Въпроси до зъболекарите от форума! - 2

  • 120 886
  • 1 362
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 731
Преди седмица ме заболя зъб. Понеже болката не се търпеше отидох в най-близкия кабинет до работата ми.
Докторът привидно симпатичен старец и сложи лекарство , за което ме извика след 4 дни. Нямах болка вече. Каза че зъбът се самоумъртвил не разбрах как точно. Вчера ми сложи пломба. Най-ужасното и некадърно изпълнение, което съм виждала. Първо че разликата с цвета на моя зъб е огромна и си личи. Второ вече втори двн усещам вкус в устата си на лекарство.
Платих 30 лв за пломба, а получавам това.  На някой случвало ли му се е не знам какво да правя. Моят зъболекар ,който ходя от 10, г не е в София.
Този д-р само подканяше с измислени изследвания да плащам още и още. Това ме усъмни,че може да не е сложил пломба и да ми съсипе зъба. Тогава ще влезна в кабинета му и ще ги удуша. Моля дайте съвет преди да съм избухнала на място.
В момента не мога да пътувам в провинцията , за да се консултирам с моя доктор.
Най-вероятно е запълнил канала с евгенол и от него мирише.

# 931
  • Мнения: X
Преди седмица ме заболя зъб. Понеже болката не се търпеше отидох в най-близкия кабинет до работата ми.
Докторът привидно симпатичен старец и сложи лекарство , за което ме извика след 4 дни. Нямах болка вече. Каза че зъбът се самоумъртвил не разбрах как точно. Вчера ми сложи пломба. Най-ужасното и некадърно изпълнение, което съм виждала. Първо че разликата с цвета на моя зъб е огромна и си личи. Второ вече втори двн усещам вкус в устата си на лекарство.
Платих 30 лв за пломба, а получавам това.  На някой случвало ли му се е не знам какво да правя. Моят зъболекар ,който ходя от 10, г не е в София.
Този д-р само подканяше с измислени изследвания да плащам още и още. Това ме усъмни,че може да не е сложил пломба и да ми съсипе зъба. Тогава ще влезна в кабинета му и ще ги удуша. Моля дайте съвет преди да съм избухнала на място.
В момента не мога да пътувам в провинцията , за да се консултирам с моя доктор.
Най-вероятно е запълнил канала с евгенол и от него мирише.
Благодаря, а това за какво е . Ще отмине ли? Днес като че ли усещам по -малко на вкус това вещество.
Много е неприятно.

Дали да не отида при моя да ми смени пломбата?

# 932
  • Мнения: 1
Здравейте. Преди години  оперираха на майка ми епулис,чиято хисология беше "плоскоклетъчен карцином"
претеснявам се,че и аз имам увеличение на венеца на долната челюст.
Към какъв специалист и къде да се обърна за консултация?

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 20:00 от Не се сърди, човече

# 933
  • Мнения: 823
Лицево-челюстен хирург .От кой град сте ?

# 934
  • Мнения: 731
Ягода, трябва да ти разпълнят каналите и да промият хубаво. Аз така опатих. Цяла година ми миришеше, въпреки промивките. Имах непоносимост. Ужасно е и те разбирам напълно. Не ходи при всеки зъболекар. Този материал е по-евтин.

# 935
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Благодаря за отговорите , днес отидох на зъболекар образувал се е джоб както предположи Тета, изряза част от венеца и почисти зъбния камък, изписа ми Елудрил , сега ме наболява , но не е нетърпимо.

# 936
  • Мнения: 101
Здравейте, предстои ми слагане на мост(един зъб) двата съседни са кучешки и другия е с метална корона. Зъболекарят ми каза, че трябва да премахне короната, съответно ще го облече, но за кучешкия каза, че трябва да го умъртви, защо не разбрах. Някой има ли отговор?

# 937
  • Мнения: 1 405
Защото трябва да се пили до пънче, без умъртвяване няма да стане според мен

# 938
  • Мнения: 101
А трябва ли да пили кучешкия, след като е напълно здрав зъб?

# 939
  • Мнения: 68 372
Може и здрав/жив да се пили и облече, но често има болка като се сложи моста..нали е жив, нерви има и съответно боли.
Тогава ще трябва да махаш моста и да го лекуваш/умъртвявяш...което са допълнителни разправии.

Но може да се пробва и жив да се изпили.

# 940
  • Мнения: 329
Здравейте, след силни болки в пломбиран преден зъб посетих зъболекар, направих снимка, оказа се, че нервът се е самоумъртвил. Започнахме лечение-промивки, пасти, стоя отворен известно време. Вчера зъболекарят запълни каналите и го затвори. Проблемът е, че го усещам като изтръпнал, леко боли при докосване и натиск.  При почукване по-силно. Дали е нормално това състояние? Зъболекарят ми ще отсъства няколко дни и се притеснявам да не се яви проблем.

# 941
  • Мнения: 253
Здравейте, извинявам се ако въпроса не е много по темата. Може ли да ми препоръчате добър зъболекар в гр. София, който използва система за избелване Opalescence.  Ще се радвам, ако някой е използвал системата да сподели мнение. Simple Smile

# 942
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Здравейте. Счупи ми се зъб(почти целия), няколко дни преди това имах един два пъти дневно стрелкащи леки болки в него. Оказа се, че зъбът е с гангрена. Зъболекарката чисти каналите слага лекарство, но няколко часа след това започва да ме боли силно, пулсиращо, по неин съвет махам лекарството, след което трябва да спре да ме боли, но това не се случва, напротив болката се усилва и никакво обезболяващо не действа. Вече трети път се повтаря това действие, като след всяко следващо слагане на лекарството ме боли все повече. Въпросът ми е не трябва ли да се лекувам с антибиотик в такъв случай? И защо болката стана по-силна след като започна да го лекува? Нужно ли е да посетя втори зъболекар за мнение?

# 943
  • Мнения: X
Аз бих посетила, явно тази лекарка не се справя. След като ми изчистиха каналите също почна да ме боли. Пих антибиотик + второ чистене и после всичко беше ОК.

# 944
  • Мнения: 45
Здравейте, след силни болки в пломбиран преден зъб посетих зъболекар, направих снимка, оказа се, че нервът се е самоумъртвил. Започнахме лечение-промивки, пасти, стоя отворен известно време. Вчера зъболекарят запълни каналите и го затвори. Проблемът е, че го усещам като изтръпнал, леко боли при докосване и натиск.  При почукване по-силно. Дали е нормално това състояние? Зъболекарят ми ще отсъства няколко дни и се притеснявам да не се яви проблем.


Аз съм със същите симптоми от 2 дена.
Казаха ми че може около седмица да ме понаболява, малко ми е странно това.
Запълниха ми 4 канал на горен 6 зъб с топла гутаперка, направихме снимка и всичко беше ок на снимката. След интервенцията нямах никакви болки, но вечерта почнаха

Общи условия

Активация на акаунт