Коледно

  • 69 500
  • 349
  •   1
Отговори
# 45
А ето и едни Локумки, за тези, които постят

Продукти: 15 гр. мая за хляб; 300 гр. олио (1 чаена чаша), 300 гр. хладка вода, брашно, пудра захар, ванилия, локум или мармалад.

Маята се разтваря в хладката вода. Прибавят се олиото и брашното. Замесва се средно твърдо тесто, което може да се точи. Правят се топки, които се разточват с дебелина 0,5 см и се режат на 8 триъгълника. Във всеки се слага парченце локум, което е оваляно в малко брашно и се навиват кифлички. Пекат се и умерена фурна. Още топли се овалват в пудра захар и ванилия.

Добър апетит!

# 46
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
@ Анда:
Приказни са. Всичките. Винаги съм ти се възхищавала на въображението.
Разкрий малко от тайната на къщичката плс.

# 47
Ето какво измислих аз:
Купих готови пурички с различен пълнеж, но т. к. прецених, че не изглеждат достатъчно коледно, реших да ги накапя с карамел и да им залепя отгоре перличките, за които пишете. Тук ги намерих в магазин за хранителни стоки.

# 48
  • Мнения: 3 550
Леле, Анда, ама ти си страшна! Как ги правиш тия чудеса! А като разбрах, че и сама ги измисляш направо шапка ти свалям! Не знам каква ти е професията, но определено от това може да си докарваш допълнително за бюджета.

Ааааааа, простете невежеството ми, но какво е фондан? Как се забърква или се купува готов от някъде? В какви цветове се среща?

# 49
  • Мнения: 1 399
Цитат на: Steisi

Ааааааа, простете невежеството ми, но какво е фондан? Как се забърква или се купува готов от някъде? В какви цветове се среща?
От фондан се изработват захарните фигурки върху тортите или от него се прави  глазура. Т.е. представлява полутвърда захар. Фондан не можеш да си купиш, но можеш да намериш готови фигурки, предполагам. Поне във Варна, продават в някои сладкарници. Иначе Анда е дала рецепта за направата му ТУК.
А на мен ми беше попаднала някаква рецепта със захар и розова вода, но не я помня точно. Ако я намеря ще я напиша.

# 50
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: stella
Браво, Анда, то си е за хвалене! Аз тая къщичка да се убия, май не мога да я докарам. А пеперудките от фондан ли са? А балеринките ти ли ги прави и как? Опиши по-подробно. За къщичката рецептата гледам си я пуснала в другата тема. мога пък да се пробвам, колкото да има какво да хвърлям после Simple Smile  Embarassed  Embarassed .


Цитат на: Anda
Stella, пеперудките не са точно от фондан, а от едно sugarpaste - убих се да я търся тази рецепта и най-сетне я намерих. виж тук
http://www.pastrywiz.com/wedding/wedding11.htm
втората съставка е по желание, тъй че и без нея става. Вместо white fat сложих масло, вместо глюкоза - мед. Пак стана. От години търся рецепта за захарни фигурки и глазура като от 100 грама сладки.
.


Anda,моля те,напиши как точно правиш тази къщичка,а и някои други чуднотийки,ако имаш време.Аз намерих превода на рецептата за фигурките и ще се пробваме с децата да видим какво ще измайсторим.Ако знаеш само от кога търся такава рецепта.Благодаря ти newsm51

# 51
  • Мнения: 4 358
Това е рецепта за любимите ми баклавички:

1 пакет точени кори
125 гр масло

за плънката:
1 чч смлени орехи
2 сл захар
1/2 чл канела

за сиропа:
1 чч захар
3 чч вода
1 ванилия
канела
кора и сок от лимон

На котлона се слагат захарта и водата до разтапяне на захарта. Добавят се ванилията, канелата и парчета кора от лимон (само жълтата кора, без бяло). След като се сгъсти се маха от котлона, вадят се парчетата кора и се добавя сока на половин лимон.

Разтапя се маслото. Точените кори се сгъват на две (по средата на късата страна) и се намазват с масло. Слага се плънка и се завива на стегнато руло.
Рулцата се редят в тавичка, заливат се с останалото масло и по желание може да се нарежат - снимка

Пекат се до зачервяване.
Горещите баклавички се заливат със студения сироп. Хубаво е да престоят поне 24 часа - снимка

Приятен апетит!  eat

# 52
  • Мнения: 1 399
Цитат на: iskrica_nadejda

Anda,моля те,напиши как точно правиш тази къщичка,а и някои други чуднотийки,ако имаш време.
Искрице Надежда, рецептата за къщичката я има ТУК
За други чуднотийки не мога да помогна Embarassed  Embarassed  
Успех с приготвянето на сладките и весели празници! Close-mas:

# 53
  • Мнения: 264
Да побутна темичката нагоре че има страхотни идеи  Hug

# 54
  • Мнения: 901
Предлагам мъфини за Коледа
Снимка ТУК

рецепта Шоколадови мъфини 

# 55
  • Мнения: 2 142
Лелееее, не съм влизала от няколко дни във форума, ама страхотни сте!
И аз си направих туку-що книжка с коледни рецепти.
Бу, формички за рязане на сладки има точно в Била. Миналата седмица си купих един вид, по 6бр. са. Мойте за звездичка, луничка, ангелче, цветенце, сърчице и елхичка. В другите имаше и мече, но другите не ги помня, а третият вид бяха просто 6 различни размера елхички. Всичките много ми харесаха. Тази седмица съм решила, като отидем в Била да си взема още един вид.

# 56
  • Мнения: 1 983
може ли пак да ми кажете кои сладки се правеха по-рано, щото пак съм чела и продължавам да чета между редовете Embarassed, мноу съм офсъ  ooooh!

# 57
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Това е рецепта за любимите ми баклавички:


Препотъчвам я! Правих баклавата на Теди и стана невероятна!!!!

# 58
  • София
  • Мнения: 2 686
Я, колко готина темичка. Точно влизам в Готварските рецепти да ви питам за коледни сладки и то какво - 4 страници готови!?
Ще трябва да си харесам някоя рецепта, защото тази година ме удари музата да правя коледна шейна.

Лепи се с дъвчащи бонбони - разтопени и отгоре се  пълни със сладки. Малко е хамалогия, но е забавно. Ако на някой му е интересно, ще се пробвам да нарисувам с пейнта отделните части, които се изрязват от тесто.

# 59
  • Мнения: 294
Даааа, давай рецептата за шейната Hug

Общи условия

Активация на акаунт