Висок пролактин и аденом на хипофизата - 7

  • 68 673
  • 760
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 19
Здравейте, момичета. Бях на преглед при ендокринолог заради висок пролактин 2300. Назначиха ми да пия Достинекс 2 x 1таблетка седмично и ми казаха да отида на ЯМР.
Може ли да ми препоръчате къде е най-добре да го направя и колко струва и има ли някоя от вас, която е пила толкова висока доза и имали странични ефекти?
Благодаря Ви

Здравейте отново. След едномесечен прием на Достинекс, стойностите ми паднаха на 101, но все още чакам решение от здравна каса за ЯМР.
Тъй като контролния преглед при ендокриноложката ми е другата седмица, имате ли идея дали мога да спра Достикс рязко или трябва да е постепенно?

# 436
  • Мнения: 724
Доколкото знам достинекса се намаля постепенно не се спира.На каква доза си?

# 437
  • Мнения: 19
Доколкото знам достинекса се намаля постепенно не се спира.На каква доза си?

2 пъти по 1 таблетка седмично

# 438
  • Мнения: 724
Консултирай се с лекар, аз бих го намалила на 1т.седмично.

# 439
  • Мнения: 19
Консултирай се с лекар, аз бих го намалила на 1т.седмично.

Благодаря

# 440
  • Мнения: 16 871
Не го спирай сама. Изчакай консултацията. Това, че е вече в норма, не означава ще ти го спрат. Аз бях на лечение години.

# 441
  • Пловдив
  • Мнения: 40 773
И аз пия по табл.седмично...сега резултатът ми беше 132, а ендото каза че е ок да го държим около 200 горна граница.Та...самосиндикално пих 1/2 табл. тая седмица.

# 442
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Здравейте, момичета. Бях на преглед при ендокринолог заради висок пролактин 2300. Назначиха ми да пия Достинекс 2 x 1таблетка седмично и ми казаха да отида на ЯМР.
Може ли да ми препоръчате къде е най-добре да го направя и колко струва и има ли някоя от вас, която е пила толкова висока доза и имали странични ефекти?
Благодаря Ви

Здравейте отново. След едномесечен прием на Достинекс, стойностите ми паднаха на 101, но все още чакам решение от здравна каса за ЯМР.
Тъй като контролния преглед при ендокриноложката ми е другата седмица, имате ли идея дали мога да спра Достикс рязко или трябва да е постепенно?

Недей самосиндикално, Достинекса е понижил пролактина, но това не означава, че е окончателно, моят е в норма, но си го пия вече 9 години. Ендокринолога каза да намалим на 1/2 седмично и да следим пролактина.

# 443
  • Мнения: 19
Здравейте, момичета. Бях на преглед при ендокринолог заради висок пролактин 2300. Назначиха ми да пия Достинекс 2 x 1таблетка седмично и ми казаха да отида на ЯМР.
Може ли да ми препоръчате къде е най-добре да го направя и колко струва и има ли някоя от вас, която е пила толкова висока доза и имали странични ефекти?
Благодаря Ви

Здравейте отново. След едномесечен прием на Достинекс, стойностите ми паднаха на 101, но все още чакам решение от здравна каса за ЯМР.
Тъй като контролния преглед при ендокриноложката ми е другата седмица, имате ли идея дали мога да спра Достикс рязко или трябва да е постепенно?

Недей самосиндикално, Достинекса е понижил пролактина, но това не означава, че е окончателно, моят е в норма, но си го пия вече 9 години. Ендокринолога каза да намалим на 1/2 седмично и да следим пролактина.

9 години? Доста продължителен период. Какво ви излезе на ЯМР? Стана ли ясно защо ви се повишава пролактина?

# 444
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Здравейте, момичета. Бях на преглед при ендокринолог заради висок пролактин 2300. Назначиха ми да пия Достинекс 2 x 1таблетка седмично и ми казаха да отида на ЯМР.
Може ли да ми препоръчате къде е най-добре да го направя и колко струва и има ли някоя от вас, която е пила толкова висока доза и имали странични ефекти?
Благодаря Ви

Здравейте отново. След едномесечен прием на Достинекс, стойностите ми паднаха на 101, но все още чакам решение от здравна каса за ЯМР.
Тъй като контролния преглед при ендокриноложката ми е другата седмица, имате ли идея дали мога да спра Достикс рязко или трябва да е постепенно?

Недей самосиндикално, Достинекса е понижил пролактина, но това не означава, че е окончателно, моят е в норма, но си го пия вече 9 години. Ендокринолога каза да намалим на 1/2 седмично и да следим пролактина.

9 години? Доста продължителен период. Какво ви излезе на ЯМР? Стана ли ясно защо ви се повишава пролактина?
Тя дълга и широка, макроаденом, операция, рецидив, 9 години достинекс и вече на последния ЯМР аденома го няма, но все още не съм го спряла , а пия1/2 на седмица.

# 445
  • Мнения: 2 433
Моля да ми обясните, докато се приeмат лекарства за регулация на пролактина не трябва да се правят опити за забременяване, правилно ли съм разбрала?
Нещо много се стъписах на прегледа(първи при ендокр.) и не питах, защото не очаквах, че ще ме пращат на ямр..

# 446
  • Пловдив
  • Мнения: 40 773
М не...ако се случи бременност се звъни на доктора и лекарството се спира поетапно. Поне на мен така ми беше казано.

# 447
  • Мнения: 3 902
Аз пих достинекс до 6гс. Има хора, които минават на бромокриптин и пият цяла б. Това го преценяват лекарите.

# 448
  • Ловеч
  • Мнения: 328
Doris, какво представлява операцията на микроаденома. Аз имам, но до сега не сме обсъждали операция с ендокринолога. Усещахте ли нещо преди операцията? Аз имам ужасно главоболие, като парене на върха на главата, когато имам по нервни периоди, според доктора, не е от пролактинома, а да посетя невролог.
Интересуваме операцията, за да съм подготвена, ако ме насочат и да мисля, дали да се съглася.

# 449
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
МИкроаденомите не се оперират по правило. Оперират се само тогава, когато нараснат дотолкова, че да притискат околни тъкани или нерви. Обикновено това са вече мАкроаденоми. Така ми обясни на мен един възрастен професор, който ми прави скенер на главата.
При Doris е бил мАкро, а не мИкроаденом.

Общи условия

Активация на акаунт