С Августинче за ръчички заболя ни кръста всички

  • 68 242
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 669
Скоро си говорих с един познат психолог, казвайки му, че бебето ни манипулира и показвайки му едно клипче, в което се разплаква, когато ѝ вземем нещо и се смее, щом ѝ го върнем. И той каза нещо много интересно: че това не е манипулация, а нейният начин да си поиска нещото. Тя как иначе да го направи, не говори, за да ни каже. И наистина се замислих колко лесно определяме нещо като манипулация/инат и т.н., докато може ситуацията съвсем да не е такава. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 353
Shaw7y, абсолютно съм съгласна с психолога. И аз това се опитвам да обясня на доста хора около мен, ама всички ги е страх да не ги манипулират. Един приятел смяташе, че 3 месечно бебе манипулира, а то просто се опитваше да комуникира...
Нашите бебета вече не са толкова мънички и започват да си отстояват интересите, да изследват, да имат по-ясни желания и съответно се сърдят и ядосват когато им вземем обекта на изследване. Като се замислите и на възрастните не ни е хубаво когато ни вземат нещо, което в момента ни е много интересно, но ние вече си владеем емоциите, а те тепърва ще се учат. А и като гледам с какъв интерес си изследва обувките, аз толкова интересно нещо скоро не съм виждала 😁.
Иначе и Мони редовно поревава. Като го сложа да легне за да сменя пелената, като го обличам, като го извадя от банята, като му се спи, като не му се спи и особенно много когато му взема кабелчето до което едва се е добрал 😀. Не плаче много дълго (за което май  трябва да му благодаря, като ви чета), 1 час да реве незнам как се издържа. Много често мрънка продължително или бръмчи недоволно когато нещо не стане както иска или като му доскучае. Иначе, аз му обяснявам редовно защо нещо не може или му го взимам, но за сега не мисля че разбира особенно.

Лазерна епилация и аз не съм правила. Действам с епилатор или при козметик. Досадна работа.

А да ви питам бебоците всеки път ли се обръщат като ги викате по име? Той понякога тотално ме отсвирва...

# 32
  • Мнения: 581
И мен не ме отразява когато е устремен към нещо. Интересно е това, което е казал психолога, но честно казано съм уморена от това ревливо общуване. Някой дни усмихнат до уши си обикаля и ме преследва, докато много други плаче сякаш съм го спряла да си обикаля. Много бих искала да съм по-наясно с това, което се опитва да изрази, защото иначе аз не мога да се включа в разговора. Има един американец, който общува с кучетата, Сизър Милън, сигурно сте го чували. Уникално е, как разбира какъв проблем има между кучетата и техните стопани. Ако имаше един такъв, който разбира бебетата много би ме улеснил.
Иначе и аз се опитвам да обяснявам, да го оставям да си разглежда и лапа разни неща. Няма как да го огранича от всичко. В един момент ще започне да разбира, а като проговори сигурно ще разбера, че онова, което иска не ме устройва, но .....

# 33
  • Мнения: X
И Дея плаче, когато й взема нещо, но я разсейвам с друго и спира. Днес баба й я изпусна, докато я държеше да ходи и без да иска направи първите си три крачки и се хвана за дивана за да не падне. Отдавам го на някакъв инстинкт за самосъхранение, не на готовност за ходене.
Снощи готвих заешко с ориз на фурна за нас и днес й дадох и на нея. Хареса й, макар, че май бях прекалила с черния пипер. До скоро го ненавиждах, но сега го слагам във всичко и по много. 😁 Аз ядох само ориза, че заешко не ям  😁
И Дея не се обръща всеки път като я викам по име. Ако се е заиграла повече не ми обръща внимание.

# 34
  • Мнения: 353
Мда, щеше да е чудесно винаги да ги разбираме защо недоволстват. Като проговорят и това ще стане.
Мдр, в дните в които Мони е крив и мрънка постоянно го слагам в раницата и излизам до магазина, на разходка, в краен случай чистя с прахосмукачка или се полюшвам на хубава музика. Той се поуспокоява така и когато го сваля вече не мрънка толкова много и повече се заиграва сам. Та в някои дни се разнасяме много, когато му никна единия зъб дооста си го носих и в къщи беше чисто 😁.

# 35
  • Мнения: 222
Надя,Дея е направила първите си крачки.Мисля че скоро ще направиш прощъпулник  Heart Eyes
И на мен ми се иска да разбирам повече хората.И децата и големите.Скоро открих че това което съм аз като мисли,като държание,общуване,отдаденост...не трябва да го очаквам от никой.Ако за мен ръфане на кошарата е лошо нещо,то за моето момче е много хубаво и полезно.

# 36
  • Мнения: 2 173
amelli, като чета кога реве Мони и все едно за Дамян чета, понякога като го преобувам направо ще изкърти повивалника. Аз не бих казала, че се справям, но се опитвам да го разсейвам с нещо друго когато реве, защото иска някакъв предмет или да бръкне някъде, където не е добре да бърка. Не му "кандисвам" така да се каже, в повечето случаи, защото се притеснявам, че ще се научи да получава всичко с рев, а ако не става - с много рев.

Моника, да аз исках да направя кърщенето на 2 юли, защото на 1-ви юли Дамян има имен ден. Но, както винаги, аз когато планирам и държа на някакви неща ММ прави всичко възможно да не е мойто. Сега понеже ММ е поканил кума ни за кръстник, аз трябва да сменя датата за кръщене, за да се кръстим тази година. Което аз категорично отказах да направя, а да поканиш някой и после да му кажеш, че няма да е кръстник е мега тъпо. За това нашето кръщене отива за догодина.  Cry Болна тема ми е вече това събитие, исках да го кръстя по-скоро, бях готова да го направя в доста скромен кръг, тук в София и т.н обаче... карай. Всяко зло за добро. Между другото свекър ми е много обиден, че детето не е кръстено на него, вече няколко пъти ни се споменава, че така... не трябвало. А преди Дамян да се роди, бабата на ММ все ме подпитваше, от нея ако зависи всички ще са на мъжа й кръстени.  Sick

# 37
  • Мнения: 1 831
Янна  Laughing При нас също имаше голяма драма с кръстника, в крайна сметка ще е на мъжа ми приятел, както той искаше. За сметка на това пък кръщенето ще стане както аз искам, въпреки, че юонякога съжалявам, че вместо да не отидем само ние в някой манастир, реших да събера семействата. Дано да мине добре, имайки напредвид обтегнатите в последно време отношения със свекървата  Twisted Evil Която пък държеше също детето да е кръстено на вече бившия й мъж  Close И там бяха големи драми как така на никой няма да бъде кръстено. Добре, че си има и друг син, който да я слуша и един ден да кръсти децата си както тя поиска  Crazy
Малкия е гризнат от нещо на крачето. Има червена голяма пъпка  Confused Не съм мазала с нищо още, не знам дали е от комар и дали го сърби.

# 38
  • Мнения: 1 304
За първи път чувам, че за кръщене трябва кръстник, кръстница да, без нея не може, дори често кръстницата е бабата ( на майката майка) . Аз не знам коя година ще кръстим Тончи, но знам , че ще е на 15 август  Simple Smile .

# 39
  • Мнения: 2 173
По принцип мисля, че по традиция и кум, и кръстник е мъж, а такова като кума -няма, а кръстница се избира през последните години, в миналото са предпочитали мъжете за тази работа, заради това, че са глави на семейства и един вид взимат важните решения в живота.  В нашият случай кумът ще е кръстник, а ако не можеше да дойде за датата щеше да е кумата, ама... тя ще е на някое друго бебе. И ние искахме да съберем семействата и да го направим там където се оженихме - в Родопите и точно заради тази организация ММ си пипа ушите.

Да се върна на наколенките  Mr. Green И на Дамян колената вече са трайно оцветени от лазене. Но все пак е момче и не отдавам много значение.

# 40
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Момичета, как въведохте рибата, предвид че я водят алерген? За колко дни и по колко на ден?

# 41
  • Мнения: 1 304
Мисля, че според православното христианство е жена, не кумата, може и тя естествено, нарича се и кръстна майка още

# 42
  • Мнения: 1 831
Ето малко инфо по въпроса:
„Тъй като един човек кръщава детето, родителите трябва да изберат дали това да е кръстник или кръстница (в миналото дали да е кумата или кумът). Няма църковни ограничения по този въпрос, но преди години хората са избирали предимно кръстник за детето, защото смятали, че на него може да се разчита повече, защото той отговаря за важните въпроси в семейството. Днес обаче много майки държат жена да кръщава детето, защото вярват във вродения й майчински инстинкт, в загрижеността и отзивчивостта, характерни за нежния пол.”

Днес не знам от деня ли е от какво, ама настроението е ужаааассс...голямо тръшкане  ooooh!
Мисля следващите няколко дни да посещаваме плажа, само ме е страх да не ми вдигне пак температура като предния път

# 43
  • Мнения: 222
И като стана дума,я кажете аз какво да правя?
Баткото е кръстен в Гърция,каката в БГ,кръсти ги баба им(моята майка).Сега иска да кръстим малкото,но...с бащата не живеем заедно,не се разбираме.Той иска да го кръсти сестра му.И аз на кой да угодя?На майка ми,на бащата на детето или да кажа НЕ на всички???Смятам да помисля за себе си и да откажа кеъщене.И без това не искам гости особенно нежелани.Но и "гостите" не искат да ме видят .По принцип майка ми поема всички разходи и вече се е приготвила с подаръци и всичко необходимо.Това м/у чука и наковалнята го мразя и ми се иска да заспя а щом се събудя да намеря календара с 1 година напред и времето реално да е минало.

# 44
  • Мнения: 1 831
Пффф много е кофти така, наистина  Confused В крайна сметка направи както на теб ти е кеф, аз така бих постъпила.

Общи условия

Активация на акаунт