Раждане в УМБАЛ „Св. Георги“ (ВМИ) - Пловдив - 3

  • 92 019
  • 794
  •   2
Отговори
# 435
  • Мнения: 114
Здравейте Simple Smile!Някоя от вас раждала ли е с упойка? Какви цени са? И може ли евентуално да поискам упойка след като раждането е започнало или задължително трябва предварително да им кажа,че искам? Използват ли други видове обезболяващи или не?
Мисля, че е 250 лв. Хубаво е предварително да заявите,за да има анестезиолог в готовност, също така опойка се слага мисля до 5-6 см разкритие

# 436
  • Мнения: 83
Здравейте,

Аз родих вчера - 25 дни преди термин по спешност, но въпреки това нормално. Д-е Василева ме прие и след това ѝ свърши смяната и на смяна бе висок прошарен доктор - не можах да разбера как се казва. Водите ми изтекоха няколко часа след отлепяне на мехура, в 11ч вечерта шурнаха и първите води. Обръснаха ме и ме приеха с контракции на 4 минути и разкритие 4 см. От там ме оставиха да лежа и да чакаме, старшата акушерка беше до мен неотлъчно страхотна беше, Марияна Запрянова (за фамилията не съм сигурна). После вече за самото раждане точно се смени екипа и не знам кой точно ме изроди, сега в отделението се държат добре, но просто не успяват да помогнат на всички ни, защото сме много.

# 437
  • Мнения: 3
За съжаление там изживях най-големият кошмар в живота си.. След различни интервенции и опити да запазим и мен, и бебето, водите ми изтекоха в петия месец и трябваше да се предизвика раждане.. Самата ситуация е изключително болезнена, но в тази болница се постараха да я преживея по възможно най-болезнения и травмиращ начин. Трябваше да изпия хапчета за предизвикване на раждането. И то започна в нощната смяна на доктор Кръстева.. Тя въобще не искаше това да се случва, или от немърливост и мързел, или от страх, тъй като бях с оперирана шийка на матката и имаше риск от разлъсвания и кръвоизливи. В 22ч започнаха болките ми и ставаха все по-силни и все по-чести. По молба на сестрата, доктор Кръстева ме погледна и ми се разкрещя, че трябвало да се успокоя и всички да се наспим до сутринта. Помолих я тогава за обезболяващи или спазмолитици, щом трябва да се мака до сутринта, но тя ми отказа. Към 4 вече бях цялата в кръв и с нетърпими болки. Тя отново ме погледна и натисна плода навътре супер грубо. Но след половин час той все пак започна да излиза на леглото в стаята ми. Аз вече крещях. При загуба на околоплодна течност матката се свива около плода и контракциите са изключително болезнени. Преместиха ме в родилна зала и ме оставиха сама на едно легло с един леген под мен.. Аз раждах, болеше ме, крещях, но никой не идваше да види какво се случва. След около половин час, когато вече бях родила и млъкнах, дойдоха да ме видят... Някакси имах късмет и тялото ми се оказа по-здраво отколкото предполагах и оцелях.. Но никога не бих се върнала там. Това не са хора!

# 438
  • Мнения: 726
Имах подобно изживяване в Окръжна болница. Не искам да влизам в подробности. Затова не искам да чувам за държавни болници.
Но е факт, че има доста пациенти, които са доволни и са имали късмет да попаднат на нормален персонал.
Съжалявам за загубата ви.

# 439
  • Мнения: 4 985
Точно в гинекологията на Хирургиите съвестни лекари не видях.Имам чувството,че са назначавани с конкурс по садизъм.Особенно Иванчева.По-добре на ветеринар,отколкото там.

# 440
  • Мнения: 237
Minxy, що за хорър описваш? Това, което си преживяла е ужасяващо, съжалявам! Моля потърси правата си, осъди ги тея хора, преди да са убили някого!
Аз като чуя Кръстева и настръхвам
Преди година и половина отидох с кървене в 7ма гс, тя каза, че ако не остана няма да ме прегледа, защото нямало да получи пари от касата. После като ме видя на ултразвук ми се разкрещя как можело ембриона да няма пулс, веднага да са ме чистили. Държеше се с мен като с циганка, викаше ми, сякаш съм виновна за нещо, аз не знаех какво ми се случва, не осъзнавах, че преживявам аборт. Казах й през сълзи, че няма да ме пипа и избягах от тези луди и отидох на частен кабинет, където поне се отнесоха човешки с мен.

Бог да пази мен и детето ми, за да не стъпвам на това място отново!

# 441
  • Мнения: 983
Нямам думи да опиша какво чувствам в момента след прочетеното в последните постове.Разбирам ви мнението напълно вярно е,че в държавните болници явно е на луд късмет да попадне на свестни лекари.Пожелавам ви сили,кураж и много здраве,повече да не попадате на такива изроди и в такива ужасяващи ситуации.Прегръщам ви силно.

# 442
  • Мнения: 120
Има си лекари и лекари! Съжалявам за оскърблението на всички момичета, които не могат да кажат нищо добро.
Аз обаче ще кажа! Благодарение на адекватното отношение на др Мерджанова имам дъщеря си! Имах много трудна бременност, с къснодиагностицирана тромбофилия, инфаркти по плацентата, умерена прееклампсия от самото начало. Тази жена ме седеше по ЗК, но тя направи мнооого прегледи, които са извън ЗК и не ми взе нито лев, Доплер правихме през седмица и него не съм плащала. Приемаше ме в болницата само по необходимост, а това не бяха малко пъти. Наложи се да родя преждевременно, а нейното беше последното лице, което видях преди да заспя. Вдъхна ми толкова сила и кураж. След раждането дойде веднага, а после идваше всеки ден да ме види, само един ден не успя и ми се обади по тел. Интересуваше се от детето, ходеше в ИС за сведения. Винаги ми е връщала обаждане или ми е писала на Вайбър. До ден днешен се интересува как сме цялото семейство.
Мила, сърдечна и родена за тази професия!

# 443
  • Мнения: 4 985
С очите си да го видя това няма да повярвам.

# 444
  • Мнения: 2 988
Може и да има останали 1-2 свестни лекари, но за мен всички - акушерки, сестри, санитарки, лекари, неонатолози са най-меко казано студенокръвни, а доста от тях и некадърни. Да е жив и здрав д-р Коларов, благодарение, на когото ме приеха в отделението вместо да ме пратят по живо по здраво вкъщи с разкритие, кървене и отлепена плацента

Minxie, съжалявам много за загубата  и за болката, която сте преживели

# 445
  • Мнения: 182
Чета и не мога да повярвам какви неща пишете за тази болница.
Абсолютно отказвам да повярвам, че някой е оставен в такова положение...
Аз лежа вече четвърти път тука за различни проблеми за задържане и всеки път съм изключително благодарна за отношението и грижите, които получавам. Отношението на всички е прекрасно - от санитарката до главния лекар. Дори, когато ми се скарат да се стягам, го правят с майчина любов. Целия персонал е прекрасен и дава всичко от себе си.
Ако Господ реши, с две ръце съм твърдо За да родя тука!!!

# 446
  • Мнения: 4 985
Аз пък не мога да повярвам,че има някой доволен.Грижите са никакви,оставен си на произвола,отношението е грубо,нагло, арогантно,просташко,садистично.

# 447
  • Мнения: 813
Съжалявам, за случилото се, но и аз не мога да повярвам, че има някъде въобще такова отношение. Родих и двете си деца в тази болница и нищо лошо не съм видяла. Но все пак не съм била и с нагласата, че отивам на хотел и всички ще ме обгрижват непрекъснато.

# 448
  • Мнения: 2 988
Ние не сме отишли с мисълта, че ще сме на хотел и не сме искали да ни обгрижват непрекъснато. Имаме предвид най-вече да покажат малко съчувствие и съпричастност към майката в трудни моменти. Не да дойдат да ти заявят: "А значи ще си ходиш без бебе." Или да те закарат там с линейка и с направление за хоспитализация от друг град с контракции и кървене и да ти кажат: "Какво правиш тук като нямаш болки? Ако не те приемем ще трябва да си платиш прегледа за разкритие и записа на тонове."

Да ти кажат: "Давай АМ, защото на кърма няма да качва". И най-вече да ти кажат, че бебето ти е здраво и нищо му няма, а да е с ИВК и забавени рефлекси, а на година с перивентрикуларна левкомалация .

# 449
  • Мнения: 6
Здравейте, изчетох най-новите коментари.Предстои ми второ раждане през март.Първото ми дете се роди нормално без упойки преди 10г в Окръжна.Сега съм се насочила към Хирургии.Бебо обаче е застанал седалищно и за сега сме за вариант секцио.Лекрят,при който се следя за жалост изражда само със секцио в частна болница.Въпросът ми е -с каква упойка протича секцио в хириргии?На 29ти има отворени врати и мисля да отида,но все пак бих се зарадвала на историята на някоя прясно родила със секцио там!

Общи условия

Активация на акаунт