Многодетни майки,желаещи още рожби

  • 20 426
  • 6
  •   1
Отговори
  • Smolian
  • Мнения: 40
Здравейте момичета! Не знам дали въпросът ми е пуснат в правилната тема,но все пак да споделя притесненията си. Майка съм на три прекрасни и здрави деца (на 11;7;5). Първото дойде след двугодишни опити и два спонтанни аборта,след това четири години лекувах какво ли не и смених четирима гинеколози,всички с мнението,че едва ли ще имам повече деца(усложнение и възпаление след секциото,което беше наложащо). Въпреки твърденията им двете ми дъщери се родиха една след друга с две години разлика(отново със секцио). С мъжът ми искаме още едно детенце,но колкото и голямо да е желанието ми,толкова е голям и страхът ми от четвърто секцио. Моля за съвет или ако някой познава жени с повече операции да сподели ,дали са имали проблеми!?  Минали са вече пет години от последното секцио и сериозно се замислям ,дали е възможно да родя поне един път нормално?! Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 17 921
Възможно е, казвам го от опит. Разликата между първото и второто ми раждане е точно 3 години. Първия път родих с вертикално секцио, при второто раждане (при това не на един плод, а на  доносени до 3 кг близначки) -  по нормален път. И все пак лекар ще каже най-точно има ли или няма риск в конкретния случай.

# 2
  • Smolian
  • Мнения: 40
 Simple Smile Знаех си аз,че има надежда! Да са Ви живи и здрави дечицата.благодаря за отговора

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Заглавието е сбъркано. Не се пита дали искаме повече от наличните ни в момента деца, повече от три, а се пита "Колко броя секцио мога да направя?" Според моя гинеколог до 6 няма проблем. Ама риска остава за мен.

# 4
  • Smolian
  • Мнения: 40
Благодаря за уместната забележка,както и за отговора Embarassed Simple Smile

# 5
  • Мнения: 9 595
Зависи и къде и как ще бъде направено. Останах с впечатлението, че в някои държави се ползват техники, при които интервалът може да е по-малък м/у операциите. Нямам операция, така, че малко наизуст говоря.
И аз искам 4-то, но ме е страх, че съм дърта и не мога да разчитам на бекъп когато ми се наложи.

# 6
  • Smolian
  • Мнения: 40
Аз съм от малък град и слава богу, гинеколози добри са останали, все още! Колкото до възрастта,то май е станало тенденция след трисете да се ражда първо Grinning ,така че щом се чувстваме добре здравословно,едва ли би било пречка,за още една рожба! Peace

Общи условия

Активация на акаунт