Ще_шиете_ли_/шили_ли_сте_някакви_неща_за_бебенцето?

  • 16 021
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 200
Ей щом можеш да шиеш, защо питаш!?!?! То по-добре от това няма!

# 31
  • София
  • Мнения: 6 182
Купих един спален комплект, един ми подариха и едни обиколници купих и много ме доядя на всичките. Чаршавчетата като ги изпрах се свиха така, че една педя от леглото остава непокрита, а на обиколниците им се разбридаха връзките при първото пране (още преди да родя) Тогава се захванах да си ушия от еднотипен плат чаршаф, калъфка за възглавница, торба за завивка, спално чувалче, обиколник (за 4-те стени) и несесер за разни нещица, който закачих на скрина с дрехите. Направих 2 броя такива комплекти, за да се перат и много си ги харесвах. Първият го ших на машина, ама 2-рият ме хванаха контракциите и си го боцках на ръка в дъъъългите дни от 9-тия месец. Уших тогава и 2 зимни пижами от хавлиен плат.
Миналата есен захванах едно зимно двулицево яке за малката, че имах в наличност платове. Но му утесних ръкавите и ме хвана яд и го зарязах.
Уви сега нямам време иначе бих и ушила летен чувал. Че отново купих един с дължина 1.20м, а след изпиране стана 80см. и на малката и е тесен  Close

Ей щом можеш да шиеш, защо питаш!?!?! То по-добре от това няма!
Добре си пита, защото бях решила да шия и зимен чувал за количката. Купих платове и материали за около 30лв. и после видях пухените чувалчетата на ТСМ за 13лв. Купих си и забравих. Така, че понякога си зависи.

# 32
  • Мнения: 453
Мами шивачки, а защо да не си направим подклуб шиене или нещо подобно? Ще можем да обменяме кройки и да демонстрираме произведенията си. Какво ще кажете? Май има нещо подобно в Клюкарника за майките гобленарки?
Преди да родя уших възглавничка с калъфка, чаршафче, голям "несерер?" с джобове за отстрани на леглото, повивалник, мушамаи др. неща. Най-интересното, което уших е рамки за картини. Мъж ми нарисува картини Мече и Коте, а аз уших на машината от плат рамките, с къдрички, сатенени ленти и т.н.
Сега и ших комплект за количка, летен. И слинг!
Тия дни ще шия потресающа шаферска рокля!

# 33
  • Мнения: 566
не бих шила, защото първо че не мога, второ че няма да се получи така както трябва
иначе сигурно е готино усещането да направиш нещо подобно за бебчо

# 34
Не защото съм с две леви ръце, за жалост. Embarassed

# 35
  • София
  • Мнения: 6 182
Мами шивачки, а защо да не си направим подклуб шиене или нещо подобно? Ще можем да обменяме кройки и да демонстрираме произведенията си. Какво ще кажете? Май има нещо подобно в Клюкарника за майките гобленарки?
Преди да родя уших възглавничка с калъфка, чаршафче, голям "несерер?" с джобове за отстрани на леглото, повивалник, мушамаи др. неща. Най-интересното, което уших е рамки за картини. Мъж ми нарисува картини Мече и Коте, а аз уших на машината от плат рамките, с къдрички, сатенени ленти и т.н.
Сега и ших комплект за количка, летен. И слинг!
Тия дни ще шия потресающа шаферска рокля!

Идеята е добра. Имам разни списания с детски кройки и бих ги споделила стига да схвана как да ги сканирам такива големи newsm78
И аз ших и слинг и шаферски рокли за шаферките на моята сватба Wink
Съжалявам че се отклонихме от темата

# 36
  • София
  • Мнения: 6 259
Обиколникът се слага на решетките на кошарката, за да е по-завет и уютно на малкото бебче.

# 37
  • Мнения: 7 091
Да, и за баткото, и за малкото сега. Даже баткото намаза покрай бебето спално бельо за неговата стая, пердета и всякакви дивотии на мечо Пух Simple Smile. Иначе си правих пелени ( аз не ги използвах за повиване, а за други неща, например да го преобличам върху тях и т.н.) с бродерии и за баткото, и за малкото. Иначе сега съм накроила сума неща, но заради пустите контракции не мога да ги довърша, тъй или иначе съм решила поне пачуърк юрганчето да ушия преди да се роди бебето, дано не ми мине котка път Simple Smile. Много е приятно усещането да ушиеш нещо за детето, аз не го правих толкова от финансови причини, а защото става уникално, точно за твоето си дете, може да си избереш плата, кройката.

# 38
  • Мнения: 1 043
на мен хич не ми се отдава тази дейност-шиенето, но пък баба ми е шивачка и тя ми уши около 7-8 комплекта за леглото на бебо. платовете аз си избрах и станаха страхотни. сега само остана бебчо да реши да се появи  Laughing 

# 39
  • София
  • Мнения: 39 783
Мама ми уши комплекта за изписването, и доста други неща. Уших няколко дрешки на Дияна след годинката. Естествено носи ги малко, но пък аз бях горда мама  Joy

# 40
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Чаршафите ги дадох да ми ги ушие една жена (нищо не направи, че ги дооправях после), защото хасетата и др. подобни спални комплекти, които продават, не ми допадат въобще. Аз исках ластичен хавлиен плат и така.
Единственото, което уших (на ръка като Райна Княгиня, че ми свиди да си купя машина) бяха едни джобове на обиколника за леглото, който ми уши същата дама, по мой проект

# 41
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Аз чаршафи не съм шила,но уших на дъщеря ми един суитчър и дънки с елече.Станаха много хубави.Просто ми доставя удоволствие.И аз бих се зарадвала на безплатен сайт с кройки.

# 42
  • Мнения: 5 140
Нищо не съм шила, само майка ми и зплете една страхотна жилетка и пелена плетена.

# 43
  • Русе
  • Мнения: 611
С голямо желание бих шила на детето си ,но единствените платове които намирам по магазините стават само за чаршафи и един много дебел зимен плат не знам как се казва от който уших едни ританки

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 404
Нищо не съм шила, защото нямам шевна машина, а на ръка не се хващам. Преди съм шила разни неща по готови кройки от Бурда и винаги се получаваше. Като гледам доста от купените за беба неща могат да се ушият и да станат по-хубави от готовите - например спални комплекти, обиколници /моите са купени в комплект с чаршафите и завивките, но така и не стигат от край до край на кошарата, а уж трябва да са стандартни/, пелени, аксесоари, дори и някои дрешки. Сега съм поръчала на свекървата да ми шие лятно спално чувалче по кройка от зимното. Чакам го тези дни да стане.

Общи условия

Активация на акаунт