Сакъзчета през зимата

  • 42 009
  • 175
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 28 147
Ми моят кристалон е червен, значи да го пазя за напролет? newsm78

# 106
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Най-добре, не мисля, че е подходящ за сега.

# 107
  • Europe
  • Мнения: 548
От къде си купувате сакъзчета по това време на годината? Срещали ли сте въобще готови саксии с петунии и сакъзи. За София питам.

# 108
  • София
  • Мнения: 38 214
Има по пазарите и магазините за цветя навсякъде. По малките магазини са с 1-2 лева по-скъпи.

Да си призная, не успях да опазя мушкатото от миналата година, тази година си взех нови 2 цвята.

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 15 713
Има навсякъде по магазините.

# 110
  • Europe
  • Мнения: 548
Питам защото,

търся нещо такова

А по магазините намирам това

Искам да си купя 10-тина готови саксии сакъз. Максимално големи.

# 111
  • София
  • Мнения: 38 214
В нашата агроаптека предлагаха такива каскадни.

# 112
  • Europe
  • Мнения: 548
Отдавна ли е било? И къде е тя? Аз се интересувам за София.

# 113
  • София
  • Мнения: 38 214
Да отдавна. Виж на пазара на Младост 1 там може да има

# 114
  • Мнения: 13 490
Точно сега навсякъде има такива каскадни сакъзи. За да се постигне ефекта, който ти искаш ти трябват поне 4-5 единични кофички.

# 115
  • Мнения: 149
Сакъзчетата и на двете снимки са еднакви. Каскадни. Само че на долната снимка са още малки. Насаждате ги и след около месец ще изглеждат като на горната снимка.

# 116
  • Мнения: 10 410
Кичести и големи съм виждала в Хоум Макс и Бриколаж. Разкошни са и винаги са ми се стрували скъпи, но ако наистина са 3-4 коренчета излиза значи си струват парите.

# 117
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
В градинските центрове на Бриколаж и Практикер има колкото щеш.

# 118
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 671
Привет. Simple Smile
Да повдигна темата със сакъзчетата. Оцеляха ли ви тази зима? Какви грижи полагахте? През колко време ги поливахте?
Моите са на стълбища, до западен прозорец. Поне веднъж месечно ги поливам по малко. Често чистя листа. Все има изсъхнали, но пък има и цветове. Като цяло са доста рехави. Дано тръгнат на пролет. Кога започвате с торенето? Може ли сега или като се изкарат навън? Имам зелен и червен кристалон.
Четох, че ги подрязвате на есен при прибирането.  Как става това подрязване точно? Blush

# 119
  • Мнения: 28 147
И моите са на стълбището, рехави са, има и цъфтящи...с много изсъхнали листа, и аз поливам рядко, също искам да питам за торенето и кога ще ги изваждате навън. Имам и див карамфил, изсъхналите стебла са подали нови връхчета с пъпки, но така изсъхнали хич не ми харесват.

Общи условия

Активация на акаунт