Варицела - 5 част

  • 82 057
  • 943
  •   3
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 860
Аз и на двамата дадох по чаена лъжичка червено вино. Знам, че е бабешка рецепта и сигурно всички ще гракнат отгоре ми, но реших да пробвам. Една чаена лъжичка в яденето - хич не мисля, че е навредила. Уж се дава, за да избият по-бързо пъпките, знам ли защо е така - може би от танините. При баткото подейства, но пък той имаше и температурка около 38, при малкия май нямаше ефект. Ако ти стиска и си ок с тоя метод, пробвай.
А първата пъпка вдигна ли мехурче? Те са адски характерни, не могат да се сбъркат - стоят точно като лещени зърна, пълни с абсолютно прозрачна течност и твърдички на пипане. После течността помътнява и накрая хваща коричка.

# 16
  • Мнения: 1 831
Да, мехурче си беше. Поне и на мен ми е прясно и не мога да сбъркам Grinning Може би пък при малките избива по-трудно или при мен избиха лесно, че аз ги разчоплих в началото, докато се чудих дали пък не съм изгоряла от слънцето Sweat Smile
Чувала съм и за вино, и за коняк, не знам до колко е вярно. Ако имах в къщи можеше и да пробвам, една капачка вино не мисля, че би навредила. За сладко също съм чувала, на мен преди да ми избият бях яла нещо с шоколад, мислех, че и от там правя алергия Close

# 17
  • FRANCE
  • Мнения: 2 206
Аз съм във Франция. Не ходят болни на училище но пък масово всички са навън. Мисля че най-заразни са точно преди избиването на пъпките и докато пъпките са с мехурче. Завехнали пъпки (всички) педиатърът твърдеше че не са опасни. Девойките съм ги извеждала, разбира се не по децки площадки или по затворени места с много хора. Но на открито в паркове да.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Завехнали пъпки (всички) педиатърът твърдеше че не са опасни.
Ами така е.

# 19
  • Мнения: 1 831
Ние продължаваме да сме само с 2 пъпки вече трети ден Flushed Като едната е станала огромно мехурче. Чак си мисля, че кара шарка с 2 пъпки Thinking

# 20
  • FRANCE
  • Мнения: 2 206
Дано си остане с двете пъпки

# 21
  • София
  • Мнения: 860
Бързо оздравяване! Дано я изкара така - леко!

# 22
  • Мнения: 1 831
Е, нямахме късмета  да я изкараме с 2 пъпки  Laughing Вчера избиха и по главичката, ръцете и крачетата. Но като цяло е добре за сега, има няма общо 20-тина пъпки като по главата са най-много. Гледам обаче, че му е излязла и на езика, дано да си остане само една, че там е кофти да има  Confused Лекарката каза да очакваме до утре още една вълна пъпки, която мисля,че наближава, започнаха да избиват и по гърба тук-таме. За сега е добре положението, температура няма, играе си, прави белички..   дано да минава бързо Simple Smile

# 23
  • Мнения: 315
Моите деца изкараха по възможно най- тежкия начин варицелата - по 5дни, с висока Т и много пъпки - децата са близнаци на 3г и половина, първо момиченцето, след 2седмици момченцето. При второто на 6-7-ми ден вече беше с херп ангина, а седмица по-късно момиченцето ми беше с ангина, от която се наложи престой в болница! Голям кошмар беше, ако може по- добре да не се изкарва варицелата! Момиченцето ми има вдлъбнатини по нослето, челото и брадичката. От падането на коричките третирам с контратубегс, вече  месец. Някакви други препоръки, силно се надявам да се заличат, до колкото е възможно! Бързо оздравяване на заразените!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 607
Здравейте, имам нужда от мнение. Преди 2 дни видях на ръчичката на дъщеря ми( в горната част) малка пъпчица като мехурче пълно с течност. Веднага пратих снимка на педиатъра ни със съмнения за варицела и той потвърди, като все пак каза, че не може да е 100% сигурен, докато не избият и другите пъпки. Вече трети ден няма нови пъпки, няма температура. Пъпчицата започна да потъмнява и позавяхва. Сега съм в чуденка дали е възможно да е ухапване от насекомо или да чакаме развитие, след като два дни по-късно такова няма? При вас колко време след първата пъпка избиха останалите?

Последна редакция: чт, 28 сеп 2017, 14:31 от BettyBoop

# 25
  • Мнения: 4 000
Според мен до 24 часа след първата пъпка трябва да се появят и поне още дузина.

# 26
  • Мнения: 1 831
При нас беше по същия начин. На първия ден изби една, на втори ден втора, чак на третия ден вечерта избиха 3-4 накуп и вече на четвъртия се опъпчи навсякъде.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 607
При нас беше по същия начин. На първия ден изби една, на втори ден втора, чак на третия ден вечерта избиха 3-4 накуп и вече на четвъртия се опъпчи навсякъде.
При нас реално няма никакво развитие от вторник. Пъпчицата вече почти завяхна. Започвам да си мисля, че е ухапване от нещо, но какво? За първи път виждам такава пъпка- като мехурче.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 165
Здравейте,

бременна съм в първите седмици. Колега с който работим заедно е в болничен, защото дъщеря му е болна от варицела. Но утре ще дойде до офиса за няколко часа, смятате ли, че има някакъв риск?

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 5 803
Здравейте,
И синът ми е вече в кюпа с варицелата. Пъпките започнаха да избиват на 26-ти вечерта и вече със сигурност са повече от 20, но все още не са и страшно много. За сега общото му състояние е добро. Има много енергия и дивее, температурата се задържа около 37 и нещо, само снощи беше 38,5.

Влизам в темата, защото изобщо не съм наясно с болестта. Днес си искарах акъла - две от мехурчетата се пукнаха (по-скоро той ги спука с натиск, не с разчесване). И сега си задавам въпроса, това пукане част от естествения цикъл на болестта ли е (наистина не виждам как ще ги опазя всичките от пукане, той постоянно се търкаля или допира до нещо). Тоест от самото пукане очаква ли се да остане белег? А като се спукат какво да ги правя? До сега мажа с Вирасут и за сега не се оплаква, че го сърби (не знам, може би пък и да е още рано за сърбеж). Но като спука едното мехурче и опищя орталъка, че го боли и се видях в чудо, не знаех с какво да го намажа. Помислих за Сулфатиацол, но нямаме вкъщи и ще трябва да се ходи до аптеката. И за това питам, да знам какво да търся.
Отделно кремчето Цикабио кога се маже, чак когато се появят коричките ли?

Общи условия

Активация на акаунт