Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 121 909
  • 764
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 672
Започвам старателно да следя за рецепти и тънкости при употребата на кукър под налягане. Преди месец си поръчах нова купа за Филипса, но не удържах на една промоция на OLLA, та сега ще жонглирам с два  Rolling Eyes
По мои мисли - рецептите са приспособими за всички, работещи под налягане, нали?! newsm78

# 31
  • Мнения: 46
Няма да съжаляваш - това е модел, който е популярен много в други страни, Делимано са му сложили само своето лого. Кукърът е ето този  https://www.pressurekingpro.co.uk/
[/quote]

Izoma, кукърчето е същото. Мъжа ми е поръчал отделно втората купа /не върви заедно с кукъра/, тя е за печене на тесто. Снощи го разучавах от книжката. Четох доста ваши рецепти и в събота ще го сефтосам. Дано не оплескам нещата.  chef

# 32
  • Мнения: 46
Здравейте, момичета chef

Днес като за първи път мисля, че нещата ми се станаха перфектни. Първо сготвих пилешки бутчета с картофки - станаха много вкусни. А следобяда реших да опитам как ще се получи един обикновен кекс - и той стана отличен. Пекох го 50 минути и после го обърнах за 5 минути и от другата страна - следващия път ще го пека 2-3 минути повече като го обърна. Много съм доволна Grinning
Утре съм решила зеле с месо. Следващия път ще правя снимки и ще кача.

# 33
  • Мнения: 673
И аз се включвам като горд собственик на Филипс мултикукър. Имам го от месец и на последък през седмицата го ползвам доста активно. (Събота и неделя предпочитам да си готвя традиционно, че ми липсва фурната Simple Smile )
До сега съм готвила главно картофи дафиноа (от книжката), тас кебап, зеленчуков гювеч (стана фантастичен) и няколко супи. С ориза не се справям. Мисля, че не мога да оцеля пропорцията на водата.
Моят кукър има функция за поетапно готвене и заедно с отложения старт ги ползвам често през седмицата, но само за зеленчукови манджи. Месо ме е страх да оставя на отложен старт, за да не вземе да се развали.

# 34
  • софия
  • Мнения: 1 707
Оризът го мъча вече 1г.Стана веднъж защото сложих вода само да го покрие и не бълваше навсякъде пяна.

# 35
  • Мнения: 673
Моят ориз става много лепкав и разварен. Опитах да сложа по-малко вода и остана суров. За сега ще си го правя на фурна/ тиган, в зависимост от рецептата.

# 36
  • Мнения: 269
И аз не се справям с ориза. Никога не ми се получава.

# 37
  • Мнения: 1 672
Вие пък! Оризът сам си се готви в кукъра.  Laughing 

# 38
  • софия
  • Мнения: 1 707
Вие пък! Оризът сам си се готви в кукъра.  Laughing  
Я да споделиш как 😜

# 39
  • Мнения: 1 672
Слагам лъжичка или две мазнина, към която добавям малко лук. Програмата е stew. След около 2-3 мин. добавям 2-3 мерителни чашки ориз и разбърквам, за да се омазнят всички зърна. Сипвам вода или бульон до съответното ниво на скалата на купата и добавям сол. Разбърквам финално, затварям капака и включвам програма "ориз" или "ризото".

Това е за най-простия бял ориз Wink Но всеки вариант се получава по същия регламент.

# 40
  • Мнения: 673
за ориза - аз най-вероятно бъркам пропорциите. На колтлон или фурна ориза го правя 1 към 3. В кукъра сложиш 1 към 2 и пак стана раварен и слепнат. Може би мазнината ми е малко.
Ще опитвам пак Simple Smile.

# 41
  • Мнения: 1 326
Слагам лъжичка или две мазнина, към която добавям малко лук. Програмата е stew. След около 2-3 мин. добавям 2-3 мерителни чашки ориз и разбърквам, за да се омазнят всички зърна. Сипвам вода или бульон до съответното ниво на скалата на купата и добавям сол. Разбърквам финално, затварям капака и включвам програма "ориз" или "ризото".

Това е за най-простия бял ориз Wink Но всеки вариант се получава по същия регламент.
извинявай за глупавия въпрос, ама до кое съответно ниво на купата слагаш бульона? Нещо това не го разбрах Embarassed
Например ако сложа 3 мерит.чашки ориз, колко бульон да сложа?
И аз съм от неможещите готвачки hahaha

# 42
  • Мнения: 1 326
Слагам лъжичка или две мазнина, към която добавям малко лук. Програмата е stew. След около 2-3 мин. добавям 2-3 мерителни чашки ориз и разбърквам, за да се омазнят всички зърна. Сипвам вода или бульон до съответното ниво на скалата на купата и добавям сол. Разбърквам финално, затварям капака и включвам програма "ориз" или "ризото".

Това е за най-простия бял ориз Wink Но всеки вариант се получава по същия регламент.
извинявай за глупавия въпрос, ама до кое съответно ниво на купата слагаш бульона? Нещо това не го разбрах Embarassed
Например ако сложа 3 мерит.чашки ориз, колко бульон да сложа?
И аз съм от неможещите готвачки hahaha

# 43
  • София
  • Мнения: 1 864
Скрит текст:
Слагам лъжичка или две мазнина, към която добавям малко лук. Програмата е stew. След около 2-3 мин. добавям 2-3 мерителни чашки ориз и разбърквам, за да се омазнят всички зърна. Сипвам вода или бульон до съответното ниво на скалата на купата и добавям сол. Разбърквам финално, затварям капака и включвам програма "ориз" или "ризото".

Това е за най-простия бял ориз Wink Но всеки вариант се получава по същия регламент.
извинявай за глупавия въпрос, ама до кое съответно ниво на купата слагаш бульона? Нещо това не го разбрах Embarassed
Например ако сложа 3 мерит.чашки ориз, колко бульон да сложа?
И аз съм от неможещите готвачки hahaha

Мисля, че на всяка купа има означение при определено количество ориз докъде да стига водата.

# 44
  • Мнения: 1 672
Да, това е скалата от вътрешната страна на купата. Пише го и в инструкцията май.

Общи условия

Активация на акаунт