Слаба коса при дете. Моля за съвет.

  • 12 383
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 808
Това с газта го помня от детството си. Имахме някаква газена лампа, не помня да сме я ползвали, но явно е имало газ. Мажеха срещу въшки. Сестрата в училище казваше:" Утре всички да миришете на газ" и майка мърмореше и мажеше.  Помня, че мразех процедурата и наистина миришеше гадно. Добре, че не се случваше често. Ама в града и в 21 век откъде да й взема газ и мас?
Тази вечер й направих маска с жълтък, преди банята. Ще пробвам и маслата.
Газ за осветление доколкото знам, все още продават по железариите. Мас има по хранителните магазини, в пластмасови кутии по 500 г, аз купувам често, защото правя едни разкошни рогчета и в рецептата има мас. За въшките слагахме газ, мас и сол, чувала съм от други хора газ, мас и оцет. Знсм, че маста е за омекотяване действието на газта, но сол или оцет защо се слага, идея си нямам.

# 16
  • 1st floor
  • Мнения: 9 130
Пробвай да даваш всеки ден по една лъжица пълнозърнест сусамов тахан. Зълва ми така си заздрави косата, сега и аз пробвам, май има ефект.  Laughing Само внимавай да не задавиш детето, че е доста сух и лепкав. Може да го смесиш с мед, ако така не й харесва. Освен за коса, таханът има и доста други положителни качества.  Peace

Аз пък ще пробвам с кокосовото масло от Лидл.  Peace

# 17
  • Мнения: 10 998
И аз съм с лоша, рядка и мазна коса. Ще следя за съвети, които да приложа върху себе си. Слава на бога синовете ми са взели косата на баща им, въпреки че за момче не е от такова значение красивата коса, както при момичетата.

# 18
  • Мнения: 10 998
Мисля, че е уместни да се ползва някакъв спрей за лесно разресване (само на краищата, т.е. не би трябвало да е проблем, че са със силикони), както и хубава четка/ гребен (от гваяково дърво, или тангъл тийзър тип) за да не се травмира допълнително косата от заплитането при разресването. Струва ми се, че кокосовото масло не се нанася на скалпа, защото запушва пори и може да причини/усили косопад. Момичета са много доволни от ямайско черно рициново масло, от люти чушки и др., но маслата са силни алергени и не бих посмяла да сложа на малко дете. Аз допускам, че състоянието на косата може да се дължи и на дефицита на желязо, дори и вече преодолян. В този случай копривата би трябвало да е много уместна. Може би консултация с педиатър за подходящи хранителни добавки?


Гато може ли повече инфо за ямайското черно рициново масло и за лютите чушки. Знам, че не се препоръчва за дете и се извинявам предварително на авторката, че и окопирам темата, но този въпрос е жизнено важен и за мен.

# 19
  • Мнения: 12 410
Няма проблем. Надявам се, че темата ще бъде полезна и на други, все пак щерката не е единствената със слаба коса. Не се надявам на будо, но всяко подобрение е добре дошло. Следя всеки съвет. Това със тахана ще го пробвам. Но мед не обича, под никаква форма не яде, дори в чай. А лекарства пие всякакви, дори и да са горчиви.

# 20
  • София
  • Мнения: 983
Моята сестра имаше, описаната от авторката, тънка и ужасно рядка коса до към 4-5 клас,а след това сякаш се сгъсти и до ден днешен е страхотна- гъста, с дебел косъм и блясък,  въпреки че се изрусява всеки месец и е перманентно изправена, защото сме с къдрави коси. Танцуваше в известен ансамбъл за народни танци, като малка и колосаните й панделки едвам седяха на пършивата и коса и то захванати с фиби.
На мен ми помогна търкане на скалпа с чесън за появата на нова коса (преди години,когато тя окапа от спазване на режим дюкан), но сега не е моментът затова, а да не говорим как ухае, ако завали дъжд.

# 21
  • Мнения: 12 410
А защо не е моментът за чесън? Ваканция сме, детето си е у дома. Колко време трябва да седи натъркана?
Вчера забелязах, че пак е нацъфтяла. Подстригах я късо в края на юни. Тогава беше до раменете и ставаше ни прилично опашле, но малката настоя и аз се поведох по акъла й. Сега съжалявам, но е късно. Имах чувството, че е спряла да расте и с този цъфтеж си е така. Сега трябва да я водя на фризьор да й обере връхчетата, но ще се скъси още.
Що за чудо е това - 10 см косъм и вече цъфти?

# 22
  • 1st floor
  • Мнения: 9 130
За цъфтежа разбрах, че има горещи ножици за подстригване, които запечатват края на косъма. Може да разпиташ дали вършат работа. Но предполагам, че трябва да стои мирно, за да не я изгорят с тях.

# 23
  • Мнения: 12 410
Страхлива е, но може да стои мирно, за да не я изгорят. Но аз дори не  бях чувала за тях, не съм от София, което не значи, че няма все пак. Ще разпитам.

# 24
  • София
  • Мнения: 16 120
За цъфтежа разбрах, че има горещи ножици за подстригване, които запечатват края на косъма. Може да разпиташ дали вършат работа. Но предполагам, че трябва да стои мирно, за да не я изгорят с тях.
   
По мнение на фризьорка не вършат работа.
Но пък не пречи да се опита.
Не парят на кожата, не горят. Само са приятно топли.
Според мои наблюдения маска от мас, газ и оцет действа най-добре.
Газ съм купувала от железария. Мас не намерих безсолна и затова слагах  лъжица кокосово масло.
Оцет -  Кулинар, уж бил истински.
Ако може да и даваш чай от коприва. Има го на пакетчета при другите чайове във веригите.

# 25
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
А защо не е моментът за чесън? Ваканция сме, детето си е у дома. Колко време трябва да седи натъркана?

Чесъна мирише с месеци.
При най-малката влага,която сега е неизбежна-дъжд,сняг,мъгла...и миризмата се усеща.
А и трябва да се внимава да не се изгори скалпа.

# 26
  • Мнения: 12 410
Ясно, брагодаря. Ще трябва да се откажа от чесъна. Може би ще опитам и с маска от газ, макар че по спомени и тя мирише, но поне въшки няма да хваща.

# 27
  • Мнения: 3 292
Чесънът не мирише, когато е смесен с жълтък и зехтин.

# 28
  • Мнения: 8 962
Интересна ми стана темата. Моята дъщеря е на 9 години. Като малка косичката й беше сравнително тънка, лесно се скубеше, но с времето това се промени. Не се е случвало да цъфти.
Винаги е била злояда, едва последните години започна да се храни нормално. Аз предполагам, че това има много общо с косата.

НО това тегло на детенцето ми се вижда доста ниско. 15кг. на 119см.
Аз бих говорила с педиатър по въпроса, дори с друг специалист. Възможно е да липсват в организма витамини и други важни за косата микроелементи, които с подходящи добавки лесно ще се възстановят.
Детето храни ли се пълноценно?

Миене два пъти на седмица за дете на тази възраст също ми се вижда неподходящо.

Аз мия косата на моята дъщеря веднъж седмично. Задължително с детски шампоан. Нанасям обикновено само веднъж.
Най- много ми харесва детския шампоан от dm, който е в комбинация с балсам 2 в 1. Не изсушава косата. Предполагам това има значение и за цъфтенето.
Ползваме обикновено този шампоан. Понякога и на Джонсън, но той сякаш повече изсушава.
Ето от тази серия е шампоана. Съжалявам, но не открих друго изображение.

http://besthomenews.eu/wp-content/uploads/2010/11/dm-kozmetika.jpg

Вие с какъв шампоан се миете? Ползвате ли други препарати за коса? Да не би да идва прекалено агресивно за детската коса?

Важно е също самото сресване. Сресва се от краищата на косата и се върви към корена.

Сушенето е добре да е с по-умерена температура при коси, склонни към цъфтене.

Изобщо сигурно ли е, че именно за цъфтене става въпрос? Каква е косата на детето - права или чуплива? Понякога чупливите коси при прекалено разресване изглеждат опърпани. Странно ми се вижда да цъфти косата на толкова малко дете....

Подстригването като средство за сгъстяване на косата е мит. Също не спомага и за по-бързия растеж. По принцип скоростта на растежа е генетично обусловена.

Косата на моята дъщеря съм я подстригвала един единствен път - с 5-6см. Към момента е почти до кръста и не цъфти.

Опитах се да анализирам всичко, което според мен има общо със здравето на косата. Извинявам се, ако съм споменала общоизвестни факти. Понякога нещо дребно може да има съществено значение. (

Ето тук има много статии по въпроса :

https://www.google.bg/search?q=%D1%86%D1%8A%D1%84%D1%82%D0%B5%D0 … rome&ie=UTF-8

Последна редакция: пт, 29 дек 2017, 09:19 от utro77

# 29
  • Мнения: 1 296
Здравейте, аз също имам проблеми с косата и косопада, който успях да овладея след като посетих дерматолог. Той ме посъветва да си направя разни изследвания и след това ми назначи терапия. Изглеждам доста по - добре и за това Ви съветвам - посетете такъв специалист и се консултирайте, защото при мен не помогнаха маските за коса. Успех Ви пожелавам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт