ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА 2016 - 2

  • 89 585
  • 719
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 116
Super много се радвам,че живея в къща на и имам ссамо една стълба да изкача,но ми се наложи да отида на гости на леля ми и голяма мъка до 2 рия етаж,тъй,че милите душички как се спаравяте не знам.Е да при мен има малко чере път докато сляза на основния булевард ,но за това си взех hight tek na bbeconfort .Големите гуми и амортисьорите си вършат работата, а и е висока и въобще не натоварвам кръста си.Супер доволна съм!
Утре ще ни бият най-после ваксините.Стискайте палци всичко да мине добре,че най-вероятно ще ни бият 2 ваксини.

# 31
  • Мнения: 297
Здравейте,
Мери твоя юнак много пораснал, жив и здрав да е! Всички да са ни живи и здрави!
Feeling, радвам се че вече се е разминало всичко, дано не се повтаря. Мен от това най- много ме е страх, от болестите.
Иначе и ние растем, на месец и половина беше 4,700кг/ 55 см. Само на кърма е, надявам се да имам поне до 6-7 месец.
За количките и стълбите...аз съм на втория етаж /в къща/, все свалям бебка с количката, но май ще почна, да свалям рамата и после коша  newsm78 Ама пък се чудя да не се прецака захващането от толкова закопчаване и откопчаване  newsm78
Днес се очертава хубав ден за разходка, смятам да се възползвам! 
Хубав ден и на вас и спокойни бебенца  Grinning

# 32
  • Мнения: 2 223
Мами, тъкмо се връщаме от консултация. Педиатърът похвали Вики, че расте много добре като за недоносено бебе. Освен размерите, другите показатели също са ок - повдига се на ръчичките си,  когато е по корем и държи добре главата, отговаря на усмивка и т.н. Каза през деня да я слагам по корем и да я стимулирам с някаква играчка, за да се изправя и върти глава наляво-надясно. За това, че отказва да яде понякога ми каза, че не е проблем, тъй като растежа е ок, но каза да й предлагаме през деня на всеки 4 часа, само през нощта да я оставим ако не се буди и разбира се, ако отказва - отказва, няма как. Другата препоръка - да разтваряме винаги пълна лъжичка от млякото - например 120-150-180, защото така се избягва запек, лошо храносмилане. Каза, че когато изяжда всичко, може да се увеличи дозата. Размерите са 60 см, 5.900 кг. За ваксината за рота-вирус каза, че има оплаквания от странични ефекти (болки в коремчето, които се разрешават в болнични условия), въпреки че тя лично не е имала такива пациенти. Този вирус е една от най-разпространените зарази и ни препоръчва тази ваксина. Дано не съм ви досадила с подробните описания, но може на някой да му е полезно.

Feeling, много неприятно, но важното е че сега всичко е наред.

Проблемът с количката и аз го имам, бях ви споменала още миналото лято. Пред блока има 20 стъпала и се налага тежката количка да се носи на ръце, няма как.

# 33
  • Мнения: 145
Feeling , не се обвинявай за стрептококките. И аз бях с положителен тест преди да родя и като ме приеха в болницата да раждам, ми вляха антибиотик, точно,за да не се зарази бебето при раждането. Предполагам, че и при теб са процедирали така. Все пак и ти си в Германия.
За ротавируса, на моята беба и дадоха ваксина преди почти месец. 

Някой спомена, че са го смъмрили на консултацията за количеството мляко.
И аз мислех, че моята яде малко, защото на кутията пише ,че от 2-ри месец трябва да яде по 170 Shocked
Ние изяждаме 170 (5 лъжици) супер рядко. В повечето случаи 140мл, а след няколко дни ще станем на 3 месеца. Вчера говорих с моята приятелка лекар и тя ми каза, че в учебниците по педиатрия смятали така : основата е 100мл и за всеки месец смяташ + 30мл ( например за 3-месечно бебе) ; 40- за 4-месечно и т.н. Дано съм обяснила разбираемо  Laughing Така, че притесненията ми, относно яденето, отпаднаха .
Мери, дооста сте големички  Laughing Да ви е жив и здрав малчуганът.
И аз имам проблем с количката. Живеем на 3-ти етаж, без асансьор. Количката ми стои в колата сгъната и всеки път  свалям и качвам малката с кошчето за кола. И така тежи около 10 кг, но качването и свалянето на количката е мисия невъзможна. Сградата е стара, с тесни и стръмни стълбища и просто без детето ще е трудно да се справя, а камо ли с малката.
 
Ние още не сме толкова напред с лягането по корем  Laughing Слагам я ,но много се ядосва и някак се клати цялата. hahaha На мен ми е смешно, но на нея съвсем не. Бузките и тежат и само клати главичката. Много е сладка. smile3541

# 34
  • Мнения: 969
Здравейте, момичета! Какви са тези АМ, на които пише 170 мл?  Whistling На нашето пише 3 и 4 месец между 150-180. Педи казва също за 3 месец 130, за 4 месец 140. Ние сега ще навършим трети, а отдавна хапваме по 160мл. А сме уж мадами Wink
При нас като бута с език шишето, често се оказва, че иска вода. Изпива  около 100-120 мл вода дневно. Аз съм "за", тя е на АМ.
И аз съм на 4 етаж без асансьор. Как я извеждам? Засега с майка ми. Тя сваля рамата, аз бебка в коша. Събота и неделя ММ сваля всичко. Но аз си взех уж най-леката количка, която открих на прилична цена - Грако. Пишеше, че е 7 кг, но всъщност е 8-8,5, зависи какви екстри сложиш ( като зимно чувалче). Но под 8 кг не може да стане!!! Та Грако лъжат. Помислих си дали да я върна, но съобразих, че и другите могат да лъжат за теглото и я оставих.
Лека нощ и от мен!

# 35
  • Мнения: 145
Под 170мл имах предвид готова смес 150мл вода и 5 лъжици.  Wink На Аптамил 1 сме. Ох,защо и моята беба не пие вода Sad напоследък и чай едва 20 мл на ден изпива,а вода почти не иска. Аз опитвам отдавна. За мен е глупост да не се дава на детето изобщо вода, защото я приемало с млякото и нямало нужда, докато не започне захранване. Друг въпрос е дали ще я иска.

# 36
  • Мнения: 206
Честита нова тема, майчета  bouquet
Да я напълним само с хубави новини!

Ние се разбихме от гости и разходки тези дни, та нямах много време да влизам, пък вие сте сменили темата Simple Smile

Feeling, надявам се, че вече всичко лошо е отминало и дано никога повече не ви се налага да влизате в болница!
Cvete na Venera, и вие бързо да оздравявате!
Браво на големите бебешоци на Mary 90 и Anastassya_S! Все така да хапват и растат всички, живи и здрави!
Fatamorganakat, как понесохте ваксините?
Моята Йоана Сладурана утре става на 3 месеца и ще ходим на консултация и пак ще ни ваксинират... Още не съм решила дали да ги отложа тези ваксини или не... Твърдо обаче съм решила да сменям педиатърката. Поредната й издънка е, че е забравила да ми издаде 60-дневния болничен, който се издава след този от родилното... Добре, че другата заспала патка счетоводителката ми се сети, та вчера го пуснаха с голямо закъснение. Тя за всичко е така тази лекарка, не мога да разчитам на нея за здравето на детето ми и от март месец я сменяме... Засега са ми препоръчали 2 места. Да видим къде ще стане и дано няма повече такива изпълнения. Тази беше забравила и витамин Д да ни изпише даже, добре че Йоана е здрава...

Иначе и моето Йони хич не иска да пие вода, макар че често предлагам. Може пък и наистина да й стига тази от АМ. Пие си точно 150 мл вода с 5 лъжички АМ, 5 пъти дневно. Мисля, че ако й дам повече и него ще изпива, на мама лакомничката, но то от утре ще трябва да увеличим дозата Simple Smile

Много дълъг ми стана поста, но нали гледам да се "изкажа" по всички въпроси... За готвенето, аз готвя почти всеки ден, но го правя защото обичам. Още от ученическите години готвенето ми е хоби, така се разтоварвам и си почивам, а и двамата с мъжа ми сме големи чревоугодници и не ядем каквото и да е. Той обаче готви много рядко, само като има повод, иначе може, но напоследък предпочита да поръча нещо готово Simple Smile

Айде стига съм ви досаждала. За количката вече ви се оплаках, че и аз я разнасям нагоре-надолу по стълбите на части, но вече взех да свиквам и заякнах Simple Smile Хубав ден на всички  Hug   

# 37
  • Мнения: 237
И ние сме на 4етаж без асансьор, отдолу има магазини -5 количката стои в колата, аз свалям бебе с чантата само.Гимнастика по етажите.
Мама вес с извинения,но ти трябва да си следиш за болничбия, моята беше казала като дойда време да и се обадя и така стана и отидох да го взема.
Моето бебе и то пие вода 100мл някъде на ден, до скоро имаше режим сега си изгражда нов и от няколко дни ме изненадва. С това хубаво време всеки ден сме навън.
Утре или понеделник сме на ваксина че да видим.

# 38
  • Мнения: 206

Мама вес с извинения,но ти трябва да си следиш за болничбия, моята беше казала като дойда време да и се обадя и така стана и отидох да го взема.

Утре или понеделник сме на ваксина че да видим.

Bob_ka, аз щях да си следя за болничния, ако загубената педиатърка, която и на мен ми е GP или счетоводителката си беше направила труда да ми каже, че има и трети болничен след тези от гинеколога и болницата. В крайна сметка и на двете затова им плащам. Не бих могла да следя за нещо, за което не знам, а и не ми е работата да ги знам тези неща. Аз отговарям за други Simple Smile
Днес говорих с най-прехвалените педиатри във второ ДКЦ, ще ни вземат. Съпрузи са, работят заедно, много ми ги похвалиха, а и са ми наблизо. Ще ги видим. 

# 39
  • Мнения: 237
Мама вес моя грешка , как може да не те информират, така се бави и майчинството да не кажа с месец.
Аз ме еобзела мисълта с притеснения за рахит, наши се роди 20дни по рано, или просто трябва да спра да чета. Да я водя по-бързо че много въпроси имам.

# 40
  • Лондон
  • Мнения: 839
Здревейте и от мен,мами Heart Eyes Как сте днес? Аз съм се захванала да готвя,и реши да ви пиша.Тук времето вчера беше много гадно-ураганен вятър,дори има смъртен случай Confused Разбрах,че в Бг е започнало да се оправя.Аз гледам,когато температурата е над 7-8 градуса,да излизам с бебето ,тъкмо и да не се изнежва много.
Оххх,така и не мога да изградя някакъв режим-всяка нощ се буди по различно време да яде,понякога веднъж,друг път 2 пъти.Тая нощ се събуди в 4,реши,че се е наспал и започна силно да рита и да се върти в кошчето.Естествено аз приспивам,но не заспа дълбоко след това.На сутринта се опитах да му изтегля сополчетата с аспиратор за нос,така силно зарева,че ни чуха и в съседния квартал.Естествено,отказах се Laughing
Вече му давам 180+6 лъжици Аптамил,изпива почти всичко с охота,и огладнява чак след 3.5-4 часа newsm44 newsm68 .
Като ви чета за трудностите,които имате със свалянето на количките от горните етажи на блоковете,се радвам ,че живея в къща.
Хайде,мами,хубав ден от мен Hug

# 41
  • Мнения: 288
Здравейте, мами. Благодаря много за честититките за обръщането  bouquet, ММ каза, че вчера се е обърнал пак от кореме по гръб, но и на другата страна. Simple Smile
Feeling дано всичко е на ред от сега нататък.
Ние предните 2 дни си правим разходки, времето тук е направо пролет. Но това седене в къщи имам чувството, че ми размътва мозъка Sad Да се оплача, оня ден се филмирах да не съм си направила нещо понеже смъкнах рамата на количката и после коша с бебо по около 10-на стълби, а нали не трябва да се вдига тежко.. Направо пощурявам на моменти..  Confused Sad

# 42
  • Мнения: 408
Ние излизахме вчера за около час на разходка, днес пак, следобеда си правя планове да идем на разходка на центъра, заедно с мъжа ми и бебка, че в квартала е мн тегаво и няма къде да се ходи. Ако излезем ще купя и някакви дрешки за пролетния сезон.

Мона Лиза, нали беше писала, че се чувстваш атрофирала. И аз се чувствам така. От една едночасова разходка се скапвам тотално. Направо нямам сили след това.

И моето бебе днес се разбуди в 5 и после супер неспокойно спа, само се въртеше.

От около 10 дни насам няколко пъти на ден реве супер силно и не мога да я успокоя, памперсът сменен, нахранена, сухичка, всичко ок и реве.

Дано да мине и този период.

Желая един спокоен и слъчнев ден на всички!

# 43
  • Мнения: 206
Bob_ka, само децата да са ни живи и здрави, всичко друго ще се оправи. Сигурна съм, че нямате рахит. По-добре не чети в интернет за болестите, че така само се филмираме... Ще видиш, че на консултацията ще ти кажат, че всичко е ок. Нали пиете витамин Д?

Иначе моята Йоана сладурана днес става на 3 мееца и следобед и ние ще отидем на консултация да я премерят, да й преброят зъбчетата и пак ще ни ваксинират... Направо умирам от ужас, като си помисля как ще я боцкат, но в крайна сметка реших, че е по-добре да не отлагаме. Така само си удължавам ужаса...

Anssi, преди време и аз така се бях стреснала, че ще си навредя с разнасянето на количката по стълбите, но не се притеснявай... Вече колко време я разнасям и нищо ми няма Simple Smile В колата не мога да я оставя, щото ММ  с нея ходи на работа и сега съм решила в едно сервизно помещение на партера да почна да я заключвам. То и ние от доста време излизаме всеки ден. Така бебка много се успокоява и спи по-дълго, пък и майка й Simple Smile

Mary 90, жалко, че се е развалило времето при вас, но сигурно бързо ще се оправи. Пролет идва вече, няма начин. А после ни чака и дълго и хубаво лято Simple Smile

Хубав ден на всички  Hug!

# 44
  • Мнения: 36
Мами ,само ви чета и все не ми остава време да пиша... Първо да кажа нещо вкусно и калорично,но лесно ,което приготвям. Понеже Рая е само на кърма и гледам сладки работи да ям домашни: бисквитена торта със заквасена сметана. Аз правя с две сметани,едната я бъркам с малко захар,какао и течен шоколад,а другата със сладко и по желание малко захар.. Става убийствено вкусна... А гледам главно да правя супи и бъркани яйца с лук,гъби, сирене и масло  Laughing умирам за тях хахахах Преди няколко дни на първа ваксина. Мина добре.  Рая е 4700 ,фина девойка се очертава. Вече започна да си говори с играчките и ми остава време за готвене,чистене и т.н А проблема с количката го има и при нас ,на 3 етаж,без асансьор,но с нашия Лъки и количка ,трудно ще се справям...

Общи условия

Активация на акаунт