Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 27

  • 96 533
  • 782
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 3 250
Преди почти 7г. беше 40лв./вечер.

# 736
  • Мнения: 5
Здравейте, изчела съм всичко споделено по темата от 2013 до момента, до сега не съм се регистрирала. Имам дъщеря на 6г. Тя е с вродена хидронефроза в ляво. Наблюдавана е във Варна и по тази причина до сега не е оперирана. Този година попаднахме  на доц. Гайдарова, сред което тя ни насочи към д-р Пеев-Пирогов. В момента сме в болницата и утре ще е операцията. Никой обаче нищо не ми казва, аз къде ще съм докато нея я оперират, колко време продължава, въобще не съм говорила с лекар. Искам да знам, ако някой е минал през лапароскопска пиелопластика - къде си чакахте детето, то в какво състояние беше (спинкаше ли, бяха ли го събудили) толкова време продължи.....умирам от ужас. Извинете за дългия пост, просто съм много уплашена.

# 737
  • Мнения: 945
Най-вероятно ще си я чакате в стаята. Били сме там, по друга процедура. Взеха я от стаята и я върнаха там, под упойка. Аз трябваше сама да си я сваля от количката, леглата им не се местят. Връзката с родителите там и организацията малко куца, но д-р Пеев е добър.

# 738
  • Мнения: 5
Благодаря за обратната връзка.  Всяка информация ми е ценна.

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 3 250
При нас не беше лапароскопска операция, свалиха я в реанимацията. Там извикаха и мен и прекарахме 2 дни, под наблюдение.

Последна редакция: вт, 05 дек 2023, 21:31 от sunflower

# 740
  • София
  • Мнения: 1 178
Браво, че вече правят лапароскопски операции. Бързо възстановяване на детенцето.
Иначе -да, въртиш се из коридоритие и чакаш ...

# 741
  • Мнения: 5
Браво, че вече правят лапароскопски операции. Бързо възстановяване на детенцето.
Иначе -да, въртиш се из коридоритие и чакаш .
За съжаление не се получи лапароскопски и  са преминали към класическа отворена операция. Сега минаваме през 9-те кръга на Ада, дано мине бързо този период. Благодаря за подкрепата! Simple Smile

# 742
  • Мнения: 1 912
Браво, че вече правят лапароскопски операции. Бързо възстановяване на детенцето.
Иначе -да, въртиш се из коридоритие и чакаш .
За съжаление не се получи лапароскопски и  са преминали към класическа отворена операция. Сега минаваме през 9-те кръга на Ада, дано мине бързо този период. Благодаря за подкрепата! Simple Smile
Не се притеснявай първите дни и нощи са най- трудни, но всичко минава. Аз съм привърженик на лапароскопията, но и синът ми е с разрез от хидронефроза и то беше само на 1 година. Това може би е по - добрия вариант. За да те успоя ще ти кажа, че след този ад с операцията си решихме проблема и синът ми вече е на 17 години, за сега и надявам се завинаги без подобен проблем. Всяка година иначе ходим от страх на преглед профилактично. Според доктор Момчилов ( той го оперира) на ехографа не си личи, че е опериран.
Успех!!!

# 743
  • Мнения: 5
Здравейте! Операцията премина успешно. Заради силно развита мускулатура  не успяха да я направят лапароскопски и преминаха към класическа отворена операция. За тези, на които им предстои и си задават моите въпроси ще нахвърлям малко информация.
Операцията започна в 9:30 и приключи към 14:00-14:30. Чаках в стаята, д-р Пеев дойде при мен веднага след операцията и ми обясни как е портекла. Моето момиче е малко по-едричко и със силно развита и здрава  мускулатура. Това е усложнило дори отворената операция. Донесоха я при мен след около час. Гледката е страшна, но анестезиолозите баха поставили епидурален катетър и я обезболяваха почти 24 часа. Това направи първата ни нощ спокойна.  На следващия ден започна реахабилитацията-едно от най трудните и важни неща. Днес вече махнаха дренажа от раната и обезболяващия катетър, детето не се обезболява вече, захрани се и започна да ходи. Надявам се, че страшното е вече зад гърба ни. Пожелавам на всички - здрави и безгрижни дечица! Ще си спестя мнението и огорчението от Пирогов. Ако някой се интересува ще споделя допълнително!
Благодаря на тези, които ме успокоиха, думите ви бяха точно навреме и много ми помогнаха!

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 3 250
Бързо възстановяване!
Най-страшното вече е минало Simple Smile.

# 745
  • Мнения: 201
Мая, желая бързо и безболезнено възстановяване на детенцето, на вас кураж всичко ще бъде наред!
Можете ли да дадете повече информация за хидронефрозата, колко голяма е била, какви изследвания сте правили (цветна снимка, ЯМР)? От операцията разбра ли се точната причина за хидронефрозата?

# 746
  • Мнения: 5
Мая, желая бързо и безболезнено възстановяване на детенцето, на вас кураж всичко ще бъде наред!
Можете ли да дадете повече информация за хидронефрозата, колко голяма е била, какви изследвания сте правили (цветна снимка, ЯМР)? От операцията разбра ли се точната причина за хидронефрозата?

През месец Август тази година, доц. Гайдарова ни прие в Плевен за изследвания. Направена беше цветна снимка, като бях предупредена, че уророзите най-вероятно ще искат сцинтиграфия. След проведеното изследване се установи, че бъбрекът не е с нарушена функция, но ясно се вижда как уретерът е стеснен непосредствено преди пикочния мехур. От създаващото се налягане горната част на уретера беше станала като гайда. При операцията е премахнато стеснението, изрязано  е излишното от ратегнатия уретер и при зашиването е възстановен в нормални размери и вид. Хидронефрозата винаги е била 2-ра степен, но сега в Плевен я бяха записали 3-та към 4-та. До тази година не сме правили изследвания, детето не е правило инфекции и стерилната урина винаги е била чиста.
Сега след операцията ни вкараха в стаята дете, което се разболя същия ден, сополи, кихане, кашлица....сега откачам от притеснение, че точно след операцията ще ни тръшне вирус. Има ли някой запознат дали е страшно да се разболее точно сега?

# 747
  • София
  • Мнения: 1 178
По-скоро е страшно да ви тръшние вирус преди операцията, понеже ще ви отложат. Явно операцията е минала, всичко ще е наред.
Говорете с лекар все пак

# 748
  • Мнения: 813
Здравейте,има ли някой с медуларен гъбест бъбрек?Току що бях на уролог,каза че е мн рядко,бе било опасно или свързващо се с продължителността на живота ,но аз друго чета...Утре съм на скенер,благодаря предварително

# 749
  • София
  • Мнения: 5 744
Здравейте, ако може да се допитам до вас,защото чак другата седмица ще ми отговори доктор. След пишкане на кръв в урината,полежахме в нефрология,изписаха ни без диагноза,с искане за изследване на оксилати и цитрати в 24ч урина. Резултатите излязоха,ниските стойности на цитрати към склоност за образуване на камъни ли водят? Дали някой може да помогне къде да прочета повече по въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт