Коледно

  • 69 524
  • 349
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 344
Аз с тия бонбони си лепих къщата.
И здраво ли е? По рецептата на Djemma li?
Мамица, разтопих ги с малко пр. мляко и с това ги лепих. Обаче като започне да се стяга и почна да се теглят едни конци, абе като това обущарското лепило. Измъчих се, голяма мацаница беше, цялата ми къща се наплеска и трябваше да и ударя една замаска.
Иначе не съм я придържала докато се залепи. Наплесках я, не ми изглеждаше много стабилно, но нямах вече нерви, зарязах я и отидох да си легна и викам ако утре се е срутила я изхвърлям. Е, не беше и трябваше да я довърша.

Как никой не се сети по-рано за карамел?

Весели празници

# 316
  • Мнения: 167
Момичета страхотни сте!! smile3525Взех няколко рецепти,  не мога да изпробвам всички, но ще има и други празници.Най щастлив е мъжа ми, защото отдавна не съм готвила толкова.Радвам се 4е ви има и дано друга година и аз ви напиша някоя рецепта : Embarassed
Весели празници на всички!! newsm24

# 317
  • Мнения: 4 176
И квооооооо? Готвих, старах се - седнахме на масата в 7 и в 9 гостите си заминаха.
То не бяха къщички, курабийки, зелници, пити....няма братче- седнахме като термити, опустошихме всичко и после на дивана се гледахме като отровени:)
Преядохме и се разболяхме от оная болес - "аз като се наям губия апетити и ми се доспива"
Весели празници.
Аз тия дни, ще го раздавам малко планинарско. Вече сложих найлона в куфара.

# 318
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
И квооооооо? Готвих, старах се - седнахме на масата в 7 и в 9 гостите си заминаха.
То не бяха къщички, курабийки, зелници, пити....няма братче- седнахме като термити, опустошихме всичко и после на дивана се гледахме като отровени:)
Преядохме и се разболяхме от оная болес - "аз като се наям губия апетити и ми се доспива"
Весели празници.
Аз тия дни, ще го раздавам малко планинарско. Вече сложих найлона в куфара.

Поне бяха ли доволни? Успяха ли да ти благодарят?

Така е - няколко дена готвене и приготовления и за 2 часа нищо на  масата - това е проклетията и благословията на нас "готвачките"! Сега ще ти излезе име на добра домакиня, което ще доведе още гости и още повече приготовления, а за теб остава потупване по рамото и прекрасното чувство, че си направил някого щастлив, макар и за 2 часа!

Приятно изкарване на планината!

# 319
  • Мнения: 191
 Уф и аз пробвах да направя тези снежни човеци, но те като се разтопиха Embarassed, като полегнаха, направо срам. Цяла вечер ме бъзикаха, че съм направила патенца, пиленца и какво ли още не   ooooh!.
Другият ми гаф беше с меденките. Вие момичета хубаво бяхте написали, че се правят 3 седмици преди коледа за да омекнат, ама аз не та не. Направих ги в петък и моят мъж каза, че щял да си купи прашка и да лови врабци с тях  #2gunfire( да ама аз си ги харесах макар, че виждам зор с дъвченето  Grinning.
Е весела Коледа на всички кулинарки, а за догодина ще гледам да не се изложа толкова   bouquet.

# 320
  • Мнения: 4 184
mami3 сигурна съм, че е било вкусно. А и дано си се забавлявала, докато си ги правила.
Аз обявих няколко дена почивка от готвене, миене и оправяне. Не мога да гледам сладко. Обаче си заслужаваше всичко. Малкия е много доволен.

Весела Коледа на всички.

# 321
извинете много,много,много,знам,че тук не е темата,но искам да ви попитам как се прави форум!Моля ви!Моля ви!Моля ви!

# 322
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Защо пък сметна,че ние тук знаем как???Особено точно вколедната тема. Twisted Evil Или аз съм единствената,която не знае?Ама не ми и трябва Rolling Eyes

# 323
  • Мнения: 4 184
Темата изобщо не е подходяща. По-добре питай някъде във форум интернет, уеб дизайн.

Иначе: Ако нямаш хостинг си потърси в google "free forum". А ако имаш ползвай някой готов - например гледам, че bg-mamma  е с това

# 324
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Общо взето и ние така - ометохме кой каквото можа и после ох-бох, що ядох толкоз....айде да спим  #Cussing outКакво да се прави...Поне наистина ми достави удоволствие подготовката   chef  Ето меденки:

Ето палачинкова торта със снежни човеци:


Извинете за големия пост, ама все се нервя докато отварям снимки с линкове.
Ама тая белтъчната глазура и на мен не ми допадна. Преди да ги наплескам меденките бяха много по-вкусни. Догодина ще експериментираме пак  Joy

# 325
  • Мнения: 5 877
Между другото много лесно лепило за къщички е локумът. Не става бетон като другото, тоест ако събориш къщичката на земята примерно няма да държи, но за всички други случаи става. Аз използвах от този,дето се продава на голяма пръчка. Може да се ползва и в комбинация с другото - докато бялото хване. Много е лесно. С локум лепих и всички украси по къщичките - бързах и нямах време да си играя цяла нощ да се циментира. Става за нула време и изглежда съвсем читаво.
Аномалия, много красиво изглежда, браво!

# 326
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Тук са снимките от нашето тържество:
http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=710&sid=258b9 … 9bda63bf93a847c2c

# 327
  • Мнения: 4 184
djema всичко е много красиво Simple Smile И снега върху къщичката. Анимацията е много интересна. 
Малкия ти син изглежда много щастлив.

Какво е шуба - салатата преди питката?

# 328
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Това е една руска салата- селедка под шуба. Реди се на пластове в следната последователност:
ситно наряан лук
пушена скумрия, обезкостена и нарязана на кубчета
настъргани варени картофи
покрива се с майонеза
настъргани варени моркови
покрива се с майонеза
настъргано варено червено цвекло
покрива се с майонеза
настъргани варени яйца

У дома много я харесваме тази салата, за някои е непривична заради цвеклото, тук при нас не е много разпространено.

# 329
  • Мнения: 4 184
звучи интересно - мисля да я пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт