Колики!

  • 90 838
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Майчета, как се справихте с коликите? Ние сме вече на два месеца и десет дена, а коликите ни дори се засилват. Давах Еспумизан, Саб симплекс, Бебинос, Инфакол, чай от копър и анасон, чайче Хип, но нищо вече не помага. Направо полудявам!  #Crazy Сменихме Фризолака с Нутрилон, него пък с Миломил НА 1, но подобрение няма. Само където акото ни стана зелено като сготвен лапад все едно да пасали трева. Споделете вие как преборихте коликите и от кое АМ сте доволни.
И още нещо да питам: Как храните близнаците? Ние сме на три часа, но много често малката принцеса изгладнява по- рано и започва един рев, а Мартин спи сладко и ми е жал да го събудя. Само да поясня, че майка ми ми помага и по принцип ги храним едновременно. Та вие будите ли ги или чакате да се събудят? И въобще как успявате да поспите с това постоянно хранене? Споделете опит, че едва издържам, нещо ми куца организацията.

# 1
  • Мнения: 7 803
когато останеш сама тогава се оплаквай, не сега когато ти помагат  Peace стегни се малко  Naughty
при моите коликите минаха с лефакс
не съм будила zа ядене, но и не съм ги държала гладни. zа мен не е zадължително да се хранят zаедно.

# 2
  • Мнения: 826
Аля имаше много силни колики,запо4наха някъде към третата седмица и свършиха към края на третия месец.Обикновенно запо4ваха към 5 следобяд,детето пла4е6е,по4ервеняваше и си свива6е кра4етата към корем4ето. CryПробвах капки,билки-нищо не помагаше,беше малък ад. Rolling EyesЕдинственото което ни спаси беше возенето в колата.В момента в който потеглях и  се успокояваше,това ми беше спасението. Peace
Относно храненето-аз си ги гледах сами4ка и ги будех заедно да папат,те после свикнаха на този режим и не сме имали проблеми.Ти кърмиш ли ги?

# 3
  • Линдау
  • Мнения: 72
 Joy Спането съм го забравила от 3 год. 1 месец и 3 седмици  -  най-вероятно не ти куца организация-успокой се. Ще свикнеш.
То първо са колики, после зъби, после пак зъби, и пак зъби после е нещо друго, после са среднощни събуждания от лоши сънища или друго и т.н. и т.н...............
Просто стискаш зъби, гледаш да си колкото може по-спокойна (на моите деца много им влияе когато съм нервна-стават лоши, непослушни, не може да им се угоди)
В началото първите 1-2 седмици майка ми ми помагаше, обаче аз установих че много по-добре се справям сама и помощ ми потрябва чак когато прохождаха и то най-вече навън
Моите са хранени със НАН и със кърма до към 4 месец, доколкото я имаше, така че ако имаш кърма давай на това което се чувства по-зле-доколкото знам тя много по-добре се възприема от дечицата и може да им облекчи болките.
Първите месеци почти не спях, но после е малко по-добре Mr. Green

# 4
  • Мнения: 22
Nie imahme SILNI koliki ot 20-tiq den i prodaljiha 3 meseca. Sa6to probvahme kakvo li ne . Mnogo e vajno v takav moment korem4etata da se zatoplqt. Prinudihme se da preminem kam babini devetini-INDIISKO OREH4E. Kogato kolikite sa nai-silni(az go davah s ve4ernoto hranene) se nastargva malko varhu laji4ka(2,5mg) s mlqko-vse edno si q porasil s 6arena sol. Mnogo dobre im deistva6e napravo se rodihme. NO ima6e momenti, v koito i tova be6e bezsilno.       Moq poznata zatoplq6e na bebeto si korem4eto s se6oar,za da zaspi-az ne bih,no .............    USPEH   Wink

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 446
Здравей! Пишеш, че сте сменили три млека. Знам, че млеката не трябва да се сменят, като си започнеш едно трябва да си продължиш с него. Може това да е една от причините за болките в коремчетата.
И да кажа ние как смекчихме коликите. Може да не е било много правилно Embarassed, но имаше ефект - спяха кротко по цяла нощ, будеха се само за хранене. Коремчето се намазва обилно със зехтин, за не се възпали кожичката. Едно парче памук с капнати върху него 2-3 капки ракия се увива в тензухче и се поставя върху коремчето, и след това слагаш памперса. Тази процедура я правихме десетина дни, когато бяха най-силните колики. След това спряхме и коликите спряха. Но нашите колики не бяха продължителни.
Освен това храни ги, когато са гладни, независимо че едното огладнява по-рано от другото, не го дръж гладно, само и само за да спазваш някакъв час. След извесно време те сами ще си направят режим. Моите се е случвало да ядат в различни часове, но на около 3 месеца си установиха сами режима.
Успех.

Последна редакция: нд, 07 май 2006, 14:24 от jojoba

# 6
  • Мнения: 89
Благодаря на всички за съветите!
З а съжаление не ги кърмя. Сменихме млеката защото малките плачеха ужасно по време на хранене и да си изцокат млякото беше мисия невъзможна. Педиатърката изказа съмнение за непоносимост към белтъка и ни изписа частично хидролизирано мляко Милумил НА 1. Сега положението е малко по-добро, но ни мъчат колики, акото ни е ужасно зелено и никой не ни казва от какво.
Храня ги когато са гладни, а те изгладняват по различно време и всъщност само това правя, даже на разходка не успяваме да излезем (не че времето го позволява).

# 7
  • Мнения: 826

И да кажа ние как смекчихме коликите. Може да не е било много правилно Embarassed, но имаше ефект - спяха кротко по цяла нощ, будеха се само за хранене. Коремчето се намазва обилно със зехтин, за не се възпали кожичката. Едно парче памук с капнати върху него 2-3 капки ракия се увива в тензухче и се поставя върху коремчето, и след това слагаш памперса. Тази процедура я правихме десетина дни, когато бяха най-силните колики. След това спряхме и коликите спряха. Но нашите колики не бяха продължителни.

Моля ви,не правете такива неща. Naughty
Не само 4е не е правилно,но е и опасно.
Не разтривайте децата с ракия или спирт,не слагайте мас и аспирин.
Вси4ко това се абсорбира 4рез кръвта и по този на4ин ги упоявате,не ги лекувате. Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 826
Благодаря на всички за съветите!
З а съжаление не ги кърмя. Сменихме млеката защото малките плачеха ужасно по време на хранене и да си изцокат млякото беше мисия невъзможна. Педиатърката изказа съмнение за непоносимост към белтъка и ни изписа частично хидролизирано мляко Милумил НА 1. Сега положението е малко по-добро, но ни мъчат колики, акото ни е ужасно зелено и никой не ни казва от какво.
Храня ги когато са гладни, а те изгладняват по различно време и всъщност само това правя, даже на разходка не успяваме да излезем (не че времето го позволява).


Като се хранят ли пла4кат?А дърпат ли се като видят бутилката.Надават ли добре?
Питам,защото на моя приятелка бебето пищеше като види бибероната и се оказа,4е има рефлукс. newsm78

# 9
  • Мнения: 7 803
Nie imahme SILNI koliki ot 20-tiq den i prodaljiha 3 meseca. Sa6to probvahme kakvo li ne . Mnogo e vajno v takav moment korem4etata da se zatoplqt. Prinudihme se da preminem kam babini devetini-INDIISKO OREH4E. Kogato kolikite sa nai-silni(az go davah s ve4ernoto hranene) se nastargva malko varhu laji4ka(2,5mg) s mlqko-vse edno si q porasil s 6arena sol. Mnogo dobre im deistva6e napravo se rodihme. NO ima6e momenti, v koito i tova be6e bezsilno.       Moq poznata zatoplq6e na bebeto si korem4eto s se6oar,za da zaspi-az ne bih,no .............    USPEH   Wink
zа индийското орехче четох, че е опиат  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 89
Цитат
Като се хранят ли пла4кат?А дърпат ли се като видят бутилката.Надават ли добре?
Мануела започваше лакомо да цока млякото, но след 20 - 30 мл. рев, мята глава и крака и беше невъзможно да я нахраня. Сега положението е малко по-добре, не зная да ли се дължи на хидролизираното мляко, но понякога си изпива дажбата кротко.
Вчера беше един сравнително спокоен ден и аз си помислих, че коликите отшумяват, но днес отново плакахме много.  Sad

# 11
  • Мнения: 22
Pipilota,kato te slu6am-nastrahvam. Nie bqhme sa6tiq ad #2gunfire Vsqko hranene be6e ma4enie. Zanimavahme gi s nqkakva 6umna igra4ka ili pesen, za da ne mislqt za 6i6eto. Bqh zapo4nala da si peq dori naum. Za indiiskoto oreh4e neznam dali e opiat-az ne usetih ni6to takova,no ne znam. I edin savet - REJIM  Peace za spane,qdene,za vsi4ko-nalojih im go ot parviq den-do dnes nikakvi problemi. Mnogo e vajno za teb i za tqh. Ako iska6 savet-pitai  Hug

# 12
  • Мнения: 964
Мен господ ме пожали,при нас коликите почнаха след 10 ден за около седмица,но небяха силни и после изчезнаха и не се появиха повече.Но сигурно със зъбите ще ми се върне тъпкано Thinking

# 13
  • Мнения: 355
Пипилота, при нас коликите бяха доста продължителни и също пробвахме всичко, което си изброила. Децата ми бяха основно на кърма, с едно хранене с адапртирано мляко НАН 1, което замених с НАН 2, като навършиха 6 мес. Кърмех ги през 3 ч., една след друга денонощно, т.е. бяха на 8 хранения всяка, не на 7, както съветват книгите и педиатрите. Пробвала съм да затоплам леко коремчета на децата със сешоар и сякаш помогна, дори звукът ги успокояваше, както и съм ги слагала по корем, което също май се препоръчва.
Важното е да се въоръжиш с търпение, защото това отминава. След петия месец, когато коликите най-накрая отминаха ги оставих да спят в самостоятелна стая и от тогава видях що е сън и спокойствие. Що се отнася до организацията - Руми много добре те е посъветвала да въведеш режим. Направи го така, както на теб и децата е най-удобно - извеждай ги на въздух, когато са най-ревливи - веднага заспиват. Аз хранех през 3 часа, като започвах в 2 сутринта, 5 ч, 8 и т.н., защото така ми беше най-удобно. Забелязала съм, че децата са най-спокойни, като нещата се повтарят всеки ден в определен ред и с еднакви ритуали. Мисля, че ги будех, като им дойдеше часа за хранене, но много рядко, те се будеха като часовници 5 мин.по-рано или по-късно. Понякога ги изчаквах, но все пак следвах режим. И така си организирах и по-добре деня, даже и с приятелки успявах да се видя, и да излеза за малко между 2 кърмения. Не съм искала никаква помощ вкъщи, помощниците ми само ме изнервяха, но имам чистачка 2 пъти седмично, това беше единствената помощ, която имах в началото. След като спрях да кърмя след 6 м., и до сега ги оставяме я в едната баба, я в другата за 1-2 вечери в събота/неделя.
Пожелавам ти бързо да отминат коликите, успех!

# 14
  • Мнения: 440
За съжаление няма 100% метод срещу коликите. Лягай си във всеки удобен момент, оставяй някой да разходи децата, докато подремнеш. Момичетата са ти казали вече доста неща. Създай им повтарящ се режим и се възползвай от хубавото време, говори им много и им се усмихвай, децата наистина стават по-спокойни. Когато режимът е стабилен няма нужда от будене. Моите започнаха да спят по цяла нощ към 4-тия месец, направо се родих, пожелавам го и на теб.

# 15
  • Мнения: 2 051
Има много хипотези за природата на коликите...
Не съм чувала за капките, изпрати инфото да се намира...

При нас продължиха 3-4 месеца...Капки, затопляне на коремчетата, масажчета - слаб резултат....
Кърмех на поискване, понякога се успокояваха сучейки, понякога не и с таткото ги разнасяхме на ръце, люлеехме ги, приказвахме им, така по около 1-2 часа всеки ден привечер.
После се успокояваха.

# 16
Бебето ми е на 53 дни и когато го кърмя започва да плаче много. Първо си помислих, че не ми стига кърмата, но наддаваме добре и явно не е това. Сега си мисля, че е от колики, но не мога да си обясня защо се появяват само когато се храним. Пробвала съм да му давам и адаптирано мляко и  ревът понамалява, но пък той предпочита кърма. Какво да правя?

# 17
  • Мнения: 2 950
Prinudihme se da preminem kam babini devetini-INDIISKO OREH4E. Kogato kolikite sa nai-silni(az go davah s ve4ernoto hranene) se nastargva malko varhu laji4ka(2,5mg) s mlqko-vse edno si q porasil s 6arena sol. Mnogo dobre im deistva6e napravo se rodihme.

И на мен ми бяха казали това, но моята педиатърка като чу, подскочи до тавана. Скара ми се преди още да съм го дала. Каза, че децата заспиват, но тя лично знае за случаи, в които не се събуждат. Не казвам, че при всички е така, но не бих рискувала Naughty

# 18
  • Мнения: 7 803
м да, индийското орехче е опиат мисля  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 649
За коликите съвет не мога да ти дам, защото моите бяха много кротки, не усетих кога са минали. Давах им само чай на ХИП и Еспумизан Л. Но те почти не са ревали.
С храненето, беше ми малко трудно в началото (до погачата баба ми ми помагаше, но после си отиде). Събуждах ги почти на всяко хранене (до 4-тия месец спяха почти не будуваха Mr. Green). Млякото, сипано в шишетата го подпирах на възглавници и го слагах в устата (в началото често подоше от устенцата им, но като го сложа пак, засмукваха бързо smile3504). Така се хранихме ние.  Laughing

# 20
  • Мнения: 11
zdraveite,dadoha mi edno lekarstvo ot koeto naistina ima polza,problema e 4e go ima samo v Angliq,kazva se dentinox colic drops

# 21
  • Мнения: 219
При нас капки също не помогнаха. Донякъде помогна чайче от джоджен, но пък той запича. Другият по-успешен метод - затоплях с ютия една хавлиена кърпа и я слагах на коремчетата. Като краен вариант - вземах този, който е на зор, да спи при мен. Бебче се затопля и успокоява.

# 22
  • Мнения: 288
При нас капки също не помогнаха. Донякъде помогна чайче от джоджен, но пък той запича. Другият по-успешен метод - затоплях с ютия една хавлиена кърпа и я слагах на коремчетата. Като краен вариант - вземах този, който е на зор, да спи при мен. Бебче се затопля и успокоява.
.. и ние подобна система имахме .. подплънките за гърди .. тези дето са пълни с гел вътре .. 10 сек. в микровълновата печка .. и им ги поставяхме на коремчетата .. много помагаше .. една позната го правеше със торбичка пълна с костилки от череши .. от компот  Simple Smile .. също много добре задържали топлина ..
нашите юнаци и сега не искат да пият нищо освен кърма от мама .. и чайчета никакви не сме давали .. но мамата  Heart Eyes се наливаше с по 2-3лт. на ден чай с копър .. анасон и т.н. .. което също е помагало .. за капки .. и ние ползвахме какви ли не .. нямаше осезаема разлика м/у различните марки .. панацея .. или вълшебни капки няма .. най доброто си е да си вземе все по едно детенце на корема .. и да си го нагуши и затопли  Sunglasses 

# 23
  • Мнения: 49
Мила Пипилота напълно те разбирам ние бяхме с колики до 2г. и 2-3м !!!
Не прекалявай с затоплянето,да не увредиш коремчетата.Затопляла съм със чиста мас само вечерно време като правех масаж с много лек натиск около областа на пъпчето в двете посоки,около 2-3 минути.В краен случай,повтарям в  краен случай клизна със бебешко крем-сапунце имаше ефект!Продалжавай със Сабсимплекса,можеш да го даваш не само по време на ядене,но не помалко от 40 мин след предните капки,те не овреждат бебочетата го изакват.
Това е период който трябва да си измине,ние се оправихме с мезим форте но изписан от детски инфекционист,задължително се допитяй с лекар за тези хапчета те все пак са за възрастни.Има йпрахчета за флората в стомаха "enterol"   и  "hidrosec".Лежахме в болница с повръщане разстройство почнахме лечение с мезим фортито едновременно с ентерола и сега сме рахат.Не ги давай на своя глава консултирай се не само с лич.лекар,може с детски инфекционист,или с гастроентералог.Ако искаш пиши ЛС!

# 24
  • Мнения: 7
Ох мамчета.... и ние сме с непоносими колики. Рев до скъсване, цялата почервениява и даже се изпотява от зор. Напоследък дори се засилиха и това се случва почти след всяко хране. Малката е на 50 дена, давам и чайче хип, капки sab и еспумизан L. Вече незнам какво да правя... newsm78

# 25
  • Мнения: 2 757
И аз не знам вече какво да правя, като че ли все по-зле става. Майка ми ли така я научи (странно, понеже и с брат и така постъпва, пък той пак си заспива сам само биба да има) понеже много я носи, но вече само на ръце спи. В креватчето се буди след 15 мин след като разбира се е била приспана на ръце или цица и е едно денонощно носене. Не знам колики ли са, такова мисля че е, пищи истерично, опъва се и ужас. Капки не помагат, даже по-зле май стана от тях. Проблемът с врата има ли го няма ли го не знам, но от ходене по "специалисти" не съм забелязала олекване (освен на джоба ми) и спряхме ходенето с уговорката с физиотерапевта, че пак ще го посетим ако решим че става по-зле. От пищенето и и брат и не може да спи, даже и в съседната стая се чува много. Разделих ги през 3 стаи, при малкия спи майка ми, а аз отучвам Ева от заспиване на цица и на ръце, за сега без резултат, но не губя надежда. Направо не знам семейства, живеещи в една стая как оцеляват - мани дъртите, ами децата как спят. Трите ми деца спят в различни стаи, всеки с по един дърт. Не знам кво ме чака като си тръгне майка ми след 2 седмици  ooooh! Това е нечовешко, мамка му. Питам се дали ще ме подкрепите в решението ми да мъча Ева да я свиквам да заспива сама. Едва ли много ще ми олекне, но поне малко от носенето и оригването да кръцна  Thinking Не съм привърженичка на оставянето детето да реве. Ама като тръгне майка ми няма да имам избор.

# 26
  • Мнения: 7 803
аз пък не си представям цял ден да друсам бебе  Tired редно е да заспиват сами  Peace кураж и не се поддавай  Naughty

# 27
  • Мнения: 2 673
Коликите ги облекчава топъл компрес, оттам нататък - всичко е въпрос на фармацевтичен бизнес. Сина изпи огромни количества Инфакол, Еспумизан и ..квото се сетите. Отминаха към 5-ия месец за около седмица. После ни почнаха зъбите  Mr. Green

ПП понеже беше само на ръце ...и до ден днешен ИСКА САМО НА РЪЦЕ  Tired

# 28
  • Мнения: 770
Мили мами на бебета с колики, не искам да ви плаша, но ние си ги имахме до скоро, а вече сме на почти една годинка! Предполагам, че коликите са индивидуално явление и това, че нещо е помогнало на едно бебе, не значи че ще помогне на друго! Съветвам ви да не експериментирате с разни отвари и подправки, просто е въпрос на време! thumbsup

# 29
здравейте и ние сме с ужасни колики на 20 дена сме и направо е кошмар като си помисля кога ще свършат Cry

# 30
Скъпи мами предлагам ви спрей,който се впръсква в устата на детето преди хранене и помага наистина.Лошото е,че това лекарство не се намира в България,а ни го донесоха наши познати от Германия.Скъпи мами,много е ефикасно,ако някой аптекар се наеме да ви го внесе или някой познат в Германия да ви го донесе ще се родите.Няма мъки за детето,за вас за никой.Казва се лефакс и е страхотно.

# 31
na6ite koliki po4naxa ot 5 den .Mnogo reve i se prisviva.6te opitam i az sus indiiskoto orex4e .dosega my slagax anason vuv vodata .I otdelno kypixme kapki espymizan no efekyut e nylev.

# 32
Привет. Ние вече сме на 2м. и 9 дни. Имаме ужасни колики който почват още от сутрин та чак докато не заспим вечерта. Когато се събудим нощем същото ни мъчат и сънят ни е неспокоен. Опитахме всичко от Eспумизан L, Normoflor - за къркоренето на стомахчето, чайче от Hipp, само семенца от копър пак като чайче, сега ще вземем и едно лекарство от Англия - Infacol, а също тека докато пристигне то ще пробвам и със Саб симплекс. На адаптирано мляко сме и опитах да му разнообразявам храната с НАН, ФРИЗОЛАК и МИОМИО. Давам и фризовом за запек когато има . Ако не помогне и Саб симплекс и Infacol незнам какво ще правим. Иначе го oригвам, правим гимнастика като свиваме крaчетата към коремчето слагам го по коремче (даже понякога през денят го оставям да заспи така), нося го на ръце, пея му и вече не виждам изход от тези колики. Благодаря ви за всичко което сте споделили. Дано да помогнете и на други мамчета с вашите съвети. Аз научих много от тях. Simple Smile Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 7 803
честно казано не се учудвам, че има колики детето  Shocked с такава смяна на млеката. това съгласувано ли е с педиатър или ти на своя глава му разнообразяваш менюто  newsm78

# 34
  • Мнения: 3 336
За коликите съвет не мога да ти дам, защото моите бяха много кротки, не усетих кога са минали. Давах им само чай на ХИП и Еспумизан Л. Но те почти не са ревали.
С храненето, беше ми малко трудно в началото (до погачата баба ми ми помагаше, но после си отиде). Събуждах ги почти на всяко хранене (до 4-тия месец спяха почти не будуваха Mr. Green). Млякото, сипано в шишетата го подпирах на възглавници и го слагах в устата (в началото често подоше от устенцата им, но като го сложа пак, засмукваха бързо smile3504). Така се хранихме ние.  Laughing

И мъжо така ги хранеше - подпрени на възглавници с шишетата, а той в средата държи дистанционното, като спре да се чува цокане от едната страна той почукваше с дистанционното по шишето и пак засмукваха Crazy Той обикновено ги хранеше веднъж в 11 и после в 2, после си лягаше и ме будеше да се преместя при децата, аз като ги накърмех в 8 лягах и спях до 2 с тампони в ушите Laughing Всъщност и двамата още си спим с тампоните, но и децата все още се будят от врем ена време.

По темата - и моите имаха колики може би около 2 месеца, нито капки помагаха, нито отвари. Ники явно по-зле ги преживяваше, та през деня го оставях да спи върху една възглавница с корема надолу, само че го наглеждах постоянно, да не стане беля. Той от врем ена време помрънкваше когато му станеше неудобно и му премествах главата на другата страна, ако продължаваше да мрънка го обръщах по гръб. Моите и двамата и досега обичат да спят по корем Peace

# 35
  • Мнения: 450
Чай от Ким или Кимион, около 2-3 ч.л, се преваряват в 200-300мл вода, може да се приготвят млеката с него /вместо вода/ или разредено с вода или се дава като чай да се пие  /аз го мешам и с другите чайчета на Хип/
Кимиона или Кима имат газогонно действие.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D0%BE%D0%BD

# 36
  • Мнения: 577
ние сме на смесено хранене и педиатърката ни препоръча да пие АМ aptamil comfort 1 той е нов продукт и не дразни коремчето като др. Иначе и ние пробваме всички методи капки масаж, с кремче за колики масажирам корема. всеки ден го успокоява различно нещо и не мога да преценя точно кое е по ефикасно.

# 37
Абе виждам че темата е стара обаче не видях никой да спонава и едно друго лекарство против колики.Ние сме само на 10 дена обаче болките вече започнаха.Пробвайте следното- сложете малко захар да се крамелизира и после долейте водичка.Става сиропче с цвят на коняк...пробвайте  след ядене с хубава бутилчица.Дори и да не помогне нищо не губите.При нас върши чудеса засега...нито запича нито дразни, а пръцкането ще го чуете отдалече.

# 38
Ние използваме едни "Вълшебни" хомеопатични хапченца против колики.Фирмата е  HYLAND'S, американски са и отскоро официално се продават в България. Аз ги купувам от един магазин за италианско спално бельо на "Джеймс Баучер" до х-л Кемпински, в който се продават и някои бебешки продукти. 125 хапчета струват 10.00 лева. Дават се по 2 хапченца през 15 мин., колкото пъти е необходимо /но най-много 8 пъти поред/. Аз до повече от 3 пъти на хранене не съм стигала - не ми се е налагало.
Моите бебоци имаха силни колики най-вече след вечерното хранене и заспиваха трудно след доста реване. Откакто използвам тези хапчета, коликите драстично намаляха и вече заспиваме спокойно.
Ако някой се интересува - да ми пише на личния, мога да дам телефон на офиса-вносител.

# 39
  • Мнения: 38
здравейте мамчета ами ние сме на 2 месеца и се побъркваме от колики пробвах еспумизани разни,саб симплекс,чайове от анасон и копър че и мента абе нищо не върши работа и чакам едни вълшебни капки и аз infacol  от канада ще ги получавам но до тогава може и да се поболеем от болка,пиша от варна и конкретно исках да запитам cho_chi дали тези хапченца ги има по аптеките

# 40
  • Мнения: 204
Аз ги купувах от САЩ. С първото дете пробвах всички възможни лекарства и нищо не помогна, и като ми препоръчаха Hyland's киликите направо изчезнаха. С второто изобщо не си правих експерименти, само Hyland's давах. И мога да кажа че нямахме проблеми с колики. Много се радвам да чуя че ги внасят в Б-я, ако видя къде се продават ще пиша. Но на всяка цена ги намерете, много са добри.

# 41
Ние сме вече на пет месеца и ако искате ми вярвайте ама все още имаме колики.Много рядко, но ги има.И ние използвахме какво ли не, но нямаше никакъв резултат.Чак когато започнахме да даваме друго освен мляко постепенно отшумяха.Затова търпение.

# 42
Продават ги в някои аптеки и магазини за детски храни и аксесоари. Не знам от къде сте, но в София ги има на 2 места със сигурност:
1. На предпоследната спирка на трамвай №1 посока Южен парк, в ъгловия магазин за детски храни и аксесоари
2. До хотел Кемпински, ул. Джеймс Баучер, ъглов магазин за спално бельо и детски аксесоари.

# 43
  • Мнения: X
Еспумизан,Саб симплекс,Инфакол,чай от семена копър,чай на ХИП от копър,чай Бебезан,топло на корема, масажчета на коремчето с крем Бебинос всичко това се оказа с минимален ефект.
От 1 седмица ползвам едно турско лекарство- ефекта е поразителен , пак си имаме колики но значително по-малко. Спрях лекарството за 2 дни с мисълта че просто му е дошло време да му минават коликите и всичко почна от начало. На 2 месеца сме и не мисля да му спирам лекарството до 3 месец.
Лекарството е Zinco damla (Зинджо капки) на билкова основа и съдържа в
1 капка:
Prunus amygdalus (бадемово масло) 11мг
Pimpinella anisum (масло от анасон) 6мг
Foeniculum vulgare (малсо от резене) 1мг
Carum Carvi (масло от кимион) 0.62мг
Anethum graveolens (масло от копър) 0.28мг
Melissa officinalis ( масло от маточина ) 0.06 мг
Helianthus annuus ( слънчогледово масло ) 20.54 мг
Цинк 0.0033мг

Дава се 3 пъти по 4 капки преди хранене.Има горчив вкус но пък и ефект има.Струва около 20лв 30мл.

# 44
zdravei napalno razbiram problemat ti az sahto imam bliznaci na 2 mes malkata imahe ugasni koliki behe ugas edinstvenoto nehto koeto mi pomogna behe luk4eta vav 100gr voda za piene raztvori 1 luk4e i mu davai samo takava voda na 3 den niama da ima nihto oba4e tova vagi samo za momi4eto na mom4e na se davalo nez zahto.Otnosno 2 bapros hrani deteto togava kogato to e gladno.Az gledam bebetata si sama htom az moga i ti hte se spravih ako imah vaprosi za kolikite ostaviam ti emai monika8@dir.bg mogeh da piheh za vsi4ko. Laughing

# 45
  • Мнения: 235
И аз използвам хапчетата на Hyland's. Много съм доволна. Има ги и в Пиги хаус. 

# 46
  • Мнения: 4 308
Сменихме адаптираното мляко с частично хидролизирано такова. И така минаха.
Ползвахме Еспумизан Л, Ентерокинд, Саб симплекс, Инфакол, Колийф / ooooh!/ и ефектът им беше все за по два дни.

# 47
 Hug Na nas mnogo ni pomognaha kapki "Биогайа". Te sa sravnitelno novi i struvat okolo 20 lv.

# 48
  • Мнения: 119
нашите колики почнаха от 7мия ден, давах Еспумизан, затоплях коремчетата с кърпа, със сешоар, после една позната ми каза за хомеопатични хапчета. давах ги 3 дни и коликите спряха.

# 49
  • Мнения: 487
Децата на авторката със сигурност вече нямат колики. Grinning Grinning Grinning

# 50
здравейте любeщи мами...
аз съм едно 13 годишно момиче нуждащо се от помощ!
имам братчета... Близнаци
малко ми е трудно да се справям, но успявам!
започнаха ни коликите  и вече сме на 1 месец и 2-3 дена.
моля Ви за малко помощ, дайте ми един съвет

как да бъда добра кака и да се справям с всичко?
вече изградих малко доверие в родителите ми и съответно след къпане преобличам малкия(Алекс), защото повече слуша,
а днес за първи път преобляках и смених памперса на по-големиа (Ясти)
моля ако имате по  големи синове и дъщери нека се свържат с мен, за да ми помогнат, защото в момента съм като неориентиран снаряд и съм безкрайно объркана
skype: valensia_77

# 51
  • Мнения: 24
И аз да споделя опит, след като ние преминахме този етап. В самото начало, което беше някъде към 10-тия ден започнахме с Еспумизан L, но за съжаление изобщо не ни помагаше.След консултации с други майки, разбрах за едно "чудодейно" лекарство, наречено "LEFAX". Намерихме начин да ни го доставят от Германия / тъй като само от там може да се закупи / и наистина още с първото впръскване в устичката на бебо, само за 5 секунди го отпусна и той спря да ми се гърчи от болка. Препоръчвам го на всички майки с този проблем, макар че всичко си е до организъм на бебчо. Интересното е, че съставката на 99% от лекарствата за колики е една и съща - симетикон, а едни действат, други не.Просто трябва да се опитва и да се види, кое ще помогне. Peace Успех мамички  Hug

# 52
  • Варна
  • Мнения: 691
Ние си взехме Lefax и от 7 ден сме на него-ефекта беше чудесен. От седмица обаче когато започнем да ядем и посредата на сукането ревввввввввввввв-и съответно не може да се нахрани. Ето с това сега незнам как да се справя. Минахме на Саб симплекс като си мислехме че лефакса вече не дейстава.................ама същата работа. Сега незнам какво да правя

# 53
Майчета, как се справихте с коликите? Ние сме вече на два месеца и десет дена, а коликите ни дори се засилват. Давах Еспумизан, Саб симплекс, Бебинос, Инфакол, чай от копър и анасон, чайче Хип, но нищо вече не помага. Направо полудявам!  #Crazy Сменихме Фризолака с Нутрилон, него пък с Миломил НА 1, но подобрение няма. Само където акото ни стана зелено като сготвен лапад все едно да пасали трева. Споделете вие как преборихте коликите и от кое АМ сте доволни.
И още нещо да питам: Как храните близнаците? Ние сме на три часа, но много често малката принцеса изгладнява по- рано и започва един рев, а Мартин спи сладко и ми е жал да го събудя. Само да поясня, че майка ми ми помага и по принцип ги храним едновременно. Та вие будите ли ги или чакате да се събудят? И въобще как успявате да поспите с това постоянно хранене? Споделете опит, че едва издържам, нещо ми куца организацията.

# 54
# 55
  • Мнения: 2
iskam da spodelq na vsi4ki mai4eta, 4e namerih lek za kolikite i 4e ne iskam da me mislqt za luda, kakto az mislih , horata , koito me posavetvaha da go napravq:D imam sin4e na 2 meseca , koeto ima6e zverski koliki , no se ottarvahme ot tqh Simple Smile pravi se masaj4e, opisano e i v knigite na vanga . 4uh ot 2 razli4ni maiki za tozi masaj, no ne povqrvah...davah na beb4o espumizan i hipp s kopar, no rezultata be6e po4ti nulev. sled porednata kriza ot 3 denono6tiq se saglasih da opitam i masaja, tai kato nemojeh da gledam detenceto kak se ma4i. masajira se grab4eto i vdlabnatata 4ast do dupenceto na bebeto. jenata , koqto go prave4e si tope6e prastite vav vodi4ka i s vartelivi dvijeniq masajira6e. kogato si digna rakata napravo ne mojeh da povqrvam na o4ite si. na mqstoto ima6e 4erni kosmi, kato tran4eta, koito tq mi dade da pipna i bockaha kato igli. sled , koeto gi otstrani s brasnarsko noj4e. iskam da vi kaja , tova ne e ludost! prosto ot tozi moment ne sam dala nito kapki, nito 4ai i ve4e 10 dni detenceto mi ne e zaplakalo ot koliki. 4uvstva se mn dobre i naistina vsi4ko svar6i s otstranqvaneto na tezi kosmi. nqmam obqsnenie , znam , 4e zvu4i stranno, no pomogna na beb4o i sega toi e jiv angel. dano sam pomognala na nqkoi Simple Smile

# 56
  • Мнения: 20
здравейте ние сме на 3 месеца и половина и имаме ужасни колики и стават много силни и по цял ден и нощт само в колата се успокоява не знам уж трябва да са кьм своя край а те се засилват,това нормално ли е?

# 57
  • Мнения: 96
iskam da spodelq na vsi4ki mai4eta, 4e namerih lek za kolikite i 4e ne iskam da me mislqt za luda, kakto az mislih , horata , koito me posavetvaha da go napravq:D imam sin4e na 2 meseca , koeto ima6e zverski koliki , no se ottarvahme ot tqh Simple Smile pravi se masaj4e, opisano e i v knigite na vanga . 4uh ot 2 razli4ni maiki za tozi masaj, no ne povqrvah...davah na beb4o espumizan i hipp s kopar, no rezultata be6e po4ti nulev. sled porednata kriza ot 3 denono6tiq se saglasih da opitam i masaja, tai kato nemojeh da gledam detenceto kak se ma4i. masajira se grab4eto i vdlabnatata 4ast do dupenceto na bebeto. jenata , koqto go prave4e si tope6e prastite vav vodi4ka i s vartelivi dvijeniq masajira6e. kogato si digna rakata napravo ne mojeh da povqrvam na o4ite si. na mqstoto ima6e 4erni kosmi, kato tran4eta, koito tq mi dade da pipna i bockaha kato igli. sled , koeto gi otstrani s brasnarsko noj4e. iskam da vi kaja , tova ne e ludost! prosto ot tozi moment ne sam dala nito kapki, nito 4ai i ve4e 10 dni detenceto mi ne e zaplakalo ot koliki. 4uvstva se mn dobre i naistina vsi4ko svar6i s otstranqvaneto na tezi kosmi. nqmam obqsnenie , znam , 4e zvu4i stranno, no pomogna na beb4o i sega toi e jiv angel. dano sam pomognala na nqkoi Simple Smile
Наистина звучи налудничаво,но и аз бих го направила ако наистина помага.Кой може да го направи този масаж,ако аз го направя дали ще е ефективно???Странно звучи...

# 58
  • Мнения: 258
Моят син имаше ужасни колики,от 7 ден до може би 3-я месец,вече не помня добре ,той е първи клас ,но помня безкрайните безсънни нощи ,рев,гърчове и т.н.От самото начало ни предписаха специално мляко,ще ме извините ,че не пояснявам името ,но наистина не помня,но и то не помогна.Лекарствата ,които се намираха в аптеките ги давахме ,всичко опитахме и нямаше резултат.Това ,което ни помогна беше коластра -на прах в капсули,както и лайка от тези които са хомеопатичен вариант -мисля беше камомил 10 ,по 1 зрънце и половин капсула коластра разтваряхме в много малко водичка преди храна и още първата вечер детето спа спокойно.Късмет на всички с подобен проблем,дано съм помогнала

# 59
  • Мнения: 20
http://www.youtube.com/watch?v=FS2TR1oul9U аз правя този масаж на малката принцеска и забелязвам, че има облекчение на коликите.

# 60
  • Мнения: 2
Здравейте,тъй като имахме големи мъки с коликите на сина ми ,който за нещастие продължават,а сме почти на три месеца вече реших да споделя какво ни спасява поне частично дано да помогне и на някой друг. В началото давахме инфакол,който само ни причини запек и не помогна изобщо.Сега даваме комбинация от биогая сутрин, а през деня даваме colocynthis 9 ch,което се дава преди всяко кърмене ако кърменето е на  часа ако е по-често тогава през кърмене.colocynthis 9 ch  по 3 топчета се разтварят в една лъчичка вода преи кърмене.Дано да бъде полезно и на някои др.

# 61
  • Мнения: 1
Zdraveite bebcheto mie na edin mesec i piehme espumizan L a sega novi kapki espumizan komfort i prodaljava da e nespokoen nepomagat pediatarkata negi smenq kakvo da pravq

# 62
  • Мнения: 2
niama da poviarvate ,kolko lesno minaxa kolikite na moeto bebe ,bez lekarstvo.no sam si vzela infacol..no parvata ve4er kogato my go dadox ne my mina vlo6i se:( .obadix se na edna mama ,i mi kaza 4e deteto pielo s -26 (sa6toto mliako kato moeto) i go smenila s NAN na nestle ..no 1 ot radjaneto )..i kato s magi4eska pra4ka spreli kolikite ...imax nadejda tai kato moeto ziala no6t se ma4e6e mnogo i mi se kasa6e sarzeto.biax vzela ot vsi4ki vidove mleka da probvam ,no kam nan samo biax posegnala no biax se otkazala.vednaga si go kypix naxranix go na obed ve4erta ...i ..deteto zaspa krotko vsiaka6 nikoga ne go e bolialo.ne pravia reklama na mliakoto Simple Smile))

# 63
  • Мнения: 2
i po moe nabliudenia ako davate mleka ne prekaliavaite s menzyrite ,edno kam tri ,kolkoto po to4no po  dobre .ako e po gasto ,moeto trydno prazka i go boli stomax .malko po redi4ko mliakoto mai po dobre .moe mnenie no samo si go mislia ...

Общи условия

Активация на акаунт