Децата и ските

  • 9 364
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 064
Oтново идва зима! Да си поговорим за зимни спортове, курорти, екипировка, ски училища и всичко свързано с децата и ските!

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 11:18 от bubanka

# 1
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 929
януари в Семково, февруари в Банско.
едното с учителките по плуване, другото с учителките по физическо.
и с баща си.

аз съм пас. страх ме е да ги гледан на тия две тънки дъски  Blush

# 2
  • София
  • Мнения: 983
А знаете ли от колко годишни ги взимат децата в сноуборд/ски училищата?

Последна редакция: ср, 30 ное 2016, 22:48 от mishoto

# 3
  • София
  • Мнения: 3 064
Някои от три, други - от четири.

# 4
  • Мнения: 798
Препоръка за "състезателно" ски училище?

# 5
  • Мнения: 124
Бих искала да попитам колко време според вас е оптималния период при каране на ски на сезон за дете, за да успее да натрупа нови знания и умения, и да не се окаже, че след 1 година отново е на същото ниво като предходната. Предполагам, че само 1 седмица е малко. Но примерно 2 седмици на сезон приемливо ли е? Интерсувам се за дете ученик, т.е. не можем да си позволим много седмици отсъствие от училище.

# 6
  • Мнения: 2 697
И аз тук, благодаря за темата Heart Eyes Мислим тази година с мъжа ми да пуснем големия ни син (на 4г3м) на ски-лагер през януари-март. Едноседмичен е, всеки ден ги возят до Витоша от градината, организиран е от фирма, специализирана в обучения по ски и сноуборд за деца и възрастни (Марина Спорт). Приемат за обучение деца от първа група, т.е. от тригодишни. Определено си мисля, че една седмица няма да е достатъчна за каквото и да било обучение, а и не е никак евтино (230 лв), но пък идеята е поне детето да види какво представляват ските и да се престраши да се качи на тях Wink Ще видим вече дали ще му допадне, понеже моите майчини притеснения са, че той е доста предпазлив по принцип. Баща му (който кара ски, за разлика от мен и не е от страхливите) смята обаче, че покрай другите деца и нашият ще се престраши да се качи на ските.

И все пак си мисля, че това е добър начин децата да подишат планински въздух и да се запознаят със ските, ще видим вече как ще се справи нашият малчуган и дано му хареса Wink

# 7
  • Мнения: 2 352
За първи път съм темата.
Ако искам да пускам детето си съботно-неделно на ски на Витоша, дали има начин точно в тези дни да намеря персонален учител, с който да се пуска за по 3-4 часа дневно? Може да е в групичка и с по две-три други дечица в начална училищна възраст.   

# 8
  • Мнения: 2 687
имам същия въпрос, мисля, че мачирски правеха подобни, но не ги намирам в сайта им...
интересува ме и въпросът на ванили, също Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
Препоръка за "състезателно" ски училище?

Мотен.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 064
За първи път съм темата.
Ако искам да пускам детето си съботно-неделно на ски на Витоша, дали има начин точно в тези дни да намеря персонален учител, с който да се пуска за по 3-4 часа дневно? Може да е в групичка и с по две-три други дечица в начална училищна възраст.   

Всички ски училища предлагат индивидуално обучение.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
Бих искала да попитам колко време според вас е оптималния период при каране на ски на сезон за дете, за да успее да натрупа нови знания и умения, и да не се окаже, че след 1 година отново е на същото ниво като предходната. Предполагам, че само 1 седмица е малко. Но примерно 2 седмици на сезон приемливо ли е? Интерсувам се за дете ученик, т.е. не можем да си позволим много седмици отсъствие от училище.

Две седмици е добре. Може даже да бъде един непрекъснат 5 дневен курс и един съботно-неделен за още 5 дни. В тази възраст вече помнят, трябват им един-два часа на следващата година да си припомнят уменията.

# 12
  • Мнения: 236
Поддържам, Мотен са Вашите хора.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 521
здравейте,
Някой ще записва ли децата за ваканцията за ски на Витоша? Интересуваме каране на Лалето и най-вече дали ще има сняг?

# 14
  • Мнения: 798
здравейте,
Някой ще записва ли децата за ваканцията за ски на Витоша? Интересуваме каране на Лалето и най-вече дали ще има сняг?
От вчера правят сняг. Дали ще направят достатъчно, божа работа.

Общи условия

Активация на акаунт