Силно слюноотделяне при дете на 9 год.

  • 1 244
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте, детето ми е родено в седмия месец,вече е на 9 год. и слава Богу,засега върви долу горе добре в училище,въпреки че според психолози кара едно малко по дълго детство, което те не определя като проблем! За жалост има много обилно слюноотделяне,най вече при концентрация или  когато е напрегнат,което трудно контролира въпреки че е голям вече! Това му създава много проблеми в училище и с децата като цяло! Търся всякаква помощ за разрешаване на проблема ни! Благодаря!

# 1
  • Мнения: 11 358
Простете, но какво означава "по-дълго детство" при 9 годишно дете? Че то си е малко дете!

Посетете детски стоматолог и ако желаете лицевочелюстен хирург за проверка на слюнчните жлези и аномалии.
Според мен обаче просто трябвате да го научите да си държи устата затворена и често да преглъща и да почиства ъгълчетата на устата си. Напомняйте му с любов докато се изгради траен навик.
Научете го да се смее и да не приема сериозно обидите на другите. Нормално е! Случва се да ти потече лига! Като пръцкането, като сополесто балонче. Децата са жестоки, така че не го карайте да вижда в това голям проблем.

# 2
  • Мнения: 57
Здравей,Дорис! Какво ли не съм пробвала,а от зъболекарския кабинет почти не излизаме,зъбите му ги правим непрекъснато, но стоматолога няма отговор на въпроса,както и други специалисти.Не съм пробвала само при лицевочелюстен хирург и може би ще направя консултация с такъв.Иначе непрекъснато говорим с детето за това,но концентрира ли се върху нещо и забравя че трябва да ги гълта.Не съм се отказала и продължавам да му говоря и той много добре разбира че е за негово добро но...Продължаваме с борбата! Благодаря за съпричастността Simple Smile  

# 3
  • Мнения: 11 358
A kak e положението ако дъвче дъвка?

# 4
  • Мнения: 57
A kak e положението ако дъвче дъвка?

Честно казано дъвки не дъвче, че ги гълта,но май е добра идея да го пробвам да свикне да преглъща Simple Smile

# 5
  • Мнения: 11 358
Има дъвки на метър - давай му по-голямо парче да не може да го глътне.  Party

Общи условия

Активация на акаунт