Нощно напикаване

  • 242 647
  • 973
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 117
Здравейте майчета,
До преди две години и ние имахме този проблем с едното от децата ми. Обиколила съм с нея какви ли не лекари, хомеопати, билкари, масажисти и т.н. Пихме какви ли не лекарства - Психофурин в съчетание с Пирамем, Адиуретин, Дриптан, билката на бай Георги от Хисаря - никакъв ефект. Някои от тези продукти дори действаха отрицателно. Няма да навлизам в подробности. В крайна сметка аз реших, че спокойствието на детето ми е много по-важно и престанах да я водя по доктори. Престанах да я будя през нощта, купих памперси и започнахме да си спим спокойно - и ние и детето. Реших, че ако не го израсте в пубертета, тогава ще му мислим. В първи клас организираха зелено училище. Аз не исках да я пусна, но класната й ме убеди. Увери ме, че с общи усилия ще се справят с проблема с памперсите. Благодаря на тази жена за това, че върна на детето ми самочувствието. Дъщеря ми прекара една незабравима седмица със своите приятелчета, без изобщо да се притеснява, че спи с памперс. Оттогава тя не пропусна нито една екскурзия, зелено училище. След 4 клас я записахме на езиков лагер. Замина за две седмици с голям куфар, наполовина пълен с памперси. Върна се  толкова щастлива и доволна, някак порастнала. Върна половината памперси неупотребявани - каза , че вече няма нужда от тях. Не й трябват и сега.
Моят опит ми подсказва, че преди всичко детето не трябва да се стресира от проблема. Не бива да му се карате, не го обвинявайте, то не е виновно. Второ, не заостряйте внимание върху проблема,ако няма физиологична причина за напишкването, оставете детето на мира, 98% от децата, страдащи от енуреза, в пубертета оздравяват (дано не сте от останалите 2%). Върнете на детето си самочувствието, обяснете му че то няма вина за този проблем и не го лишавайте от удоволствието да ходи по екскурзии, зелени и бели училища и т.н.  Това е едно от най-добрите "лекарства".

# 46
  • Мнения: 1 559
Съветвам ви да заведете детето на добър класически хомеопат. Вярвам, че би ви помогнал.

# 47
  • Мнения: 3 453
Да споделя и нашия опит. Брат ми страдаше от нощно напикаване до 22 години.
Къде ли не сме го водили. Опитахме билки, лекарства, всякакви бабешки рецепти, какво ли не. И това със свинските зурли пробвахме.... ooooh! Събуждахме го вечер, избягваше течностите, но проблема не се решаваше. За голям човек това си е истинско унижение и мъчение.

Накрая някой спомена за калните бани в Тузлата /Балчик/.
Процедурата продължава минимум 10 дни. От първи ден - мазане с кал по цялото тяло, стои се на слънце, докато стегне. След това човекът влиза в морето, за да отмие калта и пак застава на слънце, докато изсъхне тялото. Тази процедура се повтаря минимум 10 дни, като най-важното е да не се къпе през тези дни, т.е, да не отмива солената вода от морето.
Добре е процедурите да се съчетаят с печене на кръста на плажа.
Това се оказа решението за брат ми. Не мога да не спомена, че там имаше много момчета с този проблем. Повечето от тях вече не страдаха от нощното напикаване, но продължаваха всяка година да правят процедурите. Брат ми ходи вече втора година. Още миналата година спря нощното напикаване. До сега не е имал нито една мокра вечер. Дори не го събуждаме вечер. Единственото, което остана като препоръка и навик е, че ограничава течностите вечер. Никаква бира, разбира се!

Успех на всички, които имат този проблем! Мъчително е, както за потърпевшия, така и за цялото семейство! Tired

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 13:20 от _Hope_

# 48
  • Мнения: 5 593
Да споделя и нашия опит. Брат ми страдаше от нощно напикаване до 22 години.
Къде ли не сме го водили. Опитахме билки, лекарства, всякакви бабешки рецепти, какво ли не. И това със свинските зурли пробвахме.... ooooh! Събуждахме го вечер, избягваше течностите, но проблема не се решаваше. За голям човек това си е истинско унижение и мъчение.

Накрая някой спомена за калните бани в Тузлата /Балчик/.
Процедурата продължава минимум 10 дни. От първи ден - мазане с кал по цялото тяло, стои се на слънце, докато стегне. След това човекът влиза в морето, за да отмие калта и пак застава на слънце, докато изсъхне тялото. Тази процедура се повтаря минимум 10 дни, като най-важното е да не се къпе през тези дни, т.е, да не отмива солената вода от морето.
Добре е процедурите да се съчетаят с печене на кръста на плажа.
Това се оказа решението за брат ми. Не мога да не спомена, че там имаше много момчета с този проблем. Повечето от тях вече не страдаха от нощното напикаване, но продължаваха всяка година да правят процедурите. Брат ми ходи вече втора година. Още миналата година спря нощното напикаване. До сега не е имал нито една мокра вечер. Дори не го събуждаме вечер. Единственото, което остана като препоръка и навик е, че ограничава течностите вечер. Никаква бира, разбира се!

Успех на всички, които имат този проблем! Мъчително е, както за потърпевшия, така и за цялото семейство! Tired

Искам да попитам,дали сте установили кое е причината за напикаването на брат ви?Т.Е.дали има някакви нарушения в пикочо-половата система,нервната с-ма или незатворен лумбален прешлен?Интересуваме ,защото моя син е на 13г. и има все още нощни напикавания,но при него е установена спина бифида,незатворен прешлен.Дали при това положение ,калните баните ще му помогнат?

# 49
  • Мнения: 3 453
Интересуваме ,защото моя син е на 13г. и има все още нощни напикавания,но при него е установена спина бифида,незатворен прешлен.Дали при това положение ,калните баните ще му помогнат?

При нас диагнозата беше същата. 
Брат ми правеше процедурите с баща ми, който има плексит. От две години няма никакви болки. Разбрах, че е имало и много чужденци - спортисти. Явно лечебната кал помага и на ставни проблеми.
И двамата казаха, че процедурите са много приятни. Можете да комбинирате почивката на семейството с процедурите.
Успех!  bouquet

Ето какво намерих:
http://savov.hit.bg/balneologia/tuzlata.htm

# 50
  • Мнения: 5 593
Hope,благодаря за информаията!Сигурно само кални бани не сме опитвали в борбата срещу напикаването!За съжаление лятото свърши и ще се наложи да чакаме до следващата година,за да отидем в Балчик!

# 51
Някой има ли излекуван чрез хомеопатия?

# 52
  • Габрово
  • Мнения: 94
Смятате ли, че даването на Киетюд може да има отношение към напикаване точно преди събуждане? Дъщеря ми го пие от 5 дни и днес се напика сутринта докато спи. Тя е на 6г. и 10 м. и от 2 годишна не се е напикавала. Майчета, ще ви бъда благодарна, ако някой ми отговори спешно.

# 53
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Смятате ли, че даването на Киетюд може да има отношение към напикаване точно преди събуждане? Дъщеря ми го пие от 5 дни и днес се напика сутринта докато спи. Тя е на 6г. и 10 м. и от 2 годишна не се е напикавала. Майчета, ще ви бъда благодарна, ако някой ми отговори спешно.

 По-добре не си правете експерименти с тази съдържаща шест коренно различни хомеопатични л-ва боза, която може да доведе до потискане.
 Истинската хомеопатия в даден момент използва само по едно хомеопатично л-во.

# 54
  • Габрово
  • Мнения: 94
Потискане на какво по-точно? Защото ние го започнахме заради безсъние и главоболие, но като се напика и веднага го спрях и сега от 3 дни не се е напишквала. Мерси, че ми отговори на публикацията.

# 55
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Потискане на какво по-точно? Защото ние го започнахме заради безсъние и главоболие, но като се напика и веднага го спрях и сега от 3 дни не се е напишквала. Мерси, че ми отговори на публикацията.

 Потискане на проблема или болеста, които Организма ни - Жизнената ни Сила се стреми да изтласка в периферията. Дори и напикаването е вид психо-емоционален отдушник, който ако самоцелно се "затапи" - ще избие някъде на по-дълбоко и по-жизненоважно ниво. Затова трябва да се лекува причината, а не следствието. Peace

# 56
  • Габрово
  • Мнения: 94
Потискане на какво по-точно? Защото ние го започнахме заради безсъние и главоболие, но като се напика и веднага го спрях и сега от 3 дни не се е напишквала. Мерси, че ми отговори на публикацията.

 Потискане на проблема или болеста, които Организма ни - Жизнената ни Сила се стреми да изтласка в периферията. Дори и напикаването е вид психо-емоционален отдушник, който ако самоцелно се "затапи" - ще избие някъде на по-дълбоко и по-жизненоважно ниво. Затова трябва да се лекува причината, а не следствието. Peace
Добре , разбрах, само че в нашия град няма добър лекар-хомеопат и се налага да се справяме по стария начин. Thinking

# 57
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Потискане на какво по-точно? Защото ние го започнахме заради безсъние и главоболие, но като се напика и веднага го спрях и сега от 3 дни не се е напишквала. Мерси, че ми отговори на публикацията.

 Потискане на проблема или болеста, които Организма ни - Жизнената ни Сила се стреми да изтласка в периферията. Дори и напикаването е вид психо-емоционален отдушник, който ако самоцелно се "затапи" - ще избие някъде на по-дълбоко и по-жизненоважно ниво. Затова трябва да се лекува причината, а не следствието. Peace
Добре , разбрах, само че в нашия град няма добър лекар-хомеопат и се налага да се справяме по стария начин. Thinking

 Би ли казала за кой град става въпрос?

# 58
  • София
  • Мнения: 1 951
Баба ми едно време,казваше ,че залче с чубрица,вечер преди лягане помага при нощното напишкване.

# 59
  • Габрово
  • Мнения: 94
За Габрово става дума. Има една лекарка, която е по-известна, не се сещам в момента за името и, Снежана някоя си, и тя е откровено луда!!!

Общи условия

Активация на акаунт