Ноемврийки 2016 - Тема 2

  • 78 224
  • 418
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 706
Това със забелването е задължително да се приключи до годинка, после става по—трудно. Ако имаш някакви съмнения, на уролог и да се приключва, ако има нещо, да се отлага е по— лошо.
Има различни мнения на педиатъри, аз съм даже за обрязване, но съпружето не одобрява Grinning

# 46
  • Мнения: 1 039
Това със забелването е задължително да се приключи до годинка, после става по—трудно. Ако имаш някакви съмнения, на уролог и да се приключва, ако има нещо, да се отлага е по— лошо.
Има различни мнения на педиатъри, аз съм даже за обрязване, но съпружето не одобрява Grinning

 Е чак задължително?
Обрязването и за мен е ок, просто все още при българите не е "одобрено".
Малкото ми юначе днес изяде около 190гр каша + 100гр плодово пюре. Изуми ме!
На 15 прави 6 месеца, на 22 сме на консултация. Миналата консултация беше 6800гр и 67см. Ще видим сега как ще е. За после съм забъркала спанак с ориз, пък да видим Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 545
Здравейте, мамите. Приемате ли нови членове?
Аз в началото писах, но после нещо май позабравих.
Аз съм с две бебета - девойка и младеж. Девойката малко по-мъничка, не е много по яденето. Младежа е по-якичък, от скоро се обръща по корем и му е много интересно.
Захранила съм само с оризова и царевична каша. След голямо чудене днес ще почна с тиква и постепенно въвеждане на зеленчуците.
Хубав и слънчев ден от мен!

# 48
  • Мнения: 50
Привет, bimbaaa !
Мъниците ти да са здрави и слънчеви.
Как приготвяш царевична каша?

# 49
  • Мнения: 1 545
Давам им готова каша. Все още нищо не съм им приготвяла аз. Когато увеличат количествата тогава ще им правя пюретата. Но специално за царевичната каша идея си нямам как се приготвя домашна такава.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Мами как се справяте с даването на картоф не го ще и не ще няма ли тиква в картофа не ще опитвам да намаля тиквата ама нашия не е будала  Laughing LaughingДа го считам ли така въведен или да се мъчим още? Може би не трябваше да започнем с тиква( не че не опитах първо картоф пак ужас).Споделете какво и в какъв ред сте въвели !Целувки и чао !

# 51
  • Мнения: 123
здравей те момичета утре сме на ваксина обаче ни хърка нослето звънах на док и ми каза да и купя низита маз и да слагам в носа и не пречело за ваксината щяла да я прегледа има бели прозрачни сополи да бием ли ваксината не знам каката нещо се разболява и тя с зачервено гърли и така и ние се захранваме ама сме много мързеливи не се обръща и така дайте ми съвет какво да правя хубав ден на всички bouquet

# 52
  • Мнения: 1 039
здравей те момичета утре сме на ваксина обаче ни хърка нослето звънах на док и ми каза да и купя низита маз и да слагам в носа и не пречело за ваксината щяла да я прегледа има бели прозрачни сополи да бием ли ваксината не знам каката нещо се разболява и тя с зачервено гърли и така и ние се захранваме ама сме много мързеливи не се обръща и така дайте ми съвет какво да правя хубав ден на всички bouquet

Ако няма температура, то прозрачните сополки не са повод за не поставяне на ваксината Simple Smile
Имай предвид, че изместването на една ваксина би било причина за изместването и някои следващи.

# 53
  • Мнения: 123
до сега ни е бита само една ваксина защото бяхме с два месеца с кашлица и накрая болница и това ще е втората

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 175
viki23@ според мен не ги слагайте. По-добре да изчакаш да е напълно здрава. До годинката все ще ги сложите. Следващите ваксини са чак тогава. Не е проблем че се отлагат  Peace

Последна редакция: ср, 10 май 2017, 18:07 от Kofichka

# 55
  • Мнения: 1 039
Всяка следваща ваксина изисква да са минали еди колко си месеца от някоя предишна. И определено е проблем да изостават по няколко месеца, тъй като се разбичква целия имунизационен период. Да не говорим, че и за детски се изисква бележка за поставени такива...
Като отидеш на консултация, педито най-компетентно ще ти отговори какво да правите Simple Smile

# 56
  • Мнения: 80
Bimbaaa винаги се радваме на нови членове! Да са ти живи и здрави двете съкровища! Simple Smile)
Момичета, и аз се интересувам от домашните каши, ако някой си ги прави, моля да сподели опит! Ще бъда много благодарна:)

# 57
  • Мнения: 123
Здравей те не ни биха ваксината били сме с зачервено гърло и ни изписаха антибиотик осмапокс и биозин и след 10 дни като се оправи пак да я заведа за ваксината само тежим 8400 били сме малко дебелички 69 см.Каза ми да съм започвала да давам и местни пюрета и плодови и така хубава вечер на всички мами и бебчета  bouquet bouquet bouquet

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 175
Момичета имам една чуденка.. След ваксини можем ли да се къпем или се изчаква? Все забравям да питам докторката, ама си спомням на мен като са ми слагали, казваха да не мокря мястото няколко дни. Незнам дали е същото и при бебетата ама аз за всеки случай след всяко боцване не го къпя по 2 дни  newsm78

# 59
  • Мнения: 2 706
Момичета имам една чуденка.. След ваксини можем ли да се къпем или се изчаква? Все забравям да питам докторката, ама си спомням на мен като са ми слагали, казваха да не мокря мястото няколко дни. Незнам дали е същото и при бебетата ама аз за всеки случай след всяко боцване не го къпя по 2 дни  newsm78
В деня на ваксината не се къпе, след 24 ч няма проблем.
За забелването сме на уролог и ще пиша после.

Общи условия

Активация на акаунт