Окръжна Болница Варна - тема 8

  • 85 812
  • 776
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1
Здравейте предстои ми раждане и искам да попитам дали може да си избереш акушерка само без избор на екип и каква е цената?

# 766
  • Варна
  • Мнения: 3 042
Такава опция в ценоразписане не съществува. Трябва да се разбереш на 4 очи с някоя акушерка и да платиш колкото ти каже или колкото прецениш.

# 767
  • Мнения: 272
Здравейте, предстой ми раждане след около месец и половина. Нямам определн лекар в ОБ и искам да попитам, дали ако тръгна да раждам и бебето си е все още седалищно, както е в момента директно се пристъпва към секцио? Какво се случва? И когато тръгна да раждам, като отида в родилното къде точно трябда да отида, директно на 3тия етаж или..? Ходих на отворени врати ама сякаш не ми стана ясно.

# 768
  • Варна
  • Мнения: 3 042
Директно отиваш на етажа с документите, които имаш, приемат те веднага и така. За другото не мога да кажа, нали ти следят бременността, попитай твоят АГ. Последният месец се ходи по - често, би трябвало да знаеш как ще е бебето към края и да обсъдите варианти.

# 769
  • Варна
  • Мнения: 436
И аз родих без избор на лекар преди месец и половина. Отидох на 3тия етаж направо и след 30-40 минути бях родила. Даже се случи точно вечерта между двете смени - лекарката от дневната, акушерката от нощната /тя директно от асансьора дойде при мене Grinning/. Така, че няма проблем - няма да те върнат Grinning Имаше едно момиче в стаята при мене, при която буквално до последно /вече беше с контракции/ бебето беше седалищно и го чакаха да се обърне. Накрая го извадиха секцио. И тя, и лекарят много искаха да е естествено, но понякога нямаш избор. Тя беше с избор на лекар, но не мисля че това има значение. Който е на смяна ще те поеме и всичко ще е ок Simple Smile

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 16:16 от loter

# 770
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Момичета кога се очаква да има отворени врати  в окб през януари и февруари. Благодаря

# 771
  • Мнения: 6
Аз разбрах от друго момиче че е сега на 23.01 четвъртък. Без записване на час, директно може да се отиде.

# 772
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Благодаря

# 773
  • София
  • Мнения: 39 754
Моля пуснете нова тема.

# 774
  • Варна
  • Мнения: 780
Не виждам да има нова тема все още, затова пиша тук.

Учудвам се от толкова негативни мнения за държанието на Колев. Аз се следя при него, защото го посещавах за гинекологични прегледи от около 3 години преди да забременея и просто така си остана и след това да ме следи.
Определено е лекар със самочувствие, ама не е бил груб никога. Изключително спокойно ми е говорел винаги, като се има предвид, че доста често съм била паникьосана и притеснена. Винаги си вдига телефона, когато му звъня, дори през уикенда и също спокойно ми е говорел.
Освен в Окръжна болница, преглежда вторник и четвъртък след 13:30ч в АГ Ева - предполагам, че това се имаше предвид под частен кабинет. Но клиниката работи със ЗК, така че Колев преглежда и с направления там. Иначе за частен преглед с ехограф ми е вземал 30лв.

Иначе за повечето лекари в Окръжна и аз съм чувала предимно хубави мнения. В началото на бременността отидох и при Славчев след прочетени много позитивни мнения за него. Установи ми бременността, но видимо беше изключително изморен и не много разговорлив. Хубаво впечатление ми направи, че не предписва току-така лекарства.

# 775
  • Варна
  • Мнения: 436
Аз също написах, че Колев е груб, но всъщност надменен е по-точната дума. И малко печалбар ми се струва, защото почна да ме навива да раждам при него, което много ме подразни. Иначе го чух да води едно раждане и наистина говореше супер спокойно на момичето.
Иначе хора всякакви /и лекари/. Важното е да си допаднете един на друг Simple Smile

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 20:45 от loter

# 776

Общи условия

Активация на акаунт