Мама се мае, ФЕВРУАРЧЕ със смях играе - тема 20

  • 73 239
  • 475
  •   1
Отговори
# 15
  • NE
  • Мнения: 10 999
Прескочихме трапа. Зора беше докато овладеем Т. Давам Панцеф, че гърлото беше ужас. Утре ги засилвам с баща му на котролен и док да види. Иначе не го ограничавам вече от към храна. Радва се на млечната, че пак почнаха работа. Общо взето всичко се нарежда.
Копче Радвам се, че Нати хапва доволно. Има нужда от сили детенцето.
Силни гушки на всички болнички.

# 16
  • Мнения: 932
Благодаря за хубавата тема!..
За мерките - вкъщи я отбелязваме с маркер на стената през 6 месеца. Последно - 92 см и 12.5-13 кг. Отлагам профилактичния преглед при педи, докато излезнат резултатите от стерилната урина и видим преборила ли е ешерихията или не. Виж, стерилна урина от 4 дни не мога да взема. Сутрин е голяма мъка, пишка по много малко... Вечер спряхме да ставаме да я изпикаваме. Ако има нужда, става си сама. Много рядко вече има инциденти. Но пък малкото се буди по сто пъти и не знам спя ли или кърмя.Wink Ставам, давам цица, оставям в кошарата, лягам - това го повтарям на кръгъл час като кукувица от часовник... И после гледам - съмнало се...

Копче, възхищавам ти се! Толкова сила! Мъжко момиче е Натали! Всеки ден ви мисля. Пиши, когато ти се пише. Искам да те чета, разказвай ни - нека сме с теб и дано ти олеква така. Разчитай на нас за всичко, само кажи.

Няколко от познатите ми майки тук на село се лекуват и си правят боуен терапия, едната смяташе да води скоро едно от децата си. Не сме се виждали скоро, за да сподели. Нямам лични наблюдения.

Флауър, моята също се залепи за мен по това време преди раждането. Сакаш усещат... И в тази връзка, Скритата лимонка дали роди?
Дано вече се приключи успешно с АБ-то. Стискам палци!

# 17
  • Мнения: 275
Здравейте,
Браво за темата! Как намирате време не знам.  Ние сме добре Simple Smile Ще почваме градина и тя много се вълнува само за това говори Simple Smile...
Копче, браво на Нати! Ще се справите - толкова сте силни двете - възхищавам се... Колко време се очертава да е лечението.. Прочетох, че ще има по-тежка терапия... Надявам се, че ще мине леко и безпроблемно...  Hug

# 18
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Ехооо,на добър час на всички почващи градина! Да им е добре на дечицата и да са здрави!
Цвете,какво казаха на контролния,как е Вили?
Аз се побърквам с това готвене,всеки ден,най-много през ден по две манджи  ooooh! Тъй като ние с мм не сме по манджите(той е де,ама няма кой да му прави  hahaha ),и се налага да готвя едни нюню порции за детето. Днес е на гъбена супа за обяд и пилешка за вечеря(без да яде месото).Вчера беше рибена чорба и леща. Утре съм намислила свинско със зеле,като пак ще ползвам само бульона на месото. Не съм правила до сега и незнам как ще се получи. Дайте вашето меню за последните дни,да си открадна нещо  Blush
На Копчелина и Нати им трябва сила и вяра,и нека са сигурни,че сме с тях! Те ще се справят,и това ще остане зад гърба им  Hug

# 19
  • NE
  • Мнения: 10 999
Вилито днес беше на контролен с баща си, понеже бях ангажирана. После се чух с докторката и пак не харесала гърлото и още малко ще давам АБ, но е еднократна доза на 24 ч. После почвам имуностимулантите зареди градината. Директорката пък ме взела за приятелка и само ме муфти за услуги, които тактично отказвам.
На 17-ти съм уж на изпит по кормуване. Инструктура яко ме нервира с постоянното викане и набиване, че не става нищо от мен и момичето с което карам. Сега ме мота за още пари.

# 20
  • Мнения: 932
Флауър, стискам палци за изпита. Не го слушай инструктора - това е редовен номер, за да запишеш допълнителни часове преди изпита. Някои пък чак тогава прекарват през "изпитните" трасета, иначе на кормуване карат по един и същ път.

# 21
  • Мнения: 932
Мария, на диета съм и всички ядат каквото и аз с малки разлики. Предимно сезонни плодове и зеленчуци.. Месо, яйца, риба... Гледам да не готвя повече от 30 мин дневно.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 130
Привет, ние се завърнахме и имаме доста да страдаме сега за морето Sad, че чак догодина пак. Този път малкия се престраши да се къпе и беше едно плуване , тичане по плажа и тн Simple Smile. Няма такава игра на плажа. Прекарахме си страхотно. А малкия пак се разби от ядене там, но и те готвеха уникално и ударихме 16-те кг  Laughing Не знам как може децата ви дето сте по моретата да са злояди, моя се съсипва от апетит там Simple Smile.
Утре на ясла и се подготвям за драми цяла седмица докато посвикне пак, че изкарахме едно доста пътуващо и разнообразно лято с него и сега там затворен в яслата без МЕН най вече .... драма ще е голяма.
Този път нали вече не пече толкова много и по цял ден седяхме на плажа. На обяд се хапва и като му легне на хавлията под чадъра и спеше като пън Simple Smile. Да му завиди човек.
Баба му го научи да брой и всичко броим Simple Smile. Като иска да скочи или други седи и си брой и скача  Joy.
Мани това лято имам чувстовото че порасна най много от другите две Simple Smile.

Копче много силни прегръдки от нас и да знаеш мислим ви и ви изпращаме много положителни мисли и подкрепа. На вилата вечер ми се случва да виждам падащи звезди. Преди време пак видях и си я пожелах за вас, дано има нещо вярно  Hug, до сега макар и малко пъти са ми се сбъдвали желанията.

За яденето да ви кажа аз не съм по диетите , а и по добре, че ще се затрия  Joy. Но не готвя вече на малчо от много отдавна. Яде изцяло от нашата храна. Просто слагам по малко сол и черен пипер, свикнахме да си дослагваме после и така. Ядем заедно и едно и също.  Много месо яде честно казано, но какво да направя като не иска постно, освен ако не е боб, но пък за боб умира, а аз не и по рдяко го готвя, но пък майка прави и ни дава като за него. Тук в последно време пък с една майка дето все сме заедно, но  и тя като мен си гледаше детето и работеше започнахме да се комбинираме с манджите. Ако едната е готвила, а другата не е могла и си носим една на друга и да ви кажа си е голямо улеснение . Или пък си разменяме. Те по ядат постно, разни бобови, а аз нали не обичам и ми дава за Влади и така ми е екстра. Аз пък мръвки и нали меся много често. Та това е идея ако си имате близка приятелка може да си правите подобни разменки на манджи и поне за децата е екстра разнообразие Simple Smile

Лека от мен и спокойна седмица на всички и нека децата са здрави Simple Smile

# 23
  • NE
  • Мнения: 10 999
Ние на плажа не стъпихме, ама и той много нахалства на чуждите хора. Рева веднъж за басейн да влезе и го пратих с баща му и повече рева да излиза.
Вчера ме заведе до двора на детската му градина,но го заключват в неделя и там рева. Купих му дрешки от HM за градинката и остава да отидем за изследвания. В този ред на мисли освен кръв, урина, паразитология има ли още нещо, което пропускам? Весерман си имам от женската консултация.

# 24
  • София
  • Мнения: 464
Здравейте!
Алекс продължава да върви дребен, но да е жив и здрав ще навакса. Аз пък имам друг проблем, не иска да яде месо, преди ядеше риба поне, но вече и нея отказва.
Много почнаха да си играят със сестра си и даже вече като вали не ми става лошо, че цял ден ще сме затворени, а и понякога му давам да гледа детски и имам малко спокойствие поне докато преспивам малката.
Весел ден!

# 25
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Принцес и малчо е така,месо не вкусва. И яйцата отказа,преди обичаше пържени филийки или сандвич с яйце и сирене,сега направо си казва-това е с "айце",не го искам  ooooh! Готвя месото заради бульона и после махам месото,защото види ли власинка от него и отказва да го яде после.
Аз хич не се притеснявам от това,но е истина че ми е по-трудно да направя постна манджа/супа и да я овкуся добре.
Сега днес е на червена леща за обяд и телешко с ориз и картофи(ама без месото  Mr. Green ).
Ехааа,Гери,Влади е голям юнак. Ако застанат един до друг,моето чаве ще се изгуби до него хаххаа Simple Smile

# 26
  • Мнения: 642
Здравейте  Hug
Мерси че ни мислите. Гери, специално мерси за пожеланията. Детенце е добре, ама косата вече много пада и си има плешиви петна. Така и не събрах сили да я обръсна - събирам си косми с такъв леплив валяк  hahaha на нея съм й казала и уж разбира, но ми се реве всеки път като тръгнв да обяснява как е болничка и й пада косата ама пак ще.порасне. Не знам дали не я натоварвам излишно като гледам всичко да й обяснявам...
И прояде месо - верно на кюфтета  ама почти всеки ден. Една вечер много се мадъха да пробва риба, ама баща й не я беше изчистил хубаво и намери кост и край, сега не иска и да помирише.Иначе преди й варях супи и после на пасатора и то не остава следа от месото. Сега ще пробвам и бобови, че скоро приключва с кортикостероидите и май ще й се намали апетита, че сега е ужас.
Иначе й остават още две мускулни инжекции тая седмица и после ще си почине една седмица, след което е ударно един месеж с някакви вливания всяка седмица и после вече не знам  Shocked
Спокоен следобед

# 27
  • София
  • Мнения: 2 130
Привет,
моето пък все на мръвка налита, чак ми се струва, че прекалява, но децата са си деца. Но щом прояде домашно кисело мляко с овесени ядки съм доволна. Сирене нещо не иска много да яде, макар че снощи опита едно домашно овче дето са ми дали и му хареса и доста си хапна. Май определено всичко овче обичаме ние , учудващо за дете  newsm78
За тези дето не искат месо може да варите бульони , но гледайте да е с кокал винаги, по възможност с костен мозък да има. Така ще си набавят нужното. В костния мозък се съдържат най полезните неща, които са им нужни.
Аз какви ли не ги бъркам само и само да пробутам цвекло, целина и тн. Меля всичко и минават да ви кажа. Ако са на парчета в супата няма шанс. Преди пиеше поне фреш с цвекло, но сега не иска. Нещо сокове не иска , а тези готовите сокчета със сламка грам не иска и да ги погледне.
Пробвайте с принцеси, децата по принцип ги обичат. Хем има месо, хем яйца, а така няма да види и яйцето Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 431
Здравейте, момичета! Simple Smile
Копче, с вас сме, прегръщам ви силно с Нати!  Hug
С тези манджи ми напомняте да ви споделя една книга, която изчетох буквално на един дъх - казва се "По-здрави бебета" на Маги Пашова. Тя е за захранването и общо-взето за храненето на детето до 2 години, но както и да го гледам, този начин на хранене, който тя споделя, си е най-полезен и за възрастните. Та там и тя хвали костните бульони, за които Гери писа.
Фрау, а ти как си на диета с това кърмене? Аз съм абсолютно като теб, само дето малката спи при нас, че иначе ще се превърна в хептен зомби... И нон-стоп съм гладна! Имам да сваля едни 4-5 кила поне, че да се харесам, ама диетата ми е пълен мираж сега...
Феичка, успех на изпита и дано Вили е добре!  Hug
Ксиела, успех с началото на детската градина! И на теб, и на Феичка ви пожелавам много приятен старт и престой там!
И моите са дребосъчки... Раличка си яде всичко и бих казала, че добре яде, а си е 11.5 кг от мнооого месеци. А за Мая какво да ви кажа - днес става на 4 месеца, а е малко над 4 кг. Grinning Не знам какво прави това хлапенце, ама яде 12-13 пъти на денонощие и пак си е кльощи. Simple Smile Ще се радвам онези от вас, които интензивно кърмихте първите месеци, да споделите как качваха дечицата. Майчето качва досега по около 450 г на месец, ЛЛ няма забележки (учудващо), но аз все пак малко се тревожа. Благодаря!  Hug

# 29
  • NE
  • Мнения: 10 999
Лили За мен си е до детенце. Моя зобаше нон стоп и качваше по кило на месец, но това му рязтройваше стомаха. Мога да ти дам съвет да оставяш Мая повече време на една гърда за да пие повече задна кърма, която е по-калорична. Аз редувах по една гърда на кърмене.

Общи условия

Активация на акаунт