ВАКСИНИ - Дискусия за вредата им (част 2).

  • 66 020
  • 1 032
  •   2
Отговори
  • Мнения: 4 150
Отварям новата тема с линк кьм старата.Слагам директно целия линк.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324650.0

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 01:04 от T3-M4

# 1
  • Мнения: 925
Кристиан, дали ще ти е възможно да известиш в старата тема, че има нова, за да пишат хората вече тук?  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 176
Запис. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 869
Не искам да флуудвам темата, но се чудех като как да съберем подходяща за чудещите се информация. Информацията трябва да е балансира и внимателно поднесена, защото ако е агресивна много хора реагират по същия начин. В Колибка и някои лични страници в Мултиплай има няколко филма и статии, дали да не дам линкове?!

# 4
  • Мнения: 3 376
Мег,права си.

Дайте да се поразровим и да потърсим информация,която повечето хора ще "преглътнат" по-лесно Peace

ПОсле да направим друга тема,която ще е само с линкове и информативна.

Дали има модератор този подфорум?Да го помолим да я заключи и после периодично да добавя новата информация,иначе няма начин да не се разводни.

# 5
# 6
  • Мнения: 4 414
Meg, някъде/не помня къде/ беше дала линк към сайта на Клер, където една майка беше систематизирала въпроси, на които да си отговориш, преди да ваксинираш. На мен ми се сториха добронамерени и неагресивни. В смисъл - отговаряш си и си решаваш. Може да го преведем, ако не е преведено вече.
Иначе...аз отдавна твърдя, че не може нещо, което има нежелан страничен ефект "смърт" /колкото и рядко да се явява/, да бъде задължително! Мисля, че това е голям коз за неваксиниращите.
p.p. намерих линка:
http://www.clareloprinzi.com/vaccines.html

# 7
  • Мнения: 2 176
agneshka, благодаря за линка!
И книгата на Коток е на този принцип - отговори на въпросите, които всеки родител би трябвало да си задава..

Проблемът идва от нежеланието на повечето родители сами да се запознаят с информацията, да се разровят, да се поинтересуват... Разчитат на казаните набързо 2-3 думи от личния лекар.  ooooh!
Колкото и материали да се качат, ако човек не е стигнал до това ниво..  Confused

# 8
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Мултимодал е абсолютно права. Повечето хора не желаят да четат " ужасии" и разчитат на Бог да опази децата им.

# 9
  • Мнения: 3 869
Ами аз така и така превеждам сайта на Клер, но не съм стигнала още до ваксините. Ще взема да преведа тази част по възможност още довечера и ще я постна тук - поне е кратка и звучи разумно. Който иска, ще се възползва...

# 10
  • Мнения: 4 150
В наредбата ми направи впе4атление следното

Цитат
Чл. 14. Всеки медицински специалист, който установи нежелана реакция след ваксинация, е длъжен да уведоми РИОКОЗ незабавно по телефона и писмено чрез попълване на "Съобщение за проучване на нежелани реакции след ваксинация" по образец (приложение № Sunglasses.
Думата "проучване" говори сама по себе си zа експеримент.

И друго

Цитат
11.3.2. антибиотици, които се съдържат в минимални количества (следи) в някои ваксини, напр. неомицин в комбинираната ваксина морбили-паротит-рубеола; алергични прояви от рода на контактния дерматит като израз на забавена свръхчувствителност към неомицин не са противопоказание за имунизация;

 "Някой " преценява,че да имаШ реакция на "беzобиден" дерматит е ниЩо особено и трябва да се прегльтне.Неzависимо,че детето Ще страда,родителите Ще се тревожат и Ще минат на хиляди лекари,да "терапират" сьс скьпи кремове и тн...

Мисля,че една петиция с обикновен текст баzираЩ на ЕС право на иzбор би била достатьчна да промени таzи глупава наредба.
Например да се каже,че се иска КАКТО в ЕС ваксинациите са препорьчителни,така и БГ да се придьржа в бьдеЩе (и то веднага) кьм подобен zакон.
В крайна сметка може да се пиШе до ЕС сьд и да се иска юридическа помоЩ как да се постьпи,zа да ги натиснат.
Проблема е,че тоzи форум се чете от лица,които се zанимават точно с таzи дейност(zадьлжаване zа ваксини) и zнаят всяка наШа стьпка...което zнаете до какво води.До камьк.

# 11
  • Португалия
  • Мнения: 3 763
Zapis   Peace

# 12
  • Мнения: 936

Предварително се извинявам са спама, но няма нужда всеки да пише ЗАПИС и темата да се пълни с постинги... Има си бутон ИЗВЕСТИ, горе вдясно. Hug

# 13
  • Мнения: 753
Благодаря за темата  bouquetНовото заглавие ми допада повече Peace
В предишната тема се дискутираше дали все пак има наистина санкции за неваксиниране(освен детските градини и т.н.).От почти година съм подписала документ ,че отказвам МПР ваксината,а от около 2 месеца и реимунизациите с ДТК и полио и още никой не ме е търсил,надявам се да не ме и потърсят Mr. GreenА иначе,когато подписвах за МПР попитах лекарката "и сега какво следва",а тя ми каза "нищо не следва,просто не ваксинирате и това е"...

# 14
  • Мнения: 2 176
Благодаря за темата  bouquetНовото заглавие ми допада повече Peace
В предишната тема се дискутираше дали все пак има наистина санкции за неваксиниране(освен детските градини и т.н.).От почти година съм подписала документ ,че отказвам МПР ваксината,а от около 2 месеца и реимунизациите с ДТК и полио и още никой не ме е търсил,надявам се да не ме и потърсят Mr. GreenА иначе,когато подписвах за МПР попитах лекарката "и сега какво следва",а тя ми каза "нищо не следва,просто не ваксинирате и това е"...

Въпросът е дали тя е пуснала 'по пътеката' към здравните институции твоя отказ, или го държи за собствено спокойствие, ако евентуално тръгнат проверки.. ? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт