Септемврийски бебета 2016-Тема 2

  • 43 908
  • 265
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 304
Аз ще има само да мечтая да яде толкова, не знам защо не иска, утре ще пробвам да й дам оризова каша. Тя и мляко много малко суче, ама пък е 8700 , не знам как й стига това ядене просто

# 46
  • Мнения: 358
Уау, какви количества обсъждате .. моята дъщеря изяжда 150мл АМ на ядене, на обяд изяжда 160 гр пюре, и сега почнахме оризова каша - днес яде 120 гр и я дохраних с 30мл АМ, и кашата мисля като пюрето да бъде 150-160гр .
Мока, честито за яслата!

# 47
  • София
  • Мнения: 420
И аз дадох каша днес млечна без глутен.
Обаче следобяд я давам. Вие кога?
Между другото кашата е много вкусна  Mr. Green
Ние сме 7,800 кг, от няколко дни се е разял. Иначе едвам 100 гр ядеше. Не знам явно си е до дете, период... Не отслабва, наддава, но такова количесгво е съмнително как му стига това мляко. Обаче пюре пък 190 гр на обяд.
Скоро ще пълзи. Задържа се на крака и ръце, даже се отмества малко.  hahaha
Мока, честито и ние чакаме за септември... Май месец излиза класирането, та да видим. Стискайте палци!   bowuu

# 48
  • Мнения: 584
Мерси, Момичета!  bouquet
Ние скоро не сме теглени, но последно едната беше 6200гр, другата 5800гр.
Пюре си хапват по 150-160гр, едната и по 200гр. хапва понякога.
Кашата я давам и аз следобяд.
За закуска и вечеря мляко, по около 210-260мл.

# 49
  • Мнения: 358
А колко часа пауза правят след последното хранене?
Кашата и аз следобед я давам.

# 50
  • Мнения: 1 304
Аз моята я храня и два пъти през нощта ( нейна нощ) , тя си ляга мн рано 18-19 ч , та я храня и в 21 и към 00- 01 ч , после в 4-5 става, иначе мн малко хранения на ден ще се получат 3-4, ако не яде докато спи вечер

# 51
  • Мнения: 131
Мокка, честито  за яслата!! Получи се все пак  Crazy

На нас ни предложиха и място в още една,директно до работното ми място и се съобразяват с работещите  при нас и ако рябва да останеш до по-късно н аработа,се обаждаш и срещу 1,5 евро на  15 мин остава някой да гледа детето. Има  доооста  по-малко деца и ми хареса повече от  другата. Другата е с двойно повече деца, площадката за игра е директно на  бетонна плоча върху магистралата,но е пък  е към университета и  работните времена са твърдо по-дълги. Мъжът ми  настоява за втората,заради работното време и че е по-близо до нас( 10 мин с кола, но поне   в нашия град),аз клоня към първата,защото е двора на раб. ми място( в съседния  град) и ако нещо стане ,съм за 3 минути при нея и ми допадна  повече....ох поредната драма...трябва да обмисля много добре

Нас продължават да ни мъчат зъбите,въпреки че не  излизат..или поне  аз предполагам,че са зъби...искам вече да бръкна и да ги извадя   #2gunfire #2gunfire #2gunfire  Вие нямате  ли проблеми? МОята  принцеса се буди на 2 часа, вчера си изподра едната  буза от  болки и се наложи  да и дам парацетамол. А  си мислих,че коликите  бяха  най-лошото  Stop

Забравих да допълня- ние  ядем 160-190 мл пюре н аобед и вечер мноого различно каша от 120 до 180-200 мл. Аз я правя с   100 мл вода  и 100 мл прясно мляко(от около 1 седмица,спрямо немските  препоръки за ранно запознаване на  децата с млечния белтък,но разреден) със суха каша(редувам най-различни видове) и  2-3 лъжички плодово пюре

# 52
  • София
  • Мнения: 420
Излседвахте ли дечковците вече?
Ние днес пуснахме и излезнаха за някоко часа. Справих се с взимането на урина от раз.  Whistling
А някой да знае дали се ходи на нефролог на 6м? Профилактично Simple Smile

# 53
  • Мнения: 131
А аз мога ли да  попитам защо изследвате децата?? Това редовно се прави в БГ или по ваше желание ей така?? И какво  точно изследвате и с каква цел? Какво очаквате?

# 54
  • Мнения: 834
Прави се, когато детето стане на 6 м., по здравна каса, профилактично - кръв, урина и ехография на коремни органи. При момчетата проверяват и тестисите дали са слезнали.

# 55
  • Мнения: 1 304
Да, минахме изследванията тези дни и на ортопед ходихме, че не бяхме ходили, вс е наред.
Да кажа, че Тони днес изяде 80 мл морков с броколи и досука мляко после и след два часа и половина повърна известно количество от сместа , явно й е дошло много

# 56
  • Мнения: 131
При нас има редовни прегледи ,но н е се взема кръв,урина ,а пък за ехо въобще не иде реч. Питат ни как сме,оглеждат дали детето се развива  нормално,евентуално ваксина и така

# 57
  • Мнения: 584
Тесса, мерси!  Hug
При нас може да кандидатстваш само в 4 градини и/или Tagespflegestellen. Ако получиш одобрение от едното място, автоматично те изключват от другите 3. Личи си, че живеем в една Област.  Mr. Green Явно всяко градче и селце сами си определят правилата.... Crossing Arms Да не говорим, че платформата за кандидатсване май е правена от някой, който си няма много хал-хабер какво е важно за потребителя.
Аз също имам детска градина до работата, ограда до ограда сме, обаче работя в друг град и там съответно правилата са съвсем други. Градината взима с предимство деца от квартала. Иначе ще трябва да я напълнят с деца от моята фирма Laughing, а също имат само 10 места общо. Обмислях и там да кандидастваме, но в крайна сметка се отказах. Колегите даже се шегуваха, че в такъв случай няма нужда да се прибирам вкъщи въобще, направо в бюрото да се нанеса с бебетата.  Joy
Иначе имаме градина и към Фирмата, ама там листата на чакащите е ...незнам колко метра дълга. Щеше да е най-удобно, но бройката места отново не е съобразена, ама никак, с желаещите и броя на служителите. Иначе те работят до 18-19ч, мисля, че при спешни случаи и събота и неделя, срещу допълнително заплащане.
Но да не се оплаквам повече,  направо още не мога да повярвам, че въобще стана.  Crazy

Какво мляко даваш? Landliebe?

Утре ще вкарвам просо като втора каша, да видим дали ще им хареса.

Коремния ехограф ни го правиха на нас още в Болницата, преди да не изпишат. Кръв и урина май се взима чак около годинката. Иначе гърдички и предполагам тестиси гледа нашата педиатърка всеки път на прегледа.

# 58
  • Мнения: 131
Мокка, аз изкарах късмет, тък като  платформата за кандидатстване  ще влезе от април и ще е за следващата година.
Прясното мляко-първата опаковка беше в стъклено шише от биомагазина и не  помня каква марка ,но беше 3,5 евро  Mr. Green ,а втората е реве био фолмилх. Още не мога да преодолея бариерата да купувам обикновени храни. А  като се замисля,че в детската градина в менюто на  децата има рейбекухен(пържентия,която никога не  съм опитвала даже) и пържени  картофи всяка седмица и...

Хм ,това е странно, фирмените детски градини имат правото да си увеличават  квотата според нуждите за разлика от държавните. Тази на моята работа е държавна,но на  територията на работа и е пълно с деца на  "наши хора" и получаваме места  с приоритет.

Вярно че още в болницата направиха  ехо Simple Smile но аз бях на друг свят тогава  след секциото

# 59
  • София
  • Мнения: 420
Само дето не ни каза нищо за коремна ехография. Ще попитам. Задължително трябва да ни се казват тези неща.

Общи условия

Активация на акаунт