Мами в Италия 7

  • 15 220
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
да ама аз си имах извинителна причина да не пиша -болна съм  yu5 супер неприятно де ама май вървя на оправяне.
за сватбите да не забравите номера с настъпването по крака.естественно прави се от булката Wink това също определя кой ще командва  newsm10
Гинче ми недей го кри тоз твой мъж,щом ще заминава пак,покажи го поне за малко утре да речем,дано да съм оздравяла  fingerscrossed
а Лени ще си вършее,адашке,тя да не е с   ylinfant newsm30 като нас я.с умиление си спомням за времето преди Гергана да се роди,толкова много неща успявах да правя.то и сега ставя с малко повече организация,но някой път просто не ми остават сили.много готино описание на сватба,Лени  newsm62

# 46
  • Мнения: 6 167
аз тая нощ се сетих, че пропуснах нещо за сватбата. Ми то много важен ритуал , Наздравицата))) тоест, не много деликатен начин да вземеш парите на хората. Майтапя се.
Та, по някое време минават младоженците да се 'чукнат' с всеки гост, та се получават тогава подаръците. Зад тях върви момиченце, което с невинен поглед слага пликовете с парите в нещо като кошничка.  Laughing

другият вариант ( по-интелигентния според мен) е да се оставят подаръците на маса на входа.
ама доста от по-възрастните държат да тикнат родопското одеяло в ръцете на младоженката, да се просълзят и да пожелаят топли нощи.
същото е  и с парите - тия дето дават пликове, много държат да го правят директно.

Кураж Пиколина!

# 47
  • Мнения: 6 167
пикола, съжалявам за преживяванията, пази се и се лекувай сериозно, че ние вече забравихме кога бяхме в БГ , а още кашляме. лекувай се навреме!

# 48
  • Мнения: 1 049
Гинче ми недей го кри тоз твой мъж,щом ще заминава пак,покажи го поне за малко утре да речем,дано да съм оздравяла  fingerscrossed

аз не го крия ама ти точно сега се разболя  newsm78
Той сега заминава за 3 дни спокайно   ще го видиш ама утре ще вали имаме надут басейн да се пличкаме на двора като стане горещо  Mr. GreenPeace
а за свадбата ние бяхме на двора на наща къща с върху една  маса наредихме ядене пиене трима сервитьори се грижеха нищо да не липсва   chef 2 приятели на моя мъж пяха   bouquet
само млади хора и много се веселихме  Peace  bouquet
приятна вечер   bouquet

# 49
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Аз, кхъм, извинете, че така изневиделица се включвам, но във връзка с пътуването ти с кола, Lennie - да дам един глас за травел-сайта на Мишелин - само благодарение на маршрута, който си направих предварително се придвижихме безпроблемно до фирмите-дистрибутори на скъпия, а фабриките им са в едни такива селца и индустриални зони забутани, дето на голямата карта изобщо ги няма. Даже и магистралните такси си бях изчислила bowuu. Любимият с много недоверие гледаше на моите разпечатки и само ме бъзикаше по пътя как ще го заведа в някоя гора тилилейска hahaha, обаче като заковах спирачки на 2 преки от завода ме призна Mr. Green. Доста съм пътувала така, но дотогава през Италия само по магистралата съм се движила, без никакви лирични отклонения по сокаците и, да ти кажа, наистина ми харесва повече по малките пътчета; на магистралата, особено в Италия ставам леко разногледа Crazy, стилът им на шофиране дори и на мен ми идва малко агресивен.

Ето линк към сайта, на видно място ми стои в травел-директорията на Фейвъритс. Има и всякаква допълнителна информация там, за хотели, ресторанти, даже и за времето (прогнозите между другото са доста точни).

# 50
  • Мнения: 6 167
Ха банда, да ни е честита емиграционната проверка.
Трима полицаи ни дойдоха на гости, ние бяхме в семейна идилия.
Огледаха бегло , записаха си неща и учтиво си тръгнаха.
По едно време свеки дотича ( уж не можеше да качва стълби))) чевръсто,
че видяла колата полицейската отпред.
Уж нищо не е , ама още имам учестен пулс.

Тремел, много благодаря за сайта! Обезателно с такива разпечатки ще се движим, особено, като сме сами с мама!

  bouquet

# 51
  • Мнения: 2 379
Ха банда, да ни е честита емиграционната проверка.
Трима полицаи ни дойдоха на гости, ние бяхме в семейна идилия.
Огледаха бегло , записаха си неща и учтиво си тръгнаха.
Шъ ма убиеш! То голям екшън семейният живот в Италия Simple Smile)))))))))))))
Е, честито, и това мина  bouquet

аз тая нощ се сетих, че пропуснах нещо за сватбата. Ми то много важен ритуал , Наздравицата))) тоест, не много деликатен начин да вземеш парите на хората. Майтапя се.
Та, по някое време минават младоженците да се 'чукнат' с всеки гост, та се получават тогава подаръците. Зад тях върви момиченце, което с невинен поглед слага пликовете с парите в нещо като кошничка.  Laughing
другият вариант ( по-интелигентния според мен) е да се оставят подаръците на маса на входа.
Ох, леле Laughing
В Италия, до колкото знам, процедират с т.нар. liste nozze. Не ми е съвсем ясен принципа, ще се радвам, ако някой сподели. Аз знам, че се ходи в някой магазин, който прави листе ноце и там младоженците си избират разни предмети, които подреждат по приоритети и после тръбят на всички къде им е листата. Гостите ходят там да четат списъка и си избират какво да купят или оставят пари, за да участват в някоя по-голяма покупка. Обаче не мога да разбера какъв ще е тоя магазин, където се продава всичко - от тежката категория - бяла битова техника, да кажем - до тъпи сервизи и сувенирчета тип "за спомен от сватбата" newsm78
Ми аз, ако си наблъскам списъка с хладилник, преалня, домашен кино-салон (или там как се викаше), тогава ко праим Laughing Малко ми е мътна тая работа с листата и не разбирам как точно функционира.

# 52
  • Мнения: 2 379
а за свадбата ние бяхме на двора на наща къща с върху една  маса наредихме ядене пиене трима сервитьори се грижеха нищо да не липсва   chef 2 приятели на моя мъж пяха   bouquet
само млади хора и много се веселихме  Peace  bouquet
Зайчо, супер!!! thumbsup И аз така си представям хубавото изкарване.

# 53
  • Мнения: 2 379
Болните да оздравяват, а наскоро проходилите да си лягат вече  bouquet

# 54
  • Мнения: 6 167
Екшън или не - още съм със сърцебиене.

за листа - така е, не е вярно , повечето магазини за бяла техника и електроника ( Комет, Марко Поло) имат и секции със сервизчета и там има такива листи.

# 55
  • Мнения: 2 379
- така е, не е вярно ,
Човек на контрастите!... Хамлетовска душа носи нашата Лени Mr. Green

# 56
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Обезателно с такива разпечатки ще се движим, особено, като сме сами с мама!
Ще ти хареса, не можеш да се загубиш по никакъв начин - още повече, че знаеш и езика, ако имаш съмнения спираш и питаш някой дали тоя път е верният, аз с моя английски само със същия успех мога и с китаец да се разбера hahaha. Като си зададеш маршрута програмката ти изписва точно накъде да тръгнеш, по кой номер път да минеш, наляво или надясно да завиеш, след колко км точно... абе супер е Sunglasses. Искам пак аз такава разходка, ама кой знае кога ще бъде [въздъх] Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 2 379
Giorgia, да те поздравя и тук ... Grinning

Честит Рожден Ден Heart Eyes  bouquet

# 58
  • Мнения: 2 804
  newsm59  Giorgio,много здраве и щастие!
Дани Tada Gift newsm35

Аз едвам гледам ,тиа моите  бебоци незнаят какво е да заспят и да станат чак на сутринта .
Пак малкото добре ма голямата през час дай вода ,дай сок да ми мляко бе направо ужас не мога въобще да спя от нея.

# 59
  • Мнения: 1 049
 newsm59 Tada  ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ГЕРИ txtloves МНОГО ЛЮБОВ preggobouquet много много щастие Gift

Общи условия

Активация на акаунт