Какъв_цвят_е_банята_ви?

  • 18 633
  • 124
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Здравейте,
Поредната_дилема_и_спор_в_къщи!
Аз_страхотно_харесах_плочки_в_електриково_синьо_и_нагоре
бяло.Според_мен-весело,модерно_и_по-нестандартно.Или_пък
червено_с_бяло_над_фриза.
Мъжът_ми_е_на_вълна_бежево_и_кафяво-като_бамбук.Или_
пастелно_светло_синьо,резеда_или_нещо_такова.
Аргумента_му_е,че_никой_не_си_прави_банята_ярка,защото_
помещението_е_малко-2х2м.
Какви_са_вашите_бани?
Мерси_и_лек_ден!

# 1
  • Мнения: 5 299
Банята ни в БГ е в тъмно-кафяви плочки, а тази в Испания е в пастелно-сини.

# 2
  • Мнения: 310
тъмно синьо, стъклен фриз, бяло, стъклен фриз, отново тъмно синьо

# 3
  • Мнения: 4 965
В момента по магазините много се котират резките разлики и комбинации от червено и бяло, червено и черно, синьо и бяло, оранжево и бяло и задължително цветя или някакви морски животни.
Последното, което ми хареса, беше с бели плочки, ярко червен фриз и лалета по стените.
Иначе, аз съм по-близко до предпочитанията на мъжа ти.
Старият апартамент е със синя баня - плочките са т.нар. морска пяна, а подът е леко по-тъмно синьо-едноцветен; без фризове и "рамки", със сини мивка, завеса и седалка.
В новият - едната е в бежово-кафявата гама - до средата и по пода плочките имитират бамбук (пръскани са), после има фриз с листа и нагоре е с бели плочки; всичко друго е в цвят "праскова" - шкафче, мивка, "рамки" и т.н. Другата е със същия под, но стените и другите неща са бели (стените са с миещи се тапети).
На вилата - едната е дюс-бяло, другата - кремаво.
По-нежните цветове успокояват и не натоварват сетивата - така в банята е по-лесно да релаксираш. Ярките цветове или резките разлики стоят страшно красиво, но мен лично ме депресират.

# 4
  • Мнения: 4 406
нашата е  сиво и бяло.
сигурно има междинен нюанс, на който да срещнете мненията си

# 5
  • София
  • Мнения: 361
нашата е т.синьо и бяло - на нас си ни харесва  Hug

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Зелено и бяло

# 7
  • Мнения: 723
Нашата е черна, и хич не се поддържа лесно, въпреки очакванията. Наскоро видях ярко червена баня и направо се влюбих. Според мен червеното няма да смали визуално банята ви Peace

# 8
  • Мнения: 14 654
нашата баня е в отвратителен тъмно зелен цвят . като се нанесохме преди 3 години в апартамента си беше такава и по преценка на мъжа ми - така си и остана . много харесвам топлите цветове и ако някога сменим тази грозотия - ще бъдат бордо или тъмно бежово . задължително и някакъв свеж фриз

Последна редакция: сб, 03 юни 2006, 13:34 от radeto

# 9
  • Мнения: 1 190
Долната част е тъмно синя с фриз в бяло и синьо, а горната част е светло синя.

Мечтата ми обаче е, баня в мандаринено оранжево Heart Eyes

# 10
  • някъде
  • Мнения: 4 955
синя Peace
има тема със снимки на бани- потърси с търсачката може да си харесаш нещо....

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Тъмно сини и зелени плочки, с подходящ фриз от същите цветове. Ваната и фаянса са бели.

# 12
Чарно, златен фриз и нагоре бялос черни пръски

# 13
  • Мнения: 1 645
Нашата е комбинация от пастелно синьо със пастелно жълто.
Много обичам свежите бани.
Родителите ми правят 2 бани, и на 2 аз съм харесала плочките.
Едната е в портокалено - мандаринов цвят(ах как го измислих ) със бяло , а другата е нещо като електрикаво зелено със бяло.
Дори и самите плочки ще се редят нестандартно.

# 14
# 15
  • Мнения: 1 080
Стените, мивката и тоалетната + казанчето - > бежавичко,а пода е с преливащи се от бежавичко към кафеникавичко....... Wink
Само да поясня,че ако мога да сменя интериора, ще е във весели цветове нещо жълто, оранжево може би или изцяло бяло с малко закачки в допълненията -закачалки, огледало, четката за тоалетна и т.н...

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Жълто и бяло.

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ярката баня е супер готина, според мен..........

# 18
  • Мнения: 7 474
Светло синьо! Но днес в Бриколаж гледах страхотни комбинации !

Едниственния цвят за баня който не харесвам е бежаво и кафяво  Sick

# 19
  • София
  • Мнения: 771
За малко помещение са подходящи по-светлите тонове.

Нашата баня е със сини плочки по пода, същия цвят латекс на тавана. Плочките по стените са бели, фризовете са с картинки от сини, светлозелени и светлолилави рибки, има и няколко декоративни плочки пак със същите рибки. Банята ни е в леко детски стил, но при правенето на следваща баня имам съвсем други желания. Определено си падам по червения цвят.

# 20
  • Мнения: 202
Зелено и бяло

# 21
  • Мнения: 451
Бебешко розово и бяло !

# 22
  • София
  • Мнения: 39 764
Моята баня е черна Simple SmileSimple SmileSimple Smile - черни стени и врата, пода е с червен, пръскан теракот.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Нашата е като в Софияленд Laughing-жълто и синьо...Направо се изумих като влязох за пръв път там във WC-то Laughing. Когато я правихме я исках червена с бяло/любимо ми е за баня/, но такива плочки имаше само в Мартинели и цените бяха доста солени...

# 24
  • Мнения: 1 612
Бежово, охра и кафяво.
Не мога да я опиша точно. Но в бежовата гама.

# 25
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Синя, ама аз искам ярко зелена или червена. Мъжът не дава и дума да се издума хеле пък за червена - като филм на ужасите му звучало.

# 26
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
зелено + бяло

# 27
  • София
  • Мнения: 1 228
Нашата е като в Софияленд Laughing-жълто и синьо...Направо се изумих като влязох за пръв път там във WC-то Laughing. Когато я правихме я исках червена с бяло/любимо ми е за баня/, но такива плочки имаше само в Мартинели и цените бяха доста солени...

И нашата Simple Smile
Жълти малки плочки почти изцяло, около душкабината и зад тоалената сини фризове, санитарният фаянс е син.
На нас си ни харесва  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 5 539
Кармъзъ Mr. Green
Жестоко се получи, като я правехме преди 2 години
Испански теракот цвят гранатово червено, същия фаянс до около метър височина, фриз и после млечно бял фаянс с тънки гранатови нишки.

# 29
  • Мнения: 1 180
Едната баня ни е "скучновата" - размазано розовяво - фриз- на горе бяло със същото розово, пак размазанки. Втората баня я правихме миналата година и много й се радвам - аз се развихрих както си знам! Плочките са разхвърляни без никаква последователност - бяло и електриково зелено /самите плочки все едно са намачкани/, фризовете са комбинация от същото зелено и аранжево/много щури/, но са сложени вертикално! Майстора се хвана за главата, но аз му начертах схемичка и той за всяка плочка гледаше в нея. Стана мнооого свежо, жалко, че апарата не е в мен, щях да я покажа. Нещо подобно видях като купувахмe плочките от SIGNO, та от там ми дойде музата.

# 30
  • София
  • Мнения: 3 688
наща е жълто и оранжево,бяхме замислили да е жълто и синьо ,но мъжа ми посети тоалетната в Дивака и много хареса тази комбинация,същата вечер ме накара и аз да отида до тоалетна за да си кажа мнението:)Предстои ни да правим и банята на спалните,тя ще е бяло и синьо/ако не харесаме тоалетната на някое друго заведение/:)

# 31
  • Мнения: 4 668
Едната ни баня е в керемидено и ванилия със дебели фризове с лалета , много си ги харесвам . Другата е в жълто и бяло , а мебелите са цвят венге !

# 32
  • Мнения: 5 622
  Нашата баня и тоалетна са ужасно малки и затова светлите тонове, които са там са идеални за случая. Цветовете са жълто и оранжево. Измежду аксесоарите и декорациите цветовете са жълто оранжево и синьо. Между другото банята не е нова (в смисъл този интериор е стар), но цветовете са свежи и като се прави ремонт бих ги запазила най-вероятно  Wink

# 33
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мрамор-бял до тъмносив, мебелажът е бял. Семпла съм

Аз предпочитам естествените цветове, близки до природата, за мен електриковосиньото не е от тях.

А и си правя чисто моя, може би неправилна асоциация със санитарки

# 34
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Бледо морско зелено. Наситените цветове трудно се поддържат. Личи варовика от капките. Иначе в Бриколаж харесах бяло с червени макове Simple Smile

# 35
  • Мнения: 8 917
Черна с някакви оттенъци Peace

# 36
синьо,бяло и сребърни нишки
Черна с някакви оттенъци Peace
интересно ми е как я поддържаш?И аз исках тъмна,но като видях всяка прашинка как личи,а аз съм просто маниачка на чистота и се отказах.

# 37
  • Мнения: 1 599
Нашата ще е такава. Още лепят плочките Wink
http://www.bgphoto.net/photos/10299/o632850102403281250.bmp

# 38
  • София
  • Мнения: 35 950
жълто+зелено+синьо

# 39
  • Мнения: 101
Светло синя ,плочките са релефни и изобразяват разцъфнали рози.

# 40
  • Мнения: 1 465
В класическо бяло, а подът е бежов.

# 41
  • Мнения: 7 474
Малко идейки, първата ми е фаворит





Ето сайта!
http://www.italterm.biz/cl/?page=0&cmd=ccdList&cid=62&am … r%5BperPage%5D=10

# 42
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Банята ни е в тъмно синьо и жълто. Подът и до средата са тъмно сини, а от там нагоре фриз и после жълто.

# 43
  • Мнения: 814
Синьо с фриз в бяло и синьо и нагоре бяло на сини отенъци. Подът също ми е син.

# 44
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
синьо-бяла

# 45
# 46
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Нашата е черна, и хич не се поддържа лесно, въпреки очакванията. Наскоро видях ярко червена баня и направо се влюбих. Според мен червеното няма да смали визуално банята ви Peace

 Peace Peace Peace

# 47
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Зелено и бяло.

# 48
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Нашата е ярко зелена и на мен ми стои супер

# 49
  • Мнения: 3 760
Зелено, бяло и резеда.

# 50
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Розово - мраморен ефект.

# 51
  • Мнения: 742
под- теракота, стени- долна половина теракота, горна- слонова кост. фриз- комбинация от горните цветове. Санитарията- бяла.

# 52
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Едната баня е в светлолилаво и млечно зелено, в комбинация с плочки на светлорозови цветя, приличат на лилии. Много ме кефи, страхотна е.
Другата е жълто с бяло- плочките са все едно подредени  малки квадратчета, много е идейно, много ме радва.
И в двете фризовете са и хоризонтални, и вертикални.

# 53
  • Мнения: 14 490
жълт с вертикални фризове в кафяво и златно

# 54
  • Мнения: 5 475
Розова-пода е пепел от рози,стените-розово с мраморен ефект  Peace

# 55
  • Мнения: 4 546
тъмно синьо, фриз, бяло с нишки.
аз се много колебаех между синьо и зелено, като зеленото по ми харесваше,ама пък и синьото също  Crazy а мъжо каза че повече синьото му харесва. така че е синьо.

# 56
  • Мнения: 1 100
Едната е синя, със светлосива комбинация. Другата, един много нежен цвят :между бежево и пепел от рози, с леки орнаменти.

# 57
  • Мнения: 1 210
Керемидено червено (тъмни керемиди и е меланж с черни нишки много наситно), шарен фриз и нагоре едно много светло сиво - мраморен ефект. Подът също е керемидено червен. Санитарния фаянс е бял. Аксесоарите са матирано стъкло и иноксови железарии.

# 58
  • Мнения: 1 028
Бежова е

# 59
  • София
  • Мнения: 3 679
И нашата е такава с фриз по средата, като зеленото е преливащо едно, а бялото е мръсно бяло  Simple Smile

# 60
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
В събота купих фаянса и теракота за новата ни баня, която ще е в пастелено синьо и бяло, но не изкрящо бяло а леко пречупен нюанс. Няма да имаме фрис, теракота е син, а иначе начина на подреждане на фаянса зависи от самите нас и нашата фантазия-по магазините има невероятни идеи без фризове. На мен лично фризовете не ми харесват.

# 61
  • Мнения: 2 040
Нашата е в синьо + бяло ..

Eто я ...

# 62
  • Мнения: 817
Едната любимата ми е в различни отенъци на златното , самите плочици са много малки квадратчета и е много приятна и уютна , другата е в черно и бяло а тоалетната е в плочки имитация на бамбук с леопардов фриз.

# 63
  • Мнения: 1 925
Това е едната баня на баща ми, някой ден и нашата ще е такава, много ми харесва : http://bgphoto.net/photos/10183/o632796898411562500.JPG
това е другата:    http://bgphoto.net/photos/10183/o632802069414843750.JPG
Иначе нашата баня мъжо я боядисва в момента в бледо жълто, тъй като сме под наем не може да слагаме плочки  Sad Но иначе много ми харесва и с бледо жълти плочки до средата и после бели...
  Peace

# 64
  • Мнения: 811
бяло-сивкаво и тъмно синьо с бледо сини фуги  Simple Smile

# 65
  • Мнения: 431
Пастелно сиво-зеленикаво.

# 66
  • Мнения: 1 370
Едната е в пепел от рози и винено-червено, а другата в бело и синъо.

# 67
  • Мнения: 11 547
Зелена-зеленичка.Фаянс,теракот,вана,мивка,завесите за баня също-абе всичко е зелено,но в различни нюанси. Laughing

# 68
  • Мнения: 1 214
Банята ни е в бежово с фризове , но ми се иска да е точно в синьо и бяло с фрлизове на мидички и рапани..но , какво да се прави  не съм го избирала аз.Някой ден обаче ще дойде и моят час да избирам и тогава ще го направя както аз си искам.Абе жените повече ги разбират тези работи  newsm47

# 69
  • Мнения: 983
тъмно и светло бежово.
Наскоро свеки прави основен ремонт в банята и направи тъмно и светло синьо, стана невероятна комбинация.

# 70
  • Мнения: 22 908
Бежово, охра и кафяво.
Не мога да я опиша точно. Но в бежовата гама.
Също.В темата за баните има и снимки.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 567
Нашата баня  е изцяло в зелено  - светло и още по-светло, но е много свежарска.
А иначе аз много харесах една баня с бели и  червни плочки и едни разкошни макове върху бялото.
Падам си по ярките  цветове  и нестандартни решения.

# 72
  • Мнения: 614
Бяла и грозна  Sick

# 73
  • Мнения: 2 723
Едната тъмно синя и бяло със сребърни фризове, а другата оранжева със шарени фризове.

# 74
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз лично бих заложила на някакъв ярък цвят! И без това обикновено банята е доста мрачно помещение, ярките цветове ще го освежат! Добре е да комбинирате някакви цветове, отколкото да използвате нюанси на един и същи цвят!
Успех!

# 75
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Светло бежово и тъмно кафяво, но само дървените части, с фриз и релефна плочка.
Много ми допадат обаче оранжевите нюанси.

# 76
  • Мнения: 3 268
НАШАТА Е В БЕЖОВО И КАФЯВО,НА МЕСТА СРЕБРИСТО ВЪРХУ ФРИЗА.МНОГО СИ Я ХАРЕСВАМ.ТАВАНА Е ОКАЧЕН С ЛУНИЧКИ.ИМА УЮТ И СВЕТЛИНА

# 77
  • Мнения: 6 618
зеленикаво и кремаво

# 78
  • Мнения: 1 182
Пепел от рози ми е фаворит newsm78 и май не само за баня newsm78

# 79
  • Мнения: 46 518
Светло зелено и сиво-бяло  Grinning
http://images08.snimka.bg/000874142.jpg

# 80
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Тъмно зелено+кремаво. Поддържат се изключително лесно.

# 81
  • Мнения: 7 914
Бяла със син под!

# 82
# 83
  • Мнения: 22 908
Ето я моята баня.Много е малка/намалихме я за сметка на кухнята/но пък функционлна,само не можа да я снимам цялата.Ето снимките
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=16361&AlbumId=47428

# 84
  • Мнения: 649
бежово и бяло

# 85
  • Мнения: 2 241
Чисто (и от време на време мръсно) бяла Simple Smile
Подът е черен.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 390
Живеем при свекървата и банята й е в розово. Мен не ме кефи-много е сладникаво и традиционно.

# 87
  • Мнения: 5 647
Син под, сини плочки отдолу и бели отгоре, по средата има фриз.

# 88
  • Мнения: 102
Мръсно бели керамични плочки,под и фризове-венге.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 819
Черна!

# 90
  • София
  • Мнения: 2 437
Зелено и бяло..и преди, и след ремонта си спазвам любимият цвят  Heart Eyes

# 91
  • в Низината
  • Мнения: 705
В синьо е - плочки, моноблок, мивка - всичко.

# 92
  • Мнения: 597
Нашата баня е в червено и бежово,по средата фриз!

# 93
  • Мнения: 1 098
Светло сиви плочки, почти бели и черни

# 94
  • Мнения: 3 360
Кафяво и бежаво с фриз е моята.

# 95
  • Мнения: 544
Светло и тъмно синьо и подходящ фриз, но няма да я правя с хоризонталин фриз, а с вертикален

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 926
Червено и бяло.

# 97
  • Мнения: 1 893
Плочките са бежови с етномотив, пода и мраморния плот са в светло кафяво, а мивката и моноблока-пергамон.

# 98
  • Мнения: 1 207
Едната е червено и бяло а другата е много светло зелено и бяло

# 99
  • Мнения: 2 266
Нашата е синя.  bath1

# 100
  • Мнения: 1 426
резеда... по настояване на мъжа ми, аз съм по по-нестандартните идеи, но той така се ужаси от моите представи, че махнах ръка и го оставих той да решава...

# 101
  • Мнения: 17
В по-светло и по-тъмно сиво.И аз мисля,че мъжът ти е прав.Наскоро правихме ремонт и навсякъде е с пастелни тонове.Някой не се ли е сетил да покаже снимки.Ще е много интересно.И ще се придобие пълна представа.Така е малко трудно да си представиш точно как ще изглежда.А,мисля че и е въпрос навкус.Аз бях щастливка,че съпругът остави на мен да избирам цветовете.Успешно решение. Hug       

# 102
  • Мнения: 2 591
нашата е в светло синьо, но имам намерение до няколко години да променя цвета - може би в тъмно синьо и някакъв друг цвят  Rolling Eyes

# 103
  • Мнения: 5 362
Светло синьо,но в два нюанса-по-светъл и по-тъмен.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Зелено - теракота и част от стените по-тъмно, а нагоре бледо резедаво. Не е кой знае колко оригинално, но аз съм си традиционалист и не си падам по ярки решения. Много ми е уютно и отморяващо зеленото -  винаги съм искала банята ми да е такава Peace

# 105
  • Мнения: 528
Аз пък искам банята да е в черно и бяло. Сега е в синьо.

# 106
  • Мнения: 1 152
Синьо тюркоаз и жълт лимон, с много лек и ефирен фриз. Другата е светло и тъмно синьо, с бяло.

# 107
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
в момента е с оранжеви плочки,но като и дойде време за ремонт ще сложа може би кафява гама

# 108
  • Благоевград
  • Мнения: 142
червено и бяло
 Grinning

# 109
  • Мнения: 367
Синьо и бяло със смесен фриз

# 110
  • Русе
  • Мнения: 2 354
бяла

# 111
  • София
  • Мнения: 971
И моята е бяла, даже е голяма, но е стара  Sad
В новото жилище (като си го купим де  Laughing ) ще сложа нещо нестандартно, в едно заведение видях малка тоалетна с плочки много успешно имитиращи бамбук - страшно уютно и красиво. Изобщо, идеята ми е да "разместя" помещенията - в дневната повече светлина и изчистени цветове, без дърво, и банята, изглеждаща по този начин (напоследък го наричат спа усещане, това "спа" ми е доста досадно).

# 112
  • Мнения: 6 390
микс от тъмно синьо, средно синьо и бяло

# 113
  • София
  • Мнения: 4 294
бежово - кафяво  Peace

# 114
  • Мнения: 1 174
Бежова, два на два, като в повечето жилища. Simple Smile

# 115
  • София
  • Мнения: 2 857
светло сива със стъклен фриз в гамата на сиво-синьото, пода е небесно син, с една дума сиво-синее  Crazy

всъщност се бях засилила да я направя оранж цялата,
но като видях въпросния стъклен фриз и паднах, тоест смених концепцията Embarassed

# 116
  • Мнения: 902
ето я. малка е, не е нищо особено.Но аz си я обичам..
[img=http://img46.imageshack.us/img46/1038/dsc01099nq8.th.jpg]

# 117
  • София
  • Мнения: 971
ето я. малка е, не е нищо особено.Но аz си я обичам..
[img=http://img46.imageshack.us/img46/1038/dsc01099nq8.th.jpg]


Много е приятно. Да ви споделя - най-голямата ми мечта е баня с прозорец  Rolling Eyes

# 118
  • на майната си
  • Мнения: 425
оранжево и синьо

# 119
  • Мнения: 315
svetlo zeleno

# 120
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
Сегашната е в бежово,но новата,която съвсем скоро,ще е готова е в бяло и зелено.

# 121
  • Ямбол
  • Мнения: 47
Керемиденочервен под, розови плочки и весел фриз  Wink

# 122
  • Мнения: 731
Синьо- нито светло, нито тъмно, и бяло с вертикален фриз. Изобщо, изградих я по вертикала, а не, както е типично, по хоризонтала.

# 123
  • ВАРНА , Владисливово
  • Мнения: 103



Това е моята баня.

# 124
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Може да се смеете, но в жилището където ще се нанасяме сега, банята е розова на цветчета. Не знам как ще я гледам няколко години докато се изнесем.  Sick

Общи условия

Активация на акаунт