Отговори
# 210
  • Мнения: 5 459
Мен ме е страх да пия масла....

# 211
  • Мнения: X
Ето тук може да се свали безплатно книгата на Ерик Зелински "Излекувай чревната си флора с етерични масла" (това е сайтът на Е. Зелински; след регистрация пращат линк за сваляне). В нея има информация за вътрешното приложение на етеричните масла.

Иначе и аз използвам маслата на Пранаром. Рядко има масло, което да не открия при тях, имат всеки хемотип. А и на тях си пише, че могат да се приемат вътрешно (тези, които могат). Фирмата е на белгийския фармацевт Доминик Бадо, който май доста сериозно се занимава с аромотерапия. Имам една от книгите му. За медицинското и вътрешно приложение на етеричните масла препоръчвам френските/белгийски автори. В тези страни аромотерапията се използва "по-хард". Книгите на Курт Шнаубелт също са добри.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 10:02 от Анонимен

# 212
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
И мене ме е страх да ги приемам вътрешно ,четох доста противоречиви факти по този въпрос и то за хора които са вземали вътрешно маслата на young living и doterra. Цялото семейство вземаме хомеопатия вътрешно от която сме много доволни ,но тогава не ползвам маслата ,че двете не са съвместими .

Синьо не разбрах на Пранаром ли ,приемаш вътрешно маслата ?Извинявай,но не виждам линк от къде можем да си свалим книгата която споменаваш .Може ли пак линк за книгата?Благодаря

# 213
  • София
  • Мнения: 889
Ето тук може да се свали безплатно книгата на Ерик Зелински "Heal Your Gut With Essential Oils". В нея има информация за вътрешното приложение на етеричните масла.

Фирмата е на белгийския фармацевт Доминик Бадо, който май доста сериозно се занимава с аромотерапия. Имам една от книгите му. За медицинското и вътрешно приложение на етеричните масла препоръчвам френските/белгийски автори. В тези страни аромотерапията се използва "по-хард". Книгите на Курт Шнаубелт също са добри.

Благодаря за споделеното за Dominique Baudoux. Ти коя негова книга имаш и би ли ми посочила други.

Аз си купих една на Зелански, но ми се иска нещо по задълбочено.

Никъде не мога да намеря отговор на моя проблем - естрогенова доминантност   и нисък прогестерон.

Само не ме изпращайте на доктор - според тях нищо ми няма,  естрогена ми е в норма, както и хормоните на  щитовидната жлеза,  но от известно време такова мигренозно главоболие преди цикъл имам, че свят ми се завива. Едва наскоро четох, че се дължи на нисък прогестерон,  отделно всякакви други признаци.

Мислех си, че билките и етеричните масла могат да ми помогнат да си върна баланса по мек и естествен начин.

Знам, че salvia sclarea регулира нивата на естрогена и намалява симптомите на менопаузата,  но не съм навлязла в тази фаза още и целта ми е да я отдалеча възможно най-много. Освен това не се препоръчва при семейна обремененост или предишни симптоматики с естрогенозависими злокачествени образувания. (Аз нямам проблеми,  но по майчина линия в семейството ми има).

Иначе купувам етерични масла основно от aroma-zone и от алтеа органикс

До сега съм ги ползвала основно за козметика. Смятам и дифузер да си взема.

Единственото ЕМ, което съм приемала е от лимон, който добавям към салатния зехтин. Мислех си че няколко капки ЕМ от розмарин, босилек или риган  (3-5 капки) на 500 мл зехтин не биха могли да навредят, но все пак ще въздействат.

Кои са вашите любими/незаменими ЕМ и как ги ползвате.

# 214
  • Мнения: 170
Аз приемам вътрешно от години някои масла на Вивасан,доволна съм

# 215
  • Варна
  • Мнения: 1 529
pkrassimira,

Не е масло, но пък е по твоя проблем - мака. Тя е известна като най-големия хормонозаместител. Тоест кара организма да произвежда толков хормони колкото му трябват, като води до балансирането им.  Simple Smile

# 216
  • Мнения: X
swetla99, аз се извинявам. Бях забравила линка. Добавих го по-горе.
Да, на Пранаром приемам и вътрешно. Но не всяко масло. Все пак има масла, които не се приемат вътрешно.
А за противоречивите мнения е така. Просто аромотерапията се е развила в различни посоки. И аз много се колебаех и затова се снабдих с книги и седнах да чета, за да мога да взема информирано решение за себе си.

pkrassimira, и аз като теб вярвам, че с нежно побутване организмът може сам да възстанови баланса си.
Аз имам "Contemporary French Aromatherapy", 'щото е на английски, другите му са на френски. Книгата на Зелински съм я прелиствала на български, но и на мен ми се видя много... недостатъчна.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 15:11 от Анонимен

# 217
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Специално за тамяна не ме е страх, защото тамян се е приемал и преди и до ден днешен с цел лечение, дори се и продават различни видове.

Продават книга на този автор, чудех си дали да си я купя

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 21:19 от Галчудо

# 218
  • София
  • Мнения: 889
Аз приемам вътрешно от години някои масла на Вивасан,доволна съм

Лора, би ли споделила какви масла приемаш и какви състояния лекуваш с тях. Ще ми бъде страшно инересно.

pkrassimira,

Не е масло, но пък е по твоя проблем - мака. Тя е известна като най-големия хормонозаместител. Тоест кара организма да произвежда толков хормони колкото му трябват, като води до балансирането им.  Simple Smile

Аз приемам мака, за съжаление под формата на таблетки, защото не мога да възприема вкусът й. Не забелязвам някакъф ефект върху хормоните ми, но ми дава тонус. В по-големи дози има по-скоро естрогеноподобен ефект.

Аз продължавам с издирването на хубава книга по аромотерапия, по възможност дори на френски.  Намерих един ПДФ с систематизирини рецепти за различни състояния, които са извадени от книгите на Danièle Festy, Dominique Baudoux и Nerys PURCHON, като до всяка рецепта е посочен източника. Още ги чета, замислям се на по-късен етап да преведа по-интересните.

Също така намерих много подбробни и хубави статии за подпомагане на фертилитета с етерични масла. Ето и линкове за който се интересува:

https://www.holistichealthherbalist.com/essential-oils-fertility/
https://www.theresaneoforthat.com/boost-fertility-with-essential-oils/

# 219
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
pkrassimira,  може ли да споделиш тук или да ми изпратиш на ЛС файла с рецептите на френски.

Също така - горната книга ли имаш на Зелински? Ако е тя-би ли споделила мнението си? Полезна ли е или е общи приказки?

Аз също търся начин да подобря баланса естроген-прогестерон чрез маслата и лечебна музика за хормонален баланс.Много надежда възлагам на тамяна, ползвам и бленда за ПМС и чай от женски билки.Скоро попаднах и на хормонална гимнастика.Ако представлява интерес -ще я пусна.

# 220
  • София
  • Мнения: 889
Галчудо,

Ето линк с файлчето с рецептите с етерични масла, на френски е.
https://we.tl/t-hlwUkSkNdF

Иначе за книгата - според мен е за абсолютно начинаещи. Например е писал, които са основните 8 масла, must have, споменал е още 12, които е добре да се имат, но за съжаление рецептите не съдържат само тях.
Книгата не е пред мен, но ако ти е интересно - ще ги ви ги препиша тия дни.

За хормонален баланс, двете статии, които постнах по-горе май са най-задълбочени, от всичко, което за сега съм намерила като информация. В повечето книги за ароматерапия има рецепти при липсващ цикъл, за ПМС и при менопауза.

Би ми било интересно какъв е този бленд за ПМС, който ползваш, билките и разбира се хормоналната гимнастика. (може и на лично съобщение).

# 221
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Благодаря!
 Ако намеря книгата някъде ще е погледна.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 19:44 от Галчудо

# 222
  • Мнения: 216
Здравейте, от скоро използвам етерични масла. Имам приятелка, която живее в САЩ и ползва на фирмата EDENS GARDEN   и е страшно доволна. Цените са нормални, а качеството не отстъпва по нищо на дотерра. Искам да си поръчам, обаче се притеснявам как става доставката от САЩ, мита, ДДС, доставки.... някой случайно да е поръчвал от Edens garden?

# 223
  • София
  • Мнения: 3 789
Имам приятелка, която живее в САЩ и ползва на фирмата EDENS GARDEN   и е страшно доволна. Цените са нормални, а качеството не отстъпва по нищо на дотерра.
Стига с тази Дотера, като прочета името на фирмата и ми кипва...... Това вече граничи със секта и промиване на мозъци. Член съм в няколко групи във ФБ и там само за въпросната фирма се говори, изкарват маслата едва ли не панацея, всичко се лекува с тях....айде стига вече, разумен човек ще знае, че такъв филм нЕма. Има къде-къде по-добри и качествени масла. Да, определено помагат и облекчават определени състояния и болежки, но това дето  тези, които ги ползват - изхвърлили всички лекарства вкъщи, не влизали в аптека, бля-бля........то чак извън здравия разум излиза.....
Писанка, не е критика или упрек към теб, просто поста ти е поредното доказателство, че има и други качествени масла освен дотерските.

# 224
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Масла има много, но досега не съм видяла някъде да пише изрично, че са терапевтичен клас и стават за вътрешна употреба, никой не поема такава отговорност.Не говоря за масовите масла, говоря примерно за по-специфичните.Ясно е че лавандула, портокал, мента, чаено дърво и др.подобни достъпни масла за външна употреба няма смисъл да се поръчват от там, но имат блендове, които са уникални и наистина вършат работа и ако тръгна да купувам масла и да си ги правя, не мисля, че ще ми излязат по-евтино, нито пък знам откъде да взема такова качество.Това го казвам като клиент, не се занимавам с продажби на масла, продукти и каквото и да е.Това, че дистрибуторите са такива не отменя качеството на маслата и не значи, че не може да се обсъждат без комерсиален елемент.
Така ,че моля те посочи щом знаеш къде има такъв клас масла, на по-евтини цени, наистина ме интересува.

Общи условия

Активация на акаунт