Витамин B12 и витамин D през бременността

  • 98 583
  • 781
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 16 868
Поне след месец. Аз не съм спирала прием.

# 271
  • Мнения: 547
Това е относително,  някои хора не се повлияват от Вигантол, така че не абсолютизирайте.

Относно Вигантол - казала съм какво пия АЗ.
А това, че течната формула се усвоява по-добре от хапчетата, не е относително, а научно доказано. Peace

# 272
  • Мнения: 11
Дами,
в началото на 4 месец съм и след като си пуснах изследвания , б12 ми излезе 62 при граници 145 -560 !
Веднага си записах час при хематолог  защото съм с перциозна анемия. Слагам си б12 на всеки 3 месеца.
Някой бил ли е с толкова ниски стойности и какво схема са му предписали?

Ще си сложа веднага инжекция б12 но часът ми е чак за 19.09  а дотогава не знам какво да правя. Hushed

# 273
  • Мнения: 236
Здравейте,
Има много варианти на В12 освен инжекции, които варианти от опит мисля, че са по-добри. Става въпрос за таблетки, които се слагат под езика или шпрейове.
Аз последно си купих шпрей от Zoia(сайта), английски е впръсква се в бузите 4пъти, като пръсканията покриват 1200единици, казва се Better you, Boost Daily Vitamin B12 Oral Spray.
В12 трябва да ви е цяла бременост в горната граница, но много малко лекари са наясно. Най добре си изследвайте и Вит Д, защото и той трябва да ви е в норма и ако не е взимайте мерки.
Аз цяла бременост всеки месец ги проверявам и много мърдаха, вече съм почти 37г.с.

# 274
  • Мнения: 45
Здравейте, какво ще кажете за тези резултати(бременна съм в 29 седмица):
Калций/Calcium (Общ)       2.18       mmol/l     2.09-2.57
Желязо/Iron       13.32       µmol/l     6,00 - 26,00
Магнезий/Magnesium   L   0.71       mmol/l     0.78-1.03
Витамин Д/25-ОН/-CLIA метод LIAISON       58.23       ng/ml     дефицит под 10.0 недостатъчност 10.0-30.0 достатъчност 30.0-100.0 токсичност над 100.0
Витамин В12/Vitamin B12   H>   795.60       pmol/L     141-489
Благодаря предварително!

# 275
  • Мнения: 505
Добре са,магнезия е малко нисък само,а приемаш ли допълнително Д и В12.

# 276
  • Мнения: 45
Пия магнерот, но го забравям и вместо 3 на ден пия по1,2. Ще си направя аларма 🙄
Вит Д и Б12 от 10 дни бе съм взимала, заради изследванията, за да е верен резултата, но сега само Вит Д мисля да взимам през 2 дни.

# 277
  • Мнения: 1 380
Здравейте, бременна съм в 15 седмица и витамин Б12 ми е 201,ще звънна на АГ утре,но ако някой може да ми каже за тази стойност дали ще е необходима инжекция,че видях в темата,че се прилага,или ще може да се взема и на хапчета. За първи път изследвам такива витамини и сега чакам резултати от Д и б6,които явно също ще са дефицити. Благодаря предварително!

# 278
  • Мнения: 16 868
Доста ти е ниска стойността. Само лекар обаче ще ти каже как ще бъде най-бързо наваксването. Според мен инж.форма ще е най-ефекгивна и после ходдържяне на нивата, като се има предвид, че детето ще продължава да взима от твоите запаси.

# 279
  • Мнения: 1 380
Благодаря за отговора!

# 280
  • Мнения: 312
Здравейте,

Позволете да се намеся с въпрос за усвояването на фолиевата киселина. На преглед съм др месец. Пуснах си фолиева киселина и резултатът е 12,5 при референтни стойности 3 и 20. Никъде из нета не мога д намеря информация дали това е оки при бременност или трябва да е по-висока. Бременна съм в 4ти месец и пия само витамини прегналеър.

# 281
  • Мнения: 547
За фолиевата киселина е хубаво да е в горна граница. Вземи си метилирана фолиева киселина и започни да я пиеш, по мое мнение.

# 282
  • Мнения: 574
Момичета ,след трансфер пиете ли B12 ,Bit D или след положителен  тест чакате да станете 12 г.с.и повече .

# 283
  • Мнения: 236
Момичета ,след трансфер пиете ли B12 ,Bit D или след положителен  тест чакате да станете 12 г.с.и повече .
И преди и след трансфер не съм спирала да пия, дори пиех година преди ин витрото.
Имам здраво 4 месечно бебче.
През цялата бременост всеки месец си следях витамините като Дто гледах да е в оптималните стойности, а б12 да е в Горна граница(над 400).
Щом ми паднеше В12 веднага ми падаше и желязото и хемоглобина.
Освен тези двата витамина пиех и витамини за бременни и Омнибиотик панда(пробиотик), бебчо дори и колики нямаше.
Информация относно Вит. черпех от американски и английски здравословни сайтове, където лекари съветваха.
Успех!

# 284
  • Мнения: 574
 Много благодаря  Nadincho04 за изчерпателната информация .Много здраве и щастие на теб и бебчето .

Общи условия

Активация на акаунт