за adrenal fatique и следвай там съветите за хранене и начин на живот - помага доста. Peace

чак след това се замисли за психиатър.

успех и скорошно подобрение.

# 11
  • Мнения: 11 344
Изписа ми ксанакс 0,25мг, неолексан и седатиф

Aх!   Shocked

Дали не искате да се видите с втори специалист за второ мнение?

# 12
  • Мнения: 11 344
Нали не кърмиш?

# 13
  • Мнения: 39 315
Преди месец ми се случи-  силен световъртеж и повръщане.
Бетасерк за две седмици и се оправих.
Ако имаш херпеси, виж разчковничето там

# 14
  • Мнения: X
Лекарката ми е приятелка и няма нужда от второ мнение. Тя го практикува от много време и няма да ми изпише нещо току така. А иначе какво му е на ксанакса и неолексана?

Общи условия

Активация на акаунт