Цветолечението на д-р Бах - 9

  • 116 830
  • 787
  •   1
Отговори
# 435
  • Бургас
  • Мнения: 6 176
Какви есенции има в тази смес?

От какво е се сърди, ревнува ли, страхува ли се? Някаква промяна ли има? Някой го притиска ли? Щом има такъв голям проблем той касае и вас- и вие трябва да пиете същите капки като неговите.

Най-общо за хора, които обичат да се налагат e Лоза/32/, за нетърпение Слабонога/18/, за гняв Джел/15/, Джанка/6/ за деструктивни импулси.Виж дали отговарят на вашия случай.

# 436
  • Мнения: 94
Аз бях правила май такава комбинация за детска градина със следните : red chestnut, walnut, chicory, honeysuckle, aspen. Но не си спомянм как си ги избрах, беше готова комбинация или аз съм си решила да е такава...

Много благодаря!
Помните ли помогна ли Ви? Лесно ли се адаптира?

# 437
  • София
  • Мнения: 3 022
Здравейте!
Купих си капки Червен кантарион вчера, както и Зъбна трева, като аз мисля да пия и двете, а Зъбната трева да давам и на сина ми, на 12 г.
Бих искала да питам, дали се дават, както е  написано навсякъде в аптеките - 4 х 2 капки? Тук четох, че се разтварят във вода и се пият по 4 глътки.
Благодаря предварително за помощта!

# 438
  • Мнения: 1 494
А откъде ги купихте и на каква фирма са ?

Аз имам въпрос за Agrimony (N1). Винаги съм го избягвала, защото в описанието навсякъде пише, че е за хора, които се крият зад маска. И въобще като цяло крият тревогите си.
Аз съм много тревожна, с неспокоен сън, гризане на нокти и т.н., т.е тези  симпоми ми пасват много добре, но аз не крия тревогите си вътре в себе си, напротив даже сигурно понякога досаждам на хората споделяйки. Т.е. според мен тези тикове не са породени от това, че хората крият емоциите си, а от това че не могат да се справят с тях. И за това се чудя дали все пак не е подходящо това цвете за мен..

# 439
  • Мнения: 5 582
Прочети за Аспен,Мимулус, Cherry plum. Виж дали няма да се припознаеш повече в тях.

Денизара,  концентрати ли си взела,или готови за употреба?

# 440
# 441
  • Мнения: 11 787
А откъде ги купихте и на каква фирма са ?

Аз имам въпрос за Agrimony (N1). Винаги съм го избягвала, защото в описанието навсякъде пише, че е за хора, които се крият зад маска. И въобще като цяло крият тревогите си.
Аз съм много тревожна, с неспокоен сън, гризане на нокти и т.н., т.е тези  симпоми ми пасват много добре, но аз не крия тревогите си вътре в себе си, напротив даже сигурно понякога досаждам на хората споделяйки. Т.е. според мен тези тикове не са породени от това, че хората крият емоциите си, а от това че не могат да се справят с тях. И за това се чудя дали все пак не е подходящо това цвете за мен..

Аз бих ти препоръчала  Star of Bethlehem/Витлеемска звезда/ и Rock rose /Обикновен желтак/  изглеждат за доста тежки случаи, но според мен много помагат или най-малко трябва да се вземат първоначално за известен период от време и после вече, по-конкретна комбинация (според това защо е тревожността ти направи си анализ - т.е. какви са страховете, към кого, от какво). Също така е подходящ и White chestnut /Конски кестен/ , той е точно за тревожни мисли.

# 442
  • София
  • Мнения: 176
За мен шишенцето което е 10 мл е концентрат, поне така го разчитам жълтия надпис на етикета. Ако е така, то от това шишенце взимаш само 2 капки и ги разтваряш в шише 30 мл, пълно с изворна вода 3/4 и 1/4 бренди или водка или ракия за стабилизатор. От така получилата се смес ползваш 4 капки на прием в малко вода, три-четири пъти дневно или пък десетина капки добавяш към шише с вода, от което пиеш през деня.
Другата есенция, която е 20 мл е готова за употреба, тоест директно от нея накапваш във водата.

# 443
  • Мнения: 4
Здравейте. Ползвах комбинация от 7 есенции от Aspen. Първият ден се чувствах леко и добре,но впоследствие се появиха различни болки в корема, главата ,стягане вляво и най-вече в областта на гушата,понеже имам Хашимото.Въпросът ми е дали тази нетърпима болка в гушата ще отмине и дали не е по-добре да сменя комбинацията с 2-3 есенции само.Ако някой има мнение...

# 444
  • Бургас
  • Мнения: 6 176
Аз бих ги махнала.Слушай тялото си и интуицията си.

Агримони и аз никога не съм го взимала, не се идентифицирам изобщо, въпреки, че и в такъв случай е хубаво добре да го проучим, защото е възможно да отхвърляме част от себе си отхвърляйки тези качества, да не се гледаме обективно.

Последна редакция: пт, 14 фев 2020, 07:43 от Галчудо

# 445
  • Мнения: 4
Да,и аз така реших.Спрях ги,но остана стягането в сърдечната област,нещо като напрегнатост.Тежко въздишам.Дали ще отмине?

Да,мисля,че покривам описанието на агримони.

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 08:15 от AnMary

# 446
  • София
  • Мнения: 176
Да,и аз така реших.Спрях ги,но остана стягането в сърдечната област,нещо като напрегнатост.Тежко въздишам.Дали ще отмине?

Има и възможност точно в това място да е имало блокаж на енергия и при започване приема есенциите да са достигнали до там и да са довели до раздвижването й, което е първата крачка към изчистване на натрупаните негативи.
Не вярвам, че цветята може да причинят болка, може би си е била там и започва да излиза на повърхността, и сте я усетили.
На Ваше място бих изчакала няколко дни или седмици и бих опитала отново.
Пожелавам точен избор при взимането на решение за терапията Ви!

# 447
  • Мнения: 2 064
Според мен може да е лечебна криза , при доста хора се случва . В началото симптомите се засилват , но след няколко дни отшумяват .Рескю капките  помагат в този период .

# 448
  • Мнения: 4
Здравейте.Искам да отбележа, че днес съм по-добре.Вчера бях взела рескю 2 капки и явно това ми засили кризата.Но днес ми е по-добре.Не знам при вас как е,но мен ме болят всичко.Искам да попитам при всяка смяна на комбинация ли се получават някакви кризи?

# 449
  • Мнения: 5 582
Обикновено са меки и плавни нещата,но усещанията все пак са индивидуални,а зависи и от комбинацията

Общи условия

Активация на акаунт