Мнения за 125 СУ "Боян Пенев", Младост 1 - IIІ част

  • 110 147
  • 814
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 4
Здравейте!
Някой може ли да сподели информация за дисциплината, отношението към децата, средата на учене и всичко, което можете. Както и мнение за следните госпожи в началните класове с изучаване на немски?

Пламена Борисова
Весела Петрова
Росица Горанова
Радка Мерджева
Тодорка Георгиева
Анелия Игнатова

Също така и по немски: Блага Минева и Полина Трифонова

Благодаря предварително!
.
Здравейте! И аз се интересувам от училището, това ли ще бъдат учителите на първокласниците?

Здравейте! Според мен да, тъй като тези учителки в момента водят 4 клас.

Малко извън темата, но случайно да имате момченце на име Никола, родено Юли 2013?

# 466
  • Мнения: 142
Здравейте!
Някой може ли да сподели информация за дисциплината, отношението към децата, средата на учене и всичко, което можете. Както и мнение за следните госпожи в началните класове с изучаване на немски?

Пламена Борисова
Весела Петрова
Росица Горанова
Радка Мерджева
Тодорка Георгиева
Анелия Игнатова

Също така и по немски: Блага Минева и Полина Трифонова

Благодаря предварително!
.
Здравейте! И аз се интересувам от училището, това ли ще бъдат учителите на първокласниците?

Здравейте! Според мен да, тъй като тези учителки в момента водят 4 клас.

Малко извън темата, но случайно да имате момченце на име Никола, родено Юли 2013?
Мххх - хич не е случайно, напротив желано дете е! 😉 Да, Петя! Имам момче Никола, и аз те познах. И аз съм харесала 125 то, но не заради немския, до нас училището е с Шилер,аз по-скоро искам английски! Вие как сте, там ли ще се записвате първи клас?

# 467
  • Мнения: 142
Има ли някакви предварителни изпити за прием в 1 ви клас?

# 468
  • Мнения: 4
Има ли някакви предварителни изпити за прием в 1 ви клас?

Доколкото знам, мисля че няма изпит.

# 469
  • София
  • Мнения: 3 469
Няма изпити. Записването става през електронна система. Детето може да не стъпи в училище преди 15 септември. Не си спомням в тази електронна система дали имаше отметка, че детето (е)/(не е) посещавало предучилищна.
През юни има родителска среща, където учителката се запознава с родителите. Децата не присъстват. На тази РС учителката казва какво очаква, какви канцеларски материали трябва да се купят и как стои въпросът с шкафчетата, до колко часа децата са на училище, има ли занималня и всичко, за което се сетите да попитате. Тогава може да се обсъдят и допълнителните помагала, които трябва да закупите сами - заедно или поотделно.
Не е нужно децата да могат да четат, пишат и смятат. Всичко се очаква да се учи в училище. На РС през юни ще ви кажат какво да правят децата през лятото - например да изрязват, за да развиват фината моторика. Но предучилищната им е предостатъчна.

# 470
  • Мнения: 142
Няма изпити. Записването става през електронна система. Детето може да не стъпи в училище преди 15 септември. Не си спомням в тази електронна система дали имаше отметка, че детето (е)/(не е) посещавало предучилищна.
През юни има родителска среща, където учителката се запознава с родителите. Децата не присъстват. На тази РС учителката казва какво очаква, какви канцеларски материали трябва да се купят и как стои въпросът с шкафчетата, до колко часа децата са на училище, има ли занималня и всичко, за което се сетите да попитате. Тогава може да се обсъдят и допълнителните помагала, които трябва да закупите сами - заедно или поотделно.
Не е нужно децата да могат да четат, пишат и смятат. Всичко се очаква да се учи в училище. На РС през юни ще ви кажат какво да правят децата през лятото - например да изрязват, за да развиват фината моторика. Но предучилищната им е предостатъчна.
Благодаря много ! Много важна информация

# 471
  • София
  • Мнения: 101
Здравейте. Критериите за прием на първолаците които намерих са от 2017г, но имах спомен, че има заложен критерии за уседналост няколко години. Сега като чета и нещо не го виждам. Ние сме в карето между щастливите улици по принцип. Някой има ли представа дали се гледа адресната регистрация от кога е?

# 472
# 473
  • Мнения: 8
Няма изпити. Записването става през електронна система. Детето може да не стъпи в училище преди 15 септември. Не си спомням в тази електронна система дали имаше отметка, че детето (е)/(не е) посещавало предучилищна.
През юни има родителска среща, където учителката се запознава с родителите. Децата не присъстват. На тази РС учителката казва какво очаква, какви канцеларски материали трябва да се купят и как стои въпросът с шкафчетата, до колко часа децата са на училище, има ли занималня и всичко, за което се сетите да попитате. Тогава може да се обсъдят и допълнителните помагала, които трябва да закупите сами - заедно или поотделно.
Не е нужно децата да могат да четат, пишат и смятат. Всичко се очаква да се учи в училище. На РС през юни ще ви кажат какво да правят децата през лятото - например да изрязват, за да развиват фината моторика. Но предучилищната им е предостатъчна.

Здравейте, някой може ли да даде информация кои госпожи водят занималнята на 1 клас? По колко деца са в група? Справят ли се с дисциплината и уроците за следващия ден? Благодаря!

# 474
  • Мнения: 8
Няма изпити. Записването става през електронна система. Детето може да не стъпи в училище преди 15 септември. Не си спомням в тази електронна система дали имаше отметка, че детето (е)/(не е) посещавало предучилищна.
През юни има родителска среща, където учителката се запознава с родителите. Децата не присъстват. На тази РС учителката казва какво очаква, какви канцеларски материали трябва да се купят и как стои въпросът с шкафчетата, до колко часа децата са на училище, има ли занималня и всичко, за което се сетите да попитате. Тогава може да се обсъдят и допълнителните помагала, които трябва да закупите сами - заедно или поотделно.
Не е нужно децата да могат да четат, пишат и смятат. Всичко се очаква да се учи в училище. На РС през юни ще ви кажат какво да правят децата през лятото - например да изрязват, за да развиват фината моторика. Но предучилищната им е предостатъчна.

Здравейте, някой може ли да даде информация кои госпожи водят занималнята на 1 клас? По колко деца са в група? Справят ли се с дисциплината и уроците за следващия ден? Благодаря!

Знае ли някой кои са датите на "отворени врати" за среща с класните ръководители на бъдещите първокласници? (ако има такава среща преди подаването на заявления през системата).

# 475
  • sofia
  • Мнения: 1 473
Някой да има лични впечатления от математическата паралелка след 7 клас? Благодаря!

# 476
  • София
  • Мнения: 2 835
Някой да има лични впечатления от математическата паралелка след 7 клас? Благодаря!

Паралелката е малка и се обръща индивидуално внимание на децата. Чувала съм добри отзиви, доволни са. По принцип има много внимателно отношение към гимназиалните випуски, защото искат да ги задържат и училището да се утвърди като желано и след 7 клас.

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 10:26 от Клер

# 477
  • София
  • Мнения: 6 521
Моите не са лични, но съучениците на дъщерите ми, които останаха след 7 клас в мат.пар в 125-то (в момента са 9 клас) са много доволни. Останаха може би 6-7 деца, и то не защото не бяха приети на друго място - даже напротив. Децата, които останаха си бяха (и са) изявени математици, та откъм математика и състезателна математика обгрижването е пълно. Имам само едно колебание относно "пълнежа" към паралелката, защото, ако видите баловете през последните 2 години - ножицата е много широка от почти максимален бал до малко над 200 точки.

# 478
  • sofia
  • Мнения: 1 473
Точно това ми е  притеснението, за пълнежа, иначе училището е с традиции в математиката и там нямам колебание за нивото. Но как толкова различни деца като интерес и възможности се дърпат напред. А нивото по другите предмети знаете ли как е?  Благодаря Ви за отговорите! Може на лични да ми посочите евентуален потребител с дете там.

# 479
  • България
  • Мнения: 240
Не се дърпат, просто вегетират

Общи условия

Активация на акаунт