Многодетни мами - тема 68

  • 94 990
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 825
браво на теб  Hug Hug Hug
с по-големите ми беше едно такова, кофти, като ме зарязаха на 1 г и 1м.
ХАХА ама иаз нямам угода, а Peace Peace Peace

# 46
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
ХАХА ама иаз нямам угода, а Peace Peace Peace
Ами да, защото чувствата са смесени, връзката е емоционална, оформя се привързаност и няма как да не ти липсва, особено ако не е станало постепенно или е станало по-рано от очакваното. Пък и когато и както и да се случи, човек може да се почувства по-лабилен. Хем е освобождаване и порастване, хем... дет вика лъв ми, „ем сърби, ем боли“. Laughing

# 47
  • Мнения: 9 825
аха, баш!
Защото ми е много мило като се гуши и като ме прегръща. Без думи казва - "кой какво прави, ама аз теб най-те обичам, и искам денят ми да започва с теб, и да приключва с теб"
Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 5 270
Аз помня как ехеееее навремето, още при първата бременност, доста се притеснявах как ще разбера, че е време за отбиване, че детето е готово, дали няма да е рано или пък късно. Станах и свидетел на отбиване буквално "от днес за утре" по медицински причини, което ме стресира за дълго. В един момент реших точно това да не го планирам и да видя какво ще стане. Накратко, отбиха ме и тримата, всеки с времето си. Особено последния път беше много забавно, защото наистина се събудих една сутрин, осъзнавайки, че съм отбита, без спомен кога за последно се е случило... мислех си, че това са просто истории, а то се оказа голата истина (понякога).

# 49
  • Мнения: 9 825
кажи ми колко най-дълго продължи? Моите 1 и 2 все едно се бяха наговорили - на 1 г. и 1 м - ритаха, хапеха, щипеха, блъскаха ме и всичко, за да ми покажат колко са порастнали, видиш ли.
Но сега номер 3 е точно обратното - лепнал се е за мен, и ме ползва на 100% според нуждите си, и няма желание да се прави на "еманципиран"  Joy baby_neutral

# 50
  • София
  • Мнения: 5 270
Батко сука за последно преди да вляза в болницата, за да родя момата. Значи е бил на 2 г. и 10 месеца. След това попита, сякаш да провери дали ще му дам, но повече не пожела.
НУРС се самоотби на 2 1/2 г. по схемата "Събуждам се аз един ден и осъзнавам, че ме е отбил", а момата, по същата схема, на 4 1/2 г. Някъде тия дни да се е навършила година откак не кърмя след близо 7 г. без прекъсване.
Искам само да вметна, че това беше нашият път, нашите решения, нашето семейство, индивидуалности и обстоятелства. Както казах по-рано, в един момент реших да не се меся и да оставя решението в техните ръце. Очевидно беше например, че момата преживя по-трудно раждането на малкото братче и имаше нужда от това, а и нямаше причина да я спирам (болест, дълга раздяла или друго подобно). Просто така ни се случиха нещата.

# 51
  • Мнения: 3 499
Момичета, тези от вас, които са раждали нормално, по-леко ли е третото раждане?

# 52
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Момичета, тези от вас, които са раждали нормално, по-леко ли е третото раждане?
При мен третото тръгна само 12 дни преди термин /предните две бяха с по 5 и 7 дни закъснения, все предизвикани и после бързи/, мина още по-бързо от предните две, направо не го усетих. Единствения минус при нормалното раждане за мен са контракциите след това, когато матката се прибира, след всяко раждане. Поне за мен, те бяха по-болезнени, като след третото раждане едва ги изтрайвах. Казаха че е нормално и след всяко следвщо раждане боли повече, при мен наистина беше така.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 3 484
Момичета, тези от вас, които са раждали нормално, по-леко ли е третото раждане?
Първото ми е секцио, така че имам само две нормални, но мисля, че зависи от самото раждане - няма правило. За мен третото беше най-болезнено, но бебка беше задно тилно предлежание и се случи бавно и мъчително. Май си е до късмет. Второто ми беше най-едро и първо нормално раждане - 6 напъна, без разкъсвания, 4220 грама мъж  #Crazy

# 54
  • Асеновград
  • Мнения: 2 999
Момичета, тези от вас, които са раждали нормално, по-леко ли е третото раждане?
Не го усетих.С първото се мъчих 4 часа обикаляйки по коридорите в предродилна зала.С второто от сутринта до два следобед на системи и с болки.Проблема всъщност бе че лекарите предизвикаха раждането с инжекции беше преди Коледните празници и явно гледаха да не останат раждания за тогава.Третото направо ми изтекоха водите без признаци и болки за два часа с една система се роди нормално.Ако няма медицински проблеми или детето да в неправилна поза не виждам смисъла от секцио.Човек се възстановява много по бързо след нормално раждане.

# 55
  • Мнения: 743
И трите ми раждания бяха нормални. Второто беше най-близко до нормално естествено раждане и най-много ми хареса. Никой не ми се месеше, оставиха ме нещата да си вървят без лекарска намеса и постоянни проверки. Третото ми раждане беше най-травмиращо за мен. Очаквах нещата да протекат както с второто, но всеки лекар си има свои методи и попаднах на такъв, който се меси без да пита. Много разкъсвания имах впоследствие се поучиха сраствания, болезнено махане на конци и инфекция, която трябваше допълнително да лекувам. Кошмарът се допълваше с рагади на зърната, което правеше и кърменето на малката болезнено, мъчително и чакано с все по-голям страх. Имам си страхотно буболече, но ми се искаше раждането й да протече по съвсем друг начин, а кърменето й да е по-продължително.  Rolling Eyes Минало, непроменимо.

# 56
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Момичета, тези от вас, които са раждали нормално, по-леко ли е третото раждане?
Единствения минус при нормалното раждане за мен са контракциите след това, когато матката се прибира, след всяко раждане. Поне за мен, те бяха по-болезнени, като след третото раждане едва ги изтрайвах. Казаха че е нормално и след всяко следвщо раждане боли повече, при мен наистина беше така.
#Crazy Странно, при мен пък точно след третото раждане, което е и единственото нормално, нямаше такива прибиращи контракции. Затова пък след и след двете цезарови сечения имах такива болки и те бяха доста силни (особено след второто секцио).

# 57
  • София
  • Мнения: 6 242
И при мен най-бързо и леко беше третото раждане. Освен, че е трето, повече от месец си имах бая контракции, ниско прилежание на бебето и бях без упойка (големите ги раждах и с епидурална) и си усещах напъните. Нямах никакви вътрешни разкъсвания, което за мен си беше истинско чудо, защото най-малкият се роди 5кг и 55см, много голямо бебе.  Heart Eyes Лекарят в родилна зала се шегуваше, че ако се решим на четвърто, ще е готово за първи клас. Laughing

# 58
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Три нормални раждания в рамките на 6 години.
Първото най-дълго продължило 33 часа, но тук (Англия) те остават докато можеш без намеса/лекарства. Второто за 2 часа, бързо без шев и кройка. Третото по-дълго от второто към 4ч, бебето не бързаше.
Тук, където жените имат по 3-4 деца често и раждат предимно нормално, третото го водят, че е 'по странно' протичащо, а второто бързо. Но това е по скоро при 3-4 деца с малка разлика, докато тялото не е забравило Simple Smile. Всяко раждане е различно

# 59
  • София
  • Мнения: 3 108
Noel, при мен първите две раждания бяха по-кратки като времетраене, но пък на системи. Третото беше малко по-продължително - имам предвид периода на разкритието, но пък най-естествено - без системи, без постоянно следене на монитора, можех да се разхождам и да заемам каквито пози са ми удобни. Нямах никакви разкъсвания и доста бързо се възстанових, само следродилните контракции бяха доста болезнени.

rumka833, явно се опитват да те "работят" от яслата - не им се връзвай. Като видят, че не минава номерът, ще се откажат. Peace

Общи условия

Активация на акаунт